Odos vėžys – išgydoma liga

odos vėžio požymiaiOdos vėžys iš visų vėžio rūšių yra labiausiai paplitusi šios ligos atmaina. Kiekvienais metais odos vėžys yra diagnozuojamas iki 2000 tūkstančių žmonių. Kaip pagrindinis šios ligos sukėlėjas yra išskiriamas kenksmingas saulės poveikis ir jos skleidžiami UV spinduliai. Taigi, odos vėžiu labiausiai linkę susirgti žmonės, be saiko besimėgaujantys saule ir soliariumais.

Odos vėžio esmė – tai nuo UV spindulių pažeistų odos ląstelių dauginimasis ir formavimasis į piktybinius odos darinius. Nuo saulės spindulių pažeidžiamas ląstelių DNR, o jo neatstatydamos odos ląstelės dauginasi jau turėdamos genetines mutacijas. Todėl išsivysto odos vėžys.

Pati pavojingiausia odos vėžio rūšis – tai melanoma. Melanoma išsivysto iš gausiausiai pigmentuotų odos darinių – apgamų. Ši odos vėžio rūšis yra pikčiausia, tačiau laiku pastebėta, ji išgydoma nesunkiai. Jeigu pastebimi tokie odos vėžio požymiai, kaip apgamo kraujavimasi, tamsėjimas, pakitusi jo forma ar dydis, reikia būtinai išsitirti, ar apgamas nėra piktybinis. Jei atpažįstama melanoma, ji išpjaunama. Uždelsus gydyti piktybinį apgamą, melanoma gali išplisti į gilesnius odos darinius.

Dažnesnės yra lengvos odos vėžio rūšys – karcinoma ir bazalioma. Bazalioma daugiausiai linkusi atsirasti veido srityje – veido, skalpo, ausų, taip pat pečių, rankų, nugaros. Bazaliomos odos vėžio požymiai – tai neužgyjančios žaizdelės, rausvos niežtinčios dėmelės, ar šašu užsidengęs odos plotelis. Šią ligą kartais įmanoma sumaišyti su egzema, tačiau odos ligų specialistas padės atpažinti bazaliomą ir paskirs tinkamiausią gydymo būdą.

Karcinoma atpažįstama iš kraujuojančio šašo, kuris primena į karpą panašią išaugą arba ilgai negyjančią, kraujuojančią žaizdelę. Ši odos vėžio forma dažniausiai išsivysto ant tokių kūno vietų, kaip veidas, rankos, ausys, kaklas, lūpos, plaštakos, pečiai.

Dėl visų aukščiau išvardytų simptomų visuomet verta pasitikrinti pas dermatologą. Laiku atpažintas odos vėžys paprastai išgydomas nesunkiai ir sėkmingai. Kiekvienas žmogus, turintis daug apgamų ant kūno turi mažiausiai kartą per metus atidžiai juos apžiūrėti– labiausiai reikia atkreipti dėmesį į apgamų spalvą (jeigu apgame matote juodos ir rudos spalvos atspalvių – tai gali reikšti apgamo piktybėjimą), dydį (didesni nei 6 mm apgamai turėtų būti ištiriami), simetriją bei kraštelius.


Categories:


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas