Kaip įmonei įdarbinti patį tinkamiausią vadovą?

vadovu paieskaVienas iš pagrindinių puikios įmonės faktorių yra jos vadovas. Šias pareigas užimantis asmuo privalo būti atsakingas, reguliuoti pagrindinius bei svarbiausios įmonės veiklos procesus. Tačiau kyla klausimas, kur galima surasti vadovą ir būtent tokį, kokio reikia įmonei?

Neretai vyksta tiesioginė vadovo paieška –  įmonė skiria tam laiko, kad surasti jiems geriausiai tinkantį vadovą. Tačiau yra dar vienas, kitas, geresnis variantas, taupantis laiką bei užtikrinantis efektyvią vadovo paiešką bei suradimą – vadovų paieškos įmonė. Šios įmonės yra sukoncentruotos į vadovų paiešką, surasti būtent tai įmonei geriausiai tinkantį darbuotoją. Kaip vyksta visas procesas?

Vadovo paieška susideda iš keleto etapų. Pirmiausia, vadovų paieškos įmonė sužino, kokio būtent vadovo reikia įmonei, už ką specialistas bus atsakingas, kokie turi būti jo gebėjimai, buvusi darbo patirtis. Sužinomi visi specialistui teikiami reikalavimai. Tik sužinojus visas detales, yra pereinama prie kito etapo.

Tada šios įmonės ieško potencialių kandidatų vadovo pareigoms. Yra išsiaiškinami kandidatų gebėjimai, charakterio savybės, kompetentingumas reikalingoje srityje. Atsižvelgiama yra svarbiausius šios darbo pozicijos bruožus – įvertinama kaip kiekvienas kandidatas tinka šiam darbui. Vienas iš svarbiausių aspektų –  darbo patirtis bei charakterio savybės. Žinoma, kuo yra sukaupta didesnė darbo patirtis šioje srityje bei kuo atsakingesnis yra žmogus – tuo geresnis kandidatas ieškančiai įmonei.

Išrinkus geriausius specialistus, įvyksta priešpaskutinis etapas – kandidatai atvyksta į darbo pokalbį. Čia specialistui užduodami tikslingi klausimai apie patį darbą, kandidato išsilavinimą bei jo gebėjimus. Taip pat kandidatas supažindinamas su pačiu darbu, išdėstomos visos darbo detalės. Taip pat, išsiaiškinami specialisto lūkesčiai, koks tai žmogus ir galiausiai – ar jis puikiai tinka šiais darbo pozicijai. Atrinkus geriausią kandidatą, įvyksta paskutinis  etapas – specialistas yra supažindinamas su darbdaviu bei pačiu darbu. Jeigu abejoms pusėms tinka tiek darbas, darbdaviui – surastas vadovas, yra pasirašoma darbo sutartis ir vadovas pradeda savo darbą.

Tačiau čia dar ne viskas. Jeigu einant laikui surastas vadovas netinka arba negali dirbti toliau – vadovų paieškos įmonė privalo surasti naują vadovą. Tokiu būdu darbdavys neprivalo pats ieškotis naujo specialisto – tai yra dar vienas pliusas dėl kurio verta samdyti vadovų ieškančią įmonę.

 

Kaip greitai susirasti darbą?

darbo paieškaDarbo paieška gali būti kur kas labiau varginantis procesas nei galėjote pagalvoti. Ne veltui labai dažnai sakoma, kad jau geriau pirmiausia susirasti naują darbą ir tik paskui mesti seną. Paprasčiausiai, tai vienintelė galimybė būti tikram, kad neteks pusę metų sėdėti nieko neveikiant. O tokių atvejų tikrai pasitaiko. Ypač tokiu atveju, kai bandoma susirasti savo svajonių darbą, kuris leistų “nedirbti”.

Darbo paieška bus kiek greitesnė jeigu pasinaudosite žemiau mūsų išskirtais privalumais. Tai universalūs patarimais, kurie atrasti daug metų tyrinėjant darbo rinką. Žinoma, tik iš šalies viskas atrodo labai paprasta. Iš tiesų darbo radimas gali labai komplikuotas. Visgi, tas kuris ieško – atranda, tad svarbiausia sistemingai ieškoti ir palyginti kuo daugiau variantų.

