Platus čiužinių pasirinkimas: kaip nesuklysti?

ciuziniu pasirinkimasČiužinys yra vienas svarbiausių faktorių, lemiančių miego kokybę. Dabar yra didelis ciuziniu pasirinkimas, todėl norint įsigyti tinkamą čiužinį reikia apgalvoti daug niuansų. Skirtingos medžiagos, įvairios technologijos, ergonominiai sprendimai paprastam vartotojui tampa klaidžiu tamsiu mišku. Kaip nesuklysti ir išsirinkti geriausią miegą užtikrinantį čiužinį?

Ką pataria specialistai?

Čiužinys turi būti kokybiškas, neišgulėtas, atitinkantis žmogaus svorį, turi prisitaikyti prie kūno padėties, nespausti kūno. Vienpusiškų patarimų, kokios rūšies čiužiniai geriausi, nėra. Reikia žiūrėti skirtingų čiužinių savybes ir tikrinti, kurie labiausiai atitinka asmeninius žmogaus poreikius. Pavyzdžiui, miego metu daug prakaituojantiems žmonėms rekomenduojami spyruokliniai, kombinuoti su poliuretanu, nes juose yra gera oro ventiliacija, sukuriamas vėsumo pojūtis. Viskoelastiniai čiužiniai siūlomi tiems, kas mėgsta šilumą ir minkštumą. Čiužinių gamyboje naudojamos medžiagos, pluoštai ypač aktualūs alergiškiems žmonėms. Taigi, kiekvienu atveju reikia gerai apibrėžti, kas reikalinga Jums asmeniškai, o tuomet domėtis gamintojų pateikiama informacija ir ieškoti, kurie gaminiai turi tas savybes, kurių Jums reikia.

Ko klausti gamintojų ir pardavėjų?

Rinkdamiesi čiužinį, klausinėkite ne tik apie Jums aktualias čiužinių savybes. Būtinai pasidomėkite, kokią čiužinio priežiūrą rekomenduoja gamintojas. Ar čiužinys yra lengvai valomas, ar „kvėpuoja“, t.y. ar išgarina drėgmę, ar galima užvalkalą skalbti ar pakeisti? Pagalvokite, tai daiktas, kurį Jūs nuolat naudosite, todėl norėtųsi, kad jis būtų lengvai prižiūrimas. Pavyzdžiui, higienistai siūlo čiužinį nauju pakeisti kas 5-7 metus, ar bent ne vėliau nei po 10 metų naudojimo. Čiužinyje kaupiasi prakaitas, bakterijos, kūno odos dalelės. Jeigu čiužinys senas, tikėtina, jog jame yra dulkių erkučių. Tai odos ligų, alerginių reakcijų priežastys. Taigi, čiužinys turi būti ne tik patogus, bet ir lengvai prižiūrimas, nes kiekvienas norime miegoti švariai.

Ar reikia išbandyti?

Atsakymas vienareikšmis – būtinai! Ne veltui daug pardavėjų siūlo specialias čiužinio grąžinimo sąlygas tam tikru laikotarpiu. Bet kad nereiktų vargti ir jau nusipirkto čiužinio grąžinti, bent jau parduotuvėje jį palieskite, atsisėskite, atsigulkite ant jo. Tai padaryti leis čiužinių prekybos vietoje. Kone kiekvienas baldų salonas Vilniuje ir kituose miestuose savo pasiūloje turi čiužinių prekybą, jeigu parduoda miegamojo baldus. Todėl neapsiribokite čiužinio pasirinkimu internete, skirkite laiko ir nuvykite į prekybos vietą apžiūrėti pasirinkto čiužinio. Tuo pačiu turėsite progą gyvai pasikonsultuoti su specialistais, užduoti klausimus, pasitikslinti čiužinių specifines savybes.

 

Gipso plokštės: mitai, kuriais nereikia tikėti

gipso kartonasGipso kartonai – viena palankiausių statybinių medžiagų, kuri plačiai naudojama atliekant vidaus apdailos darbus. Nors statybininkai labai džiaugiasi jos nauda, gyventojai atsinaujinusiu interjeru, tačiau vis dar galima išgirsti skeptikų komentarų, kad gipso plokštės yra prastas pasirinkimas ir kad ilgainiui jos gali sugadinti namų sienas. Dažniausiai mitai yra susiję su pelėsiu, kurį atseit traukia gipsas.

