Parduodantys tekstai – specifinis žanras, gebantis parduoti

parduodantys tekstaiTarp tekstų rašytojų ir rinkodaros specialistų sklando įdomus terminas – parduodantys tekstai. Kas tai yra ir su kuo „valgoma“?

Ar tekstas gali parduoti?

Iš pradžių galbūt atrodo keista, kad tekstui pritaikytas apibūdinimas „parduodantis“. Juk tai ne turgaus prekeivis, ne koks produktų siūlytojas. Visgi tekstas turi savitą charakterį, tai ne vien raidės ir skyrybos ženklai. Jei pakaktų tiesiog paskrebenti keletą raidžių ir sudėti kelis skyrybos ženklus, tikriausiai gautume tokią kratalynę: „abcd,,,qwe;qqqccc(yyy)))“. Sklandus, paveikus minties perteikimas – štai kas žodžius padaro gyvybingus.

Tad koks atsakymas į antraštę? Ar tekstas gali parduoti? Taip, bet ne visada.

Kada ir koks tekstas gali parduoti? Norint tai išsiaiškinti mums svarbūs du klausimai:

1) koks?

2) kada?

Kokie parduodantys tekstai efektyviai veikia ir kada jie veikia? Dalis atsakymo pateikta kiek aukščiau. Prisiminkite šį sakinį: „Sklandus, paveikus minties perteikimas – štai kas žodžius padaro gyvybingus.“ Šiuo teiginiu remiantis galima teigti, kad labai svarbu profesionalumas. Ar žodžiai „įmonei dabar nepelningas periodas, todėl norėtume, kad ką nors iš mūsų nupirktumėte“ yra paveikūs? Vartotojai į tokius žodžius reaguotų keistai. Kaip įžeidimas nuskambėtų ir tokia frazė kaip „jei nepirksi iš mūsų, būsi kvailas“.

Geri parduodantys tekstai vartotojų neįžeidinėja, neprašo gailesčio. Tačiau adresatą pasiekia.

Kokie turėtų būti parduodantys tekstai, jau supratome. O kada tokio žanro tekstai veikia? Tai įdomus ir skatinantis pasukti galvą klausimas. Universalaus recepto nepateiksime. Aktuali sąvoka – vartotojų grupės. Santechniku skirtas skatinimas greičiausiai nesuveiks norint įsiūlyti prekę bibliotekininkei. O bandymas parduoti automobilį skiriasi nuo bandymo parduoti kompiuterį ar knygą.

Prieš rašant parduodantį tekstą vertėtų nusistatyti, kam jis bus skirtas. Tam reikalinga vaizduotė. Adresatas charakterizuojamas pagal įvairius kriterijus ir tokiu būdu galima išsiaiškinti, kokia kryptimi rutulioti mintis.

„Geriausio kampo“ paieškos

Parduodantys tekstai nėra matematika. Bet tai nereiškia, kad jie rašomi itin lengvai. Kartais vieno, paties geriausio, žodžio paieškos užtrunka tikrai ilgai. Kartais minčių šturmo principu rašoma daugybė variantų, kol vėliau atrenkamas labiausiai patinkantis.

Kaip fotografai ieško, kuriuo kampu fotografuoti, taip ir tekstų kūrėjai galvoja, kokią idėją vystyti. Labai praverčia asociatyvus mąstymas. Įtakos teksto pavidalui turi ir minėtos vartotojų grupės. O apibendrinant „geriausio kampo“ paieškas galima teigti, kad tai yra įvairių procesų visuma.

Ankstesnėse eilutėse aptartas tekstų žanras specifinis, reikalaujantis talento. Taip pat reikalaujantis kaip reikiant pasukti galvą ir atrasti geriausius rakursus.

 

 

SEO paslaugos: kaip teisingai optimizuoti nuotraukas?

buk-pirmas.ltKeista, tačiau tiek daug rašydami ir skaitydami apie SEO paslaugai svarbų turinį, dažnai, pamirštame nuotraukas ir paveikslėlius. Tinkamas nuotraukų optimizavimas yra būtinas kiekvienos svetainės ar internetinio projekto vidinės optimizacijos proceso dalis. Juolab, ši informacija nėra nei karinė paslaptis, nei aukštasis pilotažas. Keletas patarimų iš SEO paslaugos buk-pirmas.lt ekspertų.

