Kas yra automobilio išmetimo sistema?

automobilio išmetimo sistemaNieko bendro su automobiliais neturintiems asmenims, įvairūs transporto priemonės mechanizmai gali atrodyti tamsus miškas. Tačiau šiek tiek žinių ir viskas gali atrodyti suprantama ir nesudėtinga. Taigi, kas yra automobilio išmetimo sistema, kokios yra automobilio išmetimo sistemos dalys ir kam tai reikalinga? Trumpai apie visa tai.

Pagrindinė automobilio išmetimo sistemos paskirtis – pašalinti po degimo likusius produktus. Dėl to natūraliai išvalomas sistemos vidus. Tiesa šią sistemą sudaro ne vienas mechanizmas. Svarbiausios automobilio išmetimo sistemos dalys yra katalizatorius, smulkiųjų išmetamų dalelių filtras, duslintuvas ir išmetimo vamzdis. Žinoma, šioms dalims tvirtinti ar sujungti naudojama dar daug kitų elementų, pavyzdžiui, tarpinės, guma, žiedas ir pan. Visa tai yra reikalinga, kad važiuoti automobiliu būtų saugiau, o į aplinką būtų sklandžiai pašalinti po kuro degimo likę produktai.

Į naujausius dyzelinius variklius dabar yra komplektuojamas specialus smulkiųjų dalelių filtras. Su jo pagalba į išorę iš sistemos kenksmingos smulkios dalelės nepatenka. Jos šiame filtre yra prafiltruojamos: kitaip tariant, surenkamos į vieną, todėl neteršia aplinkos. Gamintojai smulkiųjų dalelių surinkimą žymi tam tikru standartu.

Gaila, bet automobilio išmetimo sistemos dalys yra linkusios susidėvėti. Tam įtakos gali turėti įvairūs veiksniai, bet labiausiai – darbas aukštoje temperatūroje. Duslintuvui dirbant didesnėje negu 800 laipsnių Celsijaus temperatūroje ir važiuojant 130 km/h (ar greičiau) greičiu, dėvisi išmetimo sistemos dalys.

Rūdys irgi kenkia automobilio išmetimui. Prasidėjusi erozija išmetimo sistemos viduje graužia duslintuvo sieneles, jos rūdija, kol galiausiai, dėl kondencato viduje arba dėl nuolatinės sąveikos su purvu, vandeniu, druskomis, prakiūra.

Dar vienas neigiamas veiksnys, lemiantis išmetimo sistemos problemas, yra susidėvėjusios variklio pagalvės. Tai reiškia, kad užvedimo metu mašina nevalingai sudreba, o jie judesiai palaipsniui judina išmetimo vamzdį. Ilgą laiką netaisant pagalvių, jos gali tiek išjudinti išmetimo vamzdį, kad kyla grėsmė, jog jis iš vis nukris.

Pastebėti, kad automobilio išmetimo sistemai atsitiko kažkas negero, nesudėtinga. Prakiurus ar nukritus duslintuvui, išmetimo vamzdžiui ar smulkioms dalelėms užkišus filtrą, mašinos salone juntamas išmetamų dujų kvapas. Bet jeigu žmogus neskiria tokio kvapo, pagrindiniu įrodymu apie problemas su išmetimo dalimis bylos keisti garsai, sklindantys iš automobilio apačios.

Taisyti išmetimo sistemą Šiauliuose, Vilniuje bei kituose šalies miestuose galima tiek pas patyrusius specialistus, tiek pas mėgėjus mechanikus. Tačiau verta atsiminti, kad profesionalai savo darbą visada atliks nepriekaištingai: išmetimo sistema bus sutaisyta teisingai, gedimai nesikartos. Be to, daugelis servisų taiso išmetimo sistemos dalis, pritaikydami akciją, taigi žmogus dar ir sutaupo. Ieškoti įmonių ar asmenų, o taip pat ir išmetimo sistemos detalių gera kaina, šiandien patogiausia internetu.

Autoservisai teikiantys platų spektrą paslaugų

Kai kurie autoservisai specializuojasi ties konkrečiomis autoremonto sritimis, tačiau daugumai vairuotojų aktualu remonto dirbtuvės, kurios teikia visas autoserviso paslaugas.

autoservisasAutomobilis – tai daugybės dalių ir inžinerinių sprendimų visuma. Variklis, kuris daugeliui atrodo svarbiausias mašinos mazgas, yra tik viena dalis. Vairuotojams aktualu rasti autoservisą, kuris teiktų visas su remontu susijusias paslaugas, kadangi automobilio priežiūra, kaprizai ir dėvėjimasis susiję ir su minėtais variklio mazgais, ir su važiuokle, ir su elektronika, ir su kosmetine puse.

Negana šios informacijos, kad patikėtumėte, jog garažai, kurie teikia visas autoserviso paslaugas, yra tikras išsigelbėjimas? Jei paslaugos atliekamos kokybiškai, atsakymas vienareikšmiškas – tokie autoservisai yra labai didelis palengvinimas vairuotojams. Tam įrodyti pakanka pasitelkti automobilio eksploatacijos pavyzdį.