Žinoma, visuose mituose yra krislelis tiesos, kadangi tai mitai iš kažkur atsiranda. Šiuo atveju tiesa dažniausiai slypi klaidose, kurias padaro žmonės nemokėdami tinkamai sumontuoti plokščių. Netinkamas montavimas sąlygoja pasitaikančias klaidas bei kitus gedimus. Siūlome nepamiršti, kad kartais darbus geriausia palikti specialistams, kadangi kad ir koks nagingas esate – ne visada pavyks sėkmingai pačiam susitvarkyti su darbais.

Pelėsis ir drėgmė

Iki šiol labai dažnai sklando mitai, kad gipso plokštės nėra atsparios drėgmei, tačiau tai tik mitas, kuriuo nereikėtų tikėti. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kurioje vietoje planuojamos plokštės bus dedamos. Pavyzdžiui, vonioje jos nėra tikrai labai geras pasirinkimas, kadangi toje patalpoje tvyro didelė drėgmė ir tai nebus naudinga plokštėms. Tačiau šiuo atveju kalbame apie nuolatinę drėgmę, kuri tuo pačiu būtų kenksminga ir mediniams paviršiams. Visgi, jeigu plokštės naudojamos kitiems kambariams ir montuojamos namo viduje – jos labai puikiai tarnaus. Taip pat visai naudinga prieš dedant gipso plokštes papildomai apšildyti sienas. Tai bus ne tik naudinga todėl, kad patalpoje bus kur kas šilčiau, tačiau tam tikra prasme tai bus ir papildoma plokščių apsauga.

Gipso plokštės yra labai atsparios

Dažnai galvojama, kad gipso plokštės nėra labai atsparios neigiamiems aplinkos veiksniams, tad neverta į jas investuoti, kadangi vis tiek teks greitai keisti. Tačiau tai nėra tiesa ir gipso plokštės yra vienas tvirčiausių pasirinkimų.

Įvertinus gipso plokštes galima išskirti šiuos privalumus:

  • Jos yra labai tvirtos.
  • Gali būti skirtos sienų lyginimui arba net naujų sienų kūrimui.
  • Plokštės taip pat atsparios ugniai.
  • Plokštės gali būti atsparios ir vandeniui.
  • Siūlomos 3D plokštės norintiems išskirtinio interjero.
  • Jas labai lengva montuoti.
  • Plokštės lengvai pjaunamos, jų forma lengvai keičiama.

Šie pliusai dažniausiai nulemia, kad gipso plokštės yra pasirenkamos. Ir taip teigia ne tik pardavėjai ar statybininkai, tačiau ir paprasčiausi žmonės, kurie pasirinko plokštes savo namams.

Gipso plokštės yra labai brangios

Gipso plokštės nėra brangios ir kuo daugiau perkate – tuo pigiau pavyks išsisukti. Juolab, labai patogu tai, kad šiuo metu su produkcija galima susipažinti internete. Naudojantis internetu labai patogu palyginti produkciją ir įvertinus pasiūlymus pasirinkti tą variantą, kuris Jums labiausiai tinka. Akcijos ir nuolaidos taip pat leidžia atrasti pigesnę, tačiau kokybiškesnę produkciją. Taigi, gipso plokštės yra gana pigios ir jos gali visada būti dar pigesnės.

Pirkdami internetu negausite tokios geros produkcijos

Gipso plokštės dažniausiai perkamos internetu, kadangi kaip jau minėjome, tai paprastas ir patogus būdas atrasti tai, ko ieškote. Žinoma, siūlome nepamiršti ir to, kad galit pirkti ne tik lietuviškose, tačiau ir užsienietiškose prekybos vietose. Taip padidėja tikimybė atrasti tai ko Jums reikia.

Netikėkite mitais, kurie sklando internete. Paprasčiausias būdas įsitikinti, kad produkcija patenkins Jūsų poreikius – pasitarti su specialistais, kurie atsakys į visus Jums iškilusius klausimus ir patars, kurios plokštės Jums tinka labiausiai.

