Dekoratyvinis akmuo. Kaip išsirinkti

Dekoratyvinis akmuo vis dažniau atranda savo vietą interjere. Vieni jį perka, nes žino ko nori, kiti perka, nes dekoratyvinis akmuo gaminamas senai, bet kartu ir naujas produktas. Naujas, nes Lietuvoje jis kelią skynėsi lėtai, bet užtikrintai. Tiems, kurie tiesiog ieško kažko naujo ir tiems, kuriems dekoratyvinis akmuo vis dar dalelė egzotikos ir bus skirtas šis straipsnis.

decorative stone

[more…]

  Rinktis gamintą Lietuvoje ar užsienyje?

Dekoratyvinis akmuo pas mus keliauja iš visos Europos bei Kinijos,  jis sėkmingai gaminamas ir Lietuvoje.  Manau, kai yra iš ko rinktis – visada į naudą. Šiuo atveju aš visom rankom ir kojom palaikau Lietuvos gamintojus. Teko galimybė palyginti lietuvišką ir užsienietišką akmenį. Kuo gi skiriasi? Išoriškai niekuo, tačiau vos pabraižius moneta, raktu ar kitu aštresniu daiktu vienas akmuo spalvą praranda, kitas gi lieka su smulkiais pabraižymais, tačiau jie vos pastebimi. Taip, pliusas atitenka lietuvaičiams. Kadangi dekoratyvinis akmuo taps sienos puošybos elementu ir tikrai trauks akį, jį norės paliesti svečiai, šeimos nariai – paviršiaus atsparumas labai svarbi savybė. Taip pat lietuvišku akmeniu prekiauja tik gamintojai, o pirkdamas iš gamintojo klientas gauna visą reikiamą informaciją, atsakymus į visus klausimus, ko, beje, negalime gauti pas importuotoją, nes dauguma tų dalykų pastarieji žino tik paviršutiniškai. Lietuviškas akmuo turi ir daugiau privalumų, tačiau jų nevardinsiu ir paliksiu išsiaiškinti patiems.

dekoratyvinis akmuo

Vizija ir realybė

Prieš perkant dekoratyvinį akmenį dažnas žmogus turi kažkokią viziją kaip visa tai turėtų atrodyti. Čia daroma viena esminė klaida. Vizija ir realybė nevisada sutampa dėl akmens savybių, techninių kliūčių įgyvendinat idėją ir t.t. Prieš kuriant vizualizacijas personaliai siųlyčiau pasidomėti dekoratyvinio akmens charakteristikomis, tinkamumu, klijavimu. Arba aptarti tą reikalą su pardavėjomis/dizaineriais. Lietuvoje yra firmų, kurios jums panorėjus sukurs vizualizacijas su Jūsų pasirinktu dekoratyvinių akmeniu ant jūsų nuotraukos, tačiau dauguma jų paslaugos mokamos, todėl šių paslaugų galite paieškoti parduotuvėje, kurioje nusižiūrėjote akmenį. Manau, save gerbiančios įmonės šią paslaugą rimtam pirkėjui suteiks ir nemokamai.

Patalpos tipas

Šitoje vietoje žinoma nebūtina naudotis dizaineriais ar laukti kol kas įpirš savo nuomonę. Visų pirma akmuo puoš JŪSŲ namus, tad turi patikti jums. Taikant akmenį konkrečiai patalpai galioja keli aspektai:

  • Patalpos dydis
  • Patalpos šviesumas/tamsumas
  • Patalpos paskirtis
  • Norima sukurt atmosfera

Kuo didesnė patalpa, tuo didesnis dekoratyvinio akmens pasirinkimas mums atsiranda. Tokioje patalpoje galime klijuoti ir šviesų ir tamsų akmenį, mažoje patartina klijuoti tik šviesųį, turintį smulkesnę tekstūrą – patalpa optiškai atrodys didesnė, šviesesnė.  Kodėl gi svarbi patalpos paskirtis? Patalpoje skirtoje poilsiui nenorėsim intensyvių spalvų, nes jos skatina veiklumą, o virtuvėje atvirkščiai, tiks šiltos, intensyvesnės spalvos suteikiančios jaukumo.

Dekoratyvinio akmens charakteristikos

Dar vienas labai svarbus aspektas renkantis akmenį. Vienas svarbiausių dalykų renkantis akmenį jo atsparumas. Tą lemią medžiagos, iš kurių jis gaminamas. Kokybiškas akmuo gaminamas iš cemento, skaldos, smėlio ir pigmento ( pigmentas įmaišomas gamybos metu, todėl kokybiškas dekoratyvinis akmuo su laiku nepraranda spalvos ). Dažnam pro akis nepraslysta  dekoratyvinio akmens imitacijos, pagamintos iš gipso, pigesnė kaina. Nesigundykite, nors išorė ir graži, tačiau gipsas lieka gipsu, Paviršinis dažymas, trapumas ir kitos blogos savybės su laiku parodys savo. Žinoma pasirinkimą lemia spalva, tekstūra, kitos vizualiai pastebimos savybės, tačiau yra vietų, kur vienu šūviu galime nušauti du zuikius – gauti kokybišką ir gražų, ilgaamžį produktą.