 • Geras CV – didelis žingsnis į sėkmę. Tiesa, šiuo metu populiarėja visiškas CV atsisakymas, kadangi inovatyvus darbdaviai nežiūri į tai, ką asmuo yra baigęs. Jiems svarbiausia, kad žmogus norėtų dirbti. Tokiu atveju suteikiamos patrauklios galimybės pasiekti tą norimą rezultatą.
 • Greta CV būtina parašyti motyvacinį laišką. Ne visi žmonės jį prideda ir labai dažnai darbdaviai atsirenka gyvenimo aprašymus būtent pagal tai, kaip žmogus geba motyvuoti, kodėl jis nori dirbti. Taigi, gyvenimo aprašymas parodo, kiek Jūs esate suinteresuotas užima tam tikrą darbo vietą. Įrodykite, kad būsite geras darbuotojas ir kad Jūs esate vertas tam tikros darbo vietos. Juk norinčių yra ne vienas. Kuo Jūs esate geresnis nei kiti.
 • Žinoma, reikia mokėti tinkamai save pateikti, tad pasiruošti darbo pokalbiui yra būtina. Naudinga namuose pasipraktikuoti ir pabandyti atsakyti į dažniausiai užduodamus, standartinius klausimus. Jie turėtų padėti pasiruošti tam tikras paruoštukes.
 • Neįsivaizduojate, kiek daug lemia apranga. Tinkama apranga gali užtikrinti, kad darbdavys kur kas mieliau Jus priims. Renkitės kuo oficialiau ir jokiu būdu neatkreipkite į save dėmesio, neatrodykite iššaukiančiai.
 • Ieškokite skelbimų kiekvieną dieną. Kuo dažniai peržiūrinėsite pasiūlymus – tuo tikresnis būsite, kad Jūsų pasirinkimas bus patenkinamas.

 

Darbo paieška turi būti sistemingas darbas, kurio metu išanalizuojami pasiūlymai ir pasiruošiama pokalbiui.

Patarimai kaip darbo skelbimai gali padėti surasti tinkamą darbuotoją

darbuotojasNaujo darbuotojo paieška yra iššūkis ne vienam vadovui. Atsiradus vakansijai ar įvedant naują poziciją susiduriame su dilema – ieškoti patiems ar pasitikėti įdarbinimo tarpininkavimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis? Toliau aprašyti patarimai leis greičiau ir lengviau surasti gerą darbuotoją, jeigu nusprendėte ieškoti patys.

Pirmiausia darbo skelbimai turi būti kokybiški – tinkamai parašyti, su aiškiais reikalavimais ir gerai iškomunikuotu darbo aprašymu. Tačiau ieškant naujo darbuotojo ir priimant, kad darbo skelbimas yra geras ir pritraukiantis tikslinius kandidatus, kitas esminis aspektas – platus informacijos paskleidimas, t.y. darbo vietos reklama.

Ieškant naujo darbuotojo pabandykime vadovautis  piltuvėlio principu. Juo teigiama, kad kuo daugiau potencialių darbuotojų kontaktų surasime, tuo didesnė tikimybė, kad iš jų atsiras labiausiai darbdavio lūkesčius atitinkantis kandidatas. Sutikite – geriau gauti penkiasdešimt gyvenimo aprašymų negu panašios arba tokios pat kokybės dešimt potencialių darbuotojų gyvenimo aprašymų.

Toliau kalbant, Jūsų siūlomo darbo skelbimai turi būti kuo plačiau paskleisti, kuo labiau išreklamuoti, kuo matomesnėse pozicijose. Ieškantys naujų galimybių kvalifikuoti darbuotojai nuolat peržvelgia tik pirmuosius internetinių portalų, kuriuose talpinami darbo skelbimai, puslapius. Todėl būtina, kad Jūsų darbo skelbimas atsirastų pirmame puslapyje, geriausia – aukščiausiose pozicijose. Išsirinkime 3 – 5 daugiausiai lankomus portalus ir nepagailėkime investicijos į geriausias ir matomiausias skelbimų vietas. Taip pat papildomai išsirinkime nuo 5 iki 10 mažesnių lankomumo mažėjimo tvarka internetinių puslapių ir ten sudėkime savo siūlomo darbo skelbimus. Jeigu matomiausios pozicijos neužtikrinamos, darbo skelbimai turi būti nuolat atnaujinami arba perskelbiami iš naujo – kad pakiltų paieškoje. Pasinaudokime socialiniais tinklais – Facebook, LinkedIn, Google+. Nuolatinės žinutės užsifiksuos turimiems kontaktams ir jeigu ne jie kreipsis, tai parekomenduos pažįstamiems.

Darbo skelbimų reklama – taip vadinama pasyvi darbuotojo paieška, kai laukiama, kad kandidatas pats atsiųs gyvenimo aprašymą. Dabar atsiranda vis daugiau savo profesionalias paslaugas viešai siūlančių laisvai samdomų specialistų – „freelancer‘ių“. Tokio pobūdžio darbuotojai patys skelbiasi tam skirtame portale Telo.lt. Nauda ieškant „freelancer‘io šiame portale – aiškiai matomi profesiniai įgūdžiai,  galimybė peržiūrėti padarytus darbus.

Tikimės, kad šie trumpi patarimai padės Jums surasti atsakingą, profesionalų, tiesiog gerą darbuotoją kuris ženkliai prisidės prie verslo sėkmės.

Profesija vs. universiteto diplomas

Tendencijos Lietuvos darbo rinkoje dažniau gąsdina, nei ramina. Vairuotojais dirba universitetą baigę jauni vyrai, tuo tarpu siuvėjas – nykstanti profesija… Kodėl? Todėl, kad Lietuvos švietimo sistema sucks… Šiandien skaitau naujienas laikraštyje:

Tačiau geras žmogus – ne profesija. Todėl Lietuvoje prasideda atvirkštinis procesas: po studijų universitete ar kolegijoje darbo pagal specialybę nesusiradę jaunuoliai stoja į profesines mokyklas tam, kad įgytų antrą profesiją.

15min.lt straipsnis Universitetų absolventai plūsta į profesines mokyklas

darbasSuprantama, lietuviai yra be galo išradingi, tik visko iki galo padaryti nesugeba. Per dvidešimtmetį išaukštinome universitetų kultą, tuo tarpu pavieniams specialistams Lietuvos rinkoje nebuvo skiriama dėmesio. Priešingai, sakoma, kad po profkės neturėsi darbo, nei klientų, nusigersi ir būsi ubagas visa gyvenimą… Tai visiška netiesa, pletkai ir mitai, kuriuos, tenka pripažinti, labai skatina Lietuvos valdžios požiūris. Valdžią keiksime prie trečio bokalo, dabar tiesiog pasižiūrėkime, kokia situacija yra rinkoje.

Interneto technologijos yra pažengusios tiek, kad susirasti klientų internetu yra labai paprasta. Štai pavyzdys – interneto portalas Versliukai.lt, kuris vienija būtent pavienių profesijų atstovus, savo srities profesionalus, kurie nori paskelbti apie savo paslaugas visam pasauliui. Tokių puslapių yra ir daugiau, jie nemokami, bet labai prisideda prie to, kad geras specialistas niekada nesėdėtų be darbo. Ką sako mitai? Profkę pabaigęs būsi ubagų ubagas.

Grįžkime 5 metus atgal. Nekilnojamo turto aukso amžius – bankai dalina paskolas į kairę, į dešinę, darbdaviui dedi prašymą apie išėjimą iš darbo ir sakai, kad jei nepadarysi 5000 Lt. algos baltais, padarys konkurentai… Pinigų turi visi, vyksta dideli remontai. Elektriko eilėje laukiame mėnesį. Apdailininko („špakliuotojo“), dažytojo, mūrininko – taip pat mėnesį. Jų darbų kainos – tūkstančiai litų. Kur visi šie žmonės mokėsi? Profesinėje mokykloje. Jie gal net vidutiniokai savo amato žinovai, tačiau stengiasi, reklamuojasi ir taip užsidirba pragyvenimui. Užsidirba daug, nespėja su užsakymais, buriasi į grupes ir kuria įmones. Vėliau atėjo krizė. Geri specialistai darbo turėjo ir toliau, tuo tarpu daugybę vadybininkų su teisės, vadybos, administravimo diplomais atleido arba sumažino atlyginimą iki minimumo ar juokingų 1500 litų. Staliai, automobilių mechanikai, kirpėjai, siuvėjai, apdailininkai sumažino savo darbų kainas, tačiau niekada nestokojo užsakymų. Kas laimėjo šioje situacijoje? Profesija ar diplomas?

Deja, esame mulkinami ir toliau. Mums sakoma, kad profesiją įgyti – blogai, nes į tave žmonės žiūrės kreivai. Kaip gali kreivai žiūrėti, kai gero specialisto labai reikia, o po universiteto ateina tokie darbuotojai, kad juos iš naujo mokyti reikia, nors atlyginimo užsiprašo milžiniško. Žiūrėk, štai mano Bakalauro diplomas, štai Magistro, kur mano 5000 litų alga?..

Artėja profesionalų aukso amžius, kai tinkamai pasireklamavę jie turės daugybę klientų, kurs nedideles įmones (tam sukurta nauja verslo forma Mažoji bendrija ) ir būtent jie prisidės prie visų mūsų gerovės. Kodėl niekiname tuos, kurie uždirba mums pašalpas, stipendijas, nuolaidas autobusų bilietams?

Pagalvokime, ko norime savo vaikams? Ar vidutiniokas teisininko padėjėjas dirbantis dieną naktį ir laukiantis auksinio šanso tapti partneriu, ar gerai dirbančio staliaus, kuris kuria nuostabius baldus, kuriam atsiveria visos galimybės dirbti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje? Ne veltui vis dar yra populiari lietuvių liaudies patarlė – „geriau žvirblis saujoj, negu briedis girioj“…

P.S. Peržiūrėkite realiu specialistų pasisakymus ir pamatysite, kad jiems užsakymų tikrai netrūksta…

 

Patarimai ieškantiems darbo

 Nesvarbu ar ieškote savo pirmojo darbo ar keičiate profesiją, rasti darbą niekada nebūna lengva.  Šiandien nusprendžiau pasidalinti savo darbo paieškų patirtimis, nes netrukus ir pačiam teks prisiminti visas gudrybes ir pasinerti į darbo paieškas. ( Jei turit kokių pasiūlymų, mestelkit.  ) Išties ieškant darbo man visada padeda keli pagrindiniai dalykai: suprasti save ir darbo rinkos analizavimas. Kai supranti, kokio darbo norėtum ir yra iš ko rinktis, visada paprasta, bet taip būna labai retai, ar ne?

darbo

[more…]

 Peržiūrėkite savo CV

Tenka susidurti su tokia nuomone, jog CV nėra svarbus, reikia skambinti darbdaviui ir tartis. Tačiau peržiūrėkite darbo skelbimus, ne visi darbdaviai rašo kontaktinį tel. nr. ir dažniausiai būna nurodytas tik el.paštas. Visada stengiuos, kad CV atitiktų visus reikalavimus. Internete galima susirasti kokį nors akiai malonų, tvarkingą CV šabloną ir jį užsipildyti.

 •  Būkite sąžiningi, nes melas esantis CV greit išlenda. Niekas netikrins žinoma kiek jūs kur dirbote, tačiau jei parašėte, kad dirbote, ko nesugebate ir niekada neesate susidūrę, tikrai nusvilsite. Nemeluokite, net jei ir tai padėtų gauti darbą.

 

 • Aprašydami darbo patirtį ar rašydami motyvacinį laišką naudokite daugiau veiksmažodžių. Pvz jūs dirbote vadybininkų ir rašote “Užsakymų kontrolė, aktyvūs pardavimai, pardavimų apskaitos pildymas”. Vietoj toj galėtumėte parašyti: “Palaikydavau ryšius su tiekėjais ir klientais, užsiiminėdavau naujų klientų paieška, pildydavau pardavimų ataskaitas”. Suprantu, kad galbūt tai neskamba taip gražiai kaip pirmasis pavyzdys, tačiau taip bus konkrečiau ir darbdaviui bus aiškiau. Stenkitės rašyti konkrečiai, trumpai ir aiškiai.

 

 • Pasirūpinkite, kad CV būtų švarus ir tvarkingas. Nenaudokite kokių nors ten stebuklingų šriftų, paveiksliukų, kelis kartus pasitikrinkite gramatines klaidas, paprašykite jas patikrinti ir draugės, sesės, brolio.

Ryšiai

 •  Kai turi pažįstamų darbą susirasti visada lengviau. Žinau, ką dauguma pagalvojote. Ne, pažįstami nebūtinai turi būti turtingi dėdės su kostiumais ir kaklaraiščiais, pakanka ir draugų, artimųjų. Tegul draugai žino, kad ieškote darbo, galbūt jie galės ką nors jums rekomenduoti arba rekomenduos kam nors jus. Leiskite jiems žinoti ir tai, kokio darbo ieškote, nes draugai, artimieji dažniausiai būna “per geri” ir gali rekomenduoti visus jiems žinomus ir jums galbūt netinkančius darbus. Tačiau per daug rinktis irgi negalite, nes kaip žinote, laisvų darbo vietų gausa nėra tokia jau didelė.

