Peteliškės: stilistų patarimas einantiems į vestuves

peteliskesPeteliskes vyrams asocijuojasi su elegancija ir išskirtinia proga. Jeigu eidami į vestuves pasirinkote ryšėti peteliškę, o ne kaklaraištį, sveikiname. Taip pat pateikiame kelis stilistų patarimus, kurie padės sužibėti puotoje.

Klasika
Juk dažnam peteliškes dėvintys vyrai atrodo rafinuoti, charizmatiški, drąsūs. Šiandien, atgimsta XX amžiaus viduryje karaliavusi peteliškių mada. Ir vėl peteliskes galima rinktis iš įvairiausių spalvų, formų ir dydžių. Ją reiktų rinktis ne tik pagal aprangos kodą, tačiau ir derinti prie veido formos. Derinant peteliskes spalvą prie aprangos reiktų atsižvelgti kokios spalvos suknele dėvės dama. Dominuoja keturios peteliskes spalvos – mėlyna, raudona, juoda, balta ir šampano spalvos. Itin populiarios žalios spalvos petelistes vaikams.

Dydis
Peteliskes dydis turėtų būti toks, kad neužgoštų marškinių apykaklės. Peteliskes peilis – per didelis aksesuaras, kuris panašėja į klouno “varlytę”. Reiktų per daug nenukrypti nuo klasikinio varianto išmatavimų: 12×6 cm.

Medžiaga
Peteliškės siuvamos iš vilnos, šilko, polisterio ar net lino. Šilkinės peteliškės yra švelniausios iš visų medžiagų, jos blizga ir taip pagyvina aprangą. Tačiau jų kaina yra kiek brangesnė nei kitų. Todėl norintys sutaupyti gali rinktis blizgantį polisterį. Jeigu norite itin kokybiškos aprangos detalės, tačiau biudžetas švelniai tariant suspaustas, peteliškes galite nuomotis ir taip sutaupyti.

Individualus pasirinkimas
Peteliskes berniukams gali būti derinamos prie tėvo aprangos. Šiuo metu itin populiarus sprendimas – peteliskes teciui ir sunui. Taip pat itin palankiai stilistų vertinamas pasirinkimas – skirtingos peteliskes, tačiau turinčios bent vieną ar kelias bendras detales.

Peteliskes kaune ir peteliskes vilniuje kainos svyruoja gana ženkliai, nors taip pat ir pasirinkimas yra labai paltus. Jeigu norite ko nors išskirtinio čia gali būti pasiūlytas peteliskes siuvimas. Tokios peteliskes kaina nebus ženkliai didesnė nei pirktos, tačiau atitiks visus Jūsų keliamus šiai aprangos detalei reikalavimus, o taip pat idealiai tiks prie Jūsų veido formos.

Peteliskes Vilnius dažniausiai ieškomos didžiuosiuose prekybos centruose. Peteliskes acropolis rasite įvairiausių salonų, kuriuose konsultantai padės išsirinkti labiausiai patinkantį variantą.

Paminklai – madinga ir gražu

Lietuviai pasižymi ypatingomis laidojimo tradicijomis. Jos šiurpina užsieniečius, tačiau mums jos priimtinos ir metai iš metų svarbiausios jų palaikomos. Viena iš laidotuvių tradicijų – kapo įrengimas. Tiksliau sakant, antkapio. Tam skiriame daug dėmesio ir pinigų. Paminklai ant mūsų artimųjų kapų yra beveik kaip meno kūriniai – iš įvairaus akmens, medžio, metalo. Kokie paminklai populiariausi dabar?

paminklai

Nebrangūs

Kad ir kokia būtų pagarba mirusiajam, akivaizdu, kad pinigai turėtų būti skiriami gyvųjų gyvenimams. Dabar paminklus renkamasi pagal kainą dažniau, nei pagal grožį… Dėl šios priežasties ieškoma pigių, kartais ne itin kokybiškų antkapių ir paminklų. Tokie reikalauja daugiau priežiūros. Nieko tokio, kai gyvenate šalia – kas mėnesį galite užsukti ir apsitvarkyti, bet ką daryti užsienyje gyvenantiems giminaičiams? Samdyti kapų tvarkytoją.

