Gipso plokštės: mitai, kuriais nereikia tikėti

gipso kartonasGipso kartonai – viena palankiausių statybinių medžiagų, kuri plačiai naudojama atliekant vidaus apdailos darbus. Nors statybininkai labai džiaugiasi jos nauda, gyventojai atsinaujinusiu interjeru, tačiau vis dar galima išgirsti skeptikų komentarų, kad gipso plokštės yra prastas pasirinkimas ir kad ilgainiui jos gali sugadinti namų sienas. Dažniausiai mitai yra susiję su pelėsiu, kurį atseit traukia gipsas.

Žinoma, visuose mituose yra krislelis tiesos, kadangi tai mitai iš kažkur atsiranda. Šiuo atveju tiesa dažniausiai slypi klaidose, kurias padaro žmonės nemokėdami tinkamai sumontuoti plokščių. Netinkamas montavimas sąlygoja pasitaikančias klaidas bei kitus gedimus. Siūlome nepamiršti, kad kartais darbus geriausia palikti specialistams, kadangi kad ir koks nagingas esate – ne visada pavyks sėkmingai pačiam susitvarkyti su darbais.

Pelėsis ir drėgmė

Iki šiol labai dažnai sklando mitai, kad gipso plokštės nėra atsparios drėgmei, tačiau tai tik mitas, kuriuo nereikėtų tikėti. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kurioje vietoje planuojamos plokštės bus dedamos. Pavyzdžiui, vonioje jos nėra tikrai labai geras pasirinkimas, kadangi toje patalpoje tvyro didelė drėgmė ir tai nebus naudinga plokštėms. Tačiau šiuo atveju kalbame apie nuolatinę drėgmę, kuri tuo pačiu būtų kenksminga ir mediniams paviršiams. Visgi, jeigu plokštės naudojamos kitiems kambariams ir montuojamos namo viduje – jos labai puikiai tarnaus. Taip pat visai naudinga prieš dedant gipso plokštes papildomai apšildyti sienas. Tai bus ne tik naudinga todėl, kad patalpoje bus kur kas šilčiau, tačiau tam tikra prasme tai bus ir papildoma plokščių apsauga.

Gipso plokštės yra labai atsparios

Dažnai galvojama, kad gipso plokštės nėra labai atsparios neigiamiems aplinkos veiksniams, tad neverta į jas investuoti, kadangi vis tiek teks greitai keisti. Tačiau tai nėra tiesa ir gipso plokštės yra vienas tvirčiausių pasirinkimų.

Įvertinus gipso plokštes galima išskirti šiuos privalumus:

 • Jos yra labai tvirtos.
 • Gali būti skirtos sienų lyginimui arba net naujų sienų kūrimui.
 • Plokštės taip pat atsparios ugniai.
 • Plokštės gali būti atsparios ir vandeniui.
 • Siūlomos 3D plokštės norintiems išskirtinio interjero.
 • Jas labai lengva montuoti.
 • Plokštės lengvai pjaunamos, jų forma lengvai keičiama.

Šie pliusai dažniausiai nulemia, kad gipso plokštės yra pasirenkamos. Ir taip teigia ne tik pardavėjai ar statybininkai, tačiau ir paprasčiausi žmonės, kurie pasirinko plokštes savo namams.

Gipso plokštės yra labai brangios

Gipso plokštės nėra brangios ir kuo daugiau perkate – tuo pigiau pavyks išsisukti. Juolab, labai patogu tai, kad šiuo metu su produkcija galima susipažinti internete. Naudojantis internetu labai patogu palyginti produkciją ir įvertinus pasiūlymus pasirinkti tą variantą, kuris Jums labiausiai tinka. Akcijos ir nuolaidos taip pat leidžia atrasti pigesnę, tačiau kokybiškesnę produkciją. Taigi, gipso plokštės yra gana pigios ir jos gali visada būti dar pigesnės.

Pirkdami internetu negausite tokios geros produkcijos

Gipso plokštės dažniausiai perkamos internetu, kadangi kaip jau minėjome, tai paprastas ir patogus būdas atrasti tai, ko ieškote. Žinoma, siūlome nepamiršti ir to, kad galit pirkti ne tik lietuviškose, tačiau ir užsienietiškose prekybos vietose. Taip padidėja tikimybė atrasti tai ko Jums reikia.

Netikėkite mitais, kurie sklando internete. Paprasčiausias būdas įsitikinti, kad produkcija patenkins Jūsų poreikius – pasitarti su specialistais, kurie atsakys į visus Jums iškilusius klausimus ir patars, kurios plokštės Jums tinka labiausiai.

Pamąstymai tobulos grindų dangos beieškant

grindų dangosKiekviena detalė prisideda prie interjero visumos. Vieni daiktai yra funkcionalūs, kiti gražūs, o grindų dangos derina abi šias ypatybes. Jeigu dabar kaip tik mąstote, kokias grindis rinktis, galite minutę paskaityti lengvus pamąstymus – jie leis atsikvėpti nuo techninių terminų ir parametrų temos.

Kas apskritai yra grindys? Tai pagrindas po kojomis. Jos leidžia namuose vaikščioti švariai, išlaikyti būste daugiau šilumos, skleidžia jaukumą. Grindų rūšių būna įvairių, dažnai renkamasi pagal patalpą, t. y. skirtinguose kambariuose – skirtingus poreikius atitinkantis pagrindas. Ne paslaptis, kad parketlentės, plytelės ir kiti variantai yra skonio reikalas. Todėl pirmasis pamąstymas (klausimas) – grindų dizainą rinktis tokį, kuris atrodo gražus patiems, ar pasikliauti kaimyno nuomone?

Kas patinka kaimynui, nebūtinai turi patikti jums. Lygiai taip pat ir grindų dangos pasirinkimas dizaino požiūriu – subjektyvus reikalas. Galbūt jums patinka „Porsche“, bet savo draugui, besirenkančiam ekonomišką automobilį, nesiūlysite galingos kupė. Tokios tiesiog galioja ir grindų pasaulyje. Labiausiai akcentuotina, jog patys būsto šeimininkai turėtų nuspręsti, koks grindų dizainas vertas dėmesio. Na, o techninės ypatybės – tema, kurią reikėtų rutulioti su profesionalais, darysiančiais remontą.

Toliau tęsiant kalbą verta paminėti, jog grindų dangos savo išvaizda nemažai skiriasi. Mieliausią variantą atras kiekvienas. Jeigu pageidaujate šviesaus pagrindo, užsukę į parduotuvę galėsite rinktis bent iš kelių atspalvių bei raštų. Tas pats teigtina ir apie tamsesnes dangas. Žinoma, būna ir spalvingų dangų, kurios žavi ekspresija. Kiekvienas statantis ar remontuojantis būstą nusprendžia, ar nori subtilesnių, ar išraiškingesnių grindų. Aišku, tai priklauso ir nuo grindų rūšies. Vienokios yra medienos apdirbimo galimybės, kitokios plytelių, dar kitokiomis ypatybėmis pasižymi kiliminės dangos.

Gerai, dizainas – asmeninis pasirinkimas. O kaipgi dėl to, koks grindų dangos tipas labiausiai tiktų? Jei mąstote klausti kieno nors patarimo, geriausia būtų kreiptis į žmones, kurie šioje srityje puikiai susigaudo. Taip gausite geresnių patarimų nei tik iš nuogirdų.

Renkantis iš skirtingų variantų galima užsinorėti ko nors netradicinio. Taip imama ir nusprendžiama virtuvėje patiesti kilimą. Tokius praktinius dalykus reikia gerai apsvarstyti. Kodėl? Nes tam tikras dangos tipas, kad ir labai viliojantis, nebūtinai yra universalus. Dėmesys kreiptinas į naudojimosi patogumą. Juk tikrai nėra jokio komforto nuo kilimo valyti kiaušinio trynį ar karštą šokoladą. Todėl virtuvėje dažniausiai pasitaikančios grindų dangos yra plytelės. O štai kilimas puikiai tiks svetainėje. Joje taip pat yra rizika ką nors išpilti, bet visgi mažesnė. O jei taip ir nutiktų, yra specialių valymo priemonių.

