Elektros energijos tiekimas įmonėms – pigus ir patogus?

elektros energijos tiekimasKiekvienai įmonei aktualu, kokios yra elektros tiekimo sąlygos, kokios kainos ir galimybės. Elektros energijos tiekimas – nepaprastai dinamiškos rinkos dalis. O ar tiesa, kad paslauga gali būti patogi ir netgi patraukliai įkainota? Sunku pasakyti, ar patraukliai įkainota, ar ne. Tačiau pakanka užmesti akį į keletą planų ir tampa visiškai aišku, jog priimtina kaina yra tikėtinas variantas.

Tiesiog privalu paminėti lankstumą. Jei elektrą tiekiančių įmonių pažiūros būtų sustabarėjusios, jei įmonės nesileistų į jokias kalbas ir teigtų, kad visiems galiojantis vienas pasiūlymas yra idealus… Na, tai būtų keista.

Geriausias variantas

Ar žinote, koks variantas yra geriausias? Užsukate į elektros tiekėjo portalą internete, randate skaičiuoklę ir suvedate tam tikrus skaičius. Pagal tai sistema parenka tinkamiausią planą. Nei laiko daug užtrunka, nei sudėtinga, nei kažin kokių ypatingų veiksmų reikia.

Tendencijos tokios ir yra. Siekiama, kad sistemos būtų ir paprastos, ir patogios, ir kartu informatyvios. Tokiu būdu patys paslaugos teikėjai susikuria palankesnę darbo aplinką, taip ir vartotojams žymiai komfortiškiau, nereikia eikvoti brangaus laiko ir vis galvoti, kaip, kas ir kur.

Dalykai, apie kuriuos užsiminėme, reiškia, jog vien patrauklios kainos nepakanka. Elektros energijos tiekimas ir kaina yra vienos stovyklos nariai. Tai aišku ir neverta neigti. Bet pasiūlymo puikumą lemia ir kitos dalys. Pavyzdžiui, jei klientas praleistų porą valandų bandydamas įsigilinti, kaip sumokėti už elektrą, tai net ir patys mažiausi tarifai neįkvėptų.

„Išgalvojau lietų…“

„Hiperbolės“ dainoje skamba žodžiai „išgalvojau lietų“. Tiek elektros, tiek kitų paslaugų kainos irgi sugalvotos. Tačiau jas nustatyti nėra lengva. Minėtoje dainoje žodžiai teka tarsi upelis, o kainų matematika – lyg kopimas į kalną. Elementariausių matematinių formulių nepakanka. Be to, elektros tiekimo variacijų nemažai, vadinasi, padirbėta ir pasistengta pateikti geriausius variantus. Tokius, kurie tenkintų klientų poreikius.

Ir pigu, ir gerai

Bet žinote, kas svarbu? Pasirodo, jog elektros tiekimas įmonėms gali būti ir patraukliai įkainotas, ir patogus. Šitaip galime teigti atsižvelgę į įvairius dalykus, kuriuos aktualizuoja elektros tiekėjai. Ir pigu, ir gerai – tai nėra utopinė mintis. Tai tikrų tikriausia… tikrovė.

Kad ir kokiai įmonei atstovaujate, kad ir kokios elektros sąnaudos susidaro per mėnesį, visais atvejais pavyksta surasti tinkamą elektros planą.

 

 

 

Įmonės steigimas – įkvepiantis, bet ne visada paprastas

įmonės steigimasReikalas ne iš paprastųjų, bet įdomus. Intriguojančios perspektyvos, bet ir darbo nemažai. Apie ką mes? Šio straipsnio tema – įmonės steigimas.

Jei steigiate antrą ar trečią įmonę, tai procesai daugmaž pažįstami. Tačiau tais atvejais, kai į verslo pasaulį žengia naujokas, lyg grybai po lietaus ima „dygti“ klausimai. Ypač daug visokių teisinių galvosūkių. Todėl žmonės ima ieškoti pagalbininkų, kuriems įmonės steigimas yra pažįstamas procesas.

Pagalbos prireikia, kadangi įsteigti įmonę – tai ne dantis išsivalyti. Abu veiksmai savaip svarbūs, tačiau valantis dantis nekyla neaiškumų, susijusių su dokumentais ir akcijomis.

