Darbas saulės kolektorių gamykloje: įdomus ir pavojingas

Kaip atsiranda saulės kolektoriai? Ir apskritai: saulės kolektoriai – kas tai? Į tokius klausimus geriausiai jums atsakytų saulės kolektorių gamyboje dirbę žmonės. O žmonių net ir moderniausiose įstaigose reikia, nes jie atlieka tokį darbą kaip kad aparatų valdymas. Tokį darbą dirba operatoriai. Štai ir mūsų pašnekovas – dirbo užsienyje vienoje tokių gamyklų. Jis pasakoja, kad darbas saulės kolektorių gamykloje yra tikrai įdomus, tačiau dirbti ten gali tekti ir labai sunkiai.

Dirbo užsienyje

Pašnekovas sako, kad saulės kolektoriaiir moduliai atsiranda panašiai, tačiau jų funkcijos yra skirtingos. Kolektoriaus sandara šiek tiek kitokia, kitaip dedasi celės. Pagautą šviesą jis paverčia į šilumą. Tačiau saulės kolektoriai vandens šildymui tinka labiausiai, o štai maisto gamybai ar namų apšildymui tokios šilumos nepakaktų. Na o saulės moduliai – tai tam tikros nuosavos elektrinės, kuomet saulės šviesa tiesiog paverčiama saulės energija. Taigi, tokie darbai iš tiesų prisideda prie neatsinaujinančių šaltinių, iškastinio kuro saugojimo. Kiekvienas žemės gyventojas turėtų norėti kuo mažiau naudoti iškastinio kuro ir tiesiog daugiau naudoti saulės energijos sukurtų produktų.

Darbas paromis

Kaip pasakoja vyras, saulės moduliaidažnai atsirasdavo naktį. Nes darbas būdavo pamaininis, taigi, tekdavo pasidarbuoti ir dienos, ir nakties metu. „Tai kažkaip išmušdavo iš ritmo. Gerai, kad tame didmiestyje beveik visą parą važiuodavo metro. Kartais baigdavosi darbas anksčiau, nes nebūdavo ką dirbti, padarydavome anksčiau užsakymą. Arba mašinos sugesdavo ir mus anksčiau paleisdavo namo. Todėl tekdavo važiuoti naktį metro. Taigi, darbas paromis būdavo sunkus, o ypač kai išsiderindavo miego ritmas, nes net ir ta kas ketvirta para negalėdavai tikėtis miegoti, jeigu, pvz., darbas kažkurią naktį tiesiog nevykdavo“, – prisimena vyras.

Pavojai darbe – dėl naudojamų cheminių medžiagų

Kaip pasakoja žmogus, saulės elektrinėspas žmones tampa tikrai labai saugia energijos išgavimo sistema. Tačiau, kol tai yra pagaminama, tenka tikrai paplušėti ir dar netgi pabūti kenksmingoje ir pavojingoje aplinkoje. „Visi žinojome apie tuos pavojus, bet dirbome, nes kitaip negalėjome“, – sako vyras. Saulės elektrinės sukūrimui reikalingi moduliai, pagaminami iš nedidelių celių. Būtent jų gamyboje naudojami itin pavojingi tirpalai. Tiksliai darbuotojai nežinojo, kaip ta chemija veikia, kuo ji tokia pavojinga, tačiau nuolatos turėdavo ir mokymus dėl saugumo reikalavimų, ir kitaip stengdavosi saugotis, tiek išorinį kūno paviršių, tiek kvėpavimo takus ir pan. Anot buvusio darbuotojo, tokiose įstaigose visuomet yra sugriežtintas saugumas.

Privalumai: įdomu, besižavintiems atsinaujinančia energetika

Vyras sako, kad šis darbas turėjo daug privalumų. Aišku, geresnis uždarbis, įdomūs kolegos – tai dalykai, kurie skatina likti tokiame darbe, net jeigu sąlygos ir pavojingos. Be to, vyras sako, kad tokiame darbe jam būdavo labai įdomu, nes jis visada norėjo dirbti tokius darbus ir gerai dėl to jaustis. „Mokykloje nebuvau moksliukas, nepavyko gauti tų gerų pažymių ar skinti pagyrimų, tačiau domėjausi labai fizika, chemija. Dėl to man buvo tikrai įdomu paskui dirbti tokį darbą, kad galėčiau prisiliesti prie tų technologijų, kurios visada domino. Gal tai nebuvo kažkokios aukštos pareigos, bet visgi dirbau srityje, kuri man buvo įdomi“, – sako vyras.


Categories:

, ,

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas