Kas už tvoros – tas ne tavo

segmentinė tvoraJeigu namus ir teritoriją prie jų juosia segmentinė tvora, tai nebūtinai reiškia, kad niekas už jos nelįs. Kartais tenka gyventi tokioje kaimynystėje, kad net ir segmentinė tvora kaina didžiausia nesustabdys nuo vietos chuliganizmo. Už tokios tvoros gyvenantis Petras sako, kad segmentinė tvora saugos tik tada, kai protingai ją panaudosi, kai žinosi, kaip padaryti, kad ji kažką saugotų.

Šalia yra internatas

Netoli Petro namų nuo seno yra vaikų internatas. Vaikai iš socialiai remtinų šeimų atsiduria čia, kai tėvams yra atimamos teisės juos auginti. Taigi, galima tikėtis, kad be tėvų augantys vaikai daug dažniau  daro blogus dalykus, kadangi nėra dėl jų auklėjami. Taigi, taip yra šiems vaikams, taip galvoja Petras. Vos atsikraustęs į tą kvartalą, jis jau buvo girdėjęs kalbų apie tai. Ir kaimynai sakė, kad būtinai Petras laikytų pinigus banke, ant kiemo nepaliktų dviračio, trobą užrakintų net iki daržo eidamas ir kitaip saugotųsi. Petro namų nejuosė jokia tvora, taigi, ir tai reikėjo išspręsti. Petras pamanė, kad pradžiai gal ir nereikės. Čia tokia graži apylinkė, visai nesinori dar ir šitą sodą subraižyti nauja tvora. Tačiau jau per pirmąją savaitę jis pamatė, kad jo kiemas – visų kiemas. Rytais rasdavo ištryptus daržus, nuskintus vaisius, primėtyta prakąstų obuolių, kartais prispjaudyta saulėgrąžų lukštų… Jis nusprendė, kad reikia kažko imtis.

Galvojo, padės tvora

Logiška, kad pirmas žingsnis buvo segmentines tvoros tvirtinimas. Jis pasirinko ne pačią pigiausią, o tokią, kokios taip lengvai nenuversi. Jam buvo aišku, kad segmentinė tvora kaina turi būti didesne paimta, kad kuo labiau būtų galima apsidrausti nuo visų blogų dalykų. Tačiau nebuvo tikras, kas bus gerai, o kas blogai. Tad pasirinko tiesiog žinomų gamintojų tvorą. Nors buvo ir kur segmentine tvora pigiau kainavo, bet nenorėjo imti kažkokios nepatvarios, gal kiniškos tvoros. Pirko gerą, vokišką. Lietuvoje viskas, kas vokiška, labai dažnai dar turi tą teigiamą atspalvį ir mes galvojame apie aukščiausią kokybę.

Tačiau, Petro nelaimei, ir toks jo sprendimas nebuvo labai geras. Paaiškėjo, kad ta tvora yra pavojingas dalykas. Nors atrodo, kad viskas turėtų kuo puikiausiai veikti, deja, tikrai ne pėstiems ir ne iš kelmo spirtiems interneto vaikams tvora nepasirodė didelė kliūtis skinti svetimus obuolius, ir toliau trypti Petro sodą. Taigi, Petras nusprendė, kad daugiau taip nebegali, ir pradėjo ieškoti būdų, kaip tą tvorą dar labiau patobulinti. Ji dabar nebuvo nei su spygliais, nei su kitokiais dalykais, kurie labai atbaidytų vaikus. Taigi, didesni interneto vaikai mikliai perlipdavo šią tvorą. O Petras juk jau nebe pirmos jaunystės – ne taip ir lengva jam peršokti šią tvorą ir rasti būdą, kaip užsikabinti. Tad jis nusprendė, kad jam reikia kažkaip padaryti, kad galėtų sau ramiai gyventi, imtis prevencijos.

Tvorą teko „patobulinti“

Kaip dabar juokaudamas ir savo sprendimu patenkintas Petras dažnai sako – jis tvorą tiesiog šiek tiek „patobulino“. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad Petras tiesiog pasistengė tvorą sutvarkyti taip, kad per ją tikrai  niekas daugiau neliptų. Jis susirado smalos kibirą ir su tuo kibiru pasinaudojo labai gudriai. Ištepė patį segmentų viršų, kad lipdami per tvora mažieji nenaudėliai priliptų. Nuo to laiko internato vaikai daugiau nelipo pas poną Petrą į sodą ir nebandė valgyti jo obuolių.

Kompresorių nuoma – puiki išeitis atliekant įvairiausius darbus

kompresorių nuomaKompresorius – tai specialus prietaisas, skirtas suslėgti orui, dujoms arba garams, pats pavadinimas lotyniškai ir reiškia suspaudėją. Kompresorių panaudojimas yra labai platus, o mūsų laikas, tobulinant gamybos procesus ir pritaikius naujausias technologijas, kompresorių panaudojimo sričių dar labiau padaugėjo. Pavyzdžiui, siekiant kuo labiau padidinti šių prietaisų efektyvumą, jie buvo netgi automatizuoti, tad dabar jie naudojami praktiškai beveik visose srityse – automobilių pramonėje, aviacijoje, statybose ir kt. Apskritai būtų sunku įsivaizduoti kurią nors sritį, kurioje nebūtų pritaikyta kompresoriaus veikla. Jie ypač reikalingi automobilių techniniame aptarnavime, naudojami priekabų konstrukcijose, karinės pramonės įrengimuose ir netgi kuriant kosminius laivus – čia kompresorių pagalba į kosmonautų skafandrus ir laivų salonus tiekiamas deguonis.

Bene dažniausias ir įprasčiausias kompresorių panaudojimas – tai įvairūs statybos darbai. Tačiau visais atvejais, renkantis kompresorių, reikia žiūrėti, kad šis atitiktų jam keliamus techninius reikalavimus, kurie priklauso nuo atliekamų darbų. Tad pirmiausia būtina tiksliai žinoti, kokiu tikslu šis prietaisas bus panaudotas. Pavyzdžiui, jeigu kompresorius jums reikalingas nedideliems darbams garaže ar automobilių servise, tada jums geriausiai tiktų kompaktinis – stūmoklinis įrenginys. Jo pagalba suspaustą orą patieksite kiekvienam reikiamam prietaisui – grąžtui, atsuktuvui ir pan. Atkreipkite dėmesį, kad kartu su oru išskiriamas ir aliejus, kuris reikalingas tam, kad prietaisas kokybiškai funkcionuotų. Jeigu ruošiatės dažyti tvorą, pastato sienas, tada turėtumėte pasirinkti tokį kompresorių, kur tepalai tiekiami atskiru kanalu, kad pučiamas oras būtų švarus, be jokių priemaišų. O dažyti su juo labai paprasta ir lengva – paviršiai nudažomi lygiai, be jokių juostų ar ruožų.

Visiškai kitokie kompresoriai naudojami atliekant didelės apimties ir galios reikalaujančius darbus. Tokiais atvejais naudojami dyzeliniai kompresoriai, skirti įrenginiams ar mašinoms, kurių veikimas yra pagrįstas oro panaudojimu. Tai įvairūs pneumatiniai kaltai, kūjai, smėliavimo arba dažymo įrengimai. Jie naudojami tiesiant kelius, statant tiltus, atliekant įvairius statybos sektoriaus darbus. Tokie dyzeliniai kompresoriai pakankamai dideli ir brangūs prietaisai, tačiau prireikus nebūtina jų patiems pirkti ir sandėliuoti. Yra ir paprastesnė išeitis – tai kompresorių nuoma. Kiekvieną kartą galėsite išsinuomoti būtent tokį kompresorių, kuris pagal savo charakteristikas labiausiai tinka atlikti jūsų numatytiems darbams, o pabaigę tuos darbus, prietaisą grąžinsite atgal ir jums nereiks sukti galvos dėl jo techninio aptarnavimo ar tinkamo laikymo.

Rezervuarai – ką reikia žinoti renkantis?

RezervuarasRezervuaras angliškai “reservoir” arba “cistern” vartojamas tik tokiai talpai apibūdinti, kurioje yra saugomas aukščiausios kokybės “rezervinis” skystis. Lietuvoje šis terminas turi platesnę reikšmę –

rezervuarai nuotekoms, rezervuarai vandeniui bei rezervuarai pienui ir t.t. Todėl rezervuarai rezervuarams nelygu. Tai nėra tiesiog talpos, tai greičiau vis įrangos sistema. O planuojant tokią pirkti, iš anksto, pravartu žinoti pagrindinę jos paskirtį. Nuo to priklauso ne tik rezervuaro kaina, tačiau ir tolimesnė priežiūra.

Rezervuarai nuotekoms kainos

Srutų rezervuaras kaip ir rezervuarai kurui kaina priklauso nuo talpos ir medžiagos kokybės. Plastikinės arba iš gelžbetonio pagamintos talpos rinkoje tikrai žaidžia labai konkurencingomis kainomis. Visgi, nėra nieko patogiau ir ilgaamžiškiau nei betoniniai rezervuarai. Rezervuarai srutoms uždengiami tentais.