Nereikalaujantys daug priežiūros

Kokia gi ta kapų priežiūra? Nuolatos apravimos gėlės ir kiti augalai, nuvalomas paminklas (lyjant jis apsineša žemėmis ir dulkėmis). Kai nėra galimybių to daryti nuolatos, renkamasi tie paminklai, kurie valymo ir tvarkymo reikalauja mažai. Vietoj standartinio gėlyno dažniau renkamasi plokštė. Bet ar tai gražu? Galima ginčytis…

Ištisiniai antkapiai

Kaip jau minėjome, dabar sudėtinga su kapų priežiūra, todėl renkamasi ištisiniai antkapiai. Tai reiškia, kad yra paminklas, o šalia jo sudėtos plokštės, pro kurias nepraželia nė žolelė. Dirbtinės gėlės padedamos tiesiog ant tokios plokštės. Jei reikia ką nors laidoti, plokštės tiesiog nutempiamos į šoną ir kasama duobė. Palaidojus ir praėjus tam tikram laikui, atvežamas smėlis, užpilama duobė, viskas išlyginama ir sustatomos tos pačios plokštės atgal – viskas kaip ir buvę. Toks paminklas prižiūrimas daug paprasčiau ir efektyviau.

Nedideli 2-3 dalių paminklai

Naujausios tendencijos yra nedideli paminklais, kurie sudaryti iš 2-3 ar net daugiau dalių. Dažnai jos būna skirtingų atspalvių, tad atrodo gana įspūdingai ir gražiai. Be to tai puiki galimybė sukurti originalų antkapį, kad paskui nekiltų nesusipratimų, kai tokie patys stovi šalia vienas kito. Lietuva – ne JAV, kur viskas supaprastinta. Čia vertinamas kuklumas, kurį kapinėse dažnai užmiršdavome. Mados keičiasi ir kuklūs nedideli antkapiai dabar yra populiariausi.

Kaip ir ant daugumos antkapių, vardai iškalami po mirties. Vis rečiau pamatysime užsakymų veidams kalti. Yra nuotraukos, arba jos iš viso nenaudojamos. Beje, nekrologų irgi mažėja („Liūdi šeima ir tėvai“).

Tokios štai šiuolaikinių paminklų mados ir tendencijos.

 

 

Internetinių svetainių kūrimas: pagrindiniai etapai

Internetinių svetainiu kurimas susideda iš kelių etapų. Pirmasis jų – tai informacijos surinkimas. Specialistai visada stengiasi išsiaiškinti kliento poreikius, ir tik tada galima pereiti prie kito žingsnio – darbų planavimo.  Šiame etape sudaromas darbų atlikimo planas, nustatoma, kiek laiko gali trukti internetinės svetainės kūrimas, įvertinama, kokia gali būti sukurtos svetainės kaina. Planavimo etape numatoma, kokia bus svetainės struktūra, ir  pasirengiama būsimiems darbams.

Kitas žingsnis – tai internetinės svetainės dizaino kūrimas. Šis etapas yra vienas svarbiausių, nes dizainas reprezentuos jūsų teikiamas paslaugas ar siūlomas prekes. Svarbu yra logotipas, fonas, teksto šriftas, spalvos  bei kiti elementai.  Šiame etape elementų kūrimas derinamas su klientu, ir tuomet, kada išsiaiškinami lūkesčiai, galima toliau tęsti darbus.

Po to, kai yra numatoma, koks bus internetinės svetainės dizainas, galima imtis programavimo darbų. Šis žingsnis yra ypatingai svarbus, nes nuo jo priklausys puslapio funkcionavimas. Pabaigus šiuos darbus, galima imtis informacijos įvedimo ir turinio publikavimo (svetainės tekstai gali būti įvedami ir vėliau, kada bus paruošti tekstai, atitinkantys kalbos kultūros ir gramatikos reikalavimus). Visi šie žingsniai yra labai svarbūs, nes iš jų susideda visų internetinių svetainiu kurimas.

