Kaip įmonei įdarbinti patį tinkamiausią vadovą?

vadovu paieskaVienas iš pagrindinių puikios įmonės faktorių yra jos vadovas. Šias pareigas užimantis asmuo privalo būti atsakingas, reguliuoti pagrindinius bei svarbiausios įmonės veiklos procesus. Tačiau kyla klausimas, kur galima surasti vadovą ir būtent tokį, kokio reikia įmonei?

Neretai vyksta tiesioginė vadovo paieška –  įmonė skiria tam laiko, kad surasti jiems geriausiai tinkantį vadovą. Tačiau yra dar vienas, kitas, geresnis variantas, taupantis laiką bei užtikrinantis efektyvią vadovo paiešką bei suradimą – vadovų paieškos įmonė. Šios įmonės yra sukoncentruotos į vadovų paiešką, surasti būtent tai įmonei geriausiai tinkantį darbuotoją. Kaip vyksta visas procesas?

Vadovo paieška susideda iš keleto etapų. Pirmiausia, vadovų paieškos įmonė sužino, kokio būtent vadovo reikia įmonei, už ką specialistas bus atsakingas, kokie turi būti jo gebėjimai, buvusi darbo patirtis. Sužinomi visi specialistui teikiami reikalavimai. Tik sužinojus visas detales, yra pereinama prie kito etapo.

Tada šios įmonės ieško potencialių kandidatų vadovo pareigoms. Yra išsiaiškinami kandidatų gebėjimai, charakterio savybės, kompetentingumas reikalingoje srityje. Atsižvelgiama yra svarbiausius šios darbo pozicijos bruožus – įvertinama kaip kiekvienas kandidatas tinka šiam darbui. Vienas iš svarbiausių aspektų –  darbo patirtis bei charakterio savybės. Žinoma, kuo yra sukaupta didesnė darbo patirtis šioje srityje bei kuo atsakingesnis yra žmogus – tuo geresnis kandidatas ieškančiai įmonei.

Išrinkus geriausius specialistus, įvyksta priešpaskutinis etapas – kandidatai atvyksta į darbo pokalbį. Čia specialistui užduodami tikslingi klausimai apie patį darbą, kandidato išsilavinimą bei jo gebėjimus. Taip pat kandidatas supažindinamas su pačiu darbu, išdėstomos visos darbo detalės. Taip pat, išsiaiškinami specialisto lūkesčiai, koks tai žmogus ir galiausiai – ar jis puikiai tinka šiais darbo pozicijai. Atrinkus geriausią kandidatą, įvyksta paskutinis  etapas – specialistas yra supažindinamas su darbdaviu bei pačiu darbu. Jeigu abejoms pusėms tinka tiek darbas, darbdaviui – surastas vadovas, yra pasirašoma darbo sutartis ir vadovas pradeda savo darbą.

Tačiau čia dar ne viskas. Jeigu einant laikui surastas vadovas netinka arba negali dirbti toliau – vadovų paieškos įmonė privalo surasti naują vadovą. Tokiu būdu darbdavys neprivalo pats ieškotis naujo specialisto – tai yra dar vienas pliusas dėl kurio verta samdyti vadovų ieškančią įmonę.

 

Kaip greitai susirasti darbą?

darbo paieškaDarbo paieška gali būti kur kas labiau varginantis procesas nei galėjote pagalvoti. Ne veltui labai dažnai sakoma, kad jau geriau pirmiausia susirasti naują darbą ir tik paskui mesti seną. Paprasčiausiai, tai vienintelė galimybė būti tikram, kad neteks pusę metų sėdėti nieko neveikiant. O tokių atvejų tikrai pasitaiko. Ypač tokiu atveju, kai bandoma susirasti savo svajonių darbą, kuris leistų “nedirbti”.

