Protinga investicija – personalo atrankos kompanijos konsultacija

Personalo atrankos kompanijos

Kuo toliau, tuo labiau galime išgirsti įmonių vadovus sakančius: reikalingo darbuotojo paiešką patikėjau personalo atrankos kompanijos specialistams. Kas yra, kuo užsiima ir kodėl naudinga tokių agentūrų veikla? Pateiksime keletą aspektų, leisiančių jums patiems susidaryti nuomonę apie tokio tipo kompanijų veiklą ir kompetencijas.

Personalo atrankos kompanijos – kas tai?

Nepriklausomai veikiančios aukšto lygio specialistų bei vadovų paieškomis užsiimančios įmonės yra vadinamos personalo atrankos kompanijomis. Jie teikia įvairių kompetencijų ir sričių specialistų paieškas, galvų medžioklės (tiesioginių paieškų) paslaugas. Tik labai gryna veikimo koncepcija, principai ir vizija, tokias atrankų agentūras išskiria iš paprastų darbo pokalbius organizuojančių asmenų. Tūkstančiai suorganizuotų darbo pokalbių darbo patirties sąskaitoje, personalo atrankos kompanijoms reiškia patikimumą ir aukštą teikiamų paslaugų kokybę. Paprastai tuo užsiimančios agentūros orientuojasi į išskirtinę kokybę, atidumą renkantis žmogiškuosius išteklius, dėl šios priežasties yra palankiai vertinami net ir didžiųjų įmonių vadovų.

Kuo naudinga samdytis personalo atrankos agentūrą?

Lietuvoje itin ryškus netolygaus darbo pasiskirstymas. Vienur tam tikrų specialistų yra gerokai per daug, kitur, priešingai – jų net su žiburiu nerasi. Tokiose padėtyse ir atsiskleidžia didžiausias personalo atrankos agentūrų darbas. Patyrę darbo rinkos ekspertai analizuoja bedarbių resursus, surasdami reikiamos kvalifikacijos ir gebėjimų asmenis. Surastas kandidatas kviečiamas į darbo pokalbį ir, jeigu jame pasirodo išties neblogai, gali sulaukti kito skambučio, kviečiančio susipažinti su tikraisiais vadovais ar net iškart pradėti darbą.

Ne paslaptis, jog gero darbuotojo ieško kiekvienas darbdavys, todėl bandant prisitraukti vertingiausius pretendentus kartais tenka pasitelkti nemažai fantazijos. Personalo atrankos agentūros sugeba ne tik mandagiai bendrauti su kandidatais, tačiau ir žino ypatingų būdų, padedančių sužinoti tam tikras žmogaus charakterio, mąstymo savybes.

Kitas svarbus aspektas – geri specialistai, liaudiškai tariant, nesimėto. Dažniausiai jie turi darbus ir apie kitas pozicijas arba negalvoja, arba jų ieško tyliai ir ramiai, neužkišdami darbo skelbimo svetainių šabloniniais savo gyvenimo aprašymais. Personalo atrankos kompanijos rūpinasi, kad aukštos kompetencijos ir gabumų žmogus būtų pastebėtas ir pasiūlytas galimai geresnes sąlygas siūlantiems asmenims. Tai – išties didelis darbas, kuriam prireikia daug piniginių ir laiko išteklių, visa laimė, kad tokios agentūros tuo jau yra apsirūpinusios.

Ir pabaigai: jei esate darbdavys ir vis dar abejojate, ar verta mokėti pinigus personalo atrankos agentūrai, kad ji rastų jums darbuotoją, perskaitykite šį straipsnį dar kartą. Tik šįkart – kiek įdėmiau. Manome, kad įsitikinsite, jog tai – naudinga investicija.

 

Ar galima pasitikėti atrankos agentūromis?

Atrankos agentūrosKaip šiandien rasti sąžiningą, darbštų ir svarbiausia reikiamos patirties turintį darbuotoją? Toks klausimas kankina ne vieną darbdavį. Ilgus metus įvairiose rinkos sektoriuose dirbantiems ir darbo vietas siūlantiems vadovams turbūt pora kartų teko skaudžiai pasimokyti, jog toli gražu ne visi darbuotojai pateisina jų lūkesčius. Pasauliui laisvėjant ir verslą pradedančioms jaunoms asmenybėms kartais irgi tenka patirtį nusivylimo kartėlį. Tačiau fiasko patyrimo baimės, ieškant reikalingo asmens vienai ar kitai pozicijai užimti, neteks pajausti, jei nuspręsite pasitelkti personalo paieškomis užsiimančių specialistų žinias. Atrankos agentūros – vieta, kuri gali padėti situacijose, kai reikalingas geras darbuotojas.

Agentūros, orientuotos į išskirtinius resursus

Kaip ir daug kur šiame pasaulyje, žmogaus svarba išlieka vienu aktualiausių aspektų, vis dar tebedarančių įtaką nenumaldomai kaitai ir naujovių atsiradimui. Personalo atrankos agentūros savo darbą grindžia reikalingų specialistų ir ateities lyderių paieškomis. Nustatyti kriterijai skirtingiems rinkos sektoriams bei atsakingai vykdomi darbo pokalbiai – tai personalo specialistų kasdienybė. Įmonių vadovai, patikėję darbuotojų paiešką darbo rinkos ekspertams gali būti tikri, jog iš gausaus darbo ieškančių žmonių srauto bus atrinkti tik patys geriausi, efektyviai savo darbą gebantys atlikti asmenys.

