Mediniai langai nedideliuose namuose

mediniai langaiLangų gamybos įmonių Lietuvoje yra ne viena ir ne dešimt, tačiau akivaizdu, kad plastikinius langus žmonės renkasi kur kas dažniau, nei medinius. Viena iš priežasčių yra gamybos kaina. Mediniai langai yra brangesni, todėl kartais jų nesirenkama tik dėl to.

Kita priežastis yra užsakymo sudėtingumas. Plastikinį profilį pagaminti yra kur kas paprasčiau, nei medinį, nors medžio kokybė ir geresnė.

Maži namai dažniausiai renkasi plastikinius langus, nes juose beveik visi langai yra gana nestandartinio dydžio. Dėl šios priežasties mediniai langai taip pat brangsta, nes kiekvieną langą reikia pagaminti rankomis. Mediniai langai visada apsimoka didesniuose pastatuose – daugiabučiuose, kotedžuose ar komercinėse patalpose, kadangi galima juos gaminti konvejeriniu būdu. Tai ženkliai sumažina kainą ir jie tampa priimtinesni.

Medinių langų specifika yra kiek kitokia, nei plastikinių. Dažnai medinis korpusas yra kaustomas aliuminiu, kad langas geriau atlaikytų išorines sąlygas. Dvigubas ar trigubas stiklo paketas – standartinis gaminys ir kainos atžvilgiu tai nėra lemiamas veiksnys.

Ką reiktų turėti omenyje dedant medinius langus į nedidelius namus?

Pirmiausia reiktų labai atidžiai įvertinti langų dydžius. Ar iš tikrųjų šiaurinėje pusėje reikia mažų langų? Mediniai langai pasižymi puikia izoliacija, todėl energijos nuostoliai nebus dideli. Kitas momentas – ar pietinėje pusėje reikia tokių didelių langų?

Antras svarbus momentas mažuose namuose yra palėpių ir stogo išnaudojimas. Ten statomi įvairūs trikampiai langai, taip pat ir gana brangūs stoglangiai. Ar tikrai tai geriausia išeitis? Gal yra kitų alternatyvų apšviesti natūraliai antrąjį aukštą ir palėpėje esančias patalpas. Be to reiktų pasidomėti medinių langų standartiniais dydžiais, kad langas tilptų ir siauresnėse erdvėse.

Trečias momentas – langų naudojimo ypatumai. Ne paslaptis, kad kokybiška furnitūra sudaro visą trečdalį medinio lango kainos. Tai yra varstymo mechanizmai, rankenos, pritraukimo mechanizmai. Kartais probleminėse vietose geriau turėti nesivarstančius langus iš viso. Taip galima sutaupyti ne tik energijos, bet ir pinigų ir susidėti tikrai kokybiškus ir patikimus langus visam gyvenimui.

Medinių langų meistrai jums atskleis ir daugiau paslapčių – reikia tik jų tinkamai paklausti. Aišku, jų argumentai bus šiek tiek angažuoti, bet nuspręsti, ką jums rinktis – tikrai galėsite.

Grindų betonavimas: už ir prieš

grindų betonavimasKaip jums tokia idėja: betoninės grindys vietoj pamatų? Galite juoktis ar vadinti negražiais epitetais, tačiau tai reali statybos technologija, kuri pamažu ateina į Lietuvą – plokštiniai pamatai.

Pats grindų betonavimas nėra jokia naujiena. Visuose mūriniuose namuose grindys betonuojamos siekiant padaryti grindinį šildymą. Rečiau naudojamas vien tik blokas ar perdanga. Plokštinių pamatų atveju grindys yra betonuojamos iš karto ant žemės be jokių perdangų. Kokie šios technologijos privalumai?

Sunaudojama mažiau betono, nei liejant juostiniu pamatus. Taip namų statybos kaina gerokai sumažėja. Gręžtiniai pamatai sunaudoja dar mažiau betono, tačiau jie tinkami ne visada.

Labai efektyvu. Grindų betonavimas ir plokštiniai pamatai paprastai pasirenkami statant pasyvųjį namą su A ar net A++ energetine klase. Tai reiškia, kad į aplinką energijos namas atiduoda labai mažai arba iš viso neatiduoda. Kaip tai padaroma? Pati technologija numato, kad grindys betonuojamos ne ant žemės tiesiogiai, bet paklojus izoliacinę medžiagą ir apšildančias putoplasto plokštes, kurios sulaiko šilumos atidavimą į žemę. Tokiu būdu grindys tampa nepralaidžios šilumai ar iš kitos pusės, šalčiui.