Ką rinktis – medinius ar plastikinius langus?

plastikiniai langai vilniujeEkologijos ir natūralumo banga visai susuko galvas. Dar prieš pusmetį pakeisti plastikiniai langai vilniuje prašosi atkeičiami į natūralesnius, medinius. Tačiau specialistai skatina neskubėti ir prisiminti dar ne taip seniai medinių langų keliamus nepatogumus. Juolab, jau seniai paneigtas mitas, kad mediniai langai yra draugiškesni aplinkai.

Kalcis ir cinkas

Būtina paminėti, kad plastikiniai langai vilniuje ir kitur jau daugiau nei penkmetį gaminami be tokių kenksmingų medžiagų kaip švinas. Vietoj jo naudojamas kalcis ir cinkas. Būtent tai daro įtaką ilgiau išliekančiam jų baltumui, blizgumui.

Kaip sako specialistai šiuolaikiški langai plastikiniai neturi jokios įtakos žmogaus sveikatai. Tuo tarpu medis dažniausiai lakuojamas arba dengiamas nenatūraliais dažais, medinius langus reikia dažnai restauruoti. Kitu atveju jie išsivaikšto, nuo drėgmės keičiasi.

Medienos rūšis

Jeigu pirkėjas vis dėlto nusprendė rinktis medinius langus, jam reikia pasirikti tinkamą medieną: spygliuočių arba lapuočių. Spygliuočių medienos langai turi tam tikrą sakingumą. Tai vienas iš didžiausių minusų. Tuo tarpu plastikiniai langai vilniuje yra ne tik pigesni, tačiau ir sterilesni, šiuo klausimu.

Aliuminis

Langai yra svarbus kiekvieno namo elementas. Aliuminis šiuo metu itin išpopuliarėjo dėl savo naudojimo patrauklumo. Ši sistema yra ilgaamžė, patvari, ilgai nepraranda savo savybių. Tokie plastikiniai langai pigiau. Taip pat tokie plastikiniai langai naudoti gali būti permontuojami, o jų pagalba galima įgyvendinti įspūdingus projektus.

Skirtingi pasirinkimai namui ir daugiabučiui

Specialistai atvirauja, kad turėtų būti pasirenkami plastikiniai langai vilniuje pagal gyvenamą vietą. Su vienomis izoliacinėmis ir šilumos pralaidumo savybėmis individualiame name, kiti – daugiabutyje. Taip pat vieni plastikiniai langai kaune, judraus miesto centre arba šalia judriausių miesto arterijų, o kiti ramiam užmiesčiui prie pušyno.

Vis dėlto, plastikiniai langai vilnius akcija yra funkcionalūs ir pigesni už medinius. Tokie plastikiniai langai ispardavimas skelbiami dažnai. Papildomas kriterijus, kurio nedera praleisti pro akis, ar parduotuvėje plastikiniai langai panevezyje pardavinėjami kartu su montavimo paslaugomis. Jeigu taip, tai patikimo prekeivio ženklas, kuris įrodo Jūsų pasirinkimo tinkamumą.

 

Lubiniai šviestuvai

lubiniai sviestuvai

Kad ir kiek šviestuvų rūšių bebūtų išrasta, lubiniai šviestuvai, neturėdami jokios konkurencijos, laikosi populiariausių ir labiausiai naudojamų apšvietimo būdų gretose. Taip yra dėl jų funkcionalumo, gebėjimo šviesą skaidyti po visą patalpą bei plataus rūšių, dizainų ir spalvų asortimento. Tai leidžia pasirinkti sprendimus, kurie ne tik patenkins jūsų poreikius, bet ir puikai derės šalia kuriamo dizaino stiliaus ir kitų interjero detalių. Kad rinktis ir pritaikyti šviestuvus būtų dar paprasčiau, būtina pasidomėti apie lubinių šviestuvų tipus, tvirtinimą bei šviesos srauto pasiskirstymą.

