Grožis už pinigus: kiek kainuoja skirtingos veido ir kūno korekcijos

Apgamo naikinimo kainaTurbūt daugeliui vidutines pajamas uždirbančių moterų plastinės operacijos atrodo kaip turtingųjų arba visuomenės elito privilegija.  Nusistovėjusi nuomonė, kad plastines grožio operacijas sau leisti gali tik visuomenėje tam tikrą padėtį turinti moteris – įžymybė arba garsaus žmogaus šeimos narys. Tačiau tai – ne tiesa. Galbūt lietuvės yra tiesiog kuklios arba vertina natūralumą, nes iš tiesų kai kurios itin didelį skirtumą moters išvaizdai padarančios operacijos kainuoja vos kiek 10 dienų atostogos Romoje.

Šiame straipsnyje pristatysime populiarių plastinių operacijų ir procedūrų kainas Lietuvoje. Galbūt pamatysite, kad jūsų visą gyvenimą nemėgtas asmeninis veido ar kūno bruožas gali būti panaikinamas už santykinai nedidelę sumą.

Veido operacijos: pačios pigiausios veido procedūros – tai apgamų ir kitų odos darinių šalinimas lazeriu. Apgamo naikinimo kaina siekia apie 50 eurų, karpos šalinimas – 20 eur, be to, tai labai paprastos procedūros, tad įkyrų ir nedailų apgamą pašalinti tikrai nėra brangu. Štai kitos operacijos jau brangesnės: vienos ausies korekcija gali kainuoti apie 300 eurų, akių vokų plastika – 600-1000 eur, nosies galiuko korekcija – iki 1500 eur, o visos nosies plastika beveik dvigubai brangiau – iki 2300 eur. Taigi, rimtesnėms operacijoms gal ir reiktų pataupyti, tačiau paprasčiausio apgamo naikinimo kaina yra tikra nedidelė.

Kūno operacijos: dažniausios kūno plastinės operacijos vis dar išlieka krūtų didinimo, riebalų nusiurbimo operacijos ir vis populiarėjančios sėdmenų didinimo procedūros. Krūtų didinimas su implantais atsieina apie 3000 eur, krūtų pakėlimas – apie 2000 eur, krūtų padidinimas riebalais kainuoja apie 2500 eur. Juosmens riebalų mažinimas kainuoja apie 1500 eur, šlaunų išorės ir vidaus korekcija kainuoja 1300 eurų. Sėdmenų padidinimas riebalais atsieis iki 3000 eurų, o su implantais – nuo 3500 eur ir daugiau.

Neprieštarausim – grožis reikalauja aukų ir pinigų, tačiau kai kurios moterys visą gyvenimą kenčia dėl tam tikrų kompleksų, akivaizdžiai matomų veide ar ant kūno. Jeigu viena operacija gali panaikinti tai, dėl ko žmogus kentėtų visą likusį gyvenimą, kodėl to nepabandžius ?

 

Odos dariniai: kurie pavojingi, o kurie – ne

apgamaiReto žmogaus odos paviršius yra tobulas. Pas kiekvieną iš mūsų galima atrasti tam tikrų odos darinių, nesvarbu, ar tai – apgamas, pigmentinė dėmė, strazdanos ar spuogeliai. Kiekvieno žmogaus oda yra unikali, o jos būklė priklauso nuo daugybės veiksnių – genetikos, mitybos, net gi psichologinės savijautos. Kai kurie odos dariniai yra gerybiniai, kurie jokiame žmogaus gyvenimo tarpsnyje neturi galimybės tapti piktybiniais,o kiti – atvirkščiai – iš gerybinių gali lengvai tapti vėžiniais odos dariniais.

Gerybiniai odos dariniai

Tai strazdanos, įvairios pigmentinės dėmės (dažniausai įgimtos), spuogai, kai kurios papilomos. Nors pigmentinės dėmės ir strazdanos – tai melanocitų veiklos padarinys, beveik niekada ši odos būklė nesukelia odos vėžio. Tiesa, nuo saulės aktyvumo ir kontakto su žmogaus oda, šie paveldimi odos dariniai gali išryškėti, tačiau daugiau negu estetinio nepasitenkinimo jie nesukelia ir netampa pavojingais sveikatai. Štai kita situacija – papilomos. Šie odos dariniai – tai papilomos viruso rezultatas. Papilomos virusas nėra kažkokia reta ir egzotinė liga. Visiems žinomos karpos atsiranda būtent dėl papilomos. Karpos gali atsirasti ant pėdų, rankų, net lytinių organų. Nors papilomos nėra piktybiniai odos dariniai, ištirta, kad ant lytinių organų atsiradusios papilomos gali prisidėti prie gimdos kaklelio vėžio.

Piktybiniai odos dariniai

Daugumai šiandien jau yra žinoma apgamų savybė keistis ir pereiti į piktybinę formą. Tad apgamai – tai bene pavojingiausi odos dariniai, labai paprastai galintys tapti grėsme sveikatai. Jau minėti melanocitai yra linkę susikaupti į koncentruotus darinius, kuriais ir vadiname apgamus. Nepiktybiniai apgamai – tai plokšti, simetriški, vienodos spalvos pigmentiniai dariniai. O jeigu pastebima, kad seniai turimas apgamas pradėjo keisti formą, tekstūrą, pigmentacijos intensyvumą ar dydį – tai ženklas, kad jis tampa piktybiniu ir gali sukelti melanomą. Melanoma – agresyviausia odos vėžio forma, todėl apgamų savininkai kiekvienais metais turėtų apsilankyti pas dermatologą apžiūrai.

Laiku pastebėti apgamų pokyčiai – tai geriausias būdas išvengti odos vėžio. Nuolatos stebėkite savo kūną ir ant jo esančius odos darinius, o pastebėję jų pokyčius, kreipkitės į savo dermatologą.