Darbo paieška bus kiek greitesnė jeigu pasinaudosite žemiau mūsų išskirtais privalumais. Tai universalūs patarimais, kurie atrasti daug metų tyrinėjant darbo rinką. Žinoma, tik iš šalies viskas atrodo labai paprasta. Iš tiesų darbo radimas gali labai komplikuotas. Visgi, tas kuris ieško – atranda, tad svarbiausia sistemingai ieškoti ir palyginti kuo daugiau variantų.

 • Geras CV – didelis žingsnis į sėkmę. Tiesa, šiuo metu populiarėja visiškas CV atsisakymas, kadangi inovatyvus darbdaviai nežiūri į tai, ką asmuo yra baigęs. Jiems svarbiausia, kad žmogus norėtų dirbti. Tokiu atveju suteikiamos patrauklios galimybės pasiekti tą norimą rezultatą.
 • Greta CV būtina parašyti motyvacinį laišką. Ne visi žmonės jį prideda ir labai dažnai darbdaviai atsirenka gyvenimo aprašymus būtent pagal tai, kaip žmogus geba motyvuoti, kodėl jis nori dirbti. Taigi, gyvenimo aprašymas parodo, kiek Jūs esate suinteresuotas užima tam tikrą darbo vietą. Įrodykite, kad būsite geras darbuotojas ir kad Jūs esate vertas tam tikros darbo vietos. Juk norinčių yra ne vienas. Kuo Jūs esate geresnis nei kiti.
 • Žinoma, reikia mokėti tinkamai save pateikti, tad pasiruošti darbo pokalbiui yra būtina. Naudinga namuose pasipraktikuoti ir pabandyti atsakyti į dažniausiai užduodamus, standartinius klausimus. Jie turėtų padėti pasiruošti tam tikras paruoštukes.
 • Neįsivaizduojate, kiek daug lemia apranga. Tinkama apranga gali užtikrinti, kad darbdavys kur kas mieliau Jus priims. Renkitės kuo oficialiau ir jokiu būdu neatkreipkite į save dėmesio, neatrodykite iššaukiančiai.
 • Ieškokite skelbimų kiekvieną dieną. Kuo dažniai peržiūrinėsite pasiūlymus – tuo tikresnis būsite, kad Jūsų pasirinkimas bus patenkinamas.

 

Darbo paieška turi būti sistemingas darbas, kurio metu išanalizuojami pasiūlymai ir pasiruošiama pokalbiui.

5 dalykai, kurių nežinojote apie žemės ūkio technikos padangas

padangos žemės ūkio technikaiJei nesate ūkininkas ir nesate susidūręs su traktoriais, šie faktai atrodys kaip iš kitos planetos. Padangos žemės ūkio technikai gana ryškiai skiriasi nuo įprastų automobilinių padangų (dauguma), todėl nusiteikite sužinoti šį tą naujo.

Įstrižinės padangos

Traktorių padangos turi skirtingos formos protektorius. Populiariausios yra įstrižinės padangos su didžiuliais protektoriais, nes šie turi traktoriui naudingą savybę – puikų sukibimą su paviršiumi. Kokybiškos guminės padangos su dideliais protektoriais nė kiek nebijo važinėjimosi asfaltuotais keliais, todėl yra vertinamos didžiųjų traktorių gamintojų.

Traktoriaus padangos išrastos 1931 metais

Traktorius buvo sukonstruotas gana seniai. Pirmieji aparatai pasirodė dar 19 amžiaus pabaigoje, tačiau išpopuliarėjo tik 1907 metais automobilių „tėvo“ Henrio Fordo dėka. Iki 1930-jų traktoriai buvo su geležiniais ratais. Problema dėl sukibimo su paviršiumi buvo išspręsta analogišku metodu – įstrižiniais protektoriais, tik šie buvo metaliniai. Toks ratas svėrė labai daug, todėl degalų sąnaudos buvo milžiniškos. JAV, Floridoje apelsinų giraites puoselėjantys fermeriai greitai suprato, kad geležiniais ratais naikinamos apelsinmedžių šaknys ir pradėjo domėtis galimybėmis ant metalinių ratų uždėti gumines padangas. 1931 metais B. F. Goodrich Co. Kompanija, tuo metu buvo viena žinomiausių padangų gamintojų, pasiūlė sprendimą – ant metalinio rato uždėti specialų gumos rėmą, panašų į padangą. Taip buvo išspręstos dar dvi labai opios problemos – traktoriai geležiniais ratais gadino kelius ir kėlė labai daug dulkių, kurios itin nepatiko netoli laukų gyvenantiems žmonėms ir patiems traktorininkams. 1933 metais keletas padangų gamintojų pasiūlė specialias padangas, kurios būtų montuojamos ne ant geležinio rato, o ant specialaus ratlankio, kaip automobiliuose. Jau 1940 metais net 95 proc. visų Amerikos traktorių turėjo gumines, ant ratlankio montuojamas pripučiamas padangas.

Padangų komplektas – iki 12 padangų

Automobiliams egzistuoti paprasčiau, nei traktoriams. Čia padangų komplektas yra 4 padangos. O kaip su žemės ūkio technika? Viskas prasidėjo 1960-siais metais, kai buvo pradėti montuoti dyzeliniai varikliai varantys visus 4 ratus. Tada prasidėjo lenktynės dėl arklio galių. Kai kuriems traktoriams ir kitoms žemės ūkio mašinoms 4 ratų nepakako. Buvo pradėti montuoti dvigubi ratai. Tokiu būdu traktorius galėjo apsimauti 8 padangas iš karto. Maža to, 20 amžiuje pasirodė traktoriai-galiūnai su keturgubais galiniais ratais. Toks traktorius turi jau 3 ratų eiles po 2 ratus. Iš viso tokiems traktoriams reikia 12 padangų. Aišku, tokios technikos galia – milžiniška, o padangos – ypatingos.

Didžiausia traktoriaus padanga iš Michelin

MICHELIN AxioBib IF900/65R46 yra didžiausia pasaulyje padanga, skirta žemės ūkio technikai. Jos plotis – 900 milimetrų. Pastatyta ant žemės padanga yra aukštesnė už bet kurį žmogų – jos aukštis 2 metrai ir 32 centimetrai. Tokia padanga yra skirta traktoriams, kurių galia – didesnė nei 350 AG. Viena padanga gali atlaikyti 10 600 kg apkrovą. Klausimas tik ar yra tokių traktorių, kuriems ši padanga tinkama? Vienas iš didelių žemės ūkio mašinų gamintojų Krone jau naudoja tokias padangas savo milžiniškiems traktoriams.

Valdomas slėgis

Tai ne pačių padangų savybė, o traktoriaus specifikacija, tačiau tai itin reikalinga technologija. Padangos žemės ūkio technikai yra gaminamos atsižvelgiant į tai, kad modernūs traktoriai sumažins slėgį padangose ardami lauką, o grįždami ant asfaltuoto kelio jas vėl pripildys oro. Visa tai daroma net neišlipant iš traktoriaus kabinos, o tuo labiau net neišsitraukiant jokios pompos ar oro kompresoriaus. Tai daroma mygtuko paspaudimu. Padangos kas dieną gali būti nuleidžiamos ir pripučiamos po keletą kartų. Labai retas kuris automobilis turi tokią funkciją, tuo tarpu žemės ūkio technikos pasaulyje tai gana įprasta praktika.

Padangos žemės ūkio technikai – labai įdomi sritis, apie kurią daugelis nežino nieko. Tikėsimės, kad šias straipsni bent šiek tiek praplėtė kiekvieno vairuotojo suvokimą apie technikos galimybes ir tokį elementarų dalyką, kaip padangos.

Buhalterinės apskaitos kursai: privalumai, pasirinkimas ir galimybės

buhalterine apskaita

Accounting.