Mąstymą, apimantį grindų dangas, palengvina tai, kad dizaino pavyzdžių ir informacijos apie vienokio ar kitokio dangos tipo privalumus pateikiama tiesiog internete. Čia galima ir įkvėpimo pasisemti, nes nuotraukose pavaizduoti įvairiausi šedevrai. Belieka tik išsirinkti, kokios grindys būtų tobuliausios…

Laiptų turėklai Lietuvoje

tureklaiNuskambėsime banaliai, tačiau jau kuris laikas laiptų ir turėklų gamintojai krizės nebejaučia. Jos tiesiog nėra, nes užsakymų labai daug iš visos Lietuvos. Tureklai Kaune ar kitame mieste yra gaminami net keliose įmonėse ir visos jos turi darbo. Šios srities meistrai nuolatos darbuojasi pasiraitę rankoves. Kodėl? Atsakymas labai elementarus – statybos vyksta visada, o laiptų patys savamoksliai meistrai normaliai pasidaryti negali, tik kopėčias ar laipynes. Tureklai turi būti itin kokybiški ir ilgaamžiai.

Laiptu tureklai – vienas iš tokių dalykų, kuriems pagaminti reikalinga ne tik specifinė technika, bet ir geros inžinerinės žinios. Pats laiptu tureklas nėra sudėtingas statinys, tačiau neapsigaukite – čia reikia gerų apskaičiavimų. Kas bus, jei vienu metu į turėklą atsirems 5 žmonės? Kaip jį pagaminti, kad tureklai mediniai, ar geležiniai, nesvarbu, atlaikyti didelį svorį? Kokios turi būti turėklų detalės, kad tarnauti ilgai ir atlaikytų didesnius svorius ar susidurtų su ekstremaliais iššūkiais? Į šiuos klausimus gali atsakyti tik profesionalai gamintojai ir montuotojai, kurie kiekvieną dieną su tuo dirba ir viską žino apie savo gaminamu laiptus ir jų turėklus.

Tureklai Vilniuje gaminami keliolikoje įmonių, taip pat jais užsiima ir pavieniai meistrai. Tureklai „Senukai“ prekybos centre nėra parduodami, gal tik kai kurios jų detalės, todėl šioje srityje dar dirba ir ne vienas furnitūros tiekėjas. Pavienių meistrų tureklai kaina konkuruoja su įmonių, tačiau visada reiktų ieškoti ir kokybės, bei terminų. Įmonėje dirba daugiau žmonių, tad ir laiptu tureklai padaromi greičiau ir kokybiškiau. Tiesa, viskas priklauso nuo meistrų kvalifikacijos.

Laiptu tureklas gali būti tiek medinis, tiek metalinis, o taip pat ir maišytas. Tureklai Klaipedoje gaminami ir iš metalo, ir iš medžio. Tam parenkama speciali mediena, jis specialiai apdirbama, kad būtų idealiai lygi. Juk kiekviena atplaiša gali sukelti rimtą traumą. Panaši situacija ir kitur. Štai tureklai Alytuje gaminami irgi tik pagal užsakymus, atsižvelgiant į kliento pageidavimus ir namų interjerą. Ne visada metalas yra geriausia išeitis. Kartais reikia gerokai pasukti galvą, kokias medžiagas pasirinkti ir ką padaryti tokio, kad klientas vėliau liktų patenkintas. Tureklai visoje Lietuvoje gaminami skirtingų meistrų, todėl jų stilius gali būti visiškai skirtingas.