SEO paslaugos  ir Vizualinis marketingas

Kol paieškos sistemos neišrado gudresnio algoritmo vertinančio arba suprantančio svetainės dizainą, tol nuotraukas optimizuojame pagal prierašus ir Joms suteiktus pavadinimus. SEO paslaugos vizualinio marketingo srityje Lietuvoje vis dar žengia pirmus žingsnius. Vis dėlto, galime užsimerkti akis prieš daug dalykų, bet tikrai nederėtų numoti ranka į milžinišką lankytojų srautą sugeneruojančią sritį.

Svarbu atminti, kad svetainės prisijungimo laikas (puslapių atidarymo laikas) yra be galo svarbus kriterijus paieškos sistemoms. Kuo didesnė nuotrauka, tuo puslapio atidarymo laikas ilgėja. Neaukokite paveikslėlių kokybės, tačiau kaip įmanoma labiau sumažinkite paveikslėlių ir nuotraukų dydį. Tačiau tai svarbu daryti pačiam – rankiniu būdu. Kaip galėdami venkite automatinės nuotraukos sumažinimo funkcijos, nes Jūs matysite mažytę nuotrauką, o svetainė puslapį kraus lyg milžinišką dinozaurą.

Alternatyvus tekstas

Alternatyvus tekstas dažniausiai žymimas arba iš programuotojų lūpų išeina kaip ALT. Ši žyma skirta tam, kad Jūs paieškos valdiklius supažindintumėte su nuotraukoje pavaizduotu vaizdu. Geriausia jeigu šiam kelių žodžių aprašymui panaudotumėte raktinį žodį. Jeigu sistemoje nėra atskiros eilutės ALT apibūdinimui, tiesiog prie HTML kodo žymos įterpkite ALT= „ …”

Antraštės ir pavadinimas

Yra dvi SEO paslaugos auksinės taisyklės. Jose rašoma, kad įkeldami nuotrauką į serverį pasistenkite pavadinti nuotraukos failą taisyklingu raktiniu žodžiu arba fraze, pagal, kurią norėtumėte, kad lankytojai galėtų ją rasti ir identifikuoti.

Antroji taisyklė skelbia, kad tarp nuotraukų antraščių ir užimamų reitingų paieškos sistemose tiesioginio ryšio nėra. Bet vis gi… Jeigu ne dėl SEO paslaugos ar nuotraukos optimizavimo, tuomet dėl lankytojo parašykite tinkamą, t.y. teisingą ir neklaidinančią, antraštę. Įsivaizduokime vaizdelį, kuomet lankytojas greitai užbėga į Jūsų svetainę, tačiau pamato, kad ten nėra nieko ko jis ieškojo, kad jis buvo suklaidintas ir išsigandęs arba nepatenkintas išbėga. Viskas įvyksta per minutę ar net kelias sekundes. Kas tuomet nutinka paieškos sistemoje? … Įsijungia atšokimo rodiklis (angl. bounce rate). Kuo jis aukštesnis, tuo mažesnis Jūsų svetainės reitingas paieškos sistemose. Todėl kartais dėl žemų reitingų kaltos tampa ne SEO paslaugos, o turinio ir nuotraukų, bei antraščių neatitikimas.

Čia išvardintos vos kelios nuotraukų ar paveikslėlių optimizavimo taisyklės, kurios neužima daug laiko, tačiau turi didelį SEO paslaugos  svorį. Kartais tereikia kelių minučių ir žinojimo ką po ko daryti, kad pasiekti puikius rezultatus. Jeigu dvejojate arba turite klausimų – rašykite.