Mokykloje jauniems žmonėms nuolatos kartojama, kaip svarbu pabaigti kokius nors mokslus, kurie gali būti garantas užtikrinantis, kad asmuo turės darbą likusiam gyvenimui. Visgi, šiuo metu aukštųjų mokyklų padėtis ne tokia gera, kokios būtų galima tikėtis. Vis daugiau žmonių akcentuoja, kad aukštosios mokyklos nesuteikia tiek galimybių, kiek tikimasi, tad klausimas, koks tikslas apskritai studijuoti kelis metus? Šiuo metu labai plinta buhalterinės apskaitos kursai, kurių metu sužinoma tiek pat informacijos, kiek studijuojant aukštojoje mokykloje. Žinoma, kaina nepalyginamai mažesnė ir tuo pačiu kursai trunka kur kas trumpiau.

Buhalterinės apskaitos kursai. Privalumai

Jeigu planuojate keliauti į kursus vietoj to, kad baigtumėte universitetą arba kolegiją – naudinga įvertinti tam tikrus privalumus, kurie jums gali padėti apsispręsti. Jauni žmonės suvokia, kad tai kur kas geresnis pasirinkimas. Tačiau kaip įtikinti vyresnius?

 • Kursų kaina nėra labai didelė. Lyginant su aukštosiomis mokyklomis, kaina yra net keliasdešimt kartų mažesnė. Jeigu norite sutaupyti, tuomet rekomenduojame įvertinti ekonomiškumo faktorių.
 • Kursų metu gausite labai daug praktikos. Būsite išmokytas, kaip reikia naudotis su programomis, kurios palengvina darbą. Žinoma, nepamirštamos ir teorinės žinios, tačiau vien jos negali jums suteikti tiek naudos, kaip kad praktika.
 • Kursai trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Palyginimui aukštojoje mokykloje teks mokytis net kelerius metus.
 • Didelė tikimybė, kad kursų metu susirasite potencialų darbdavį, kuris padės jums sėkmingai pradėti savo karjerą.
 • Galiausiai, gausite visą reikalingą medžiagą, kuri padės išmokti tvarkyti buhalteriją.

Buhalterinės apskaitos kursai. Pasirinkimas

Juos organizuoja toli gražu ne viena kompanija, taigi palyginęs skirtingus kriterijus galite pasirinkti tą variantą, kuris Jums tinka labiausiai. Reklamos paslaugos dažniausiai padeda tam tikroms įmonėms tapti kur kas labiau žinomomis, tačiau reikia kreipti dėmesį ne į įmonės žinomumą, o kitus kriterijus.

 • Įvertinkite, kokia kaina yra suteikiamos paslaugos.
 • Pasižiūrėkite, kuriame mieste jos yra įgyvendinamos. Galbūt norite mokytis internete? Tuomet jokio skirtumo, kur yra oficialus biuras.
 • Žinoma, susižinokite, ką tiksliai išmoksite kursų metu? Kokia programa.
 • Kokias paslaugas gausite? Ar įeina ir vadovėlis, kuris reikalingas kiekvienam žmogui?
 • Rekomenduojame internete persiskaityti kitų žmonių atsiliepimus apie suteikiamas paslaugas.
 • Pabendraukite gyvai su kursus organizuojančiu asmeniu. Natūralu jog norisi, kad jis siektų nuoširdžiai padėti išmokti tam tikrų gudrybių.

Buhalterinės apskaitos kursai. Galimybės

Kiekvienas kursus baigęs asmuo gauna pažymėjimą, kuris atveria kelius ieškoti darbo patenkinančio žmogaus poreikius. Kadangi kiekviena tiek valstybinė, tiek privati įmonė turi turėti buhalterį – naudinga įvertinti galimybes bei pasiūlymus ir pasirinkti tą variantą, kuris jums tinka labiausiai. Baigę kursus galite drąsiai keliauti į darbo rinką ir ieškoti vietos, kur save realizuoti. Šiais laikais darbdaviai labai palankiai žiūri į asmenis, kurie yra baigę kursus. Paprasčiausiai jie turi kur kas daugiau praktikos nei tie, kurie mokėsi aukštojoje mokykloje.