Prieštaravimai

Verslas. Kai apie tai užsimenate artimiesiems ir draugams, tikėtinos įvairios reakcijos. Vieni pritaria, skatina, kiti bando atkalbėti.

Jei į verslo pasaulį ruošiatės žengti ne vienas, o su partneriu, taip pat gali kilti prieštaravimų. Akivaizdu, kad nesutarimų pasitaiko ir jau valdant įmonę. Todėl itin svarbu išlaikyti konstruktyvumą, būtina apgalvoti daug dalykų. Kažin ar viena pusė bus 100 proc. teisi.

Jei pačioje pradžioje susiginčysite dėl pavadinimo, tai nebūtinai reiškia, jog turėtumėte traukti į skirtingas puses ir nebeplanuoti bendro verslo. Viskas priklauso nuo konkretaus sutarimo, nuo supratimo, kad abu žmonės išsako vertingų minčių.

Žinoma, jei vyksta rietenos, tuomet kažin ar verta vykdyti veiklą kartu.

Naujos ir senos idėjos

O kaipgi idėjos? Juk verslan einama turint kokią nors viziją. Vienais atvejais tai būna subrandinta mintis, kitais atvejais – kone spontaniškas sprendimas.

Naujumas ir senumas aptartinas ir šitokiu požiūriu: yra idėjų, kurios neblogai ar net puikiai išvystytos, įgyvendintos verslo pavidalu; ir yra idėjų, kurių jūsų mieste ar net visoje šalyje niekas neišvystė (arba tai padarė, bet nepatraukliai). Tad vieno naujos, kitos jau pažįstamos. Kuris variantas tinkamesnis verslui – imtis ko nors naujo ar padaryti geriau nei yra? Klausimas retorinis.

Patikimų pagalbininkų pastangos

Kaip minėjome pradžioje, kurti verslą nėra paprasčiausias veiksmas. Kad viskas vyktų sklandžiai, ieškoma patikimų pagalbininkų. Tokių, kuriems įmonės steigimo reikalai pažįstami.

Kuo gali padėti profesionalai? Štai keli punktai:

  • Parengia steigimo dokumentus, pateikia juos Registrų centrui; lydi pas notarą.
  • Pataria dėl akcijų skirstymo – tai aktualu siekiant sumažinti ginčų pasekmes.
  • Siūlo specialias akcininkų sutartis.
  • Pataria, kaip apsidrausti nuo neteisėtų direktoriaus veiksmų.

Kaip nesunku įsitikinti, steigimas nėra TIK įsteigimas. Tai kur kas daugiau. Kreipiantis į profesionalus atsiveria daugiau galimybių ir apskritai visi reikalai juda sklandžiau.

Neprisvilinti blyno

Kuriant verslą tikimasi, kad blynas nebus prisvilęs. Kaip būti labiau užtikrintiems? Atsakymas toks pat – kreiptis į profesionalus. Į tuos, kurie žino, kas per procesas yra įmonės steigimas; į tuos, kurie patars svarbiais klausimais; į tuos, kurie sukaupę nemažai žinių; į tuos, kurie rimtai nusiteikę.

Pritariame išmintingiems

Taigi, viską aptarus galima pritarti tiems asmenims, kurie įmonės steigimą laiko įkvepiančiu, bet sudėtingu. Tikrai yra ką veikti ir ką apgalvoti.

Įmonės steigimas yra svajonės įgyvendinimas? Tuomet tikriausiai netrūksta pozityvo. Pridėkime specialistų pagalbą ir gausime palankesnę visumą.

 

Kaip skaičiuojamos paskolų palūkanos

greitas kreditasSkirtingos skolinimosi galimybės turi ir panašumų ir skirtumų, skiriasi skolinimosi specifika, kada reikalinga būsto paskola, vartojimo paskola greitas kreditas, studijų paskola ar skolinimosi platformoje „žmonės žmonėms“ gaunamos paskolos. Viena iš sričių, kur dauguma skolintojų sudaro skirtingas sąlygas, priklausomai nuo skolinimo būdo: tai palūkanos. Tad šį kartą – trumpai apie tai, kuo skiriasi tos palūkanos, kokios jos gali būti vienur ar kitur.