Rezervuarai nuotekoms kaina  taip pat priklauso nuo talpos ir gaminio kokybės. Tačiau šioje vietoje geriau vieną kartą investuoti į kokybišką pirkinį, nei vėliau visą gyvenimą graužti nagus. Tuo labiau, kad nuotėkoms specialistai rekomenduoja naudoti betonines talpyklas. Pastarųjų kainos siekia kelis tūkstančius eurų, tačiau ši investicija atsiperka per pirmus metus, o tarnauja visą gyvenimą.

Rezervuaras tai nėra tik talpykla, tai yra visa sistema su pilna komplektacija, kurią sudaro papildomas antvamzdis. O taip pat platforma siurblio pastatymui. Tarkime, Iš stikplasčio pagaminti priešgaisriniai rezervuarai yra skirti vandeniui laikyti, saugoti, kuris naudojamas gaisro atveju. Jie statomi ten kur nėra vandens tiekimo. Rezervuarai gaminami horizontalūs, požeminiai ir antžeminiai. Svarbu paminėti, kad jie atsparūs korozijai. Priklausomai nuo pasirinkimo vietos, Vandens rezervuarai gali būti montuojami vejoje arba net po važiuojamąja kelio dalimi.

Rezervuaro armavimas

Kas nutinka jeigu rezervuaro korpusas yra pažeidžiamas? Ogi, nieko baisaus nenutinka. Rezervuarai armuojami, kitaip tariant vandens bokštai ir rezervuarai yra “suveržiami”. Daugeliu atvejų įtemptas armavimas sudaro galimybes įgyvendinti išskirtines architektûros, sudėtingas konstrukcijas, dideles apkrovas atlaikančius statinius. Įtempto armavimo technologija reikalauja specializuotų gamybos žinių, tačiau pagrindinis jo pranašumas deformacijos sustabdymas ir pagalba išvengiant betono plyšių. Norint, kad daiktas ilgai tarnautų reikia jį prižiūrėti, o tam užtenka kreiptis į patikimus specialistus.

Automobilių stovėjimo aikštelių ženklinimas

 

aikštelių ženklinimasĮrengti parkavimo aikšteles – ne juokai. Automobilių stovėjimo aikštelių ženklinimas gali būti atliekamas tik itin patyrusių profesionalų, puikiai išmanančių teisės aktus ir horizontalaus kelių ženklinimo principus. Tuos principus numato kelių ženklinimo teisės aktai. Juos skaityti gana nuobodu, tačiau jie – pagrindiniai dokumentai, nurodantys, kodėl vienos linijos turi būti geltonos, o kitos – baltos. Stovėjimo aikštelių ženklinimas labai svarbus kiekvienam vairuotojui. Priežastis – visi vairuotojai turi aiškiai suprasti, ką reiškia kiekviena linija. Aiksteliu zenklinimas Regitra užsako, nes jie atsakingi už naujų vairuotojų mokymus ir tam tikrų standartų laikymąsi. Aiksteliu zenklinimas – vienas iš svarbiausių gatvės įrengimo etapų.

Aiksteliu zenklinimas Vokietijoje yra kiek kitoks, kaip ir aiksteliu zenklinimas UK, kur viskas vyksta kaire puse. Aiksteliu zenklinimas Lietuvoje – vienas iš sudėtingesnių Europoje, tačiau nereiktų čia labai didžiuotis, nes kas paprasta, tas genialu.

Stovejimo aiksteliu zenklinimas prasideda nuo plano – kur bus asfaltuota, kur įvažiavimas, išvažiavimas. Toliau planuojamos automobilių judėjimo kryptys, moduliuojami įvairūs ekstremalūs scenarijai, pavyzdžiui, kas nutiktų, jei pilną stovėjimo aikštelę arba požeminį parkingą reiktų kuo skubiau evakuoti. Kai tampa aišku, kur ir kaip judės automobiliai, reikia viską išmatuoti ir pažymėti automobilių stovėjimo vietas, nurodyti jų eismo kryptis rodyklėmis. Taip pat svarbu numatyti, kur vaikščios pėstieji, kur paliekama vieta neįgaliesiems, kur užstatinėti negalima, nes gaisro atveju turės ten atvykti pagalbos tarnybų transportas ir t.t.