Kas yra interjero dizainas ir iš kokių detalių susideda interjero dizainas?

interjero dizainasDaugelis žodynų apibūdina interjero dizainą kaip tam tikra dizaino sritį, kuri yra susijusi su viskuo kas yra aplinkui, t.y. su erdve supančia kažkokia tai patalpą. Šios srities specialistai stengiasi išsaugoti žmogaus asmeninę erdvę, paversti ją erdvesne, leidžiančia žmogui kvepuoti bei pailsėti nuo įtampos, streso patiriamo darbe nuo nuolatinio judėjimo, siekio pasivyti ar pralenkti gyvenimo ritmą. Tačiau interjero dizainas nėra tik paprasta erdvė, jis susideda iš daugelio detalių, tokių kaip:

 • Patalpų zonavimas; Šiame etape specialistas erdvę paskirsto zonas.
 • Baldų išdėstymas; Šiuo atvėju dizaineris suprojektuoja, kur ir kokie baldai turės stovėti. Beje, šis etapas yra labai svarbus, kadangi neretai visą vaizdą ir sudaro tai, kaip išdėstyti baldai, kokie parinkti ir t.t.
 • Elektros bei apšvietimo planavimas; Neretai žmonės net nesusimąsto apie šį dalyką. Juk daugeliui atrodo, kad tokie dalykai net neturi reikšmės, tačiau apšvietimas lemia labai daug ką. Juk dažniausiai siekiama , kad kambarys būtų kuo erdvesnis ir kuo šviesesnis. Todėl tai tikrai labai svarbi interjero dizaino detalė.
 • Grindų, lubų bei santechnikos išdėstymo planavimas;
 • Spalvų, apdailos medžiagų parinkimas; Šie dalykai labai svarbūs, kadangi spalvų paletė nulemia, kokios spalvos bus kambarys, taip pat tai padeda renkantis baldus bei siekiant juos suderinti. Taip pat spalva padeda nusakyti, kokio tipo bus kambarys, t.y. ar tai bus atvira, plati erdvė ar tai siauria, uždara erdvė. Beveik visi žmonės visuomet siekia, kad jų būstas bus erdvus, o spalvų paletė ir padeda tai padaryti.

Šios detalės ir interjero dizainas yra neatsiejama, kadangi jos yra pagrindinės, kurios atskleidžia, su kuo turi susidurti kiekvienas interjero dizainieris, siekdamas suprojektuoti kliento būstą bei įgyvendinti jo poreikius. Kadangi neretai interjero dizainas tampa vis aktualesne tema visuomenėje, tuomet pasidaro aišku, kad net ir tie, kurie nesinaudoja specialistų pagalbą, stengiąsi patys atkreipti į tai dėmėsį bei suderinti spalvų paletė bei baldus, jų interjerą. Žmonės siekia tai padaryti, todėl kad susikurtų savo asmeninę erdvę, kuri yra tarsi išsigelbėjimas, prieglobstis.

Plastikiniai langai: šiuolaikiško būsto požymis

plastikiniai langaiRenovuojant arba statant naują būstą, būtinas namo akcentas yra langai. Į juos nereikia žiūrėti ne vien tik kaip į priemonę suteikiančią namams šviesos, turinčius garso izoliaciją nuo triukšmingos ir judrios miesto gatvės, šilumą namuose išlaikančius, bet ir kaip į būsto išskirtinumą pabrėžiančią, interjero pagyvinimo detalę. Plastikinių langų gamybos pradžioje, gamintojai siūlydavo įprastos baltos spalvos plastikinius langus. Klientų poreikiams ir jų fantazijai didėjant, gamintojai buvo priversti tobulinti ne tik langų gamybos technologiją, bet ir spalvų įvairovę.