Banko būsto arba vartojimo paskolos

Daug žmonių galvoja, kad būtent būsto paskolos taiko labai mažas palūkanas, kur kas mažesnes, nei pavyzdžiui greitas kreditas. Tačiau taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Ką mes žinome apie būsto paskolą? Žinome, kad ją gauti nėra taip lengva, kadangi gana dažnai ją suteikia tik žmonėms, visiškai pasiruošusiems ją gauti, galintiems pagrįsti įvairiapusį savo mokumą. Vėliau reikia jį pagrįsti ir paskolos mokėjimo etapais metu. Tai kaip dėl palūkanų? Gali būti, kad pasiskolinę didelę sumą pinigų iš banko, ne itin jausite tas palūkanas, nes bendrai viską grąžinsite per 30 metų. Taigi, kas mėnesį palūkanų gal sumokėsite 3 – 100 eurų. Tačiau paskaičiuokite, kokia didelė suma tai gaunasi, padauginus ją iš esamų mėnesių! Tikrai ne ką mažesnė, negu imant greitus kreditus. Juk greitas kreditas telefonu grąžinamas per porą ar panašiai metų, tai galbūt 15 ar 30 kartų greičiau negu banko būsto paskola. Tad čia dar klausimas, kas pigiau gaunasi, kuri paskola pigesnė.

Greitieji kreditai ir jų skaičiuoklės

Tad kaip skaičiuojamos palūkanos, kada reikalinga greitas kreditas visa para? Galima pastebėti, kad greitieji kreditai iš tikrųjų gali būti ir pigesni negu minėtas variantas – priklausomai nuo sandorio pobūdžio. Taip pat pamatysite ir tai, kad jų kaina yra stabili. Jeigu dėl paskolų iš banko tenka nerimauti ir nežinoti, kiek gi galiausiai visa tai kainuos, jeigu keisis palūkanos, tai greitas kreditas internetu tokių nesklandumų nesukelia paprastai. Jau imant tokią paskolą, iškart yra aiškiai susitariama ir įsipareigojama dėl stabilios kainos arba palūkanų normos. Kuri gal ir nėra tokia maža, tačiau atsiperka vien dėl ramaus miego – žinai, kad palūkanų nebepakels.

Studijų paskolos

Dar viena paskolų rūšis – tai paskolos, skirtos studijų kainai sumokėti. Ši paskola gali būti nemaža, tačiau tikrai funkcionuos kaip investicija. Kadangi sakoma, kad „ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“. Taip ko gero ir yra, kada skolinamės savo studijoms. Šias studijų paskolas administruoja tam tikros institucijos, tokios kaip valstybinis studijų fondas (vssf), ir jas galima gauti vienose situacijose, kartais ir nėra jos suteikiamos. Tačiau visuomet galima tikėtis, kad jos bus suteiktos reikiamu laiku, jeigu esate darbštus studentas. Priklausomai nuo metų, būna nustatytos palūkanos, kartais mažesnės, kartais didesnės. Šiuo metu susidurtumėte su mažesnėmis palūkanomis, tačiau jos gali būti ir nestabilios. Visgi, studentams siekiama sudaryti geras skolinimosi sąlygas, nes išsilavinimas yra viena prioritetinių sričių gyvenime, galinti daug nulemti.

Skolinimo platformose teikiamų paskolų palūkanos

Galiausiai kone naujausias būdas skolintis Lietuvoje – tai greitas kreditas be užstato iš specialių skolinimosi platformų. Čia susitarti dėl paskolos palūkanų galima itin lanksčiai, kadangi veikia laisvosios rinkos principai. Norintieji skolintis gali rinktis iš skirtingų skolinimo pasiūlymų ir pasirinkti tą, kuris atrodo tikrai geriausias. Tai puiki proga pasiskolinti pinigų pigiau ir jausti, kad iš to uždirba kitas fizinis žmogus, investuotojas, o ne konkretus juridinis asmuo – kreditų teikėjas.

Kaip įmonei įdarbinti patį tinkamiausią vadovą?

vadovu paieskaVienas iš pagrindinių puikios įmonės faktorių yra jos vadovas. Šias pareigas užimantis asmuo privalo būti atsakingas, reguliuoti pagrindinius bei svarbiausios įmonės veiklos procesus. Tačiau kyla klausimas, kur galima surasti vadovą ir būtent tokį, kokio reikia įmonei?

Neretai vyksta tiesioginė vadovo paieška –  įmonė skiria tam laiko, kad surasti jiems geriausiai tinkantį vadovą. Tačiau yra dar vienas, kitas, geresnis variantas, taupantis laiką bei užtikrinantis efektyvią vadovo paiešką bei suradimą – vadovų paieškos įmonė. Šios įmonės yra sukoncentruotos į vadovų paiešką, surasti būtent tai įmonei geriausiai tinkantį darbuotoją. Kaip vyksta visas procesas?

Vadovo paieška susideda iš keleto etapų. Pirmiausia, vadovų paieškos įmonė sužino, kokio būtent vadovo reikia įmonei, už ką specialistas bus atsakingas, kokie turi būti jo gebėjimai, buvusi darbo patirtis. Sužinomi visi specialistui teikiami reikalavimai. Tik sužinojus visas detales, yra pereinama prie kito etapo.

Tada šios įmonės ieško potencialių kandidatų vadovo pareigoms. Yra išsiaiškinami kandidatų gebėjimai, charakterio savybės, kompetentingumas reikalingoje srityje. Atsižvelgiama yra svarbiausius šios darbo pozicijos bruožus – įvertinama kaip kiekvienas kandidatas tinka šiam darbui. Vienas iš svarbiausių aspektų –  darbo patirtis bei charakterio savybės. Žinoma, kuo yra sukaupta didesnė darbo patirtis šioje srityje bei kuo atsakingesnis yra žmogus – tuo geresnis kandidatas ieškančiai įmonei.

Išrinkus geriausius specialistus, įvyksta priešpaskutinis etapas – kandidatai atvyksta į darbo pokalbį. Čia specialistui užduodami tikslingi klausimai apie patį darbą, kandidato išsilavinimą bei jo gebėjimus. Taip pat kandidatas supažindinamas su pačiu darbu, išdėstomos visos darbo detalės. Taip pat, išsiaiškinami specialisto lūkesčiai, koks tai žmogus ir galiausiai – ar jis puikiai tinka šiais darbo pozicijai. Atrinkus geriausią kandidatą, įvyksta paskutinis  etapas – specialistas yra supažindinamas su darbdaviu bei pačiu darbu. Jeigu abejoms pusėms tinka tiek darbas, darbdaviui – surastas vadovas, yra pasirašoma darbo sutartis ir vadovas pradeda savo darbą.

Tačiau čia dar ne viskas. Jeigu einant laikui surastas vadovas netinka arba negali dirbti toliau – vadovų paieškos įmonė privalo surasti naują vadovą. Tokiu būdu darbdavys neprivalo pats ieškotis naujo specialisto – tai yra dar vienas pliusas dėl kurio verta samdyti vadovų ieškančią įmonę.

 

Įmonės buhalterio paieška: noriu tobulų paslaugų!

buhalterinė apskaita KlaipėdojeNors labai dažnai sakoma, kad tobulumo nebūna, tačiau visgi labai norint – atrasti yra įmanoma. Jeigu turite savo įmonę ar jus domina įmonių steigimas Klaipėdoje– būtina turėti ir komandą, kuris padeda atlikti tam tikrus darbus. Dauguma jų reikalauja specifinių žinių, profesionalumo, o jį gauti pavyks tik tokiu atveju, jeigu atidžiai rinksitės specialistus. Buhalterinė apskaita Klaipėdoje taip pat gali būti atliekama specialistų. Kadangi šiuo metu buhalterijas teikiančių įmonių pasiūla tokia plati – naudinga palyginti kuo daugiau variantų, kad atrastas tiktų ir patiktų labiausiai.

Buhalterinė apskaita Klaipėdoje atliekama profesionalų, kurie yra pasiruošę padėti tinkamai vykdyti savo veiklą. Ieškodami įmonės arba asmens įvertinkite žemiau mūsų išskirtus kriterijus.

  • Kokią patirtį asmuo turiu. Žinoma, jauni asmenys labai pyksta, kai vos tik pradėjus dirbti reikia turėti labai didelę patirtį. Visgi, viskas yra įmanoma, o praktika taip pat labai puiki patirtis. Susipažinkite ne tik su stažu, tačiau ir kokiomis programomis asmuo ar įmonė yra dirbusi.
  • Visada naudinga palyginti kainoraščius. Daugeliui pradedančiųjų verslininkų buhalterio įkainiai ir yra svarbiausias kriterijas. Vėliau, kai įmonė jau stabiliai stovi ant kojų – galima mokėti ir daugiau.
  • Taip pat, jeigu tik įmanoma, pabandykite gauti rekomendacijas, kurios padės nuspręsti, ar tam tikro asmens paslaugos tinka, ar ne.
  • Visada norisi į savo komandą priimti tokius asmenis, kurie puikiai suprasta Jūsų filosofiją, maloniai bendrauja ir niekada nesielgia priešiškai. Žinoma, nepradėjus dirbti niekada negali būti tikras ko galima tikėtis. Visgi, įmanoma pakalbėjus ir telefonu nuspręsti, ar bendradarbiavimas bus sėkmingas.
  • Visada rekomenduojame rinktis įmonę, kuri dirba su keliais verslininkais, o ne samdyti asmeninį buhalterį, kuris dirba konkrečiai Jums. Paprasčiausiai tai ne tik pigesnis, tačiau ir kokybiškesnis pasirinkimas. Buhalterių komanda pasitardama visada pasiekti optimalesnius rezultatus, tuo pačiu jie gali keistis darbais, tad Jūsų įmonės buhalterija sėkmingai bus prižiūrima ištisus metus be jokių atostogų.

Sėkmingas verslas neatsiejamas ir nuo sėkmingos komandos.

Mintys apie verslą

verslo liudijimasVerslas – tai klausimai ir atsakymai, teorija ir praktika, planavimas ir rezultatai. Verslo liudijimas ar kitas veiklos tipas yra susijęs su mąstymu, su idėjomis ir su diskusijomis. O diskusijos juk skatina judėti į priekį, ar ne? Todėl toliau skatiname skaityti mintis apie verslą.

Verslas – kūryba?

Nesvarbu, ar geriausias sprendimas pasirodo verslo liudijimas, ar nusprendžiate steigti mažąją bendriją, ir vienu, ir kitu atveju verslas daugiau ar mažiau primena kūrybą. O kartais netgi yra tiesioginis kūrybos pavyzdys (sakykim, jei tapote ir parduodate paveikslus).

Tačiau net ir tada, kai veiklos sritis iš pažiūros neturi jokių sąsajų su kūryba, menu, ji vis tiek yra kūryba, kad ir kaip įdomiai tai skambėtų. Juk ir pati pirma idėja, kad reikia ką nors sukurti, paprastai būna ne kokia „sausa“, o emocionali, kūrybinga.

Ne tik pati pradžia, bet ir verslo eiga – tarytum menas. Verslo liudijimas, UAB ar kitoks įmonės tipas skatina mąstyti nestandartiškai, pasitelkti ne tik logiką, bet ir atverti meniškąsias savo puses.

Verslas – matematika?

Nuo kūrybos – prie matematikos (kita vertus, skaičiuoti mėgstantys žmonės veikiausiai teigs, kad matematika ir yra tikrasis menas). Šiaip ar taip, skaičiuoti verslininkams tenka. Jei procentai ir visi kiti „monstrai“ jums nepriimtini, reikės pasisamdyti buhalterį. Ir apskritai buhalteriai yra lyg paskatinimas visai įmonei, nes tvarkingi skaičiai motyvuoja.

Verslas nėra matematikos vadovėlis, tačiau skaičių tema itin aktuali. Pelnas, išlaidos ir dar daugybė dalykų reiškia, kad be skaičių nė iš vietos.

Verslas – atsakomybė?

Ar tai būtų verslo liudijimas, ar uždaroji akcinė bendrovė, ar viešoji įstaiga, visuomet svarbu atsakomybė. Atsakingas požiūris į darbą padeda eiti tinkama linkme ir priartinti gerus rezultatus. Tad antraštė „Verslas – atsakomybė?“ yra tiksli, tik reikėtų ištrinti klaustuką, nes verslas, be jokių abejonių, labai glaudžiai susijęs su atsakingumu. Kalbame ir apie pačią įmonės aplinką, ir apie klientus – juk negalite paskambinti užsakovui ir pasakyti, kad darbas nebus atliktas, nes darbuotojai užsišventė.

Mintys apie verslą

Štai tokios tos mintys apie verslą. Kūryba, matematika, atsakomybė – keletas temų iš visos gausybės. Tiek naujų, tiek senų įmonių savininkai galėtų pasidalyti įvairiausiais pastebėjimais ir patirtimi, papasakoti turiningų dalykų. Nes kiekvienas atvejis unikalus ir vienaip ar kitaip įdomus.