Lubiniai šviestuvai ir jų tipai

Kad ir kaip norėtųsi tikėti, jog lubiniai šviestuvai turi tik vieną, liaudiškai „liustrais“ vadinamą rūšį, jie skirstomi į keletą tipų. Patys seniausi ir dar prieš keletą dešimtmečių buvę itin populiarūs lubiniai šviestuvai – sietynai. Jie pasižymi masyviomis konstrukcijomis, ypatingomis medžiagomis, tokiomis kaip krištolas bei keletu ar keliolika ragų, suteikiančių prabangos, avangardo įspūdį. Taip pat be galo populiarūs ir minimalistinį stilių vertinančių žmonių pamėgti šviestuvai – prie pat lubų tvirtinami, dažniausiai lėkštes primenančių formų uždarai gaubti lubiniai šviestuvai. Be jų galima išskirti ir klasikinio ar taip pat modernaus stiliaus šalininkų pamėgtus sukiojamus šviestuvus, suteikiančius galimybę reguliuoti šviesos srautą.

Lubiniai šviestuvai ir jų tvirtinimas

Šviestuvai prie lubų dažniausiai tvirtinami dviem būdais: lanksčiais arba standžiais laikikliais. Lankstusis būdas taikomas pakabinamiems ir laisvesnių konstrukcijų šviestuvams, todėl jiems naudojami įvairūs troseliai, virvelės, grandinėlės. Standūs laikikliai apima metalinius strypus, nukreiptus žemyn nuo paties šviestuvo gaubto iki lempučių. Tokiu būdu pritvirtinami lubiniai šviestuvai įgauna pakankamai įdomias formas, panašias į atvirkščiai pakabintas stalines lempas ar toršerus. Taigi, šis būdas itin patiks vertinantiems originalumą ir išskirtinį daiktų panaudojimą.

Šviesos pasiskirstymas

Nors esame įpratę prie šviesos šaltinių, kurie tiesiog apšviečia kambarį, dažnai perkame nė nepasidomėję, koks šviesos pasiskirstymas jiems yra būdingas. Tai gali būti kryptinga (į tam tikrus objektus ar į vieną pusę sklindanti šviesa), bendra (į visas puses išsklaidyta) arba atsispindinti (į lubas, sienas ar kitus atsispindinčius paviršius nukreipta) šviesa. Žinoma, populiariausi ir patys praktiškiausi lubiniai šviestuvai – turintys bendrą, po visą patalpą išsisklaidantį apšvietimą.

Stalo tenisas – įdomus interjero sprendimas

Stalo teniso raketėsNamų interjerui kiekvienas žmogus skiria daug laiko ir pinigų. Tam, kad susikurtume erdvę, kurioje norėtųsi būti, kurioje jaustumėmės laisvi, reikia investuoti tikrai nemažai. Interjeras yra kuriamas pagal kiekvieno skonį: vieniems patinka ryškios spalvos, kitiems norisi, kad namuose būtų kuo daugiau medžio, tretiems užtenka paprastų, tačiau jaukių namų. Bet kuriuo atveju, tam tikros interjero detalės taipogi yra labai svarbios.

Stalo tenisas namuose

Ar dažnai žmonės pagalvoja, kad stalo tenisas taipogi gali būti puiki interjero detalė? Tai įdomus sprendimas, kurį renkasi tikrai ne vienas žmogus, ne viena šeima. Stalo tenisas yra labai įdomus žaidimas, žaidžiamas dviese ar poromis. Tai ne tik puiki laisvalaikio pramoga, bet ir sportas, kurio metu dirba daugelis kūno raumenų ir be abejo protas. Stalo tenisas yra įgūdžius ir protą lavinantis žaidimas, todėl jo neturėti savo namuose – didelis praradimas.

Stalo tenisą renkasi tiek profesionalūs sportininkai, tiek ir šeimos, kurios mėgsta aktyviai leisti laisvą laiką. Norintys stalo teniso namuose renkasi vidaus teniso stalą. Tokie teniso stalai nėra atsparūs vandeniui ar saulei, kaip lauko, tačiau ne ką prastesni, o kokybė jų taip pat gera. Vidaus stalo tenisui gamintojai pritaiko naujausias technologijas ir sandėliavimo sprendimus, todėl pasirinkimą turi kiekvienas.