 

SEO paslaugos – kam tai galėtų būti naudinga?

seo paslaugosAr yra tekę girdėti kas tai yra – SEO paslaugos? Tai tokios paslaugos, kurios padeda optimizuojant Jūsų internetinę svetainę, iškilti paieškos sistemose tiek, kad Jūsų puslapis būtų pastebimas pagal tam tikrus ieškomus raktinius žodžius, kurie yra populiarūs Jūsų internetinės svetainės siūlomų paslaugų ar prekių atžvilgiu. SEO optimizavimas – puiki galimybė optimizuoti savo internetinę svetainę, taip sugeneruojant kuo daugiau potencialių klientų, o kaip jau žinote, kuo daugiau klientų sulaukiate, kurie domisi Jūsų preke, tuo daugiau galimybių ją parduoti, tiesa, verta paminėti, kad ši taisyklė galioja daugeliui atveju – prekių ir paslaugų pardavimui, nuomai, ar bet kokiam kitokiam panaudojimui, kai yra sugeneruojamos pajamos Jums, kaip verslininkui. SEO paslaugos gali būti brangi, tačiau ateities investicijas turinti paslauga, kadangi pasinaudojus šia paslauga Jūs rezultatų ant lapo nepamatysite, tačiau per laiką, reguliariai dirbant šioje srityje, Jūs tikrai pamatysite, kad SEO paslaugos naudos duoda, tiek finansinės, tiek visomis kitomis prasmėmis. SEO optimizacija – vienas iš patraukliausių sprendimų šiuo metu, norint pritraukti kuo daugiau klientų.

Kaip jau minėjome, SEO paslaugos yra ganėtinai brangios, todėl reikia pagalvoti apie tai, ar Jums tikrai to reikia, buvo paminėta, kad SEO investicijos yra ilgalaikės, todėl šios paslaugos Jums bus naudingos tik tuo atveju, jeigu Jūs tinkamai pasirinksite žmogų arba įmonę, kuri Jums atliks SEO optimizaciją, atliks raktažodžių auditą, o SEO paslauga Jums duos naudos. Tačiau, kaip jau minėjome, ši paslauga naudinga tuo atveju, kai Jūsų investiciniai tikslai yra ilgalaikiai. SEO paslaugos kaina nėra maža, todėl turite apie tai pagalvoti, ar galite sau leisti investuoti tiek pinigų. SEO paslaugos kainos priklauso nuo to, iš kur perkate šią paslaugą – pagrindinė paieškos sistema ,,Google‘‘ Jums gali pasiūlyti begalę įvairių įmonių, siūlančių tokias paslaugas, labai įvairiomis kainomis, su labai dideliais skirtumais tarp kai kurių įmonių, tačiau rinktis turėtumėte pagal tai, kokia kaina Jus domina, kokie atsiliepimai apie Jūsų potencialų paslaugų teikėją sklando internete.

Profesionalios SEO paslaugos yra teikiamos iš įvairių įmonių. Šioje srityje dirbantys žmonės, tikrai žino, kad yra tokių žmonių, kurie darbuojasi individualiai, tačiau daro tai kokybiškai – turi darbo patirties, įvairių atsiliepimų, gali išrašyti sąskaitas, tačiau šis sprendimas nėra optimalus, kadangi įmonė Jūsų niekada neapgaus, o fizinis asmuo tikrai gali – internetas, būtent ta vieta, kur įvyksta daugiausiai apgavysčių, todėl privalote būti budrūs.

Viską apibendrinus, galime teigti, kad SEO paslauga – puiki paslauga, kuri gali Jums padėti prisivilioti naujų potencialių klientų, kurie bus Jūsų potencialaus pelno nešėjai, o jie tokie tikrai bus, jeigu Jūs esate įsitikinę, kad pardavinėjate kokybišką, paklausią prekę. SEO paslaugų kaina – tai tokia kaina, kuri Jums ateityje gali atsipirkti kelis ar net keliasdešimt kartų daugiau.

Interneto svetainių kūrimas gali būti greitas

interneto svetainių kūrimasNemažai interneto puslapių savininku su siaubu prisimena savo interneto svetainių kūrimo laikotarpį. Tada viskas buvo suplanuota 2 savaitėms, o užtruko beveik pusę metų. Kodėl taip nutiko? Kas lemia tokias neigiamas tendencijas?