Plastikiniai langai patrauklūs keliais požymiais:

 1. Jų kaina yra prieinama kiekvienam.

Nuo pigiausių iki brangiausių, tačiau nesusigundykite pardavėju, siūlančiu pačias mažiausias kainas. Neretai tokios įmonės yra vadinamos „feniksais“: jos susikuria pavasarį ir iki žiemos sezono prekiauja neaiškios kokybės langais. Nenusisukite nuo įmonių, kurių prekiaujamų plastikinių langų kainos jums atrodo aukštesnės nei anksčiau matytų. Dažniausiai kainos didesnės toje įmonėje, kurioje nuolat investuojama į langų gamybos proceso modernizavimą, naudojamos kokybiškos bei standartus atitinkančios žaliavos, tokia įmonė turi net didesnę patirtį šioje rinkoje ir pilnai prisiimanti atsakomybę už gaminių kokybę bei techninį aptarnavimą.

 1. Ilgalaikė investicija.

Plastikiniai langai laikomi kaip nekilnojamojo turto dalis, todėl nors ir iš patikimų pardavėjų įsigyti pigesni prastų savybių langai gali neišpildyti jūsų lūkesčių. Langų gamyboje naudojama PVC (sintetinė termoplastinė medžiaga) suteiks plastikiniams langams tvirtumo ir geometrinės formos išlaikymo ilgus metus. Geri plastikiniai langai nesensta, atlaiko temperatūros svyravimus ir yra atsparūs drėgmei.

 1. Prisitaikantys prie įvairaus skonio interjero.

Įmonės siūlo įvairių formų ir spalvų plastikinius langus, pagaminamus per trumpą laiką. Spalvos gali būti vienpusės arba dvipusės.

 1. Lengva langų priežiūra.

Net ir iš pažiūros labai teplus šio tipo lango rėmas, jis yra lengvai nuvalomas. Tam nereikia specialių priemonių, užtenka įprastų valymo priemonių. Šio lango rėmo nereikia perdažinėti ir yra blizgus.

 1. Stiklo paketai.

Pirkdami plastikinius langus turėsite pasirinkti langų profilio dydį: 3, 5, 6 ar 8 oro kamerų. Kaip teigia langų pardavėjai, didėjant kamerų skaičiui vis dėlto lango šilumos varža kinta nedaug, nes, kaip bebūtų, didžiausią lango plotą sudaro stiklas, todėl jo varža yra svarbesnė. Specialistai jums patars kokius stiklo paketus jums rinktis, nuo to priklausys ar langas sulaikys šilumą. Atsižvelgiant kurioje namo pusėje yra langai, paklausykite patarimų dėl saulės kontrolės stiklų ir atkreipkite dėmesį į lango šviesos laidumo koeficientą,- taip galite susikurti net tik ekonomine prasme taupius, bet ir komfortiškus namus.

Taigi, plastikiniai langai populiarūs ne tik dėl savo patvarumo, pasižymėjimo gera išorės triukšmo izoliacija, bet ir dėl lengvos eksploatacijos bei ilgų tarnavimo metų.

Baldai: kodėl naudinga kreiptis į baldų gamintoją?

Slider.lt Kiekvienas, įsirenginėjantis nauju namus ar darbo vietą, taip pat remontuojantis savo būstą, svarsto klausimą: ar baldus pirkti parduotuvėje ar gaminti pagal individualų užsakymą? Šiais laikais parduotuvėse baldų asortimentas labai platus, todėl nesunkiai norimą baldą išsirinks daugelis pirkėjų. Bet prekybos vietose parduodami baldai neretai yra masinės gamybos produktas. Todėl norintys kažko išskirtinio, originalaus pasirinka baldų gamybą pagal individualų užsakymą.

Ką turėtumėte žinoti, prieš kreipdamiesi į baldų gamintoją? Žinoma, pirmiausia labai svarbu tikslūs baldo išmatavimai. Taip pat turėtumėte numatyti, iš kokių medžiagų Jūsų baldas turėtų būti gaminamas, kadangi dabar rinkoje medžiagų, profilių, furnitūrų, gobelenų pasirinkimas labai platus. Taip pat nuspręskite, ar Jums svarbu tik grožis, išorinė baldo išvaizda, ar ir jo funkcionalumas, praktiškumas, patogumas. Susidėliokite visus kriterijus iš anksto ir stenkitės kuo mažiau pokyčių inicijuoti gamybos procese, nes nuo to gali kisti ir gaminio kaina bei pailgėti baldo gamybos laikas. Dar vienas aspektas, būdingas masinės gamybos atveju, – gamybininkai, prekybininkai siekia pelno, kuo daugiau uždirbti, tuo tarpu baldininkų tikslas – patenkinti kliento poreikius, pagaminti unikalų baldą už tam tikrą atlygį. Suprantama, kiekvienas vienetinis daiktas, jo gamyba kainuoja kiek brangiau nei masinė. Tačiau tai kaina už Jūsų idėjos įgyvendinimą.