Toliau numatomi ne tik horizontalaus ženklinimo bruožai, bet ir kiti stovėjimo aikštelių elementai – apsauginiai borteliai, automobilių galiniai borteliai, kelio apšvietimo elementai, „gulintys policininkai“ – greičio mažinimo kalneliai ir t.t. Aiksteliu zenklinimas Vilniuje dažnai neapsieina ir be specialių įvažiavimų, kuriuose statomi šlagbaumai ir kameros, nuskaitančios automobilių numerius, kad šie išvažiuodami galėtų susimokėti ir taip patekti į gatvę. Požeminis parkingas reikalauja dar kitų priemonių, nes ten reikia užtikrinti ir pėsčiųjų saugumą – padaryti jiems specialius takus. Kaip taisyklė, požeminiame parkinge atveža vežimėlius iš parduotuvių, tad būtina numatyti vietas ir jiems. Atrodo tikrai sudėtingas darbas? Toks ir yra. Daug planavimo, daug diskusijų, o tada tik keletas darbuotojų, dažančių juostas ir montuojančių bortelius. Bet kas to tikrai nepadarys, o ir aukščiausio lygio profesionalų šiam darbui nėra labai daug.

Statybinių atliekų konteinerių nuoma – greitas ir aplinkai draugiškas būdas atsikratyti šiukšlių

statybiniai konteineriaiNet po nedidelės apimties remontų darbų atsiranda daugybė šiukšlių: nesunku įsivaizduoti, koks kalnas statybinių atliekų išdygsta po kapitalinio buto remonto, namo statybos ar daugiabučio renovacijos. Privačiuose ir daugiabučių kiemuose stovintys konteineriai nėra išeitis norintiems minėtų atliekų atsikratyti. Tokiu atveju aktuali paslauga statybiniai konteineriai nuoma. Statybiniai konteineriai – legalus, patogus ir greitas būdas atsikratyti įvairių šiukšlių, atsiradusių po statybos bei remonto darbų.

Tai – aktuali paslauga tiek didmiesčių, tiek užmiesčio vietovių gyventojams. Tad paslaugos teikėjai, reaguodami į paklausą, geografine prasme yra plačiai išsibarstę po Lietuvos teritoriją. Paslaugos užsakymą reikėtų pradėti tinkamiausio pasiūlymo paieška: paieškos langelyje suveskite “statybiniai konteineriai vilnius”, “statybiniai konteineriai kaunas”, “statybiniai konteineriai klaipeda”, “statybiniai konteineriai…” (daugtaškio vietoje įveskite reikiamą miestą). Aišku, konteineriai gali būti atvežami į bet kurią pageidaujamą vietą (verslininkai yra suinteresuoti kuo didesniu klientų skaičiumi), tačiau tokiu atveju statybiniai konteineriai kaina gali šokiruoti. Vieta, į kurią konteineris turi būti pristatytas ir iš kurios, pakrautas statybinėmis atliekomis, pasiimamas – vienas iš komponentų, įtakojančių galutinę paslaugos kainą. Kiti elementai – atliekų rūšis, konteinerio gabaritai ir nuomos laikotarpis.

Atliekų rūšys

Statybiniai konteineriai pagal atliekų rūšį gali būti skirti mišrioms nerūšiuotoms atliekoms, statybiniam laužui, statybinei medienai, putplasčiui, plėvelei, celofanui talpinti. Statybiniai medžiagų likučiai privalo būti sukraunami į konkrečiai jiems skirtus konteinerius. Kito pobūdžio atliekas, chemines bei sprogstamąsias medžiagas ir asbestą į statybinius konteinerius krauti griežti draudžiama.

Konteinerių dydis

Klausimas statybiniai konteineriai matmenys aktualus ne tik itin taupantiems: reikia parinkti tokį dydį, jog visos atliekos tilptų, tačiau netektų išvežti ir pustuščio konteinerio. Kokio dydžio statybiniai konteineriai vilniuje reikalingi konkečiai atliekų rūšiai ir kiekiui sutalpinti, geriausiai  patarti gali paslaugos teikėjas.

Nuomos laikotarpis

Tai – laiko tarpas, kurį statybiniai konteineriai paliekami užsakovo nurodymu iki išvežimo. Laiko terminas priklauso nuo konkrečios firmos taisyklių. Už laiko pratęsimą dažniausiai imamas papildomas mokestis.

Statybiniai konteineriai ir jų nuoma – aktuali paslauga tiek fiziniams asmenims, tiek įmonėms. Pastarųjų surinktos statybinės atliekos surenkamos ir, laikantis nurodytų reikalavimų, saugiai utilizuojamos. Galima pasinaudoti ir paslauga “statybiniai konteineriai parduoda”. Tai – apgalvota investicija įmonėms, dirbančioms statybų ir remonto versle.

Šilumos siurblio paieškos: kaip atrasti greitai ir pigiai?

šilumos siurbliai Daugelis nuosavus namus turinčių asmenų ieško patogių alternatyvų, kurios gali padėti džiaugtis šiluma namuose. Tiek siekiant, kad oras būtų šiltas, tiek norint šilto vandenuko. Galima pasidžiaugti, kad šiuo metu egzistuoja labai daug įvairių pasirinkimo galimybių, kaip savo gyvenimą padaryti kur kas komfortabilesniu. Vienas iš variantų – kokybiški šilumos siurbliai. Tai prietaisas, kuris padės jums gyventi patogiai ir nesukant galvos bei mokesčių.

Kokybiški šilumos siurbliai tai prietaisas, kuris gali padėti išgauti šilumos energiją ir oro, grunto arba vandens. Konkretus namas pats „gali pasakyti“, kuris variantas Jums tinka labiausiai. Juolab, rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais, kurie gali patarti bei padėti pasirinkti.

  1. Kaina. Renkantis šilumos siurblį, vienas iš reikšmingiausių kriterijų yra kaina. Daugelis pirmiausia įvertina, kiek pinigų gali skirti ir tik paskui susipažįsta su galimybėmis. Logiška, kadangi nereikia gaišti laiko peržiūrint pasirinkimo galimybes, kuriomis net negalėsite pasinaudoti. Kalbant apie tai, kad planuojate įsirengti visą katilinę iš naujo, tokiu atveju galima pastebėti, kad siurblio kaina užima iki 30-ies procentų visos sistemos kainos. Taigi, ieškodami tinkamo pečiaus įvertinkite, kiek pinigų jam liks.
  2. Valdymas. Kokybiški šilumos siurbliai gali būti valdomi tiek nuotoliniu būdu, tiek mechanizmu, kuris yra prijungtas prie sistemos. Šiuo atveju pasirinkti galima ta, kas Jums yra patogiau. Jeigu daug keliaujate ir namuose būnate gana mažai, tokiu atveju dar neparvažiavus namo galima įjungi siurblį. Jis pradės kaisti ir kuomet pasieksite namų duris – patalpoje bus šilta, malonu. Tiesa, tokias valdymo sistemas turintys siurbliai dažniausiai būna kur kas brangesni, tad įvertinkite savo finansus ir nuotolinio pulto pirkimo svarbumą.
  3. Garantija. Žinoma, pirkdami tikime, kad tikrai mokame už kokybišką prietaisą, tačiau pasirinkti tą, kuris turi garantiją – visada verta. Kokybiški šilumos siurbliai gali turėti net iki 10-ies metų garantiją. Taigi, jeigu per tą laiko tarpą daiktui kas nors atsitiks – jis bus visiškai nemokamai sutvarkytas. Būtent todėl rekomenduojame pirkti iš lietuviškų prekybos vietų.
  4. Ilgaamžiškumas. Greta garantijos kai kurie asmenys mėgsta nurodyti, kiek laiko jis jiems tarnaus. Žinoma, sunku nustatyti, ar tikrai konkretus laikotarpis bus toks, tačiau bent jau preliminariai pavyks įsivaizduoti.
  5. Energija. Skirtingi siurbliai reikalauja skirtingo kiekio elektros energijos. Kaip ir daugelis kitų prietaisų, taip ir šie gali būti skiriami pagal tai, kiek minimos elektros energijos jiems reikia. Natūralu ir tai, kad kur kas geriau investuoti kiek didesnes pinigų sumas ir paskui džiaugtis mažesnėmis sąskaitomis už elektrą.

Svarbiausia, kad šilumos siurbliai labai skiriasi, tad atitinkamai, kokio Jums reikia – galite pasirinkti tinkamiausią variantą.  Detalėms naudojami nerūdijančio plieno vamzdžiai pigiau, kurie garantuoja kokybę ir tuo pačiu ilgaamžiškumą. Mažesnė kaina šiuo atveju neturi nieko bendro su prastesne kokybe. Daugeliu atveju verslininkai suinteresuoti pasiūlyti daugiau už mažesnę kainą. Jums tereikia įvertinti pasirinkimo galimybes ir džiaugtis paprastesniu bei patogesniu gyvenimu.

Dėl detalės konsultacijos rekomenduojame kreiptis individualiai į konsultantus. Jie padės Jums pasirinkti labiausiai tinkamą variantą.