Interneto svetainių kūrimas – gana paprastas procesas. Bet ne veltui sakoma, kad velnias slepiasi smulkmenose… Pats sukūrimas užtrunka gana nedaug laiko, tačiau dailinimas užtrunka labai ilgai. Dėl ko? Todėl, kad apie jį iš karto negalvojama. O vertėtų… Kartais net reiktų atlikti tam tikrus namų darbus už dizainerį. Pavyzdžiui, pateikti jam pavyzdį, kaip turėtų būti išdėstoma informacija puslapyje, kokie turėtų būti antraščių ir paantraščių dydžiai, kokie numeruotų sąrašų elementai (brūkšneliai, kvadračiukai ar varnelės?), kaip išryškinamos citatos, lentelės ir t.t. Iš to yra kuriamas CSS, kuris yra vienas iš svarbiausių tinklalapio detalių. Jam dėmesys skiriamas, kai puslapis jau yra sukurtas ir net sudedamas tekstas, o turėtų būti viskas daroma iš pradžių.

Kuriant interneto puslapį reiktų numatyti ir tam tikrus SEO momentus – navigaciją, susijusių puslapių nuorodas, vietą tekstinei informacijai. Aišku, SEO paslaugos teikėjui galima vėliau duoti šį darbą, tačiau jis sugrįš su reikalavimais puslapio kūrėjams, tad mokėsite ir jiems, ir SEO specialistams.

Sakysite, kad interneto puslapių kūrėjai turėtų iš karto pasirūpinti šiais dalykais. Prisiminkite derybas dėl puslapio kūrimo kainos. Jie padarė nuolaidas dėl to, kad nedarys tam tikrų darbų ir taip patenkins kliento poreikius. Kūrėjus reikia visada aiškiai išklausti, kokios funkcijos įtrauktos, o kokios – už papildomą mokestį.

Interneto svetainių kūrimas – ne žioplių darbas. Na, ir kas, kad WordPress turinio valdymo sistema yra nemokama ir nesunkiai įdiegiama. Egzistuoja daugybė funkcijų, kurių nėra standartinėje WordPress versijoje. Jas gali integruoti ir palaikyti tik profesionalai. Susikurti galima, tačiau puslapis išeis kreivas ir šleivas, o tai tikrai neprisideda prie įmonės reputacijos gerinimo.

Visada atminkite, kad interneto tinklalapis yra vienas iš jūsų įmonės reklamos kanalų. Stenkitės išnaudoti jį kaip reklamos priemonę, o ne palikti likimo valiai – gal kada kam nors prireiks… Lankytojas turi aiškiai suvokti, ką veikiate, kodėl tai darote ir ko iš jų tikitės. Visa tai įgyvendinti padės profesionalūs tinklalapių kūrėjai.

 

SEO optimizacijos procesas ir jo reikšmė

Šiuolaikinis verslas neįsivaizduojamas be interneto ir SEO optimizacijos. Internete žmonės jau ne tik randa informaciją apie dominančius produktus bei paslaugas, bet ir gali juos įsigyti. Nors tai, kad žmogus perskaitė tam tikrą informaciją internete, dar negarantuoja, jog jis įsigis prekių. SEO optimizacija padidina įmonės informacijos skaitytojų skaičių, taigi automatiškai išauga ir potencialių pirkėjų bei realiai atliktų pirkimų skaičius.

seo

SEO paslaugos susideda iš keleto etapų: pirmiausiai yra atliekamas SEO auditas, kurio metu įvertinama, kaip paieškos sistemos reitinguoja tam tikrame tinklapyje pateiktą informaciją. Tai padaryti padeda įvairios specialios sistemos, skirtos stebėti interneto vartotojų elgeseną ir jų atliekamus veiksmus, reakciją į gautą paieškos rezultatą. Šie stebėjimai leidžia priimti efektyvius sprendimus, kurie reikalingi atliekant tinklalapiui SEO optimizaciją. Atliekami sprendimai apima įvairius aspektus, susijusius tiek su pačiu interneto svetainės turiniu, tiek su techniniais sprendimais. Iš esmės SEO optimizacija – tai pataikavimas paieškos sistemų informacijos atrankos varikliukams ir robotams.

Interneto svetainės turinys – vienas pagrindinių SEO optimizacijos aspektų. Turinys turi būti, nes informacijos, kurios nėra, rasti įmanoma. Vis dėlto SEO optimizacijos kontekste turinys turi pasižymėti ne kalbine raiška ar reklaminiu įtaigumu, o atitinkamų raktinių žodžių derinimu. Teksto formatavimas taip pat padeda paieškos sistemų robotams atrinkti geriausiai paieškos frazes atitinkančius rezultatus, todėl tekstas, kuriame bus aiškiai išskirtos raktinės frazės (pavyzdžiui, naudojant pavadinimui ar skyrelių pavadinimams skirtus formatus), bus reitinguojamas geriau.

Atskirai reikėtų aptarti ir paveikslėlius, kurie taip pat gali būti SEO optimizacijos objektas. Teikiančios SEO paslaugas įmonės pastebi, kad paveikslėlių įkomponavimas tekste veikia ne tik kaip raiškos priemonė, bet ir kaip tam tikrų raktinių frazių išskyrimo, suprantamo paieškos sistemų robotams, priemonė.

Techniniai sprendimai, atliekant SEO optimizaciją, taip pat svarbūs. Pavyzdžiui, interneto svetainių reitingavimui paieškos sistemose įtakos turi nuorodų formavimas, kuris taip pat sietinas su raktinėmis frazėmis, naudojamomis interneto vartotojų.

Vis dėlto vienas esminių aspektų, atliekant SEO optimizaciją, yra raktinių žodžių ir frazių parinkimas. Tai turi būti ne šiaip vartotojų ieškomos frazės, bet ir pateikiamą informaciją bei įmonės veiklos internete strategiją atitinkančios frazės. Žmogui, pirmą kartą ar tik paviršutiniškai susiduriančiam su SEO optimizacija, sudėtinga suplanuoti efektyvią strategiją, todėl į pagalbą ateina profesionalai, kuriems SEO paslaugos yra kasdienybė. Jie geba greitai ir efektyviai atlikti SEO optimizaciją ir padidinti interneto svetainės lankytojų skaičių.

SEO paslaugos šiandieninėje rinkoje laikomos efektyviu, pigiu ir greitu būdu tiek padidinti žinomumą, tiek pasiekti daugiau realių pirkėjų. Klaidinga manyti, kad SEO optimizacija reikalinga tik tiems tinklalapiams, kuriuose tiesiogiai vykdomi pardavimai internetu. Geri reitingai paieškos sistemose ir kokybiškai pateikiama informacija užtikrina, kad susidomėjęs vartotojas produktą norės įsigyti ir tradiciniu būdu.

Kitas svarbus privalumas, kuriuo SEO paslaugos rinkoje sukuria didelį konkurencinį pranašumą, yra tiksliai išmatuojami rezultatai. Stebėjimo sistemų pagalba interneto svetainės savininkas gali nesunkiai įvertinti, kiek SEO paslaugos atnešė realios naudos – t. y. kiek naujų lankytojų per tam tikrą laikotarpį pritraukė į jo svetainę. SEO optimizacijai skirtos investicijos padalijamos iš naujų lankytojų skaičiaus ir gaunama vieno kontakto kaina. Praktika rodo, kad SEO paslaugų dėka yra kontaktai su tiksline auditorija yra gaunami pigiausiai, o vienakartinė investicija į SEO optimizaciją ilgalaikiu laikotarpiu dar labiau sumažina vieno tikslinio vartotojo pasiekimo kainą ir padidina internetinės rinkodaros efektyvumą.