Kiekvieno kliento poreikiai yra skirtingi, todėl  visada svarbu pagalvoti, kokie yra jūsų lūkesčiai. Svetainiu kurimas visada priklauso nuo kliento poreikių, tad labai svarbu išsiaiškinti, kokie jie. Turėtumėte apsvarstyti, kaip turėtų atrodyti internetinės  svetainės dizainas bei kaip turėtų būti išdėstyti internetinio puslapio  elementai. Internetinės svetainės valdymas – taip pat labai svarbus, taigi, man visada svarbu žinoti, ar klientas yra pažengęs interneto vartotojas, ar tik pradedantis, – nuo to gali priklausyti ir internetinės svetainės valdymo sudėtingumas. Visada yra paprasčiau įvertinti klientų lūkesčius, kada yra nurodomi tam tikrų internetinių svetainių pavyzdžiai. Peržiūrėkite įvairias internetines svetaines, ir galbūt jums kils idėjų, kokia turėtų būti jūsų internetinė svetainė.

Specialistai visada siekia geriausio rezultato, todėl galite būti tikri, kad atliktu darbu jums neteks nusivilti.  Internetinė svetainė bus būtent tokia, kokios ir tikėtis, nes didelis dėmesys skiriamas klientų poreikių analizei kiekviename internetinės svetainės kūrimo etape.  Galite būti tikri, kad kokybe neteks nusivilti: patirtis kuriant internetines svetaines specialistams leidžia geriau suprasti klientų poreikius ir siekti maksimaliai gero rezultato.

Svetainiu kurimas – tai svarbi investicija pradedant bet kokį verslą. Šiandien vis daugiau žmonių reikalingos informacijos ieško internete, todėl svarbu, kad informacija apie jūsų  įmonės veiklą būtų prieinama interneto vartotojams. Visai nesvarbu, ar tik pradėsite verslą, ar jau kurį laiką jį vystote, bet kuriuo atveju internetinė svetainė jums bus reikalinga. Jums paprasčiausiai reikia kreiptis į specialistus, kurie siūlo internetinių svetainių kūrimą, ir labai greitai galėsite džiaugtis profesionaliai sukurta internetine svetaine.

Patarimai, kuriantys malonesnę virtuvę

virtuvės baldaiSakoma, kad kiekvienuose namuose yra kambarys, kuriame moteris gali daryti, ką tik nori. Šiuo atveju kalbama apie virtuvę, kuri namuose užima skirtingo pobūdžio poziciją. Tačiau rezultatas aiškus – nėra namų be šios patalpos, kadangi joje gaminama maistas padeda mums išgyventi. Virtuvės baldai sudaro labai didelę dalį formuojant savo būstą. Juk jaukioje virtuvėje ir maistas gaminamas kur kas maloniau. Tad virtuvės baldai sudaro kur kas reikšmingas dalį ruošiant maistą nei kada galėjo pamanyti asmuo, kuris patalpoje nepraleidžia labai jau daug laiko.

Virtuvės baldai teikia labai platų pasirinkimą. Rekomenduojame pirkti iš virtualių parduotuvių, kadangi būtent ten esanti produkcija paprastai būna mažesnės kainos, o kokybės nuo to visiškai nenukenčia. Galiausiai, jei leidžia finansai ir turite lakią fantaziją, galite samdytis profesionalus, kurie pagamins virtuvės baldus pagal jūsų poreikį. Tuomet bus atsižvelgiama į pačias mažiausias smulkmenas, kurios padės sukurti nuostabią visumą. Juk jaukumas virtuvėje garantuoja kur kas skanesnį maistą.

Virtuvės baldai, tinkamai juos įrengiant ir paskirstant, turi neužgožti pačios patalpos, turi neužimti erdvės, kurios dažnai taip reikia gaminant valgį. Ypač, jei šioje patalpoje suktis mėgsta ne vienas žmogus. Nuolatinis daužymasis užpakaliukais ne toks ir malonus, tad rekomenduojame pasilikti kuo didesnę erdvę, kiek tik leidžia galimybės.

  • Pasirinkite įmontuojamą šaldytuvą. Tai galimybė, jog prietaisas saugantis jūsų maistą, kad pastarasis nesugestų, būtų įmontuotas į spintelę. Taigi, tai neužims papildomos erdvės, kurią galėsite išnaudoti gražiai gėlių kompozicijai.
  • Spintos stumdomomis durimis taip pat padeda sutaupyti nemažai erdvės. Rekomenduojame šį variantą. Tokie virtuvės baldai taip pat padės ir nekaupti dulkių, kurias dažnai tingisi nuvalyti.
  • Kuo šviesesni virtuvės baldai – tuo patalpa atrodys didesnė ir jaukesnė. Žinoma, tuo pačiu ir greičiu išsipurvins, tad reikia įvertinti skirtingas pozicijas renkantis geriausią variantą.
  • Jei pavyks pasieiti be mielų niekučių – taip pat gebėsite įkvėpt daugiau oro.

Dar prieš įsikuriant nusipieškite planą. Nesvarbu, ar galvoje, ar ant popieriaus. Tai jums padės vizualiai suvokti, kokius sprendimus reikia priimti, kad susikurta virtuvė visiškai pateisintų jūsų lūkesčius. Virtuvės baldai turi platų pasirinkimą. Svarbu, kad jūs pasirinktumėte tokį, kuris tobuliausiai tenkintų poreikius.

Svetainė – reprezentuojanti namus erdvė

Svetainė yra ta erdvė, kurioje dažniausiai priimami svečiai, todėl ji atlieka reprezentacinį vaidmenį. Būtent dėl šios funkcijos svetainei skiriamas didelis dėmesys, siekiama, kad ji atrodytų įspūdingai ir sudarytų gerą įvaizdį.

Svetainės baldai – be jų neįsivaizduojame šios namų patalpos. Nuo seno buvo įsivyravusi tradicija, kad pagrindiniai svetainės baldai yra sofa, foteliai ir didelė, dažniausiai visos sienos ilgio, sekcija. Tokį interjero sprendimą galima buvo pamatyti bene kiekvienuose namuose. Šiuolaikinės galimybės, platus asortimentas ir kintantis požiūris bei skonio suvokimas keičia šį tradicinį svetainės apstatymą ir leidžia į svetainės dizainą pažvelgti moderniau.

svetaines baldai

Svetainės baldų asortimentas

Platų svetainės baldų asortimentą gali pasiūlyti beveik kiekviena didesnė baldų parduotuvė. Spalvų, tekstūrų, gobelenų, formų, papuošimų ir kitų dizaino sprendimų pasirinkimo galimybės leidžia pirkėjams susikurti tobulumo ir grožio oazę savo namų svetainėje.

Vienas pagrindinių svetainės baldų yra sėdimieji baldai, minkšti baldai t. y. sofos, kampai, foteliai, krėslai ir pan. Itin populiarūs svetainės baldai – kampai. Ant jų gali susėsti daugiau žmonių nei, pavyzdžiui, ant sofos.

Svetainės baldai: sekcija – ji vis dar populiari, tik sekcijų dizainas pakito. Jau nebemadingos didelės, viso sienos ilgio sekcijos. Dabar prioritetas teikiamas minimalizmui, kad svetainė liktų erdvi. Modernios sekcijos kombinuojamos iš įvairių dalių, lentynėlių, stiklo, veidrodžio motyvų, panaudojami įmantrūs puošybos elementai. Šiuolaikinės sekcijos pasižymi neįprastomis, netaisyklingomis formomis, tuo tarpu anksčiau populiariausios buvo stačiakampio formos sekcijos.

Norite svetainės baldų, atitinkančių naujausias mados tendencijas? Internete paieškos sistemoje suveskite frazę „svetainės baldai 2014“ ir sužinosite apie šių metų baldų mados ypatumus. Tuo pačiu įrankiu pasinaudokite ir norėdami sužinoti, kur tam tikrame mieste parduodami svetainės baldai (įveskite frazę „svetainės baldai Vilnius“ (jei domina sostinės parduotuvės)).

Tikra oda ar dirbtinė?

Odiniai baldai kelia tam tikrą pagarbą, atrodo įspūdingai (ypač erdvioje patalpoje aukštomis lubomis). Jie dažniausiai masyvūs, tvirti, alsuojantys prabanga, kartais – senove. Odiniai svetainės baldai patrauklūs daugeliui, tačiau jų kaina aukšta. Būtent šis veiksnys dažnai sąlygoja sprendimą odinio baldo nepirkti. Neretai pasirenkama alternatyva – dirbtinės odos baldai. Tai trumpalaikis sprendimas tiems, kurie žūt būt nori džiaugtis odiniais baldais. Tačiau dirbtinės odos baldai per 3–5 metus nusidėvi, per siūles plyšta, dirbtinė oda skilinėja ir baldas gana greitai praranda savo pirminę išvaizdą. Todėl jei nėra galimybių investuoti į tikros odos baldus, verčiau rinktis gobeleną, nei trumpai tarnausiančius dirbtinės odos baldus.

