Automobilių nuoma Vilniuje: ką reikėtų žinoti?

automobiliu nuoma VilniujeAutomobilių nuoma Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste yra kasmet vis labiau populiarėjanti paslauga. Automobilio nuoma gali praversti ne tik sugedus nuosavam automobiliui, bet ir ieškant transporto svarbiai šventei ar ypatingai progai. Tačiau ką reikėtų žinoti apie automobilių nuomos tvarką, jei automobilių nuomai ieškote pirmą kartą?

Pasidomėkite rinka

Pirmiausia, prieš rinkdamiesi automobilį nuomai, pasidomėkite, kokius automobilius siūlo verslininkai. Kartais nutinka taip, jog žmogus ieško automobilio nuomai, nors tokio nuomojamuose punktuose netgi nėra. Todėl pirmiausia labai svarbu išanalizuoti rinką. Be to, tai ypač aktualu tuomet, kai ieškomas išskirtinis transportas. Pavyzdžiui, nuomai ieškote džipo, kabrioleto ar autobusiuko. Tikrai ne kiekvienam nuomos punkte rasite šiuos automobilius, todėl apie tai geriau pasidomėti iš anksto.

Kur ieškoti?

Dažniausiai visi verslininkai, siūlantys automobilius nuomai turi savo interneto svetaines. Internetas – geriausias ir greičiausias būdas surasti tai, ko ieškote. Galite nesugaišdami daug laiko apžvelgti kelias ar keliolika automobilių nuoma Vilniuje užsiimančias įmones ir susipažinti su jų teikiamomis paslaugomis. Tuomet išsirinkus, teliks rezervuoti automobilį. Labai svarbu automobilio nuomai ieškoti iš anksto. Pavyzdžiui, rezervuoti norimą modelį likus keliems mėnesiams iki reikalingos datos. Taip būsite tikri, jog gausite būtent tą modelį, kurio norite. Be to, išvengsite nemalonių staigmenų, kai užsakant automobilį paskutinę akimirką, tenka rinktis iš to, kas yra.

Kuo pasirūpinti?

Užsakius automobilį ir jį rezervavus, teliks sumokėti avansą ir pasirašyti nuomos paslaugų teikimo sutartį. Labai svarbu prieš pildant dokumentus būti tikriems, jog paslaugos tiekėjas užtikrins tinkamas nuomos sąlygas bei pasirūpins visais aktualiais klausimais. Pavyzdžiui, nepamirškite, jog sutartyje turėtų būti įrašyti nuomotojo ir nuomininko įsipareigojimai. Jums automobilį nuomojanti įmonė turėtų užtikrinti kokybišką automobilio draudimą, visą techninę priežiūra nuomos metu, draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, žvėrių. Taip pat nepamirškite pasidomėti, kas turi teisę vairuoti nuomotą automobilį ir kiek vairuotojų gali važinėti sau automobiliu. Tai ypač aktualu tais atvejais, kai ieškoma ilgalaikė automobilių nuoma Vilniuje. Pavyzdžiui, kelionei ar komandiruotei. Tokiu atveju tikimybė, kad automobilį vairuos ne vienas žmogus, gana didelė. Todėl reikėtų iš anksto pasidomėti, kokio amžiaus žmonės galės vairuoti automobilį bei koks yra reikalavimas jų vairavimo stažui.

 

Temperatūros valdymas patalpose – paprastas kaip niekada anksčiau

temperatūros valdymasDaugybę metų namų temperatūros valdymas buvo sudėtingas dalykas žmonėms, netgi pareikalaujantis vieno žmogaus nuolatinio darbo namuose. Kūrenantieji kietu kuru nuolat turi rūpintis šilumos pasiskirstymu. Daugiabučiuose esant centriniam šildymui kontroliuojama viso namo temperatūra pirmininko ar bendrijos. Namuose, kuriuose yra elektrinis ar dujinis šildymas, galima kontroliuoti temperatūrą savarankiškai ir paprasčiau, tačiau tik naujoviškos išmanios sistemos tą leidžia daryti iš tiesų efektyviai.