SEO straipsniai Jūsų svetainei

seoSEO straipsniai jau tapo beveik pagrindine įvairių įmonių reklamos dalimi. Dažnai įmonės ypač daug dėmesio skiria savo interneto svetainei ir internetinei reklamai, juk šiuolaikinis žmogus dažniausiai jam rūpimos informacijos ir žinių ieško būtent čia. Vis daugiau įmonių ryžtasi užsisakyti SEO paslaugas, siekdamos užtikrinti didesnį savo svetainės lankomumą ir populiarumą. Dažniausiai tai pavyksta paslaugas užsakant pas šios srities specialistus, kurie puikiai išmano savo darbą ir žino, kaip tinkamai parašomi įdomūs ir skaitomi SEO straipsniai.

Apie mus

Kone pagrindinis svetainės tekstas, kuriuo privalo pasirūpinti kiekviena save gerbianti įmonė, tai yra jos prisistatymas. Tai, galima sakyti, yra tarsi etiketas prieš lankytojus. Kiekvienas potencialus pirkėjas norės sužinoti, kokias paslaugas Jūsų įmonė teikia ir kuom Jūs esate nusipelnę. Todėl tekstas „apie mus” yra ypač svarbus Jūsų svetainėje. Dažniausiai šis tekstas yra pasisekęs tuomet, kai jame originaliai ir nenuobodžiai papasakojama apie Jūsų įmonę ir joje dirbančius darbuotojus. Jums jau atsibodo nuvalkioti tekstai su misijomis  ir vizijomis, kuriuos į savo puslapį kelia kas antra įmonė? Užsakykite profesionalias SEO paslaugas pas gerą tekstų rašytoją ir jis pasirūpins, kad Jūsų įmonę apibūdinantis tekstas „apie mus” būtų įdomus ir originalus. Kaip tai padaryti? Tam galima panaudoti įvairias idėjas. Pvz., paruošti interviu su įmonės vadovu, kuriame atskleidžiama įmonės istorija ir veikla. Taip pat labai įdomu, įkelti administracijos ir paprastų darbuotojų nuotraukas su jų citatomis, apibūdinančiomis įmonės veiklą. Nenorite savęs girti? Sukurkite šmaikštų ir menišką tekstuką apie savo įmonę iš apie jų rašančių spaudos leidinių. Idėjų tiesiog apstu!

Paslaugos

Dar vienas labai populiarus ir naudingas tekstas Jūsų įmonės svetainėje – tekstas apie Jūsų teikiamas paslaugas. Tai taip pat vienas „slidžiausių” tekstų įmonės svetainėje. Kodėl? Kadangi dažnai įmonės nesivargina ir kelia į savo puslapius savo paslaugas aprašydami jas sausai ir gana nuobodžiai. Norite, kad Jūsų klientas liktų Jumis sužavėtas ir norėtų užsakyti tik Jūsų paslaugas? Pasirūpinkite, kad jam būtų įdomu skaityti apie tai, ką Jūs galite pasiūlyti. Pvz. vietoj to, kad aprašysite kiekvieną teikiamą paslaugą tokiu aprašymu, kurį klientas ras bet kokioje panašioje įmonėje, pasirinkite įdomesnių būdų. Gal paprašykite, kad Jūsų klientai apibūdintų jiems suteiks paslaugas ir taip jas originaliai išskirkite ir vaizdingai pateikite savo būsimiems klientams?

 

Yra daug įvairių idėjų, kaip pagyvinti Jūsų svetainės puslapį ir pasirūpinti, kad lankytojai užsibūtų jame kuo ilgiau. Kuriant originalius ir įdomius tekstus, svarbu nepamiršti, kad tekstai svetainėms kartu turi būti ir SEO straipsniai. Tai reiškia, kad norėdami, jog Jūsų puslapis būtų matomas paieškų sistemoje dažniau, visus vidinio turinio tekstus priveskite prie savo paslaugų raktinių žodžių. Kaip tai padaryti? Geriausiai tuo gali pasirūpinti profesionalūs tekstų rašytojai. Pasinaudokite profesionaliomis ir gerus rezultatus užtikrinančiomis paslaugomis!