Pagrindinės virtuvės baldų projektavimo klaidos

baldų gamyba vilniujeDalis patyrusių baldininkų, kurie verčiasi baldų gamyba Vilniuje ar kituose miestuose, teigia, kad vis daugiau sulaukia prašymų nepagaminti naujus baldus virtuvei, o pataisyti ar permodeliuoti senuosius, nes jie neatitinka lūkesčių, yra nepatogūs, todėl virtuvėje nesinori leisti laiko.  Pasak specialistų, tokių problemų nekiltų, jei žmonės, įrenginėdami virtuvę, iš karto kreiptųsi pagalbos į profesionalus ar bent jau žinotų pagrindines virtuvės baldų projektavimo klaidas:

Nepatogus stalviršio aukštis. Stalviršio aukštis turi būti pritaikytas prie žmogaus, kuris daugiausiai laiko paleidžia virtuvėje, ūgio, todėl pirkti naują virtuvės baldų komplektą iš salono vien todėl, kad jis gražus, nėra labai protinga, nes vėliau, kai po vakarienės ruošimo skaudės nugarą, to tikrai pasigailėsite. Individuali baldų gamyba Vilniuje ar kitame mieste, atsižvelgs į žmogaus fizinius duomenis ir sukurs patogius baldus, kurie tikrai neužtemdys valgio ruošimo malonumo.

Netalpūs baldai. Šiuo metu labai populiarus minimalistinio stiliaus interjeras, tačiau virtuvė yra tokia namų erdvė, kurioje turi tilpti galybė rakandų, buitinės technikos prietaisų ir pan., todėl baldai turi būti pakankamai talpūs ir patogūs, kad, atidarius virtuvinės spintelės dureles, ant galvos nepradėtų kristi puodai.

Baldai be apšvietimo. Seniau buvo įprasta montuoti tik pagrindinį apšvietimą, paprasčiau tariant lempą prie lubų, tačiau reikia pripažinti, tačiau nuo šio šviesos šaltinio krinta šešėlis, kuris gali apsunkinti darbą virtuvėje. Be to, dirbant prieblandoje su aštriais peiliais, galima stipriai susižaloto. Virtuvės baldai turi būti gerai apšviesti tose vietose, kur daugiausiai dirbama – prie viryklės, stalviršio, plautuvės.

Netinkamas virtuvės baldų išdėstymas. Egzistuoja viena paprastai taisyklė: planuojant virtuvę, kaitlentė, šaldytuvas ir plautuvė turi būti išdėstyti trikampiu. Tokiu principu suprojektuoti baldai leis laisvai judėti virtuvėje, neapsunkins darbo nuolatiniu vaikščiojimu iš vieno virtuvės galo į kitą ir pan. Žinoma, kiekviena taisyklė turi išimtį – tai nedidelė virtuvė, kurioje baldai stovi prie vienos sienos, nes kitaip jų suprojektuoti tiesiog neįmanoma. Visgi, net ir čia reiktų atminti, kad kaitlentė ir plautuvė negali būti skirtinguose virtuvės galuose.

Virtuvės baldų gamyba Vilniuje ar kitame mieste pas tikrus specialistus šių klaidų padės išvengti, todėl išties verta pagalvoti apie individualų virtuvės baldų projektą. Atminkite, kad virtuvės baldai – tai ilgaamžis pirkinys, kuris tarnaus mažiausiai 10 metų.

Kaip užtikrinti, kad jums teikiamos paslaugos būtų maksimaliai aukštos kokybės?

mikrobangių remontas VilniujePaslaugų sfera Lietuvoje yra pakankamai toli pažengusi, todėl jos kokybės vidurkis yra pakankamai aukštas. Visgi, nuviliančių paslaugų teikėjų vis dar pasitaiko, tad iškyla esminis klausimas – kaip užtikrinti tai, kad jums teikiamos paslaugos būtų kiek įmanoma aukštesnės kokybės?