Grindys dažniausiai įrengiamos su šildymu. Prieš betonuojant, išvedžiojamos visos reikalingos komunikacijos ir grindinio šildymo vamzdžiai. Jie vėliau bus užpildyti centrinio šildymo sistemos vandeniu, nes didelį plotą šildyti elektra – neapsimoka. Tada – eilinis grindų betonavimas – pilamas betonas, dedama armatūra, lyginama, džiovinama.

Tokia betoninė plokštė paskirsto namo svorį tolygiai, todėl išvengiama daugumos įskilimų ir plyšių, kurie būdingi naujiems namams (kol pirmaisiais metais namas grimzta į dirvožemį netolygiai ir taip deformuojamos sienos.

Išvardinome privalumus, bet ar yra trūkumų? Pasirodo, yra.

Grindų betonavimas labiausiai tinkamas būdas nedideliems namams. Dideliems ir aukštiems pastatams rekomenduojami tradiciniai juostiniai pamatai.

Kitas trūkumas – nėra rūsio. Plokštiniai pamatai pilami tiesiai ant grunto, todėl po juo nėra nieko. Tiems, kam reikia rūsio po namu turi rinktis juostinius pamatus, nes reikalingos specialios rūsio sienos. Tiesa, mieste ir priemiestyje tai nėra problema, tačiau kaimo vietovių gyventojai su tuo tikrai nesutinka – rūsys jiems labai reikalingas.

Gana ilgas laikas, per kurį visiškai išliejami pamatai. Vis dėlto, laiko užtrunka ir grunto paruošimas, ir armatūros klojimas, ir vamzdžių išvedžiojimas. Be to toks betono sluoksnis džiūva negreitai, tam reikia palankių oro sąlygų, kurių Lietuvoje gali tekti ir palaukti.

Ar rinktumėtės plokštinius pamatus savo būsimajam namui?

Kadastrinių matavimų procesas

kadastriniai matavimaiKiekviena kadastrinius matavimus atliekanti firma siūlo skirtingas paslaugas. Vienos mažiau, kitos daugiau, tačiau didžioji dalis apima labai panašius procesus. Kol vienos firmos teikia tik kadastrinių matavimų paslaugas, kitos taip pat ir teikia dokumentų pildymo ir panašiai procesus. Tai yra, jei pasisamdote firmą, kad išmatuotų naujai pastatytą sodo namelį, taip pat galite jų prašyti, kad kartu padėtų sutvarkyti jo dokumentus. Papildoma paslauga kainuos ne daug ir tikrai padės sutaupyti nemažai laiko, kurį galėtumėte išleisti, jei tiksliai nežinodamas bandytumėte paruošti dokumentus.

Visgi, didžioji dalis kadastrinius matavimus atliekančių firmų teikia šias paslaugas. Atsižvelgiant ar reikia išmatuoti pastatą ar plotą pasirenkami konkretūs.

  1. Išmatuojami reikiamų pastatų aukščiai.
  2. Užpildomos kadastrinių duomenų knygos, kuriose reikia pateikti detalią informaciją.
  3. Patikslinami žemės sklypų planai. Palyginami su ankstesniai planais, stebimi pasikeitimai. Pažymimi nauji arba rekonstruoti pastatai.
  4. Išmatuojamos fizinės esamų statinių ribos,pagrindinių konstrukcijų statybos produktai.
  5. Apskaičiuojamos statinio kūrimo sąnaudos, nusprendžiama, kokia konkretaus pastato vidinė vertė.

Kadastriniai arba geodeziniai matavimai skirti tiksliam suformuotų plotų matavimui, nustatymui ir panašių duomenų įrašymui į kadastro duomenų bazę. Didžioji dalis firmų taip pat teikia ir topografines nuotraukas. Tai vaizdas, kuriame matyti reikiamas žemės plotas iš viršaus. Taigi, atskleidžiamas reljefo paviršius.

Skirtingas paslaugas atliekančios firmos, skirtingai ir įkainoja savo paslaugas. Pasirinkti firmą gali būti kur kas sunkiau, nei padėti profesionalams tinkamai atlikti kadastrinius matavimus. Svarbiausia, prieš pasirašant sutartį su profesionalais pakalbėkite su jais gyvai, nes virtualus pasaulis labai dažnai nuvilia ir nepateisina lūkesčių. Taip pat rekomenduojame samdyti asmenį iš firmos, kadangi paprastai jie greičiau ir inovatyviau keliauja su naujovėmis. O tokioje srityje būtent ir reikalingas gana platus žinių bagažas.

