Norint išvengti nejaukių akimirkų, prezervatyvus verčiau pirkti internete

happy-fucking-birthdayPripažinkime, kad apsilankymas prekybos centre yra daugelio žmonių kasdienis ritualas. Aišku, kai kurie renkasi ir apsipirkimą kartą per savaitę ar dvi, tačiau retai kada pavyksta visą tą laiką ištempti neįkėlus kojos į parduotuvę. Juk daugelis maisto produktų, pavyzdžiui, duonos, pieno gaminiai, mėsa, turi labai ribotą galiojimo laiką. Kai kurie iš mūsų tiesiog nė dienos negalime ištverti be vizito į prekybos centrą: čia užbėgame nusipirkti tai ledų, tai mineralinio vandens, tai cigarečių, tai dar kažko.

Kartais prireikia ir tokių diskretiškų pirkinių kaip, pavyzdžiui, prezervatyvai. Pastaruosius nejauku pirkti ir pirmąjį, ir tūkstantis pirmąjį kartą. Taigi pirkėjai pastarųjų beveik niekada neperka vienų – „prigriebia“ ar šokoladuką, ar batoną, ar alaus skardinę, kad būtų ne taip nejauku. Taip pat prezervatyvų pirkėjai neretai ieško eilės, kur tuo metu nėra pirkėjų ar jų yra kur kas mažiau. Atrodo, visai normalus pirkinys, tačiau gėdos jausmo pirkdami prezervatyvus negali atsikratyti daugelis…

O jei dar reikalingi ir lubrikantai, kuriais prekiaujama prekybos centruose, norisi pastaruosius griebti ir bėgti net nesusimokėjus, kad tik pirkdami nesutiktume pažįstamų. O jei pardavėja pasitaiko konservatyvesnė ar mergina ar vaikinas, perkantys prezervatyvus – jaunesnio amžiaus, galima sulaukti ir įtarių ar net smerkiančių žvilgsnių. Būtent todėl per pastaruosius kelerius metus buvo įkurtos specialios interneto parduotuvės, kurių asortimente pagrindinės prekės yra prezervatyvai, lubrikantai ir kitos įprastos aktyvų lytinį gyvenimą gyvenantiems asmenims prekės.

Internetu prezervatyvus pirkti yra labai patogu, nes apmokėti galima banko pavedimu, vos per kelias akimirkas. Prekės pristatomos vos per 1-2 dienas konfidencialioje pakuotėje be jokių logotipų, todėl kas siuntiniuose supakuota, žino tik pats gavėjas ir siuntėjas. Perkant prekių už tam tikrą sumą, galima tikėtis ir nemokamo pristatymo. Internetu pirkti tiek prezervatyvai, tiek ir lubrikantai yra pigesni negu prekybos centruose. Prezervatyvus įprasta pirkti didesniais kiekiais, todėl tai ir labiau apsimoka – vienas prezervatyvas kainuoja vos nuo 50-80 ct, kai tuo tarpu parduotuvėje vienetas gali kainuoti ir 3 litus ar net brangiau.

Kai mama negali padėti, padeda M.A.M.A

manekenėVilniaus apygardos teismas yra nustatęs, kad „Harmonijos pasaulio“ darbuotojai 2001-2005 metais į prostituciją įtraukė apie 20 merginų (dalis jų buvo nepilnametės). Turtingiems vyrams lietuvaitės seksualinių paslaugų vykdavo teikti į Jungtinius Arabų Emyratus (JAE), Didžiąją Britaniją, Prancūziją, Monaką, Seišelių salas.

2012 gruodžio 27 d. Delfi.lt straipsnis Arabų šeichams merginas parūpinusi modelių namų vadovė siunčiama į pataisos namus

Tai ištrauka iš straipsnio su beveik laiminga pabaiga, kai Lietuvos modelių skriaudikai buvo nuteisti, priteista žala, konfiskuotas turtas. Deja, tai labai retas atvejis grožio paslaugų rinkoje, nes didžioji dauguma lietuvaičių manekenių skundų dėl nepakenčiamų darbo sąlygų, sutarčių nesilaikymo, išnaudojimo, seksualinės prievartos ir net prekybos žmonėmis pasiekia tik mamos ir artimiausių draugių ausis. Deja, mama niekuo negali joms padėti, ir modeliais svajojusios tapti merginos lieka sudėtingose gyvenimo kryžkelėse. Kartais išsirenkamas labai miglotas kelias ir viskas baigiasi fizinėmis ir dvasinėmis ligomis, ar nes savižudybėmis. Skamba dramatiškai? Taip ir yra.

