Butai Vilniuje, populiariausi mikrorajonai ir jų esminiai skirtumai

butai VilniujeVilnius žavi savo architektūra ir jaukumu. Kiekvienais metais augantis Lietuvos sostinės gyventojų skaičius ragina aktyvesnę naujų namų statybą. Šiandien butai Vilniuje atitiks net ir išrankiausių pirkėjų poreikius – galime rinktis pageidaujamos kvadratūros namus visuose miesto mikrorajonuose. Beje, ekspertai teigia, kad pastarasis aspektas kelia itin daug klausimų. Išsirinkti gyvenamąją aplinką nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Antakalnis

Bene didžiausias gyventojų skaičiuos šiuo metu siejamas su Antakalniu. Be to, šis rajonas laikomas vienu geidžiamiausių ir patraukliausių. Čia – puikiai išvystyta infrastruktūra ir nuostabi gamta – Antakalnyje gausu miškų, ežerų ir draustinių. Tuo pačiu šioje erdvėje yra daug mokslo ir medicininės paskirties įstaigų, čia išplėtota viešojo transporto sistema, todėl nesunkiai pasieksite visas miesto vietas. Tiesa, butai Vilniuje, žavintys savo naujumu, čia gana reti – Antakalnyje dominuoja senos statybos daugiabučiai, negalintys užtikrinti nei pageidaujamos gyvenimo kokybės, nei jaukaus vaizdo pro langą.

Žirmūnai

Žirmūnai yra vienas seniausių ir didžiausių sostinės mikrorajonų, garsėjantis parduotuvių, ugdymo įstaigų ir prekybos centrų skaičiumi. Kaip ir Antakalnis, Žirmūnai vertinami dėl patogaus susisiekimo ir jaukios gyvenamosios aplinkos, čia daug žalių parkų, be to, šalia teka Neris. Deja, kalbant apie mikrorajono trūkumus, paprastai minima ta pati problema – čia esantys daugiabučiai yra gana seni, o pati aplinka negali užtikrinti pageidaujamo saugumo.

Žvėrynas

Žvėrynas vertinamas kaip viena priimtiniausių gyvenamųjų erdvių – čia pakankamai ramu, tylu ir tvarkinga. Tiesa, šio mikrorajono daugiabučiai yra kiek brangesni nei kiti butai Vilniuje. Dar vienas privalumas yra tai, kad Žvėrynas ribojasi su sostinės centru. Gyvenamoji aplinka turi daug parduotuvių, be to, čia veikia net 6 vaikų darželiai. Žinoma, negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – tai gana senas rajonas, kuriame stovi daug apleistų namų.

Naujininkai

Vertinant butų kainas, Naujininkai yra vienas pigiausių gyvenamųjų mikrorajonų. Be to, be žemesnių kainų verta paminėti ir kitus privalumus – gana mažą atstumą iki miesto centro ir išvystytą infrastruktūrą. Deja, Naujininkai garsėja kitais aspektais – visų pirma šis mikrorajonas priskiriamas labiausiai pavojingiems sostinės rajonams, o seni ir apgriuvę namai kelia pasibaisėtiną vaizdą.

Senamiestis

Lietuvos sostinės senamiestis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Šis rajonas žavi istorine architektūra, jaukiomis gatvelėmis ir nepakartojama atmosfera. Deja, tai ir pats brangiausias sostinės rajonas, kuriame buto kainos pranoksta daugelio pirkėjų lūkesčius. Tiesa, nuolatinis žmonių srautas senamiestį paverčia kiek triukšmingu, todėl toks rajonas nepatiks šeimoms, turinčioms mažų vaikų ar vertinančioms tylą ir ramybę.

 

Butai Vilniuje – esama rinkos padėtis ir ateities vizija

butai VilniujeŠiuo metu butai Vilniuje išlaiko aukštas pozicijas kainų augimo estafetėje – butų kainos čia nuolat kyla, nepaisant fakto, kad dar 2015 metų pradžioje, iš kart po euro įvedimo, buvo prognozuotas smarkus kainų kritimas visos Lietuvos nekilnojamojo turto rinkoje. Bandome aiškintis, kas lemia esamą kainų augimą, kokia sostinės padėtis Lietuvos NT rinkoje ir kokias prognozes galima įžvelgti 2016-iems metams.

Vilniaus NT rinka Lietuvos mastu šiuo metu turi nemažai konkurentų. Vieno populiariausių Lietuvos portalų delfi.lt duomenimis, antrame pagal dydį Lietuvos mieste Kaune  jaučiamas ypatingas nekilnojamojo turto pirkimo pagyvėjimas, ypač šio miesto centre. Portalas taip pat pažymi, kad smarkiai atgyja ir kitų didžiųjų Lietuvos miestų NT rinka. Kita vertus, kaip ankščiau, taip ir dabar, nekilnojamasis turtas Vilniuje išlaiko aukščiausias pozicijas ir šiuo metu Lietuvoje yra paklausiausias. Rinkos žaidimo taisyklės aiškios – paklausa skatina ir aukštų kainų pozicijų išlaikymą.