Raskite profesionalus internetinėje erdvėje ir pasitikėkite jų atliekamu darbu. Mūsų paslaugas teikianti firma garantuoja dėl darbo kokybės ir specialistų žinių. Patikėkite kadastrinių matavimų darbus specialistams, kurie nesuklys. Juk tai ne tas darbas, kurį geba atlikti kiekvienas. Jau geriau finansuoti kartą, bet visam gyvenimui.

Daugiau informacijos rasite čia.

Butai pardavimui už prieinamą kainą?

Butas Vilniuje

Gyvenimas mieste žavi ne vieną, todėl į šią erdvę savo gyvenimą perkelti ryžtasi ne vienas žmogus. Butai pardavimui siūlomose skelbimų svetainėse vilioja ne vieną smalsuolį, tačiau jų kainos neretai nuvilia ir įtakoja keisti planus. Tačiau situacija nėra tokia bloga, kokia galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Buto paieškai tereikia skirti daugiau laiko, išteklių ir pastangų. Tad nuo ko pradėti? Kaip rasti pigų būtą už tikrai priimtiną kainą?

Viena svarbiausių taisyklių renkantis naująjį būtą – nedaryti to skubotai. Paskutinę minutę buto pirkimas tikrai nepalengvina situacijos, o tik dar labiau ją apsunkina. Už skubėjimą gali tekti mokėti du kartus, tad tokiu būdu pigaus buto lengvai įsigyti tikrai nepavyks. Skubotai atliekant buto paiešką galima netyčia praleisti ir tuos pasiūlymus, kurie yra daug pigesni ir net kokybiškesni. Taigi, viską reikia atlikti pamažu, ieškant geriausio, o ne brangiausio ir greičiausio sprendimo.

Geriausio pasiūlymo greitai rasti nepavyks, todėl, kad juos išgraibsto greitai, užsilieka tik tie, kurie reikalauja daug arba pernelyg daug. Visi juk ieško pigių butų, tad nenuostabu, jog skelbimų portaluose jie išgraibstomi vos per kelias valandas ar dienas. Jeigu nori pakliūti į šių laimėtojų tarpą, turi nedelsti ir kiekvieną dieną dairytis tokių unikalių ir tikrai prieinamų pasiūlymų. Butai pardavimui talpinami ne vienoje svetainėje, tad gali prireikti apsilankyti ir kituose populiariuose portaluose ir juos nuolat sekti.

Internete gausu įvairių skelbimų portalų, todėl parduodamus butus rasti galima ne tik vienoje svetainėje. Kuo daugiau skelbimų bus peržiūrėta, tuo daugiau galimybių bus surasti tą vienintelį butą. Paieška gali būti ilga, tačiau už priimtiną kainą rasti tokį butą gali būti tikrai sunku. Pagelbėti gali draugai ir pažįstami, tokiu atveju sutaupyti ir gauti galima daug daugiau. Viskas priklauso nuo iniciatyvos, noro ir finansinės padėties.

Skelbimų portaluose butai pardavimui siūlomi už labai įvairias kainas. Svarbiausia nepasimesti ir nepasikliauti pirmu pasiūlymu. Viską reikia įvertinti atidžiai ir neskubotai. Priimti verta tik tą pasiūlymą, kuris visapusiškai atitinka lūkesčius ir gyvenimo sąlygas.

Svajonių namo statybų įteisinimas

svajonių namo statybosGreičiausiai nedaug atsirastų žmonių, teigiančių, jog niekada nėra svajoję apie savo nuosavą namą. Net gyvenantys butuose neatsigintų minties turėti savo ekskliuzyvinę privačią erdvę, kurios nereikėtų dalintis su kaimynais. Nuosava veja, tvora, sodelis, jokių skundų dėl triukšmo ar gyvūnų, absoliučiai jokių apribojimų. Nuosavas namas – privati tvirtovė, kurioje šeiminininkas yra vienintėlis valdovas, nustatantis taisykles. Kas galėtų to nenorėti? Na, norėti gali visi, tačiau siekiant įgauti tokias privilegijas reikia turėti ne tik nemenką biudžetą, bet ir plačiau pasidomėti, kas tai yra statybos teisė. Juk neimsi ir nestatysi savo išsvajotojo namelio ant vištos kojelės, kur ir kaip papuola.