Dekoratyvinis akmuo

Kadangi visi norime turėti jaukius ir gražius namus, turiu pasiūlymą – dekoratyvinis akmuo. Jis tinkamas tiek interjero, tiek ir eksterjero apdailai. Jo panaudojimo galimybės labai plačios: sienų, kolonų, laiptinių, nišų, tvorų, pamatų grąžinimas.

dekoratyvinis akmuo

dekoratyvinis akmuo

Medžiagos

Reikėtų nepamiršti, kad dekoratyvinis akmuo gaminamas iš skirtingų medžiagų. Vieni gamintojai gamina iš gipso kiti naudoja cementą maišytą su skalda ir smėliu. Iš gipso pagamintas akmuo tinkamas tik interjero apdailai, nes gipsas yra tokia specifinė medžiaga, kuri lauko sąlygas nelabai mėgsta. Jo negalima plauti, jis greitai nusitrina ir nusidaužo kampai, praranda savo pradinę išvaizdą ir grožį. Akmuo gaminamas iš cemento, smėlio ir skaldos, tokių bėdų neturi, jis puikiai tinka eksterjere, nes šios medžiagos yra atsparios aplinkos poveikiams, tiek drėgmei, tiek šalčiui ar karščiui.

[more…]

Spalva

  Gamintojai siūlo didžiulį spalvų pasirinkimą, nuo visiškai baltų iki įvairiais raštais ir spalvomis margintų. Deja iš gipso gaminamo akmens spalva dedama tik ant paviršiaus, o vidus vistiek lieka baltas. Jei nuskils gabalėlis plytelės, kuri yra dažyta, juodai, raudonai, ar dar kokia kita spalva pasimatys visas „vidinis grožis” – baltas gipsas. Akmenį gaminant iš cemento, pigmentai yra įmaišomi į visą masę  todėl, net nuskilus gabalėliui plytelės tai nebus pastebima.

Faktūros

  Jų taip pat yra gausybė, nuo lygių plonų, iki iškilių, aštrios faktūros. Plonesnės ir lygesnės puikiai tinkamos namų apdailai iš lauko, sienoms, pamatams. Interjere jų panaudojimas taip pat platus, laiptinės, koridoriai, virtuvės, svetainės ir kita. Jie labiau tinka erdvėse, kurios yra mažesnės. Iškilių faktūrų akmuo daugiau naudojamas akcentiniam dekoravimui. Puikiai tinka fragmentams daryti, nišoms puošti. Tačiau nuostabiai atrodo ir visa siena. Tinka grąžinti tvoras.

Šviesa ir šešėlis

Nepaslaptis, kad daugumai patinka, ne tik dieną grožėtis interjeru, bet ir vakare prisėdus po sunkios darbo dienos su puodeliu arbatos jaukioj aplinkoj. Tai galima padaryti pasitelkiant apšvietimo gudrybes. Norint, kad jus džiugintų žaismingi šešėliai reikėtų pasirinkti aštresnės faktūros akmenį. Apšvietimą montuoti iš viršaus ar iš apačios, patartina rinktis kaitrines arba gelsvos spalvos lemputes, nes ši spalva geriausiai išryškina faktūrą ir sukuria nuostabius, žaismingus šešėlius.

Klijavimas

Dekoratyvinio akmens klijavimas tikrai nėra sudėtingas, todėl jį išklijuoti galite ir patys. Svarbiausia prieš klijuojant iš skirtingų dėžučių imti akmenį ir pasidėlioti jį ant grindų, tam kad jūs išgautumėte sau patinkantį ornamentą iš spalvų ir faktūros. Kai jau esate išsidėlioję ir susiderinę spalvas,  galite pradėti klijuoti. Klijuoti pradedama nuo kampinių elementų, jeigu jie yra. Jeigu kampinių elementų nėra klijuoti pradedama nuo apačios ir nuo krašto. Plytelės klijuojamos be tarpų, ir taip, kad nesueitų vertikalios siūlės. Padengiame akmenį klijais ir spaudžiame prie klijuojamo paviršiaus taip, kad klijų perteklius išsispaustų ant kraštų, taip bus geresnis sukibimas. Jei akmenį reikia pjauti, tam puikiai tinka kampinis šlifuokis dar vadinamas „bulgarke”. Klijavimui pasirinkite tinkamus klijus. Jei reikia rinkitės atsparius karščiui ar šalčiui.

Klijavimui reikalingi įrankiai

  Plaktukas, diskinis pjūklas skirtas pjauti, skelti akmenį ar plytą. • Matavimo juostelė ir gulsčiukas užtikrinti lygų klijavimą. • Mentelė ir klijų maišymo indas paruošti ir tepti klijus. • Mentelė, metalinis šepetys padengti ir pašiaušti skiedinį. (Jei reikia) • Skiedinio maišas siūlių užpildymui. ( Jei reikia) • Šepetys akmens valymui. Priežiūra. Dekoratyvinį akmenį galima plauti vandeniu jei išsitepa galima plauti vandens ir muilo mišiniu. Tačiau venkite rūgštinių tirpalų, nes jie gali pakenkti spalvai. Susikaupusias dulkes galima nušluoti švaria šluotele arba tiesiog nusiurbti dulkių siurbliu.

Kaip atrodo toks akmuo interjere, galite pamatyti galerijoje