Kai žmogus nusiperka dėvėtą automobilį, pirmieji darbai po visų teisinių formalumų – pagrindinio diržo, tepalų, oro filtro keitimas. Pakeisti tepalus ar oro filtrą daugelis sugeba ir namuose, tačiau ir autoservisai teikia tokias paslaugas. Diržo pakeitimas – sudėtingesnis reikalas, kurio namuose vairuotojai paprastai neatlieka. Taigi, vėl tenka kreiptis į servisą. O jei automobilis įsigyjamas su kosmetiniu defektu? Tuomet tenka ieškoti kėbulo meistrų. Jei paaiškėja, kad reikia užpildyti kondicionierių? Jeigu kompiuteryje vis užsidega įspėjamoji lemputė? Įsivaizduokite, jei visais šiais atvejais reikėtų ieškoti skirtingų servisų. Pirmiausia pasirūpinate minėtomis eksploatacinėmis procedūromis. Tada – bamperio perdažymas ar sparno tiesinimas. Oras kaista ir paaiškėja, kad kondicionierius neveikia. Elektronika ožiuojasi. Jei pakliuvus į tokią situaciją tekstų važinėti po skirtingus servisus, susidarytų bent keturi maršrutai. O tai, savaime suprantama, mažina ne tik pinigų, bet ir laisvo laiko kiekį. Ir būtent tokios situacijos įrodo, jog autodirbtuvės, kurios teikia visas autoserviso paslaugas, yra visais požiūriais naudingiausias sprendimas.

Kita vertus, svarbu, kad paslaugos būtų teikiamos neatmestinai. Jei vienas meistras tuo pačiu metu bandys šokinėti nuo vienos mašinos variklio prie kitos duslintuvo, nuo šios prie elektronikos gedimo trečioje, o nuo pastarosios – prie kėbulo perdažymo, rezultatas tikriausiai bus stulbinantis. Deja, blogąja prasme.

Apibendrintai galima teigti, jog servisai, kurie teikia visas autoserviso paslaugas, yra labai patrauklus sprendimas, tačiau tik tada, kai tos paslaugos atliekamos kruopščiai.

Kokybiškas autoservisas Vilniuje pasiūlys jums nebrangias šarnyrų restauravimo paslaugas

Daugelis vairuotojų teigia, kad turėti techniškai tvarkingą automobilį yra labai svarbu, kadangi šiuo metu valstybinės apžiūros reikalavimai yra gana aukšti. Žinoma, tai tikrai nėra vienintelis ir pats pagrindinis argumentas, kodėl vertėtų dažnai tikrinti ir tvarkyti savo automobilį. Svarbiausias dalykas yra jūsų saugumas kelyje. Taigi, autoservisas Vilniuje gali tinkamai pasirūpinti, kad važiuotumėte su tvarkinga ir tikrai saugia mašina. Šiuo metu yra net gi toks autoservisas Vilniuje, kuris jums gali pasiūlyti visiškai nemokamą važiuoklės patikrą – tuomet jūs tikrai žinosite, ar neišmetate pinigų „į balą“, užsisakydami remonto paslaugas – jūs galėsite konkrečiai sužinoti apie savo automobilio būseną ir taip pat gausite detalią profesionalo nuomonę kaip tą automobilį reiktų tvarkyti.

Šarnyrų restauravimas – alternatyva naujų dalių pirkimui

Vienas iš dalykų, kurie yra svarbiausi klientams – greitai atlikta kokybiška remonto paslauga ir nedidelė kaina. Kartais, daugelis vairuotojų galvoja apie naujų detalių pirkimą ir visišką automobilio atnaujinimą net nežinodami, kad tai nėra visiškai būtina – yra ir kitokių variantų, padėsiančių jums važiuoti tvarkingai ir saugiai. Pavyzdžiui, jūsų automobiliui gali būti atlikta šarnyrų restauravimo paslauga.

Šarnyrų restauravimas yra atliekamas naudojant tik pačias kokybiškiausias medžiagas ir detales, o aukštos kokybės autoservisas Vilniuje pasirūpins, kad restauruotų dalių kokybė būtų ne ką blogesnė negu visiškai naujų detalių. Žinoma, šarnyrų restauravimas kainuoja kur kas mažiau, negu kad naujų, visiškai originalių detalių pirkimas savo automobiliui, tad kartais net gi sunku suskaičiuoti, kiek daug galite sutaupyti pasinaudoję pažangia šarnyrų restauravimo paslauga, kurią siūlo profesionalus autoservisas Vilniuje.

Jūs patys galėsite tiksliai nuspręsti, kokių remonto paslaugų jums reikia, kadangi autoservisas jūsų automobiliui galės atlikti visiškai nemokamą važiuoklės patikrą – specialistai išsakys savo nuomonę, tačiau lemiamas sprendimas atiteks jums, kadangi kliento norai yra svarbiausia vertybė profesionaliam ir kokybiškas paslaugas teikiančiam autoservisui Vilniuje.

Pagal tai, kokius rezultatus parodys jūsų automobilio auto diagnostika, bus galima nusipirkti pigiau ir kitų remonto paslaugų, pavyzdžiui, gali prireikti svirčių restauravimo arba keitimo, taip pat šakių restauravimo arba keitimo – neretai prireikia ir stabilizatoriaus keitimo, jeigu automobilio detalės gana greitai nusidėvėjo. Remonto ir detalių restauravimo paslaugų variantų gali būti labai įvairių, tačiau svarbiausia, tai kad autoservisas Vilniuje atsižvelgs į kiekvieno kliento situaciją ir padės pasirinkti patį geriausią sprendimą už prieinamą kainą.