Svarbiausia nebijoti ir ieškoti nišų, kur galite persikvalifikuoti. Net jeigu turite vieną specialybę, tačiau norite sužinoti ką nors naujo – rekomenduojame kursus, kurie jums padės įsitraukti į šią nišą.

 

Neturi darbo patirties ir nežinai kaip sudaryti patrauklų CV?

Individuali karjeros konsultacijaDažnam jaunuoliui, vos pabaigusiam universitetą, kyla klausimas: nuo ko pradėti savo karjerą? Būdų, kaip įsidarbinti – greičiausiai ne vienas, tačiau patį efektingiausią ir visada suveikiantį rasti ne taip jau ir paprasta. Visgi tam tikras metodas beveik visais kartais suveikia – tai įdomus gyvenimo aprašymas, CV, pateiktas kaip nors įdomiai, išskirtinai. Vizualinė CV pusė ir apipavidalinimas– viena, tačiau, koks turėtų būti jo turinys? O svarbiausia, ką daryti, jeigu įsidarbinti norite pirmą kartą ir patirties laukelyje neturite ką įrašyti? Individuali karjeros konsultacija gali išties padėti.

 Catch the eye, arba patrauklus CV dizainas

Taip jau nutiko, jog paskutiniu metu spartus gyvenimo ritmas kiekvienam iš mūsų palieka vis mažiau laiko skaityti ar rimčiau įsigilinti į turimus dalykus. Tai stipriai palietė ir darbdavius, kurie šiandien tiesiog nebeturi laiko nuodugniai peržvelgti jiems atsiųstų gyvenimo aprašymų, motyvacinių laiškų, ar paprastų užklausimų dėl galimai laisvų darbo pozicijų. Vadinasi, atkreipti jų dėmesį reikia visai kitais būdais, vienas tokių metodų – išvaizdus, netikėtas, spalvingas, arba priešingai, subtiliai vienspalvis gyvenimo aprašymas. Dabartinė visuomenė yra matančioji. Dabar žmonės atsimena tai, ką pamato, o ne ką išgirsta ar kas jiems yra sakoma. Dėl to akį patraukiantis CV apipavidalinimas yra labai svarbus elementas tiems, kas nori greičiau sulaukti kokios nors darbdavių reakcijos. Individuali karjeros konsultacija taip pat gali padėti apspręsti, kokias spalvas, motyvus, dizainą, išdėstymą pasirinkti, kad kandidatas būtų lengviau pastebėtas, o informacijos apie jį neužgožtų pašaliniai grafiniai elementai.

Gyvenimo aprašymo turinys

Jeigu CV dizainas yra kūrybos ir kantrybės reikalas, sukuriamas atsisėdus prie kompiuterio bei mokant dirbti elementariausiomis maketavimo programomis, tai gyvenimo aprašymo turinys yra kur kas atsakingesnis faktorius, lemiantis, ar jūs būsite pastebėtas, ar ne. Individuali karjeros konsultacija skirta visiems tiems, kurie net neįsivaizduoja, ką rašyti į tokį dokumentą kaip CV. Ypatingai tie, kurie prieš tai niekur nedirbo, turi sugalvoti kažką, kas išskirtų juos iš minios pretendentų. Viena iš siūlomų išeičių yra praktika. Tai, kur jūs prieš tai savanoriškai praktikavotės, sėmėtės žinių, formuoja įspūdį, jog esate veiklus, nebijantis darbo, jums netrūksta iniciatyvos, o svarbiausia – darbas jums pirmiausia yra patirtis ir žinios, o tik po to pinigai. Kiekviena individuali karjeros konsultacija padės sudaryti nuoseklų praktikos sąrašą ir patars, kaip tai pateikti savo CV.

