Baldai, taupantys jūsų erdvę

baldai mažoms erdvėmsDaugelis žmonių vertina neperkrautą, minimalistinį interjerą. Ypač, jei įrenginėjamos nedidelės patalpos, kurioms reikia daugiau erdvės ir šviesos. Juk tai sukuria švarių, tvarkingų namų įspūdį, suteikia jiems jaukumo. Kad mažą kambarį paverstumėte vizualiai erdvesniu, reikalingi išskirtiniai baldai, taupantys vietą bei turintys daugiau nei vieną funkciją. 

Baldai transformeriai

Nestandartiniai baldai ir jų gamyba leidžia improvizuoti idėjomis ir taupant vietą sukurti norimą dizainą. Šiuo metu itin populiarūs ir į madą grįžtantys baldai transformeriai, kurie gali atlikti keletą funkcijų. Dažniausiai naudojama konstrukcija – lova-spinta, kuri be galo praktiška neturintiems atskiro miegamojo. Kaip tai veikia? Specialiu kėlimo mechanizmu lova tiesiog įmontuojama į spintą ar sekciją. Kadangi jis tvirtinamas ne į medinį, o į metalinį rėmą, šis neleidžia konstrukcijai išklibti ir užtikrina tvirtą laikymąsi, net jei lovą naudojate tūkstančius kartų. Tokie baldai itin mėgstami žmonių, kurie neturi laiko arba tiesiog nemėgsta kloti lovos. Įsivaizduokite, dieną jūsų namai atrodo tvarkingai, juose stovinti spinta nė nesukelia jokio įtarimo, o naktį vienu palenkimu tai pavirsta patogia ir plačia lova, kuriai pakloti jums vėlgi prireiks tik vieno rankos judesio. Nuostabu, tiesa?

Dviaukštis interjeras

Jei jūsų namuose mažai vietos, pasistenkite, kad baldai plėstųsi ne į šonus, o į viršų. Tai itin originali ir naudinga idėja įrenginėjant vaikų kambarį. Kalbame ne tik apie nuo seno naudojamas dviaukštes lovas, bet ir apie kompaktiškai suplanuotus baldus, kurie iki smulkmenų išnaudoja net ir pačias mažiausias erdves. Pavyzdžiui, spintelė, kompiuterio stalas ir kiti baldai pastatyti ant pakylos, o po ja įmontuota ištraukiama lova arba atvirkščiai – antrame aukšte įrengta lova, o apačioje sustatoma jauki vieta mokslams. Kadangi tokie baldai nereikalauja daug medžiagų, jie nėra brangūs, labiausiai vertinamas darbas. Pasitelkus fantaziją, galima suplanuoti tikrai žaismingai, originaliai atrodantį kambarį, kuris ne tik patiks vaikams, bet ir leis sutaupyti nemažai vietos.

Nestandartinių baldų gamyba novatoriškiems interjero sprendimams

baldų gamybaDar prieš kelias dešimtis metų Lietuvos baldų gamybos pramonė specializavosi standartinių baldų sektoriuje, siūlydama riboto asortimento gaminius. Keičiantis laikams, augant vartotojų poreikiams ir gerėjant gyvenimo lygiui, rinkai buvo pasiūlyti ir nestandartinių baldų projektai, leidę įgyvendinti novatoriškiausias idėjas. Šiandien unikalių baldų gamyba yra vienas sparčiausiai augančių pramonės sektorių, pritaikytas originaliems interjero sprendimas.

Nestandartinių baldų rinka

Nestandartinių baldų gamyba dirba su įvairiomis medžiagomis, didžiausią dėmesį skirdama medžiui, stiklui, metalui, plastikui, odai ir gobelenui. Unikalūs projektai pritaikomi gyvenamųjų būstų, biuro, komercinės ir visuomeninės paskirties patalpoms. Tai puikus sprendimas žmonėms, ieškantiems individualaus dizaino sprendimų, be to, baldų gamyba yra geriausia išeitis patalpoms, kurių įrengimui buvo panaudoti netradiciniai architektūriniai sprendimai.

Nors didžioji nestandartinių baldų dalis yra eksportuojama, Lietuvos rinkai tenka apie 30 proc. unikalių projektų. Vertinant ateities perspektyvas, manoma, kad artimiausiu metu nestandartinių baldų pasiūla nesugebės užgožti standartinių gaminių paklausos. Šabloniniai baldai, veikiami nuolatinės konkurencijos, siūlo priimtinesnes kainas ir stebina dizaino galimybėmis. Tuo tarpu nestandartinių baldų gamybos sektorius reikalauja pažangių technologijų, specifinių darbuotojų žinių, kruopštumo ir tikslumo, todėl produkcijos kaina viršija daugumos gyventojų finansinius lūkesčius.

Praktiniai patarimai

Jei norite, kad individualaus užsakymo baldai atitiktų visus jūsų poreikius, visų pirma nuspręskite, kuriai erdvei jie bus skirti, pvz., jei ieškote baldų svetainei, didžiausią dėmesį skirkite baldo estetinėms savybėms, gamybinėms medžiagoms ir spalvinei gamai – baldas turi derėti prie bendro būsto interjero. Jei galvojate apie garažui ar rūsiui skirtus baldus, pvz., talpias spinteles, svarbiausias jūsų tikslas – gaminio funkcionalumas ir patvarumas.

Kitas jūsų žingsnis – racionaliai įvertinti savo finansines galimybes, t. y. turite pagalvoti, kokią sumą galite skirti naujo baldo įsigijimui. Nepamirškite, kad nestandartinių baldų gamyba nėra matuojama aiškiai apibrėžtais įkainiais – viskas priklauso nuo jūsų idėjų ir reikalavimų, gamybinės medžiagos parinkimo, dizaino niuansų ir gamybos procese naudojamų technologijų. Vienas svarbiausių nestandartinių baldų privalumų – galimybė laviruoti tarp kainos ir gaminio kokybės, t. y. rinktis medžiagas ir siūlyti dizaino sprendimus. Tiesa, nepamirškite, kad noras sutaupyti gali turėti skaudžių pasekmių ateityje – prastos kokybės baldas greičiau susidėvi ir praranda estetines savybes.

Unikalių baldų projektai pritaikyti nestandartinio būsto interjero sprendimams. Viena dažniausių vartotojų užklausų – daugiafunkciai baldai, efektyviai sprendžiantys mažo būsto problemas, pvz., nedidelis stalas, galintis virsti patogiu valgomojo stalu, arba spinta, vakare perstatoma į lovą – šiandieninė baldų gamybos pramonė siūlo modernius, funkcionalius ir praktiškus sprendimus, pritaikytus išrankiausio kliento poreikiams.