Kaip žinoti, kad atrankos agentūra yra patikima?

Bene didžiausias komplimentas ir darbo kokybės įrodymas kiekvienai atrankos agentūrai tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje yra rekomendacijos ir teigiami atsiliepimai. Jei įvedus į Google paiešką apie atitinkamą atrankos agentūrą, ten dirbantį personalą randami ne kokie pranešimai – nuo tokių įmonių geriau jau bėgti, kol dar nevėlu. Aišku, šiandien galioja daug privalomų reikalavimų, todėl šioms agentūroms nėra taip lengva sukčiauti ar apgaudinėti jas samdančias organizacijas. Tačiau, kaip sakoma, atsarga gėdos nedaro, ir prieš susitariant su konkrečia atrankos agentūra verta pasidomėti, kaip ją vertina aplinkiniai, kokios su kompanija jau susidūrusių žmonių nuomonės.

Įvaizdis internete ir aukščiausio lygio specialistai

Turbūt neabejotinai vienas didžiausių masinių nuomonės formuotojų šiandien yra internetas ir ten randama informacija. Todėl apie personalo atrankos agentūras ieškoti informacijos, atsiliepimų, kontaktų ir panašiai, pirmiausia dabar patartina būtent čia. O štai tada prasideda bene vienas atsakingiausių darbų pačioms agentūroms: reprezentatyvus, dalykiškas ir malonus svetainės stilius, reikalingos informacijos pateikimas ir susisiekimui būtiniausi kontaktai – visa tai privalo būti randama agentūros internetinėje svetainėje. Antraip, kad ir kokie profesionalūs specialistai bebūtų, vargu, ar jie bus paklausūs, kai informacija oficialiame tinklalapyje yra siaubinga.

Tad baimintis Lietuvoje vis dar naujove esančių personalo atrankų agentūrų – nevertėtų. Geriau skirti šiek tiek laiko ir pastangų pasidomėti apie jas ir susisiekus su darbo rinkos specialistais skintis kelią į šviesesnį verslo rytojų.

 

Ką šiandien nori sumedžioti darbdaviai?

Galvų medžioklė Šiandien darbas – jau nebe toks, koks jis buvo prieš kelis šimtus metų. Net jeigu atsuktumėme kelis dešimtmečius atgal, vargu, ar galėtumėme surasti didelių panašumų tarp šiuolaikinio darbo ir darbo santykių tada ir dabar. Skirtingų laikų tradicijos formavo skirtingus darbo ypatumus, kurie ilgainiui vis labiau laisvėjo. Dabartiniai darbdaviai ir darbuotojai savo darbą vis labiau įsivaizduoja kaip kūrybišką, talento ar sumanumo reikalaujantį procesą, o ne mechaniškus, didelių protinių pastangų nereikalaujančius veiksmus. Ko ieško XXI amžiaus darbdaviai ir kokie turėtų būti šiuolaikiniai darbuotojai, kad karjeros pasiekimai džiugintų ir vienus, ir kitus?

Pasaulyje sparčiai populiarėjantis terminas „Head hunting“ vis labiau plinta ir Lietuvoje. Galvų medžioklė – kas tai? Išvertus iš anglų kalbos, „galvų medžioklė“ darbo rinkos kalba reiškia tiesioginę paiešką. Skaitmenizacijos pilnoje aplinkoje, vis didesnį vaidmenį vaidinant informacijai ir know-how principams, būtina užtikrinti tinkamą informacijos vadybą ir darbuotojų darbą. Tik lankstūs, kompetentingi ir siekiantys maksimalaus rezultato lyderiai gali pasiekti džiuginančių darbo rezultatų, o ateityje galbūt net sukurti ką nors savito, išskirtinio ir išgarsėsiančio visame pasaulyje. Per tiesiogiai vykdomas tokių darbuotojų paieškas (kol kas tai dažniausiai tai pastebima pretenduojant į projektų vadovo poziciją) darbdavys ar už tai atsakingi asmenys siekia orientuotis tik į išskirtinę patirtį, motyvaciją ar net gabumus turinčius asmenis. Galvų medžioklė iš esmės yra atsakingai suplanuota paieška, kurios pabaiga, kaip ir tradicinės medžioklės – gali būti labai džiuginanti, arba nešanti didelį nusivylimą.

Tam, kad būtų išvengta pastarosios neigiamos baigties, labai dažnai didelių organizacijų bei įmonių darbuotojai pasitelkia nepriklausomas kompanijas, padedančias atsirinkti geriausius jiems darbuotojus. Profesionalūs įdarbinimo srities ir darbo rinkos ekspertai organizuoja darbo pokalbius, užduoda tikslingus klausimus apie išsilavinimą, asmenines savybes, surengia kūrybines užduotis pretendentų išmonei ir kūrybiškumui patikrinti ir kitokiais specifiniais būdais diplomatiškai įvertina kiekvieną kandidatą į siūlomą poziciją. Galvų medžioklė yra modernus ir bene visais atvejais pasisekimą atnešantis metodas. Abiejų pusių – darbuotojo ir vadovo – lūkesčiai bus patenkinti ar net viršijami, jeigu nuo pat darbo pradžios bus atsakingai žvelgiama ne tik į ilgą išsilavinimo dokumentų sąrašą. Dabar reikia medžioti kūrybiškas ir įdomias asmenybes, kurios nebijo daug dirbti.