Vienas iš svarbiausių darbų, kuriuos turite atlikti prieš kreipdamiesi į baldų gamintoją, tai – pasirinkti baldų gamintoją. Nuo jo kompetencijų, gebėjimų priklauso Jūsų baldo kokybė ir tarnavimo laikas. Nesusigundykite siūloma žema kaina, nepamirškite posakio „skūpus moka du kartus“. Baldas – tai ilgalaikio naudojimo daiktas, o ilgaamžiškumą garantuoja jo kokybė ir profesionalus darbas, inovatyvios gamybos technologijos ir kokybiškos žaliavos.

Baldų gamyba Slider.lt – tai procesas, kuriame susijungia specialistų komandos žinios ir gebėjimai, atsidavimas darbui, naujausių gamybos sprendimų taikymas, inovatyvių technologijų ir kokybiškų medžiagų naudojimas. Slider.lt sukaupta ilgametė baldų gamybos patirtis leidžia visa tai pasiūlyti naujiems bei lojaliems klientams. Pasirinkusiems baldų gamybą Slider.lt nereikės nerimauti dėl gamintojų kompetencijos stokos, nepunktualumo ir pan. Jūs pateiksite savo viziją, o Slider.lt, savo ruožtu, ją pavers realiai apčiuopiama svajone.

Baldų gamyba Slider.lt – galimybė Jums dalyvauti visame baldo gamybos procese, parinkti norimas medžiagas, išsakyti savo poreikius ir galiausiai džiaugtis nuostabiu, kokybišku ir puikiai bendrame dizaino kontekste derančiu baldu.

Slider.lt specializuojasi stumdomų spindų gamyboje. Kuo naudingos stumdomos spintos? Pirmiausia, tai jos yra nepakeičiamas sprendimas mažose ar nestandartinio išplanavimo patalpose. Šias spintas galite montuoti tiesiog prie sienos ar nišoje. Praktiškumas – nepakeičiamas stumdomų spintų privalumas. Jos taupo erdvę, kadangi stumdomos durys nereikalauja papildomos kambario erdvės (ko negalėtume pasakyti apie spintas su atveriamomis durimis). Stumdomos durys garantuoja saugumą, ypač Jūsų vaikučių, nes jie niekada neprisispaus pirštukų durimis. Maža to, Slider.lt sumontuos tylaus durų uždarymo ir užsifiksavimo sistemą, todėl Jūsų neerzins užstumiamų durų atsitrenkimo garsas.

Jei kuris nors iš Jūsų dabar pagalvojo, kad stumdomos spintos durys neatrodo dailiai, nes akivaizdžiai matomi metaliniai viršutiniai ir šoniniai bėgeliai, tai skubame šią poziciją paneigti. Slider.lt stumdomų spintų gamyboje naudoja modernius, naujos kartos „Modena“ profilius, kurie yra ypatingai lengvos konstrukcijos, labai nesudėtingai montuojami, o spintos išorinį vaizdą padaro itin dailiu ir grakščiu, kadangi, jei pageidaujate, šoniniai durų rėmai ir viršutinis bėgelis gali būti visiškai paslėpti.

Tikriausiai jau nė neabejojate, kad baldų gamyba Slider.lt – puikus pasirinkimas, norintiems unikalių, išskirtinių ir ilgaamžių baldų, vertinantiems kokybę, profesionalumą ir patogumą.