 

 •  Dažniausiai mes daug žinome apie darbus, kuriuose dirba artimieji ar draugai ir jei jų įmonės ieškotų darbuotojų, turbūt jūs tą žinotumėt. Tačiau neužmirškite artimujų draugų ar draugų draugų. Įvairūs nauji kontaktai šioj situacijoj labai palankūs.

Pasidomėkite įmonėmis

Prieš eidami pokalbiui dėl darbo ar siunčiant CV būtinai pasidomėkite kur tą CV siunčiate. Yra toks labai patogus puslapis – skundai.lt, kuriame galite rasti skundų apie įmones. Aklai pasitikėti jais negalima, tačiau jei apie įmone prirašyta 5psl. skundų, manau visiems suprantama, kad kažkas su ta įmone negerai. Tiesiog pasidomėkite darbdavio istorija, pašniukštinėkite internete, įsiminkite faktus apie įmonę  ( galbūt pravers pokalbio metu.). Jei darbinsitės įmonėj, kuriai priklauso parduotuvių tinklas, prieš pokalbį, nuvykite į vieną įmonės parduotuvių ir pažiūrėkite, kaip dirba pardavėjas (-a), paanalizuokite jų klaidas, išmokite ko nors naujo. Taip jūs žinosite ko tiksliai ieško įmonės vadovai ir galėsite tą pasiūlyti.

Pasiruošimas interviu

 •  Galbūt darbo gavimu dar net nekvepia, tačiau interviu turit būt pasiruošę. Juk jei aktyviai siuntinėjote CV, jums gali paskambinti bet kada. Labai svarbu kaip kalbėsite ir ką kalbėsite, nes pirmas įspūdis darbdaviui išlieka ilgam – kaip save pateiksite, taip jus ir vertins. Kai darbdavys prašo papasakoti apie save, jis neprašo, kad pasakotumėte viską nuo mokyklos laikų. Trumpai ir aiškiai papaskokite kokių įgūdžių turite ir kodėl norėtumėte dirbti būtent tokį darbą ir kokie Jūsų ateities planai.
 • Kiek teko lankytis darbo pokalbiuose, vienuose suprasdavai, kad šioj įmonėj negalėsi dirbt, nes paklausu apie atlygį, darbo sąlygas jauti, kad kažkas nutylima. Kai sėdėsite kokiame nors kabinete ir jus “tardys” stenkitės kalbėti atvirai, nes pradėsite meluoti – pradėsite maišytis žodžiuose, faktuose ir t.t. Niekada nesijaudinkite, kuo laisviau jausitės, tuo didesnė tikimybė gauti darbą. O ir jaudintis nėra ko, juk visada galima iš ko nors rinktis.

Pastovumas

Patinka jums tai ar ne, tačiau pastovumas yra gera savybė, tokius žmonės darbdaviai mėgsta labiau. Jei ieškote darbo tik vasarai ir darbinatės įmonėje, kuriai reikia darbuotojų ilgam laikui, stenkitės to neatskleisti arba ieškokite sezoninio darbo. Kai aš eidavau pokalbiui dėl darbo, visada klausdavo ar darbas reikalingas ilgesniam laikui ar tik trumpam.

Įgūdžiai

Pagalvokite, ką mokate ir kaip jums tai padės darbe į kurį kandidatuojate. Visada pasitaikius progai stenkitės išmokti ko nors naujo, viskas kada nors pravers.Peržvelgęs darbo skelbimus supranti, kad darbdavys ieškodamas pardavėjo tuo pačiu nori, kad pardavėjas būtų krovėjas ir taip su visais darbais – atlyginimas vienas, o pareigų begalybė. Na, bet čia ne Anglija, čia visi taupo. Mokėkite pastovėti už save, pasiskaitinėkite darbo kodeksą.