Modelio darbas yra labai sunkus. Pabandykite prastovėti prieš veidrodį visą dieną keitaliodami veido išraiškas, suvaidindami nepasiekiamą, išsigandusią, nustebusią, piktą, atsipalaidavusią, šaltą, ilgesingą… Patyrę aktoriai gali patvirtinti, kad suvaidinti emocijas viena po kitos yra be galo sunku. Jie to mokosi visą gyvenimą, o jaunos merginos, pastatytos prieš fotografo objektyvą tai turi daryti jau būdamos 18-kos… Kas apgins šių merginų teises? Kas jas apsaugos? Mamos to padaryti dažnai negali.

asociacija M.A.M.APrieš keletą metų (2010) modelių vadybininkas ir skautas iš Rumunijos Gal Golan įkūrė asociaciją M.A.M.A ( Managers And Models Association). Tais pačiais metais prie asociacijos prisijungė keletas tarptautinių modelių agentūrų ir taip per trejus metus asociacija smarkiai išsiplėtė. Jos tikslas – vienyti tik sąžiningai dirbančias modelių agentūras, kurios RŪPINASI savo modeliais, kovoja už jų teises, konsultuoja, padeda spręsti iškilusias problemas darbo santykiuose su užsakovais. Priklausymas šiai asociacijai modelių agentūroms duoda ne tik žinomumą, bet ir suvienija bendram tikslui – padėti merginoms pasiekti kuo geresnių rezultatų karjeroje, užimti aukštesnes pozicijas pasauliniame modelių reitinge (Edita Vilkevičiūtė pasaulyje yra 21 vietoje).

Lietuvoje M.A.M.A asociacijos narės yra 9 geriausios modelių agentūros. Nors jos tarpusavyje ir konkuruoja gana aršiai, tačiau tai nesutrukdo joms dalyvauti asociacijos veikloje, dirbti dėl bendro tikslo – modeliai turi būti apsaugoti nuo seksualinio išnaudojimo, prekybos žmonėmis, darbo sutarčių nesilaikymo ir paprasčiausių patyčių bei intrigų, į kurias dažnai įsivelia modelių agentūros ir įvairių mados renginių organizatoriai.

Patarimas: merginos, norinčios būti profesionaliais modeliais, turėtų labiau atkreipti dėmesį į agentūras, su kuriomis jos pradeda dirbti. Nežinomos, nedidelės, niekur negirdėtos modelių agentūros gali atsainiai žiūrėti į pradedančiojo modelio karjerą ir darbe kylančias problemas, todėl geriausiai rinktis M.A.M.A asociacijos nares tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Asociacijos narės, stodamos į šią organizaciją, įsipareigoja ginti savo modelius visais įmanomais teisiniais būdais ir užtikrinti geras darbo sąlygas.

Ugnius Kiguolis, M.A.M.A valdybos narys, Supermodels Model Management savininkas.  

Lietuva yra gražių moterų kraštas. Tuo didžiuojasi visa tauta, ypač dabar, kai beveik milijonas lietuvių gyvena užsienyje ir gali palyginti vietos žmones su tėvynainiais. Grožis yra labai svarbus verslas Lietuvos ekonomikai – tuo neabejoja verslininkai ir politikai. Populiarūs modeliai, pavyzdžiui Edita Vilkevičiūtė, Erika Labanauskaitė, Agnė Končiūtė ir dešimtys kitų merginų garsina Lietuvą užsienyje dalyvaudamos garsiausiuose pasaulio mados renginiuose ir pozuodamos populiariausiems moteriškiems ir vyriškiems leidiniams. Jos nusipelno ne tik pagalbos iš savo mamos, bet ir iš savo darbdavių, kuriuos tai ir įpareigoja M.A.M.A.

M.A.M.A kreipimasis į modelius (anglų k.):