Rinkitės didžiuosiuose šalies miestuose įsikūrusias įmones

Norėdami džiaugtis maksimaliai aukšta gaunamų paslaugų kokybe turėtumėte rinktis būtent didžiuosiuose šalies miestuose įsikūrusius vienus ar kitus paslaugų teikėjus. Taip yra dėl to, nes mikrobangių remontas Vilniuje yra kokybiškesnis už tą pačią paslaugą Šiauliuose, o gelinis lakavimas Klaipėdoje praktiškai be išimčių bus kur kas dailesnis už identiškas paslaugas Gargžduose. Tokia situacija kalbant apie iš esmės visas Lietuvoje teikiamas paslaugas vyrauja dėl savaime suprantamo dalyko – skirtingos skirtingų miestų verslui suteikiamos ekonominės perspektyvos, dėl kurios skirtinguose šalies miestuose įsikūrusios įmonės disponuoja skirtingu finansiniu pajėgumu, kuris iš esmės ir nulemia tai, kokios kokybės bus vienos ar kitos įmonės teikiamos paslaugos.

Rinkitės pagal įmonės populiarumą

Vieną ar kitą paslaugą teikiančios įmonės rinkimasis pagal populiarumą yra dar vienas pakankamai efektyvus būdas garantuoti tai, jog jums suteikiamos paslaugos bus kiek įmanoma labiau kokybiškos. Tai yra savaime suprantama – įmonių populiarumą labiausiai įtakoja jų teikiamų paslaugų kokybė bei atsiliepimų teigiamumas, tad didelė įmonės paklausa tiesiogiai byloja apie visus šiuos dalykus. Taip, įmonės rinkimasis remiantis jos populiarumu tikrai nebus pats geriausias pasirinkimas žvelgiant iš finansinės perspektyvos, kadangi dažniausiai populiariausios įmonės kiek brangia įvertina savo teikiamas paslaugas vien dėl turimo populiarumo. Visgi, sumokėti kiek daugiau už jų teikiamas paslaugas, kadangi toks pasirinkimas suteikia jums galimybę būti garantuotiems dėl aukštos gaunamų paslaugų kokybės be didesnio pastangų ar laiko indėlio į įmonės pasirinkimą.

Pasidomėkite atsiliepimais apie konkrečią įmonę

Visgi, net jei ir viena ar kita įmonė išsiskiria ypač dideliu populiarumu, tai gali būti tik statistinis miražas ar pakankamai sena informacija, ko pasekoje norėdami būti užtikrinti savo pasirinkimu turėtumėte pasidomėti ir dar vienu dalyku – buvusių jos klientų atsiliepimais apie vieną ar kitą konkrečią įmonę. Pastarieji yra ko gero patikimiausias metodas, leidžiantis maksimaliai tiksliai įvertinti konkrečios įmonės teikiamų paslaugų kokybę, ką lemia atsiliepimų apie įmonę objektyvumas. Taip, neretai žmonės nesugeba atrasti vietų, kuriose galėtų pasidomėti atsiliepimais, bet internete jų tikrai yra. Pirmiausia – pakankamai dažnai atsiliepimų apie įmones galima rasti jų reprezentaciniuose interneto tinklalapiuose, kuriuos šiomis dienomis turi praktiškai visi juridiniai asmenys. Taip pat, įvairių atsiliepimų apie įmones dažniausiai rasite ir apsilankę jų socialinių tinklų paskyrose, kurios yra lengvai prieinamos visiems norintiems, kopasekoje jose atsiliepimus galima tiek laisvai rašyti, tiek ir be jokių apribojimų skaityti bei vertinti.

 

Vynas internetu: nemokamas pristatymas ir kiti skaitmeninės erdvės privalumai

vynas internetuSodrus vyno aromatas ir išraiškingas gėrimo skonis buvo vertinamas nuo seniausių laikų. Prabėgus keliems tūkstantmečiams metų vynu vis dar mėgaujamės švenčių metu, susitikę su draugais ar leisdami vakarą su mylimu žmogumi. Tiesa, milžiniška vyno pasiūla apsunkina gėrimo paiešką, reikalauja laiko ir kantrybės. Jei nemėgstate ilgų eilių ir varginančių pasivaikščiojimų prekybos centrų aikštelėmis, siūlome išbandyti virtualiosios erdvės privalumus – vynas internetu palengvina gėrimo paiešką ir siūlo aukštos kokybės produktus už itin patrauklią kainą.

Vienas svarbiausių elektroninės prekyvietės privalumų – optimizuota gėrimo paieška. Vynas internetu grupuojamas į atskiras kategorijas, vertinant gėrimo kilmės šalį, vynuogių rūšį, derliaus metus, gamintoją, vyno tipą ir jo kainą. Specialūs paieškos filtrai maksimaliai sutrumpina vyno paieškos laiką ir leidžia rinktis iš konkretaus kliento lūkesčius atitinkančios pasiūlos. Gurmanams siūloma rinktis vynus, įvertinus jų dermę su ruošiamu maistu. Jei tiksliai žinote, kokio vyno ieškote – galite įvesti jo pavadinimą į paieškos laukelį ir rinktis iš jūsų kriterijus atitinkančių pasiūlymų.