Iš ko susideda ir kas yra patalpų temperatūros valdymas?

Norint valdyti patalpų temperatūrą, namuose geriausia integruoti protingas sistemas, leidžiančias šildymą reguliuoti atsižvelgiant į poreikius. Temperatūros valdymas su automatine ir programuojama funkcija – geriausias sprendimas jūsų namams. Paprastai temperatūros reguliatorius yra su ekranu, ir tai leidžia sėkmingai pasirinkti norimas temperatūras bei jas pritaikyti namams skirtingu metu. Įvairūs jutikliai patys gali nustatyti, kokios tam tikru metu yra temperatūros sąlygos erdvėje, ir atitinkamai į tai reaguoti.

Kada naudingas grindinio šildymo temperatūros reguliavimas?

Pietų šalyse, kur žmonės dėl karščio viduryje dienos nedirba bei nuolat eina į dušą, normali grindų danga yra keramikinės plytelės. Mes, gyvenantys Lietuvoje, su tokiais šalčiais susidurti nenorėtume, todėl pirmas dalykas, kurį darome vonioje, siekdami žiemą nesušalti, tai grindinis šildymas.

Šildomų grindų automatika yra montuojama po grindimis. Šildymo sistema šiek tiek panaši į gyvatuką. Tačiau tam, kad šildymas būtų išties efektyvus, verta turėti gerą šildomų grindų temperatūros reguliatorių. Galite reguliuoti šildymą rankiniu būdu arba rinktis jungiklį, sąveikaujantį su išmaniomis namų mechanizmų kontrolės sistemomis. Tuomet grindinis šildymas galės būti valdomas nuotoliniu būdu.

Tobulesniam valdymui – termostatas šildymo sistemai

Nepamainomas namų temperatūros valdymo elementas – termostatas. Jis leidžia reguliuoti kiekvienos patalpos temperatūrą, atsižvelgiant į paros metą, taip pat temperatūrą išlaikant pasirinktą laikotarpį. Čia galima pasirinkti skirtingas aplinkas, temperatūros pakopos. Termostatas padeda sėkmingai taupyti šildymui suvartojamą energiją.

Namų klimato valdymas – ne tik temperatūros nustatymas

 • Drėgmės valdymas. Tai – dar vienas svarbus parametrus, nulemiantis klimatą namuose. Iš tiesų, tam, kad gerai jaustumėmės namuose, neužtenka turėti tinkamą temperatūrą. Ypač žiemos metu, kada sueikvojama daugiau energijos namų šildymui, juntamas sauso oro poveikis. Vaikai ir mažiau atsparūs ligoms asmenys greitai suserga vien dėl to, kad oras išsausėjęs, o tai sausina ir gleivines. Siekiant atstatyti natūralų drėgmės balansą, naudojamos specialios patalpų drėkinimo sistemos. Namuose kartais per parą gali prireikti išgarinti ir iki kelių litrų vandens. Šioms sistemoms valdyti vis tiek visuomet reikalinga drėgmės valdymo sistema. Pajungta prie išmanios namų sistemų valdymo sistemos, drėkinimo sistema gali itin harmoningai užtikrinti patalpų drėgmę.
 • Žaliuzių ir roletų valdymas – taip pat susijęs su klimatu. Mat nors ir bus nustatyta tam tikras šildymas siekiant palaikyti temperatūrą, tai gali būti neefektyvu, kada, pavyzdžiui, užtrauktos užuolaidos ar uždaryti roletai ir galimai puiki saulės šviesa neįeina per langus ir nešildo patalpų. Tad siekiant užtikrinti tikrai efektyvų energijos vartojimą, prie namų klimato palaikymo sistemos turėtų prisijungti ir langų užtemdymo ir atvėrimo valdymas.
 • Vėdinimo valdymas – dar viena klimato palaikymo funkcija. Vėdinimas gali vykti su ventiliatoriais ar specialiai tam tikru metu atidaromais langais, stoglangiais, orlaidėmis.
 • Temperatūros valdymas – kaip jau minėta, tai esminis klimato palaikymo rodiklis. Galima valdyti atskirų patalpų, radiatorių, grindų, vonios gyvatuko ir pan. temperatūrą. Galima pasirinkti aplinkas, kai esate namuose, ar kai išvykstate, ir nustačius namus tai aplinkai, mėgautis tobulai subalansuota temperatūra ir namų klimatu.

Įmonės steigimas – įkvepiantis, bet ne visada paprastas

įmonės steigimasReikalas ne iš paprastųjų, bet įdomus. Intriguojančios perspektyvos, bet ir darbo nemažai. Apie ką mes? Šio straipsnio tema – įmonės steigimas.

Jei steigiate antrą ar trečią įmonę, tai procesai daugmaž pažįstami. Tačiau tais atvejais, kai į verslo pasaulį žengia naujokas, lyg grybai po lietaus ima „dygti“ klausimai. Ypač daug visokių teisinių galvosūkių. Todėl žmonės ima ieškoti pagalbininkų, kuriems įmonės steigimas yra pažįstamas procesas.

Pagalbos prireikia, kadangi įsteigti įmonę – tai ne dantis išsivalyti. Abu veiksmai savaip svarbūs, tačiau valantis dantis nekyla neaiškumų, susijusių su dokumentais ir akcijomis.

Prieštaravimai

Verslas. Kai apie tai užsimenate artimiesiems ir draugams, tikėtinos įvairios reakcijos. Vieni pritaria, skatina, kiti bando atkalbėti.

Jei į verslo pasaulį ruošiatės žengti ne vienas, o su partneriu, taip pat gali kilti prieštaravimų. Akivaizdu, kad nesutarimų pasitaiko ir jau valdant įmonę. Todėl itin svarbu išlaikyti konstruktyvumą, būtina apgalvoti daug dalykų. Kažin ar viena pusė bus 100 proc. teisi.

Jei pačioje pradžioje susiginčysite dėl pavadinimo, tai nebūtinai reiškia, jog turėtumėte traukti į skirtingas puses ir nebeplanuoti bendro verslo. Viskas priklauso nuo konkretaus sutarimo, nuo supratimo, kad abu žmonės išsako vertingų minčių.

Žinoma, jei vyksta rietenos, tuomet kažin ar verta vykdyti veiklą kartu.

Naujos ir senos idėjos

O kaipgi idėjos? Juk verslan einama turint kokią nors viziją. Vienais atvejais tai būna subrandinta mintis, kitais atvejais – kone spontaniškas sprendimas.

Naujumas ir senumas aptartinas ir šitokiu požiūriu: yra idėjų, kurios neblogai ar net puikiai išvystytos, įgyvendintos verslo pavidalu; ir yra idėjų, kurių jūsų mieste ar net visoje šalyje niekas neišvystė (arba tai padarė, bet nepatraukliai). Tad vieno naujos, kitos jau pažįstamos. Kuris variantas tinkamesnis verslui – imtis ko nors naujo ar padaryti geriau nei yra? Klausimas retorinis.

Patikimų pagalbininkų pastangos

Kaip minėjome pradžioje, kurti verslą nėra paprasčiausias veiksmas. Kad viskas vyktų sklandžiai, ieškoma patikimų pagalbininkų. Tokių, kuriems įmonės steigimo reikalai pažįstami.

Kuo gali padėti profesionalai? Štai keli punktai:

 • Parengia steigimo dokumentus, pateikia juos Registrų centrui; lydi pas notarą.
 • Pataria dėl akcijų skirstymo – tai aktualu siekiant sumažinti ginčų pasekmes.
 • Siūlo specialias akcininkų sutartis.
 • Pataria, kaip apsidrausti nuo neteisėtų direktoriaus veiksmų.

Kaip nesunku įsitikinti, steigimas nėra TIK įsteigimas. Tai kur kas daugiau. Kreipiantis į profesionalus atsiveria daugiau galimybių ir apskritai visi reikalai juda sklandžiau.

Neprisvilinti blyno

Kuriant verslą tikimasi, kad blynas nebus prisvilęs. Kaip būti labiau užtikrintiems? Atsakymas toks pat – kreiptis į profesionalus. Į tuos, kurie žino, kas per procesas yra įmonės steigimas; į tuos, kurie patars svarbiais klausimais; į tuos, kurie sukaupę nemažai žinių; į tuos, kurie rimtai nusiteikę.

Pritariame išmintingiems

Taigi, viską aptarus galima pritarti tiems asmenims, kurie įmonės steigimą laiko įkvepiančiu, bet sudėtingu. Tikrai yra ką veikti ir ką apgalvoti.

Įmonės steigimas yra svajonės įgyvendinimas? Tuomet tikriausiai netrūksta pozityvo. Pridėkime specialistų pagalbą ir gausime palankesnę visumą.

 

Kodėl greitasis kreditas prieš vestuves yra puiki mintis?

kreditasNors kiekvienas paprastai galvojame, kad vestuvėms susitaupysime tiek, kiek reikės, kad neskirsime joms be reikalo per daug pinigų, galiausiai vestuvės visuomet būna labai brangios, o pinigų joms pritrūksta. Taigi, kreditas prieš vestuves netikėtai gali palengvinti mūsų požiūrį į šventę ir ją paversti ne tokia streso kėlėja. O tiesiog tikra švente.

Brangesnės vestuvės nereiškia brangesnės vestuvės

Visų pirma, mes kartais manome, kad kuo brangesnes vestuves darysime, tuo daugiau išleisime. Tačiau vestuvių atveju, net ir kai neliečiama tokia tema kaip kreditas, vestuvių įkainojimas gali būti apsvarstomas kitaip. Nes yra svarbus faktorius – vestuvių dalyviai. Kaip manote, kam brangiau kainuos koncertas: niekam nežinomam atlikėjui, į kurio koncertą įėjimas kainuoja 5 eurus, padaryti pasirodymą išsinuomojus kultūros centro salę? Ar pasaulinei žvaigždei didelė je arenoje su 40 eurų bilietų kaina? Iš viso to uždirbs, ir gal nemažai, brangi žvaigždė. O pėsčias menininkas liks be skatiko ir net eis į minusą. Kažkas panašaus nutinka ir per vestuves.

Jei vestuves darysite tokias kuklias, kad net neturėsite nuotakos suknelės, kad tuoksitės tik “zakse” ir švęsite 1 valandą pietaudami su liudininkais pigiausioje picerijoje – nesitikėkite, kad žmonės užsimokėtų jums už šią pramogą. Juk nėra už ką mokėti. Jums kreditas automobiliui šventiniam, salės nuomai ar kitiems atributams nebus reikalingas, į minusą jūs neisite. Vestuvės vis tiek šiek tiek kainuos, vien tie visi pagrindiniai dalykai atsieis apie 1000 eurų. O pinigų jums niekas neatneš – tik gėlių. Štai ir jūsų vestuvinė sąskaita – minus 1000 eurų. O kas bus, jeigu organizuosite solidžias vestuves su švente ir keletu prabangių elementų? Kiekvienas svečias jaus pareigą į voką įdėti banknotą. Taigi, savo šventės metu visi tie gražūs elementai atsipirks ir net išeisite į pliusą. Taigi, dėl to ir verta sudėti daugiau pinigų, dėl to ir verta padaryti taip, kad greitas kreditas čia bent šiek tiek pagelbėtų susimokėti už pirmines paslaugas.

Prieš pat vestuves – sumažinkite stresą

Kodėl apie greitą kreditą veikiausiai teks mąstyti prieš pat vestuves? Sakytume, dėl to, kad kreditas greitai kaip tik ir bus reikalingas paskutinę minutę, kai staiga suprasite, kad niekaip negalite už viską, ko jums reikia, susimokėti. Kartą vienas kunigas yra paklausęs jaunųjų: ko jūs norite, susituokti ar vestuvių? Išties vyrai dažniau nori susituokti, moterys nori vestuvių. Kad nuotakai prieš didžiąją dieną visai nepakriktų nervai, kartais tikrai verta pasinaudoti tokiais gyvenimo palengvinimais kaip mini kreditas ir šiek tiek gauti pinigų iš šios vietos. Tai bus naudinga ir tikrai atsipirks. Galiausiai, jeigu vestuvės didesnės, žmonės suneš pinigų, nes tai populiari dovana. Tad tikėtina, kad savo skolas padengsite jau labai greitai.