 

 

Protinga investicija – personalo atrankos kompanijos konsultacija

Personalo atrankos kompanijos

Kuo toliau, tuo labiau galime išgirsti įmonių vadovus sakančius: reikalingo darbuotojo paiešką patikėjau personalo atrankos kompanijos specialistams. Kas yra, kuo užsiima ir kodėl naudinga tokių agentūrų veikla? Pateiksime keletą aspektų, leisiančių jums patiems susidaryti nuomonę apie tokio tipo kompanijų veiklą ir kompetencijas.

Personalo atrankos kompanijos – kas tai?

Nepriklausomai veikiančios aukšto lygio specialistų bei vadovų paieškomis užsiimančios įmonės yra vadinamos personalo atrankos kompanijomis. Jie teikia įvairių kompetencijų ir sričių specialistų paieškas, galvų medžioklės (tiesioginių paieškų) paslaugas. Tik labai gryna veikimo koncepcija, principai ir vizija, tokias atrankų agentūras išskiria iš paprastų darbo pokalbius organizuojančių asmenų. Tūkstančiai suorganizuotų darbo pokalbių darbo patirties sąskaitoje, personalo atrankos kompanijoms reiškia patikimumą ir aukštą teikiamų paslaugų kokybę. Paprastai tuo užsiimančios agentūros orientuojasi į išskirtinę kokybę, atidumą renkantis žmogiškuosius išteklius, dėl šios priežasties yra palankiai vertinami net ir didžiųjų įmonių vadovų.

Kuo naudinga samdytis personalo atrankos agentūrą?

Lietuvoje itin ryškus netolygaus darbo pasiskirstymas. Vienur tam tikrų specialistų yra gerokai per daug, kitur, priešingai – jų net su žiburiu nerasi. Tokiose padėtyse ir atsiskleidžia didžiausias personalo atrankos agentūrų darbas. Patyrę darbo rinkos ekspertai analizuoja bedarbių resursus, surasdami reikiamos kvalifikacijos ir gebėjimų asmenis. Surastas kandidatas kviečiamas į darbo pokalbį ir, jeigu jame pasirodo išties neblogai, gali sulaukti kito skambučio, kviečiančio susipažinti su tikraisiais vadovais ar net iškart pradėti darbą.

Ne paslaptis, jog gero darbuotojo ieško kiekvienas darbdavys, todėl bandant prisitraukti vertingiausius pretendentus kartais tenka pasitelkti nemažai fantazijos. Personalo atrankos agentūros sugeba ne tik mandagiai bendrauti su kandidatais, tačiau ir žino ypatingų būdų, padedančių sužinoti tam tikras žmogaus charakterio, mąstymo savybes.

Kitas svarbus aspektas – geri specialistai, liaudiškai tariant, nesimėto. Dažniausiai jie turi darbus ir apie kitas pozicijas arba negalvoja, arba jų ieško tyliai ir ramiai, neužkišdami darbo skelbimo svetainių šabloniniais savo gyvenimo aprašymais. Personalo atrankos kompanijos rūpinasi, kad aukštos kompetencijos ir gabumų žmogus būtų pastebėtas ir pasiūlytas galimai geresnes sąlygas siūlantiems asmenims. Tai – išties didelis darbas, kuriam prireikia daug piniginių ir laiko išteklių, visa laimė, kad tokios agentūros tuo jau yra apsirūpinusios.

Ir pabaigai: jei esate darbdavys ir vis dar abejojate, ar verta mokėti pinigus personalo atrankos agentūrai, kad ji rastų jums darbuotoją, perskaitykite šį straipsnį dar kartą. Tik šįkart – kiek įdėmiau. Manome, kad įsitikinsite, jog tai – naudinga investicija.