Stalo teniso raketės

Tikriausiai daugelis nežino, kad stalo teniso raketės taip pat yra labai svarbios žaidžiant šį žaidimą. Neužtenka nusipirkti padėvėtų ar nekokybiškų, nes su jomis žaidimas bus prastas. Stalo teniso raketės yra gaminamos pačios įvairiausios. Pradedantiesiems, patartina pirkti pačias paprasčiausias raketes, kurias būtų galima laisvai valdyti, nereiktų šimtaprocentinio tikslumo.

Daugeliui kyla klausimas – kaip pasirinkti tinkamiausią raketę? I6sirinkti tinkamiausias stalo teniso raketes gali padėti profesionalai, dirbantys šioje srityje. Žmonės, kurie pardavinėja teniso stalus, tikrai gali padėti išsirinkti ir stalo teniso raketes, jie pataria kurios geriausios, kurias verta pirkti, kad žaidimas būtų kuo geresnis. Raketes, stalo teniso stalą kiekvienas gali įsigyti internetinėje parduotuvėje arba daugelyje sporto prekėmis prekiaujančių parduotuvių. Paieškojus, tikrai kiekvienas žmogus gali rasti teniso stalų ir jų atributikos su nuolaida, tad pirkti tikrai verta.

 

 

Baldai, taupantys jūsų erdvę

baldai mažoms erdvėmsDaugelis žmonių vertina neperkrautą, minimalistinį interjerą. Ypač, jei įrenginėjamos nedidelės patalpos, kurioms reikia daugiau erdvės ir šviesos. Juk tai sukuria švarių, tvarkingų namų įspūdį, suteikia jiems jaukumo. Kad mažą kambarį paverstumėte vizualiai erdvesniu, reikalingi išskirtiniai baldai, taupantys vietą bei turintys daugiau nei vieną funkciją. 

Baldai transformeriai

Nestandartiniai baldai ir jų gamyba leidžia improvizuoti idėjomis ir taupant vietą sukurti norimą dizainą. Šiuo metu itin populiarūs ir į madą grįžtantys baldai transformeriai, kurie gali atlikti keletą funkcijų. Dažniausiai naudojama konstrukcija – lova-spinta, kuri be galo praktiška neturintiems atskiro miegamojo. Kaip tai veikia? Specialiu kėlimo mechanizmu lova tiesiog įmontuojama į spintą ar sekciją. Kadangi jis tvirtinamas ne į medinį, o į metalinį rėmą, šis neleidžia konstrukcijai išklibti ir užtikrina tvirtą laikymąsi, net jei lovą naudojate tūkstančius kartų. Tokie baldai itin mėgstami žmonių, kurie neturi laiko arba tiesiog nemėgsta kloti lovos. Įsivaizduokite, dieną jūsų namai atrodo tvarkingai, juose stovinti spinta nė nesukelia jokio įtarimo, o naktį vienu palenkimu tai pavirsta patogia ir plačia lova, kuriai pakloti jums vėlgi prireiks tik vieno rankos judesio. Nuostabu, tiesa?

Dviaukštis interjeras

Jei jūsų namuose mažai vietos, pasistenkite, kad baldai plėstųsi ne į šonus, o į viršų. Tai itin originali ir naudinga idėja įrenginėjant vaikų kambarį. Kalbame ne tik apie nuo seno naudojamas dviaukštes lovas, bet ir apie kompaktiškai suplanuotus baldus, kurie iki smulkmenų išnaudoja net ir pačias mažiausias erdves. Pavyzdžiui, spintelė, kompiuterio stalas ir kiti baldai pastatyti ant pakylos, o po ja įmontuota ištraukiama lova arba atvirkščiai – antrame aukšte įrengta lova, o apačioje sustatoma jauki vieta mokslams. Kadangi tokie baldai nereikalauja daug medžiagų, jie nėra brangūs, labiausiai vertinamas darbas. Pasitelkus fantaziją, galima suplanuoti tikrai žaismingai, originaliai atrodantį kambarį, kuris ne tik patiks vaikams, bet ir leis sutaupyti nemažai vietos.