Kaip įmonei įdarbinti patį tinkamiausią vadovą?

vadovu paieskaVienas iš pagrindinių puikios įmonės faktorių yra jos vadovas. Šias pareigas užimantis asmuo privalo būti atsakingas, reguliuoti pagrindinius bei svarbiausios įmonės veiklos procesus. Tačiau kyla klausimas, kur galima surasti vadovą ir būtent tokį, kokio reikia įmonei?

Neretai vyksta tiesioginė vadovo paieška –  įmonė skiria tam laiko, kad surasti jiems geriausiai tinkantį vadovą. Tačiau yra dar vienas, kitas, geresnis variantas, taupantis laiką bei užtikrinantis efektyvią vadovo paiešką bei suradimą – vadovų paieškos įmonė. Šios įmonės yra sukoncentruotos į vadovų paiešką, surasti būtent tai įmonei geriausiai tinkantį darbuotoją. Kaip vyksta visas procesas?

Vadovo paieška susideda iš keleto etapų. Pirmiausia, vadovų paieškos įmonė sužino, kokio būtent vadovo reikia įmonei, už ką specialistas bus atsakingas, kokie turi būti jo gebėjimai, buvusi darbo patirtis. Sužinomi visi specialistui teikiami reikalavimai. Tik sužinojus visas detales, yra pereinama prie kito etapo.

Tada šios įmonės ieško potencialių kandidatų vadovo pareigoms. Yra išsiaiškinami kandidatų gebėjimai, charakterio savybės, kompetentingumas reikalingoje srityje. Atsižvelgiama yra svarbiausius šios darbo pozicijos bruožus – įvertinama kaip kiekvienas kandidatas tinka šiam darbui. Vienas iš svarbiausių aspektų –  darbo patirtis bei charakterio savybės. Žinoma, kuo yra sukaupta didesnė darbo patirtis šioje srityje bei kuo atsakingesnis yra žmogus – tuo geresnis kandidatas ieškančiai įmonei.

Išrinkus geriausius specialistus, įvyksta priešpaskutinis etapas – kandidatai atvyksta į darbo pokalbį. Čia specialistui užduodami tikslingi klausimai apie patį darbą, kandidato išsilavinimą bei jo gebėjimus. Taip pat kandidatas supažindinamas su pačiu darbu, išdėstomos visos darbo detalės. Taip pat, išsiaiškinami specialisto lūkesčiai, koks tai žmogus ir galiausiai – ar jis puikiai tinka šiais darbo pozicijai. Atrinkus geriausią kandidatą, įvyksta paskutinis  etapas – specialistas yra supažindinamas su darbdaviu bei pačiu darbu. Jeigu abejoms pusėms tinka tiek darbas, darbdaviui – surastas vadovas, yra pasirašoma darbo sutartis ir vadovas pradeda savo darbą.

Tačiau čia dar ne viskas. Jeigu einant laikui surastas vadovas netinka arba negali dirbti toliau – vadovų paieškos įmonė privalo surasti naują vadovą. Tokiu būdu darbdavys neprivalo pats ieškotis naujo specialisto – tai yra dar vienas pliusas dėl kurio verta samdyti vadovų ieškančią įmonę.

 

Neturi darbo patirties ir nežinai kaip sudaryti patrauklų CV?

Individuali karjeros konsultacijaDažnam jaunuoliui, vos pabaigusiam universitetą, kyla klausimas: nuo ko pradėti savo karjerą? Būdų, kaip įsidarbinti – greičiausiai ne vienas, tačiau patį efektingiausią ir visada suveikiantį rasti ne taip jau ir paprasta. Visgi tam tikras metodas beveik visais kartais suveikia – tai įdomus gyvenimo aprašymas, CV, pateiktas kaip nors įdomiai, išskirtinai. Vizualinė CV pusė ir apipavidalinimas– viena, tačiau, koks turėtų būti jo turinys? O svarbiausia, ką daryti, jeigu įsidarbinti norite pirmą kartą ir patirties laukelyje neturite ką įrašyti? Individuali karjeros konsultacija gali išties padėti.

 Catch the eye, arba patrauklus CV dizainas

Taip jau nutiko, jog paskutiniu metu spartus gyvenimo ritmas kiekvienam iš mūsų palieka vis mažiau laiko skaityti ar rimčiau įsigilinti į turimus dalykus. Tai stipriai palietė ir darbdavius, kurie šiandien tiesiog nebeturi laiko nuodugniai peržvelgti jiems atsiųstų gyvenimo aprašymų, motyvacinių laiškų, ar paprastų užklausimų dėl galimai laisvų darbo pozicijų. Vadinasi, atkreipti jų dėmesį reikia visai kitais būdais, vienas tokių metodų – išvaizdus, netikėtas, spalvingas, arba priešingai, subtiliai vienspalvis gyvenimo aprašymas. Dabartinė visuomenė yra matančioji. Dabar žmonės atsimena tai, ką pamato, o ne ką išgirsta ar kas jiems yra sakoma. Dėl to akį patraukiantis CV apipavidalinimas yra labai svarbus elementas tiems, kas nori greičiau sulaukti kokios nors darbdavių reakcijos. Individuali karjeros konsultacija taip pat gali padėti apspręsti, kokias spalvas, motyvus, dizainą, išdėstymą pasirinkti, kad kandidatas būtų lengviau pastebėtas, o informacijos apie jį neužgožtų pašaliniai grafiniai elementai.

Gyvenimo aprašymo turinys

Jeigu CV dizainas yra kūrybos ir kantrybės reikalas, sukuriamas atsisėdus prie kompiuterio bei mokant dirbti elementariausiomis maketavimo programomis, tai gyvenimo aprašymo turinys yra kur kas atsakingesnis faktorius, lemiantis, ar jūs būsite pastebėtas, ar ne. Individuali karjeros konsultacija skirta visiems tiems, kurie net neįsivaizduoja, ką rašyti į tokį dokumentą kaip CV. Ypatingai tie, kurie prieš tai niekur nedirbo, turi sugalvoti kažką, kas išskirtų juos iš minios pretendentų. Viena iš siūlomų išeičių yra praktika. Tai, kur jūs prieš tai savanoriškai praktikavotės, sėmėtės žinių, formuoja įspūdį, jog esate veiklus, nebijantis darbo, jums netrūksta iniciatyvos, o svarbiausia – darbas jums pirmiausia yra patirtis ir žinios, o tik po to pinigai. Kiekviena individuali karjeros konsultacija padės sudaryti nuoseklų praktikos sąrašą ir patars, kaip tai pateikti savo CV.