Dantų implantai: kad šypsotis vėl būtų malonu

dantų implantaiKartais net nesusimąstome, kaip žmogui svarbu turėti sveikus dantis ir gražią šypseną, kol nenusiduriame su odontologinėmis problemomis.  Net psichologai teigia, kad žmogaus, kuris neteko dantų dėl ligos, senatvės ar traumos, socialinis gyvenimas stipriai suprastėja, o pasitikėjimas savimi krenta žemyn. Laimei, šiandien bedantė šypsena – ne pasaulio pabaiga, nes šiuolaikinė odontologija gali sugrąžinti žavią šypseną ir gyvenimo džiaugsmą.

Terminas „dantų implantai“ iš karto gali skambėti grėsmingai ir skausmingai, juk ne paslaptis, kad implantą tenka sriegti į žandikaulį, todėl kartais pacientai, kurie neturi danties galinėje žandikaulio dalyje, šios procedūros nesureikšmina ar sąmoningai vengia.  „Juk vis tiek nesimato“, „Maistui sukramtyti turiu dar 31 dantį“ – nors tokie pacientų samprotavimai skamba logiškai, tačiau iš tiesų gerokai prasilenkia su realybe. Visų pirma, reiktų atminti, kad toje vietoje, kurioje turėtų būti  iškritęs ar išmuštas dantis, pradeda nykti žandikaulio kaulas, todėl pradeda keistis burnos ertmės būklė, pacientui sudėtingiau kramtysi maistą. Be to, kartais neišvengiama ir sveikų dantų ar net veido pasikeitimų. Dantų implantai šias problemas išspendžia, o laiku susizgribus pavyksta išsisukti be sunykusio žandikaulio kaulo atauginimo procedūros.

Visų antra, žmonės dažnai baiminasi, kad dantų implantas atrodys nenatūraliai, tačiau savo išvaizda jis nieko nesiskiria nuo natūralių dantų. Specialistai idealiai pritaiko implanto spalvą, formą prie natūralių dantų ir sukuria „juvelyrinį dirbinį“, kurio niekas net nepastebės. Galiausiai reiktų paminėti, kad dantų implantai – ilgalaikė investicija į sveikatą ir grožį, nes jiems suteikiama kelių dešimtmečių garantija, o kai kurie gamintojai savo produkcijai suteikia garantiją iki paciento gyvenimo pabaigos. Be to, net sulaukus garbingo amžiaus nereikia jaudintis, kad implantas, priešingai nei tradiciniai protezai, gali iškristi ar sukelti kokių nors kitų nepatogumų.

Tamsioji dantų implantų pusė

Žvelgiant iš odontologinės, estetinės ir patogumo pusės, dantų implantai yra tikriausiai vienas geriausių išradimų. Visgi, net ir jis turi trūkumų, o tiksliau trūkumą –  tai kaina.  Kokybiškas, puikiai žinomo gamintojo implantas gali kainuoti nuo kelių šimtų iki tūkstančio eurų. Tad odontologų kalbos, kad labai svarbu rūpintis kasdienine burnos higiena ir dantų sveikata neturėtų praslysti pro ausis.

 

 

Dantų implantai – šiuolaikinis dantų atkūrimo būdas

dantų implantaiDantų implantai – tai dantų šaknų pakaitalai, kai vietoje prarasto danties šaknies chirurginiu būdu įsukamas titaninis varžtelis. Kitaip sakant, implantai naudojami atkurti dantims, nes, suaugę su kaulu, implantai sudaro tvirtą atramą, prie kurios galima tvirtinti naujus dantis.

Dantų implantus XX a. šeštajame dešimtmetyje išrado švedų mokslininkas Per-Ingvar Branemark. Jis nustatė, kad titanas, įsodintas į natūralų kaulą, gali puikiai tarnauti pagrindu dirbtiniams dantims, nes šis metalas pasižymi tinkamomis savybėmis, o žmogaus organizmas palankiai jį priima. Pirmasis pasaulyje pacientas su dantų implantais buvo švedas Gosta Larsson. Naujieji dantys jam tarnavo daugiau nei 40 metų, iki pat jo mirties.

Šiuo metų pacientams yra siūloma apie 300 įvairių dantų implantų. Jie skiriasi savo savybėmis: kokybe, patikimumu, ilgaamžiškumu, skirtingu gydymo laiku, taip pat implantavimo metodais. Vienas iš pagrindinių veiksnių, renkantis implantus, turėtų būti gamintojo teikiamos garantijos. Garantijos laikas gali būti 10 ir daugiau metų. Pirmaujantys dantų implantų gamintojai savo gaminiams suteikia viso gyvenimo garantiją. Nešiojantiems dantų implantus būtina jais tinkamai rūpintis: valyti šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlius, vengti kieto maisto. Ir, žinoma, reguliariai lankytis pas dantų gydytoją.

Šiuolaikinėje medicinoje naudojama keletas dantų implantavimo metodų. Momentinis implantavimas – toks, kai implantas įsodinamas į ką tik pašalinto danties vietą. Ši procedūra paprastai trunka 10–15 minučių. Na, o vėliau ant šio implanto gydymo proceso metu yra tvirtinamas dantis.

Kitas metodas – belopis implantavimas. Jis skirtas tiems, kas dantį prarado prieš kažkiek laiko. Implantuojant šiuo būdu, paciento dantenose pirmiausia pagal implanto diametrą padaroma nedidelė skylutė, tada dedamas implantas, tai užtrunka apie 10–15 minučių. Ant tokio implanto tvirtinamas dantis. Iš karto po šios procedūros galima valgyti, gerti ir šypsotis.

Dar vienas dantų implantų dėjimo būdas – All-on-4. Jis taikomas tuo atveju, kai pacientas būna praradęs daug arba net visus dantis. Naudojant šį būdą, žandikaulyje vietoje kiekvieno danties implanto įstatomi tik keturi, ir jų visiškai pakanka atkurti visiems žandikaulio dantims.

Medicinoje yra daug būdų dantims atkurti, tačiau tik dantų implantai leidžia atkurti visą dantį – tiek šaknį, tiek vainiką. Žmonės, turintys dantų implantus, jaučiasi kaip su tikrais dantimis. Kokybiški dantų implantai paprastai tarnauja visą gyvenimą. Pacientų džiaugsmui dantų implantai – pažangus, ilgalaikis ir estetiškas prarastų dantų atkūrimo būdas.