Kita vertus, yra šansų, kad netolimoje ateityje būstai Vilniuje nesugebėti išlaikyti esamų kainų pozicijų. Pasak ekspertų, dabartinė situacija susidarė tik dėl bendro šalies ekonominio augimo, taip pat kylančių atlyginimų bei būsto paskolų palūkanų mažėjimo. Nepaisant visų šių faktorių, neparduotų butų kiekis Vilniuje taip pat augo ir tai, teoriškai, netolimoje ateityje gali lemti butų kainų mažėjimą. Kita vertus, šis scenarijus nėra šimtaprocentinis – dėl palankių finansinių aplinkybių butų Vilniuje paklausa gali ir toliau augti taip lemdama situacijos rinkoje stabilumą.

Iš tikrųjų, vis daugiau NT ekspertų pranašauja būtent pastarąjį NT rinkos scenarijų artėjantiems metams. Jau anksčiau mūsų minėtame portale delfi.lt, kiti NT rinkos ekspertai pažymi, kad mažai tikėtina, jog butai Vilniuje praras savo populiarumą, taigi jų kainos taip pat neturėtų smukti. Remiantis vykdytos apklausos duomenimis, Vilniečiai net ir nusprendę keltis į naują būstą, dažniausiai renkasi jį ne kitame mieste ar tolimesniame rajone, bet tame pačiame ar artimame esamam rajonui. Taigi labai realu, kad gyvenamosios vietos poreikis sostinėje savo pozicijų neapleis ir kitais metais.

Taigi akivaizdu, jog butai Vilniuje toliau išlaiko paklausiausias pozicijas visos Lietuvos nekilnojamojo turto rinkoje. Galima drąsiai prognozuoti, kad nepaisant kontraversiškų nuomonių ir spėjimų dėl butų kainų svyravimų, kainos tik augs. Lieka tik tikėtis, kad kartu su jomis toliau augs ir šalies ekonominė padėtis bei gyventojų atlyginimai.

 

 

 

Butai pardavimui už prieinamą kainą?

Butas Vilniuje

Gyvenimas mieste žavi ne vieną, todėl į šią erdvę savo gyvenimą perkelti ryžtasi ne vienas žmogus. Butai pardavimui siūlomose skelbimų svetainėse vilioja ne vieną smalsuolį, tačiau jų kainos neretai nuvilia ir įtakoja keisti planus. Tačiau situacija nėra tokia bloga, kokia galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Buto paieškai tereikia skirti daugiau laiko, išteklių ir pastangų. Tad nuo ko pradėti? Kaip rasti pigų būtą už tikrai priimtiną kainą?

Viena svarbiausių taisyklių renkantis naująjį būtą – nedaryti to skubotai. Paskutinę minutę buto pirkimas tikrai nepalengvina situacijos, o tik dar labiau ją apsunkina. Už skubėjimą gali tekti mokėti du kartus, tad tokiu būdu pigaus buto lengvai įsigyti tikrai nepavyks. Skubotai atliekant buto paiešką galima netyčia praleisti ir tuos pasiūlymus, kurie yra daug pigesni ir net kokybiškesni. Taigi, viską reikia atlikti pamažu, ieškant geriausio, o ne brangiausio ir greičiausio sprendimo.

Geriausio pasiūlymo greitai rasti nepavyks, todėl, kad juos išgraibsto greitai, užsilieka tik tie, kurie reikalauja daug arba pernelyg daug. Visi juk ieško pigių butų, tad nenuostabu, jog skelbimų portaluose jie išgraibstomi vos per kelias valandas ar dienas. Jeigu nori pakliūti į šių laimėtojų tarpą, turi nedelsti ir kiekvieną dieną dairytis tokių unikalių ir tikrai prieinamų pasiūlymų. Butai pardavimui talpinami ne vienoje svetainėje, tad gali prireikti apsilankyti ir kituose populiariuose portaluose ir juos nuolat sekti.

Internete gausu įvairių skelbimų portalų, todėl parduodamus butus rasti galima ne tik vienoje svetainėje. Kuo daugiau skelbimų bus peržiūrėta, tuo daugiau galimybių bus surasti tą vienintelį butą. Paieška gali būti ilga, tačiau už priimtiną kainą rasti tokį butą gali būti tikrai sunku. Pagelbėti gali draugai ir pažįstami, tokiu atveju sutaupyti ir gauti galima daug daugiau. Viskas priklauso nuo iniciatyvos, noro ir finansinės padėties.

Skelbimų portaluose butai pardavimui siūlomi už labai įvairias kainas. Svarbiausia nepasimesti ir nepasikliauti pirmu pasiūlymu. Viską reikia įvertinti atidžiai ir neskubotai. Priimti verta tik tą pasiūlymą, kuris visapusiškai atitinka lūkesčius ir gyvenimo sąlygas.