Dažniausiai reikalaujama kompiuterinio raštingumo, aktyvumo, atsakingumo ir t.t. Na tokie dalykai kaip aktyvumas, atsakingumas ir pan kiekvienam savaip suvokiami, tačiau darbdavys visada norės maksimumo, tad ir čia teks pasistengti.Vienas dalykas, kuris jums tikrai pravers visur – stiprūs bendravimo įgūdžiai, nes žmonės gan skirtingi ir jei Jūsų darbas susijęs su žmonėmis, teks išmokti bendrauti ir su konfliktišku bendradarbiu ir su kvailus juokelius laidančiu klientu.

 Jei norite dirbti kokioj nors įmonėj, bet jiems šiuo metu žmonių nereikia, visvien nusiūskite CV ar paskambinkite ir pasidomėkite. Teko pabuvoti vienos Lietuvoj gan žinomos įmonės atvirų durų dienoje ir personalo skyriaus vadovas pabrėžė, jog visada pirmenybę teikia tiems žmonėms, kurie atsiunčia CV ir motyvacinius laiškus ne per skelbimus, o tiesiog norėdami ten dirbti. Tad neužmirškite šito. Rimtos įmonės savo svetainėse turi skyrelį “Karjera”. Juo verta pasinaudoti.

Klaidingas mąstymas

Eidamas pokalbiui ir dirbdamas dažnas mąsto “Aš čia dirbsiu, nes to reikia valdžiai ir už tai gausiu atlyginimą”. Toks darbuotojas neturi asmeninės motyvacijos. Jo motyvacija remiasi tik į algą. Iš dalies tai suprantama, juk gyventi reikia. Tačiau užuot taip galvoję, pagalvokite “Kuo aš galiu būti naudingas ir padaryti didesnį pelną įmonei”. Jūsų pastangos tikrai bus pastebimos ir įvertintos. Taip pasieksite daugiau. Nepriimkite asmeniškai visų įmonės nesėkmių, nors valdžia kartais ir mėgins tai sukrauti ant Jūsų pečių. Visada pasverkite kelis faktorius: sezoniškumas, didėjanti emigracija, nedarbo lygis. Jie labai įtakoja verslo sektorių, deja Jūsų valdžiai tai gali ir nerūpėti.

Darbas turi nors kiek patikti

Tik jums mielam ir patinkančiam darbe jūs galėsite netrugdomai siekti karjeros, gerai dirbti ir būti motyvuotas (-a). Kitu atveju jūs tapsite viskuo nepatenkintu, rutinos užspaustu žmogysta, nutysusiu veidu ir kamuojamu nuovargio. Tai ne į naudą jums, ne į naudą ir darbdaviui. Pasitikėkite savim ir rasite ko ieškote..

Trumpiau

 •  Nedejuokite, jog darbo nėra, tiesiog reikia jo ieškoti. Vietoj to, kad žiūrėtumėt tv, užsiimtumėt kokiais nors nesvarbiais dalykais, perverskit skelbimus internete, pasivaikščiokit po miestą – jame gausu skelbimų, o galbūt pamatysite kokią naujai statomą parduotuvę ir grįžę namo, susiradę internete kontaktus galėsit pabandyti kandidatuoti.
 • Kartais CV reikia rodyti neviską. Nevisi darbdaviai supranta, jog darbas gėdos nedaro. Tad, jei manote, kad taip bus, tiesiog paredaguokite CV ir palikite tik būtiniausius faktus.
 • Personalo skyriai įmonėse yra tam, kad surastų darbuotojų, tad eidami į pokalbį supraskite, kad darote paslaugą jiems ir sumažinate jų darbo krūvį. Taip labiau pasitikėsite savimi.
 • Eidami į pokalbį apsirenkite tinkamai.
 • Jei manote, kad mieliau būtumėte verslininku, supraskite, kad tai ne taip lengva. Dabar Jūs ieškote darbo, o būdamas verslininkas turėtumėte stengtis plėstis ir sukurti darbo vietas.
 • Puiki išeitis dirbti sau. Tačiau tai įmanoma, tik tada, jei turite kokių nors gabumų ir galite kažką pasiūlyti.
 • Ieškodami darbo jūs jau dirbate. Jūs pristatote save, tad jau turite šiek tiek marketingo specialisto pagrindų
 • Įdarbinimo agentūros kartais ir gali būti gera išeitis. Nors kiek teko susidurti, reikalaudavo kokio nors užmokesčio arba siūlydavo ne pačius geriausius variantus, tačiau galbūt jums pasiseks – išbandykite.

Darbo skelbimų svetainių sąrašas – www.skelbimas.lt