Kokiems dalykams pritrūks pinigų?

Gali kilti klausimas, kam būtent, tikėtina, pritrūks pinigų? Anksčiausiai turbūt teks susimokėti už nuotakos suknelę. Paskui galbūt susimokėsite už tai, kad nuomojatės kažkokią vietą. Galbūt ir už automobilio nuomą reikės mokėti iš anksto. O štai su muzikantais, fotografais, maisto tiekėjais atsiskaitysite visai prieš pat vestuves arba jau po jų. Vadinasi, tai yra dalykai, kuriems išties gali šiek tiek pritrūkti pinigų ir jūs jų galite gauti būtent pasiskolindami, o paskui po vestuvių paskolą jau grąžindami. Tai geriau negu prašyti aptarnaujančio personalo palaukti, kol sumokėsite. Įsivaizduokite, kad jūsų situacija nėra unikali ir atidėti apmokėjimą tiems žmonėms nuolat siūlo visi vestuvių rengėjai, o tai juk nepagarbu.

Kreditas internetu: kaip pasirinkti geriausią įmonę?

kreditas internetuKreditas internetu – paprastas ir patogus būdas susitvarkyti su finansinėmis problemomis. Daugelis žmonių svarsto, kur galima gauti paskolą iškilus problemoms. Bankai tikrai nėra labai lankstūs ir dažnai paskolos paprasčiausiai neduoda. Štai kreditas ir tampa ta patrauklia alternatyva.

Kreditas internetu pigiausias būdas pasiskolinti. Tačiau šuo metu paskolas teikia tikrai labai daug įmonių, tad norėdami rasti geriausią turite palyginti bent jau kelias alternatyvas. Kreditas internetu visa para padės susitvarkyti su finansiniais keblumais. Svarbiausia pasirinkti tą įmonę, kurios pasiūlymai pilnai tenkins Jūsų poreikius.

 • Kreditas internetu nuo 18 metu dažniausiai suteikiamas asmenims iki 65 metų amžiaus, t.y. dirbantiems. Tačiau ne visada, kadangi kartais kreditas suteikiamas ir nedirbantiems, ir vyresniems. Taigi, paieškos turi prasidėti nuo įmonės, kuri gali paskolinti konkrečiai Jums.
 • Kreditai internetu be palukanu dažniausiai tik pirmą kartą. Taigi, pasinaudokite galimybe už paskolą nemokėti nei cento daugiau.
 • Kaip jau minėjome, kreditas internetu bedarbiams yra galima paslauga. Tačiau tokiu atveju reikia palikti užstatą, tad pasidomėkite, kas jis gali būti ir kiek paskolos galima gauti.
 • Siekiant nuspręsti, kuris kreditas internetu Jums tinka labiausiai – susipažinkite su paskolos suteikimo sąlygomis. Greitas kreditas internetu suteikiamas labai greitai. Tačiau žiūrėkite, kad ir jo grąžinimas būtų lankstus ir patogus.
 • Kreditas internetu taip pat turėtų būti pasirenkamas įvertinus kitų žmonių paliktus komentarus, kurie gali padėti susidaryti nuomonę, ar tam tikros įmonės paslaugos tenkina Jūsų poreikius, ar ne. Greiti kreditai internetu Lietuvoje yra populiarūs, tad ir įmonių pasirinkimas labai platus. Lygindami ir derindami rasite Jums tinkamiausią.
 • Galiausiai kreditas internetu turėtų būti pasirenkamas įvertinus ir papildomus privalumus. Pavydžiai, kai kurios įmonės dovanoja mini dovanas tik todėl, kad pasirinkote juose. Nemokami bilietai į kiną labai nudžiugina, kai finansinės problemos spaudžia.

Kreditai internetu ilgalaikiai leis Jums išspręsti finansines problemas be jokių nesklandumų. Svarbiausia ne tik greitai pasiskolinti, tačiau taip pat ir greitai pinigus grąžinti. Kreditas internetu  šiuo metu yra patraukliausia alternatyva. Gauti tai, ko reikia internetu šiais laikais yra lengva kaip niekada. Leiskite sau gyventi be finansinių problemų.

 

Automatiniai vartai: privalumai ir trūkumai

Norit pasirūpinti savo privatumu ir saugumu, pirmiausia, atsikrausčius į nuosavus namus sklype, reikėtų pasirūpinti tinkamu tvoros pasirinkimu. Nepriklausomai nuo to, kokią tvorą pasirinksite, reikėtų imti galvoti ir apie tai, kokie vartai galėtų patenkinti Jūsų lūkesčius ir suteikti Jums papildomo saugumo jausmo savo namuose. Lietuvoje populiarėjantys automatiniai vartai vis dažniau tampa atsakymu į šį klausimą. Visgi, jeigu svarstote apie šį pasirinkimą, verta būtų pasidomėti, kokie yra tokių vartų privalumai ir ar yra bent kiek trūkumų.

vartai

Automatiniai vartai – patogesniam gyvenimui

Taip, taip jau yra, kad vienas pagrindinių automatinių vartų privalumų yra tiesiog daug patogesnis valdymas. Automatiniai vartai buvo sukurti būtent tam, kad Jums daugiau nebereikėtų išlipti iš automobilio norint patekti į savo teritoriją. Automatiniai vartai atsiveria patys ir taip suteikia dar daugiau komforto Jūsų kasdienybėje. Be to, automatiniai vartai gali padėti sutaupyti Jums laiko tuomet, kai jo labiausiai reikia. Ar kada buvote patekę į tokią situaciją, kai jau užrakinus vartus keliaujate automobiliu į darbą ir staiga suprantate, kad svarbų daiktą palikote namuose? Tuomet reikia grįžti, paskubomis rakinti vartus, o čia kaip tyčia užstringa vartų spyna. Su automatiniais vartais apie tokias nepatogias situacijas galite pamiršti. Dar geriau – šiuolaikiškus ir modernius automatinius vartus galite valdyti per atstumą, tad taip sutaupote dar daugiau savo brangaus laiko. Kam gaišti jį kasdieniams ne itin maloniems darbams.

Stilius ir kaina

Kažkodėl daugelis žmonių mano, jog automatinių vartų kaina yra itin didelė, todėl dalis pirkėjų, besirinkdami vartus, apie tokį gaminį iš viso negalvoja. Tačiau vartų gamintojai, tokie kaip Moderno.lt tikina, jog vadovautis mitais nederėtų. Iš tiesų automatiniai vartais kainuoja daug pigiau nei daugelis įsivaizduoja.

Be to, tai patikima apsauga Jums ir Jūsų šeimai, Tokie vartai ne tik ilgai tarnauja, yra atsparūs įvairiems aplinkos veiksniams, tačiau juos taip pat labai sunku sugadinti, išlaužti ar atidaryti neturinti tam teisės. Tai reiškia, jog už patrauklią kainą įsigyjate ne tik stilingą sklypo detalę, tačiau ir ramesnį laiką sau ir savo šeimai.

Rizika yra

Ties,a nors automatiniai vartai šiuo metu yra vienas geriausių pasirinkimų rinkoje, visgi, ir tai nėra išsigelbėjimas nuo visų negandų. Vienas pagrindinių šio gaminio minusų – gedimas. Žinoma, jog kiekviena technika genda ir vartų sugedimo atveju tektų kreiptis į tai išmanančiu specialistus. Todėl visuomet patariam pasirūpinti nedideliais varteliais, kurie nebūtų susiję su vartų sistema tam, kad į sklypą galėtumėte patekti net ir sugedus vartams.