Statybos legalizavimas yra gana ilgai užtrunkantis, varginantis ir slidus reikalas. Reikia gauti begales leidimų, patvirtinimų bei parašų. Reikia derinti planus ir projektus su atitinkamomis instancijomis. Visų pirmiausia, žemės paskirtis turi būti atitinkama. Norint statytis nuosavą namą, reikia, jog jūsų žemės paskirtis būtų „Gyvenamųjų namų statybai ir eksploatacijai“. Jei paskirtis komercinė arba ūkinė, gyvenamojo namo ten statyti paprasčiausiai negalėsite, ir taškas. Keisti žemės paskirtį įmanoma, tačiau tai dar didesnis galvos skausmas, ypač bandant tai atlikti pačiam. Dažniausiai tai gali užtrukti net kelis metus, o kartais iš viso nepasiteisinti.

Nors svajonių namą gal ir puikiai įsivaizduojate savo mintyse, tačiau, pripažinkime, pats jo nesuprojektuosite, jei nesate architektas. Reikia tikslių ir išsamių brėžinių, kuriuos gali sukurti tik kvalifikutoas profesionalas. Su tais brėžiniais tuomet keliausite per įvairias institucijas, kad jos uždėtų savo parašą. Statybos teisė numato begales kriterijų, kuriuos turite atitikti. Dažnai reikalai užstringa su gamtosauga – „žalieji“ atranda begales grėsmių gamtai, kurias gali sukelti jūsų namas. Tai stogas per ryškus – gali trikdyti paukščių migravimą. Tai per arti draustinio – kenks ten esančiai florai ir faunai. Tai per didelis užterštumo pavojus – paveiks gruntą ir giluminius vandenis.

Svajoti apie namą yra vienas dalykas, tačiau realiai imtis veiksmų – kitas. Tai varginantis ir ilgai užtrunkantis procesas, kuris pasiteisins, jei turėsite marias laiko, ryžto ir noro kariauti su valstybinėmis institucijomis, kurios, rodos, tik ir nori viską sugadinti.

Dizaino sprendimai laiptų gamyboje

Stilistiškai derinant visus interjero elementus svarbu išlaikyti bendrą pasirinktą stilių ar kelių stilių derinį. Spalvos, medžiagos, formos – viskas bendroje dermėje tampa gražu, miela ir jauku.

Spalvų kontrastai

laiptaiPavyzdžiui, įrengiant medinius laiptus specialistai rekomenduoja medžiagas ir spalvas derinti prie medinių ar medžio imitacijos grindų, palangių, durų. Įdomus sprendimas yra kontrastinis spalvų pasirinkimas, t.y. kai, pavyzdžiui, šviesiame interjere įrengiami tamsūs laiptai. Žinoma, pati medžiaga, t.y. mediena, dera su medinėmis grindimis, tačiau spalva yra kita, galima sakyti, kontrastingai priešinga.

Panašus sprendimas galėtų būti baltų laiptų pasirinkimas. Tokie laiptai galbūt labiau derėtų moderniame interjere, bet nebūtinai. Pavyzdžiui, mediniame karkasiniame name gražiai dera baltos sienos, balta laiptinė ir tamsios medienos baldai.

Laiptų danga

Nusprendus namuose įsirengti medinius laiptus arba medines laiptų pakopas, specialistai rekomenduotų rinktis kietesnę medieną. Toks patarimas yra natūralus, nes kietesnės medienos laiptai tarnauja ilgiau ir stipriai nesidėvi pakopų kraštai.

Priešingu atveju, kai laiptų pakopų gamybai panaudojama minkštesnė mediena, nusidėvėjimas pradeda gana greitai matytis. Tokiais atvejais galima ištaisyti padėtį ant laiptų patiesus kiliminę dangą. Kad laiptais būtų patogu vaikščioti, žinoma, reikėtų dangą gerai pritvirtinti. Galimas dangos tiesimo variantas yra tarsi kiliminio tako tiesimas ant laiptų arba nedidelių kilimėlių tvirtinimas atskirai ant kiekvienos pakopos.

Minkšta kiliminė danga ant laiptų gali ne tik maskuoti prastą medienos kokybę, bet tiesiog gali būti pasirinkta siekiant suteikti aplinkai daugiau jaukumo. Sakoma, kad kilimai ir kiliminės dangos namuose kaupia dulkes, kvapus ir įvairius nešvarumus. Bet iš kitos pusės, kilimai taip pat „sugeria“ garsą, t.y. kambaryje, kuriame patiestas kilimas yra daug jaukiau ir mažiau aido, tuštumos nei kambaryje be kilimo. Panašia savybe pasižymi ir užuolaidos.

Ką rinktis vietoj turėklų?

Ne ką mažiau svarbi bet kurios laiptinės dalis yra turėklai. Turėklų stilius ir dizainas taip pat yra įtakojamas bendro interjero. Viena iš nestandartinių idėjų galėtų būti – vietoj turėklų įrengti dekoratyvinę sienelę per visą laiptų aukštį. Sienelė galėtų būti iš grūdinto stiklo moderniame interjere arba iš medinių detalių jaukesnėje aplinkoje.

Sienelės naudojimas vietoj turėklų nėra naujovė. Teko matyti panašias sieneles sovietinės statybos viešuose pastatuose. Jos buvo įrengtos iš siaurų tankiai sustatytų metalinių kolonų. Tokia sienelė buvo papuošta laikikliais gėlių vazonams. Taigi galima sakyti šaltas interjero elementas buvo šiek tiek pagyvintas dekoracijomis.

Tokiu patarimu galima pasinaudoti ir įrengtą laiptinės sienelę namuose papuošti kambarinėmis, galbūt vijoklinėmis, gėlėmis.

Kai trūksta vietos

Vietos trūkumas šiandieniniuose būstuose turbūt didžiausia problema. Jai spręsti pasitelkiamos įvairios priemonės – tiek vizualinės, tiek praktinės. Viena iš praktinių vietos problemos sprendimo būdų yra aukštoje patalpoje įrengti antresolę, kurioje galima įsirengti darbo kambarį, miegamąjį ar kitą reikalingą funkcinę erdvę.

Turint nedaug vietos patalpoje, ją reikia ypatingai gerai suplanuoti. Todėl ir laiptams į antresolę gali būti skiriama nedaug vietos. Rekomenduotina tokiu atveju imtis kopėtėlių tipo laiptų gamybos. Tokia laiptinė gali būti nelabai patogi, tačiau vis dėlto yra puiki išeitis taupant būsto vietą.

Laiptai iš rąstų

Ypatingai užmiesčio sodyboms ar kaimo turizmo sodyboms tinka atviri rąstų laiptai. Mediena pati savaime jau yra šilta ir jauki medžiaga. Rąstiniai laiptai tiesiog suteikia galimybę prisiminti vaikystės atostogas pas močiutę kaime. Tokie jausmai ir prisiminimai ir skatina poilsiautojus ir turistus ieškoti jaukių sodybų savo atostogoms ar šventėms.

Stikliniai laiptai

Toks žodžių derinys skamba tarsi iš pasakos „Ledo karalienė“ ir praktikoje dar nėra paplitęs. Žinoma, kaip dizaino sprendimas, stikliniai laiptai yra originalus sprendimas. Bet kuri įmonė, kuri užsiima laiptų gamyba, paklausta apie tokio tipo laiptinės įrengimą, tikriausiai pasakytų, kad tokio užsakymo dar nėra turėję. Tačiau nauji iššūkiai juk skatina tobulėti.

Techniniai sprendimai stiklo laiptinei turėtų būti gerai apskaičiuoti ir apgalvoti. Nes juk stiklas – trapi medžiaga. Tokius laiptus šiandien galima būtų įrengti nebent kaip interjero elementą be praktinio pritaikymo. Tačiau sparčiai vystantis ir tobulėjant technologijoms, galbūt netolimoje ateityje kas antruose namuose jau laipiosime stikliniais laiptais.

Akmeniniai laiptai

Šis žodžių derinys mintis nukelia net į senuosius antikos amžius, kai pagrindinė statybinė medžiaga buvo akmuo. Neveltui visuomenėje gajus posakis, kad „nauja – tai seniai pamiršta sena“. Tad kodėl gi neįsirengus savo namuose antikinio interjero, kurio akcentu galėtų tapti būtent akmeniniai laiptai?

Erdvės po laiptais pritaikymas

Pavyzdžiui, kavinės, restorano ar vyninės, išsidėsčiusios per du aukštus, erdvę po laiptais galima būtų išnaudoti kaip vyno ar kitų gėrimų barą-lentyną. Skirtingų gėrimų rūšių buteliai, išdėstyti atviroje lentynoje po laiptais, lankytojams būtų traukos objektu ir galbūt padėtų lengviau išsirinkti gėrimą iš pateikto meniu sąrašo.

Muzikinio ar naktinio klubo interjere panaši erdvė po laiptais galėtų būti skirta klube grojusių garsių muzikantų plakatams, klubo apdovanojimams demonstruoti.

Pasirinkimas

Taigi laiptų gamybos pasirinkimų šiandien turime begalę. Kartais turint vos keletą galimybių turbūt lengviau išsirinkti. Tačiau rinkdamiesi plečiame savo akiratį, laviname vaizduotę ir, žinoma, siekiame savo namams suteikti kuo daugiau jaukumo.

Linkime jums teisingai pasirinkti!