Apsipirkinėdami įprastoje parduotuvėje renkamės iš gausybės etikečių, kurių daugelis kelia mums papildomų klausimų. Natūralu, kad nebūdami ekspertai norime pasikonsultuoti su šios srities specialistais. Deja, realybė nėra tokia džiugi – daugelis konsultantų negali suteikti išsamios informacijos apie pageidaujamą vyną ar vynuogių rūšį, be to, darbuotojai būna užimti, todėl tenka laukti kelias dešimtis minučių, kol gauname progą su jais pasitarti. Minėtąją problemą sprendžia elektroninės parduotuvės – vynas internetu ne tik grupuojamas į atskiras kategorijas, bet ir turi išsamius aprašus, apibūdinančius konkretaus vyno tipą, pristatančius jo kilmės šalį, vynuogių rūšį ir gamybines ypatybes. Išsami informacija padeda apsispręsti ir lengviau priimti sprendimą. Be to, pirkėjas gali lyginti kelis produktus tarpusavyje. Paiešką palengvina ir kitų vartotojų atsiliepiamai bei ekspertų vertinimai. Ieškantiems praktiško sprendimo, siūloma speciali kategorija, paprastai vadinama „vynų išpardavimas“, „akcijos“ ar „specialūs pasiūlymai“ – čia pristatomos atskiros vyno kolekcijos už itin patrauklią kainą.

Suradę visus jūsų lūkesčius atitinkantį vyną, turite perkelti jį į virtualų prekių krepšelį. Čia galite sudėti visus pageidaujamus produktus. Apmokėjimas vykdomas naudojantis elektroninės bankininkystės sistema. Tiesa, visų pirma turite nurodyti adresą, kuriuo pageidaujate gauti prekes. Nors paprastai pristatymas yra apmokamas papildomais įkainiais, vis daugiau internete veikiančių vyninių siūlo nemokamas atvežimo paslaugas. Paprastai vynas pristatomas per 1–2 darbo dienas, suteikiant galimybę prekes gauti ne darbo valandomis. Jei klientas nenori nurodyti gyvenamosios vietos, užsakytas prekes jis gali atsiimti nurodytoje vietoje, paprastai – vyninės sandėliuose.

 

Patarimai, kuriantys malonesnę virtuvę

virtuvės baldaiSakoma, kad kiekvienuose namuose yra kambarys, kuriame moteris gali daryti, ką tik nori. Šiuo atveju kalbama apie virtuvę, kuri namuose užima skirtingo pobūdžio poziciją. Tačiau rezultatas aiškus – nėra namų be šios patalpos, kadangi joje gaminama maistas padeda mums išgyventi. Virtuvės baldai sudaro labai didelę dalį formuojant savo būstą. Juk jaukioje virtuvėje ir maistas gaminamas kur kas maloniau. Tad virtuvės baldai sudaro kur kas reikšmingas dalį ruošiant maistą nei kada galėjo pamanyti asmuo, kuris patalpoje nepraleidžia labai jau daug laiko.

Virtuvės baldai teikia labai platų pasirinkimą. Rekomenduojame pirkti iš virtualių parduotuvių, kadangi būtent ten esanti produkcija paprastai būna mažesnės kainos, o kokybės nuo to visiškai nenukenčia. Galiausiai, jei leidžia finansai ir turite lakią fantaziją, galite samdytis profesionalus, kurie pagamins virtuvės baldus pagal jūsų poreikį. Tuomet bus atsižvelgiama į pačias mažiausias smulkmenas, kurios padės sukurti nuostabią visumą. Juk jaukumas virtuvėje garantuoja kur kas skanesnį maistą.

Virtuvės baldai, tinkamai juos įrengiant ir paskirstant, turi neužgožti pačios patalpos, turi neužimti erdvės, kurios dažnai taip reikia gaminant valgį. Ypač, jei šioje patalpoje suktis mėgsta ne vienas žmogus. Nuolatinis daužymasis užpakaliukais ne toks ir malonus, tad rekomenduojame pasilikti kuo didesnę erdvę, kiek tik leidžia galimybės.

 • Pasirinkite įmontuojamą šaldytuvą. Tai galimybė, jog prietaisas saugantis jūsų maistą, kad pastarasis nesugestų, būtų įmontuotas į spintelę. Taigi, tai neužims papildomos erdvės, kurią galėsite išnaudoti gražiai gėlių kompozicijai.
 • Spintos stumdomomis durimis taip pat padeda sutaupyti nemažai erdvės. Rekomenduojame šį variantą. Tokie virtuvės baldai taip pat padės ir nekaupti dulkių, kurias dažnai tingisi nuvalyti.
 • Kuo šviesesni virtuvės baldai – tuo patalpa atrodys didesnė ir jaukesnė. Žinoma, tuo pačiu ir greičiu išsipurvins, tad reikia įvertinti skirtingas pozicijas renkantis geriausią variantą.
 • Jei pavyks pasieiti be mielų niekučių – taip pat gebėsite įkvėpt daugiau oro.

Dar prieš įsikuriant nusipieškite planą. Nesvarbu, ar galvoje, ar ant popieriaus. Tai jums padės vizualiai suvokti, kokius sprendimus reikia priimti, kad susikurta virtuvė visiškai pateisintų jūsų lūkesčius. Virtuvės baldai turi platų pasirinkimą. Svarbu, kad jūs pasirinktumėte tokį, kuris tobuliausiai tenkintų poreikius.

Daugiafunkciniai puodai – prabanga ar būtinybė?

daugiafunkciniai puodaiDaugiafunkcinis puodas – tai elektrinis puodas, turintis daugybę gaminimo funkcijų bei laikmatį, pritaikytas naudoti kasdienėje buityje. Šis prietaisas gali atstoti keletą skirting puodų, keptuves ir orkaitę. Žinoma, visuomet atsiras skeptikų, sakančių, jog tai tik dar vienas virtuvės rakandas, kuris vėliau nebenaudojamas dūlės tolimiausioje lentynoje. Tačiau daugybė tokius puodus įsigijusių žmonių byloja ką kitą.

Ar prabanga tai, ar maža, miela būtinybė, išsiaiškinti nesunku. Tereikia atsakyti į kelis paprastus klausimus:

 • Kam naudojami daugiafunkciniai puodai?
 • Kiek jie kainuoja?
 •  Ar daug elektros energijos sunaudoja?
 • Kuo jie pranašesni už įprastus?
 • Ar netaps tik dar vienu nenaudojamu buitiniu įgeidžiu?

Daugiafunkciniai puodai atstoja daugybę kitų indų: juose galima virti, kepti, troškinti, šildyti įvairius maisto produktus. Gaminti garuose, kepti pyragus ar net duoną. Tereikia pasirinkti tinkamą režimą ir patiekalas, be jokių papildomų pastangų, netrukus garuos ant stalo. Šie puodai pritaikyti naudoti kasdienėje buityje, tad juos renkasi tiek patyrusios šeimininkės, gaminančios gausiai šeimynai, tiek mažesnės šeimos, viengungiai ar studentai. Dėl elementaraus valdymo, automatinio išsijungimo funkcijos bei nulinės prisvilimo galimybės, jais naudotis paprasta ir vaikams ar vyresnio amžiaus žmonėms.

Palyginus su vyraujančiomis rinkos kainomis, daugiafunkciai puodai kainuoja tikrai nedaug, maždaug kelis šimtus litų. Paskaičiavus, kiek pinigų išleidžiama viryklei, skirtingoms keptuvėms ir puodams, suma atrodo tikrai juokinga.

Be to, toks puodas, palyginus su elektrine virykle, sunaudoja perpus mažiau elektros energijos.

Tad ir kitų pranašumų toil ieškoti nereikia:

 • Šie puodai neužima daug vietos, todėl  tinka ir mažose virtuvėse, kuriose nėra orkaitės;
 • Susitaupo daug vietos, nes nereikia daugybės puodų ir keptuvių, o virtuvėje vyrauja tvarka;
 • Patogu vežtis į keliones ar sodybą;
 • Ypač vertinami sveika gyvensena besidominčių žmonių, nes patiekalus galima gaminti su minimaliu kiekiu aliejaus ar visai be jo;
 • Nereikalauja ypatingų kulinarinių žinių: tereikia sudėti produktus ir nustatyti reikiamą funkciją. Nei ypatingo temperatūros stebėjimo, nei maišymo.
 • Idealus skubantiems ir išsiblaškiusiems: multifunkcinis puodas išsijungia automatiškai, neprisvyla, tačiau palaiko maistą šiltą;
 • Visapusiška ruošamo maisto kokybė: maistas kaitinamas tolygiai iš visų pusių;
 • Paprasta plauti, nelieka jokių nepageidaujamų kvapų.

Jei namuose gaminama dažnai, daugiafunkcinis puodas tikrai netaps dar viena nereikalinga užgaida. Dėka visų išvardintų privalumų gaminimą tokiuose puoduose renkasi vis daugiau žmonių.

Moterys ir santechnika

plumber-woman-006Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nesuderinamas ir mažų mažiausiai nelogiškas žodžių junginys. Tačiau jis dažniausiai prasideda ir įsigalioja ten, kur baigiasi moterų kantrybė: nuolat varvantis virtuvės čiaupas, bėgantis vanduo tualete, užsikimšusi vonia… Vyras, kaip tyčia, turi begalę darbų ir yra pavargęs, o santechnikas jau trečią kartą „užstringa kamštyje“ ir atvykti negali.

Kaip greitai ir nebrangiai savo jėgomis atlikti paprastus santechnikos darbus?

 • Jei iš čiaupo nuolat laša vanduo ir tas garsas ima erzinti – visai nebūtina ieškoti ausų kamštukų ar terorizuoti sutuoktinio. Greičiausiai bus susidėvėjusios gumelės. Jas pakeisti tikrai nėra sudėtinga: tereikia atsukti veržlę, esančią prie pat čiaupo snapelio, iš kurio teka vanduo ir išimti gumeles. Su šiuo pavyzdžiu keliauti į patikimą santechnikos prekių parduotuvę ir, įsigijus tokias pačias, pakeisti, tai yra, įdėti į tą pačią vietą. Užsukti čiaupo snapelį atgal ir pamiršti įkyrų vandens lašėjimo garsą.

P.S Prieš imantis bet kokių santechnikos darbų, reikėtų išjungti vandenį (pasukti rankenėlę, esančią prie vandens skaitiklio)

P.S.S Atliekant bet kokį santechnikos darbą, atsarginių dalių likti neturėtų.

 • Jei vonioje ar praustuve ilgiau, nei įprasta užsistovi vanduo – tai gali reikšti, jog vamzdyje susidarė kamštis. Jį pašalinti galima keliais būdais:
 1. Įpilti specialaus skysčio, pavyzdžiui, „kurmio“ ir palikti per naktį.
 2. Pasitelkti santechninę pompą ir spaudimo pagalba bandyti pašalinti kamštį.
 3. Jei šie metodai nepadeda – teks pasitelkti gyvatuką. Jų taip pat yra bet kurioje santechninių prekių parduotuvėje. Vienintelis jo trūkumas, kad juo naudotis turi du žmonės: vienas sukti jį į vamzdį, kitas – stebėti ir reguliuoti gyvatuko eigą. Tokiu būdu pašalinami net ir didesni kamščiai, kurių neįveikė kitos priemonės.

Paprastai tokių bėdų galima išvengti praustuve, dušo kabinoje ir vonioje įdėjus specialias groteles, sulaikančias nešvarumus bei profilaktiškai naudojant specialią vamzdžių valymui skirtą priemonę.

 • Jei unitaze laša vanduo – greičiausiai vis tiek teks prašyti profesionalo pagalbos, nes ši santechnika gan sudėtinga. Tačiau iš pradžių galima įsitikinti – galbūt gedimas visai nerimtas. Pavyzdžiui, gali tekti tik šiek tiek priveržti žarnelę, per kurią patenka vanduo arba šiek tiek pareguliuoti mechanizmą, atsidarius bakelio dangtį.

Galima drąsiai galima teigti, jog moterys ir santechnika yra puikiai suderintas žodžių junginys, nes daugelį paprastų santechnikos darbų jos geba ir atlieka pačios, be niekieno pagalbos – tereikia trupučio žinių bei kokybiškų santechnikos elementų.

Žinoma, niekas neapsaugos nuo prastos santechninės prekės ar nekvalifikuoto santechniko, todėl, net ir paprašius meistro pagalbos, geriausia kartu vykti į parduotuvę ir įsigyti trūkstamas dalis ar prietaisus. Galbūt tokiu būdu kitą kartą pavyks pataisyti ir rimtesnius santechnikos gedimus.