Kur įsigyti svetainės baldų pigiau?

Ieškantys, kur baldai pigiau, dažniausiai renkasi pirkimą internetu. Tačiau jei kokybiški ir čia nėra pigūs baldai. Žinoma, suma, palyginti su parduotuve, bus mažesnė. Dar kiti, norintys pigesnių baldų, renkasi turgavietes, o dar kiti perka panaudotus baldus, pavyzdžiui, atvežtus iš kitų šalių. Tokiam sprendimui puiki vieta – baldų komisai, kuriuose galima rasti autentiškų, tačiau drauge puikiai išlaikytų naudotų baldų.

Pigesni svetainės baldai akcijų metu. Internete paieškos sistemoje įveskite frazę „svetainės baldai akcija“ ir netrukus sužinosite, kuriose parduotuvėse atitinkamu metu taikomos akcijos svetainės baldams.

Spalio 10 d. 16.00val. duris atverė Jaunųjų mados dizainerių kūrybinių dirbtuvių ekspozicija

mados dizaineriaiRugsėjo 29 – spalio 10 dienomis, Maironio g. 3, VDA DIC Titanikas, II a. Kostiumo dizaino katedra, vyko UAB Mados kandis bei jo socialinio partnerio Vilniaus dailės akademijos organizuojamas „Jaunųjų mados dizainerių kūrybinės dirbtuvės“, kurių metu jau patyrę ir į Lietuvos ir užsienio rinkoje sėkmingai savo veiklą vykdantys ekspertai supažindino projekto dalyvius su dizaino rinkoje galiojančiomis taisyklėmis, ugdė jų verslo įgūdžius bei padėjo pritaikyti jų kuriamus dizaino objektus komercinei rinkai.

Šiuo projektu buvo siekiama skatinti komunikaciją bei patirčių mainus tarp skirtingų dizainerių kartų bei skirtingų verslo rinkų atstovų.

Kūrybinių dirbtuvių pirmąją dieną užduotį pristatė bei eigoje jas koordinavo pripažintas mados dizaineris Giedrius Paulauskas. Konstravimo dalyje jam talkino VDA Kostiumo dizaino katedros lektorė Genovaitė Snukiškytė.

Kūrybinių dirbtuvių metu jaunieji mados kūrėjai klausėsi verslumo skatinimo paskaitų kainodaros, rinkodaros, teisinių ir finansinių verslo kūrimo ir vystymo aspektų tematikom , kurias vedė lektorius Andrius Juškys.

Su UAB Mados kandis organizuojamom kūrybinėm dirbtuvėm glaudžiai bendradarbiavo VDA Kostiumo dizaino katedros vedėja prof. Jolanta Vazalinskienė, kuri neslėpė džiugesio, jog per šias kūrybines dirbtuves jaunieji kūrėjai parodė išties dideles pastangas bei motyvaciją. Tuo tarpu Jaunųjų mados dizainerių kūrybinių dirbtuvių iniciatorė Dalia Gruzdytė teigė tikinti, jog šių kūrybinių dirbtuvių metu, jaunieji kūrėjai gavo neįkainojamos informacijos, kurias belieka tik pradėti taikyti norint tinkamai adaptuotis rinkoje. Nors kūrybinės dirbtuvės vyko pirmą kartą, tačiau tikimasi, kad šis projektas virs tradicija, kuri leis talentingiems jauniems minininkams savarankiškai žengti pirmuosius žingsnius Lietuvos ir užsienio rinkose.

kkKūrybinių dirbtuvių metu sukurti darbai ir gautos žinios, buvo aptartos spalio 10 d. Kūrybinių dirbtuvių rezultatų aptarimo dieną buvo pakviestas tarptautinės kompanijos Geox atstovas Marco Carretta, kuris skaitė paskaitą apie tarptautinės kompanijos veikimo principą.

Kūrybinių dirbtuvių metu atliktą eskpoziciją galima bus galima išvysti iki spalio 20d.darbo dienomis nuo 9.00 iki 18.00 val. Ekspozicija vieša ir nemokama.

*Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba