Profesinės rizikos vertinimas

Profesinės rizikos vertinimasKiekvienas darbas yra pavojingas ir rizikingas. Tik nepagalvokite, kad esame kokie paranojikai – greičiau jau pragmatikai… Viską turime įvertinti logiškai ir pagrįstai. Taigi, kiekvienas darbas yra rizikingas tuo, kad jį dirbdamas darbuotojas gali susižeisti arba susirgti profesine liga. Kokie tai sveikatos sutrikdymai, kaip jų išvengti, kokių apsaugos priemonių reikia imtis – jau kita kalba.

Rizika darbe

Imkime bet kokią profesiją, sakykime, gatvės šlavėjas. Elementari profesija, kur darbas itin paprastas – imate į rankas šluotą ir šluojate šaligatvį. Sušlavę atsinešate plastikinį maišą, supilate šiukšles ir išmetate jas į artimiausią konteinerį. Labai taikus darbas, tačiau rizika susigadinti sveikatą yra nemaža, gal net didesnė, nei darbuotojo prie kompiuterio.
Kur čia rizika, paklausite? Pasižiūrėkime logiškai. Valstybės užduotis yra apsaugoti kiekvieną darbuotoją  nuo bet kokių sveikatos sutrikimų. Dėl to įstatymai numato, kad kiekvienai profesijai reikia įvertinti profesinę riziką, kad jos išvengti darbuotojo sveikatos sutrikimų arba kaip efektyviau susitvarkyti su galimais padariniais. Dėl šios priežasties darbų saugos specialistai įvertina šlavėjo profesinę riziką ir pamato, kad:

  • Darbuotojas dirba lauko sąlygomis, reiškia, jo sveikatai įtakos turi prastas oras, didelis karštis. Norint sumažinti prasto oro poveikį ir apsaugoti nuo peršalimo, nušalimo ar kitų ligų, šlavėjas privalės dėvėti specialius drabužius, turėti jų pakaitalą.
  • Darbuotojas dirba pavojingoje pėstiesiems vietoje – ant šaligatvio ir šalia jo, kur važiuoja automobiliai. Neatsargus žingsnis nuo šaligatvio gali sukelti autoįvykį, todėl darbuotojas turi vilkėti šviesą atspindinčius ir ryškius rūbus, būti dėmesingas, turėti greitą reakciją ir būti nuolatos blaivus.
  • Šlavėjas dirba su šluota ir kitais įrankiais, kurie gali būti aštriomis briaunomis, dėl to jis turi dėvėti apsaugines pirštines, taip pat žinoti, ką daryti, jei susižeidžiama – kaip suteikti sau pirmąją pagalbą.

Atrodo, kad tai nekalčiausia profesija pasaulyje, tačiau patys matote, kiek rizikos veiksnių esama. Visi jie turi būti įvertinami naudojantis specialia metodologija ir aprašomi, nusprendžiama, kokių papildomų apsaugos priemonių reikia. Tai atlieka darbų saugos profesionalai, kuriems profesinės rizikos vertinimas yra kasdieninis darbas.

Kam tai reikalinga?

Visos įmonės, turinčios darbuotojus, susiduria su profesine rizika, nesvarbu, ar vežami pavojingi kroviniai, dirbama 50 metrų aukščio krane, ar sėdima prie kompiuterio. Profesinę riziką būtina įvertinti ne tik nestandartinėms profesijoms, bet ir eilinių profesijų atstovams pagal esamas darbo sąlygas. Tuo užsiimti turi tik profesionalai, kurie žino Lietuvos Respublikos įstatymuose ir teisiniuose aktuose numatytą tvarką ir metodologijas. Tai daug paprasčiau ir efektyviau, nei daryti tai patiems. Taigi, profesinės rizikos įvertinimas reikalingas VISOMS įmonėms, turinčioms skirtingų profesijų darbuotojus.



Comments

Įrašo “Profesinės rizikos vertinimas” komentarų : 1

  1. Siulau Darba avataras

    Labai įdomu, ačiū už pasidalinimą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos


Naujausi


Temos


automobiliai automobiliu nuoma auto nuoma baldai blogas buhalterinė apskaita buhalterinės paslaugos butai dienos tema dovanos drabužiai el. parduotuvės elektra finansai greitas kreditas Internetas Kaunas kreditai kreditai internetu kreditas kreditas internetu logistika maistas maisto papildai nuoma paskola paskolos paskolos internetu pinigai prezervatyvai Reklama reklama internete remontas santykiai seksas SEO Seo paslaugos sportas technika vaikai vestuvės Vilnius vyrai šeima šildymas