Renkamės lauko duris: į ką atkreipti dėmesį?

lauko durysJei nusprendėte senąsias lauko duris pakeisti naujomis ar ieškote pirmųjų savo namo lauko durų, neskubėkite ir nepriimkite sprendimų neapgalvojai. Lauko durys – labai svarbus namų elementas, atliekantis esminę – saugumo užtikrinimo – funkciją.

Šarvuotos ar medinės?

Dažniausiai nusprendusieji pirkti lauko duris sprendžia dilemą: rinktis medines ar šarvuotas lauko duris? Jei duris būtumėte pirkę prieš kelis dešimtmečius, tai neabejotinai būtų buvusios medinės. Šiandien, kai saugumas laikomas pagrindiniu kriterijumi, medinės durys turi konkurentą – šarvuotas duris. Tai bene dažniausi du pasirinkimai, todėl tikslinga aptarti kiekvieno jų privalumus ir trūkumus.

Medinės lauko durys. Kalbant apie medinių lauko durų privalumus, tai reikėtų paminėti dizainą. Šių durų gamyba gali būti iš ąžuolo, uosio, pušies, raudonmedžio ir kt. Medienos tekstūra ir apdailos galimybės leidžia šio tipo duris priderinti prie įvairaus interjero ir eksterjero. Medines duris taip pat galėsite lakuoti, dažyti, sendinti ir kt. Bet nepaisant privalumų, medinės durys nėra labai saugios, jos jautrios mechaniniam poveikiui, taip pat reaguoja į drėgmę, šaltį, karštį, todėl reikalauja priežiūros.

Šarvuotos durys. Šarvuotos durys labiausiai vertinamos dėl saugumo – tai esminis jų pranašumas prieš kitų tipų duris. Šio tipo durys taip pat garantuoja labai gerą garso izoliaciją. Šarvuotos durys yra tvirtos, ilgaamžės ir palyginti kainuoja nedaug, todėl tai puikus pasirinkimas tiems, kurie vertina saugumą, patvarumą ir prieinamą kainą. Kaip trūkumą reikėtų paminėti prastesnę šilumos izoliaciją ir dizaino galimybių stoką, nors tendencijos rodo, kad šarvuotų durų gamyba sparčiai tobulėja ir klientams pateikiama vis daugiau dizaino sprendimų.

Kas dar svarbu?

Taigi, rinkdamiesi lauko duris, pirmiausia įvertinkite savo prioritetus, ar Jums svarbiau saugumas, ar šilumos izoliacijos rodikliai? O gal dizainas? Pastarojo taip pat nereikia pamiršti, nes durys turi įsilieti į bendrą būsto interjero ir / ar eksterjero koncepciją. Todėl įvertinkite, kokios apdailos medžiagos, spalvos Jus tenkina.

Kitas aspektas – kaina. Ji, be abejo, reikšminga. Nors lauko durims taupyti nerekomenduojama, visgi ne visi gali sau leisti įsigyti labai brangias lauko duris. Nustatykite kainos ribas, atsižvelgdami į savo galimybes, ir konsultuokitės su specialistais, kurie patars, kokį geriausią variantą už Jūsų nustatytą kainą galite gauti.

Su vienomis durimis drauge gaunate ir komplektuojamą standartinę spyną ir rankeną, o kai kurios durys parduodamos be spynos ir rankenos. Rankena – daugiau dizaino elementas, todėl pasirinksite tai, kas Jums bus gražu ir patogu. O spyna labai reikšminga dėl saugumo, todėl verta pasirinkti atsakingai.

Pirksite masinės gamybos duris ar užsakysite individualias? Tai priklauso nuo Jūsų poreikių ir finansinių galimybių. Masinės gamybos duris įsigysite greitai, t. y. nuvykę į prekybos vietą. Šiuo atveju rinksitės iš to, kas yra. Jei nuspręsite, kad norite individualių durų, pirmiausia, turite žinoti, kad tokių durų gamyba užtruks (neretai trunka kelias savaites). Bet pasirinkę šį variantą Jūs galėsite džiaugtis tokiomis durimis, kurios pagamintos konkrečiai pagal Jūsų viziją.

Rekomendacijos

Gyvenantiems butuose rekomenduojamos šarvuotos durys, kadangi jos geriausiai garantuoja saugumą, izoliuoja garsą. O gyvenantys individualiuose namuose turi platesnes pasirinkimo galimybes. Nors saugumas, žinoma, ne mažiau svarbus, bet individualiame name saugumą užtikrina ne tik durys, bet ir tvora, šuo ir pan.

Rinkdamiesi lauko duris individualiam namui, būtinai įvertinkite, kad durys būtų atsparios drėgmei.

Jei durims palikta pernelyg didelė anga, geriau rinkitės ne labai plačias duris, bet duris su stacionaria, t. y. nevarstoma, dalimi, kuri gali būti tokio dizaino kaip durys, gali būti visa ar dalinai stiklinė.

Svarbiausia renkantis duris – žinoti ko konkrečiai reikia

vidaus durysSeniai praeityje tie laikai, kai, įrenginėjant būstą, galvos skausmu būdavo skurdus statybinių prekių bei interjero detalių pasirinkimas. Užsukus pas kaimyną, kurio namuose neseniai atliktas remontas, jau žinojai, kaip atrodys tavo naujosios vidaus durys – viskas buvo gaminamą pagal vieną kurpalį. Kita vertus, šiuolaikinį žmogų, besiblaškantį po specializuotas įprastas bei internetines parduotuves, nuo prekių gausos neretai ištinka panikos priepuolis. Jis trumpą akimirką pamąsto – galbūt kuklesnis asortimentas sumažintų paieškos kančias? Tačiau tuoj pat suvokia, jog dabartinė situacija sudaro galimybę realizuoti net pačias originaliausias interjero kūrimo idėjas. Aiškiai apibrėžti kriterijai, kokių vidinių durų pageidaujama, sutaupys ir laiko, ir nervų.

Kalbant apie namų interjero kūrimą, svarbu atsiminti, jog tai – ilgalaikis sprendimas (kai kurios vidaus durys gali tarnauti net ir 100 metų!). Tad negalima pasiduoti spontaniškiems norams – būtina aiškiai išdėstyti savo prioritetus (aišku, atsižvelgiant į realias finansines galimybes). “TIKS langai” specialistai duoda keletą nemokamų patarimų.

Atsakykite į šiuos klausimus:

Kokį stilių namuose kuriate?

Tai, kas priimtina modernizmo šalininkams, klasikos gerbėjams gali atrodyti nesuprantama. Pirmieji  bando atrasti kažką naujo, paversdami duris stilinga interjero detale. Tai gali būti originaliai dekoruotos stumdomos durys arba minimalistinė stiklinė pertvara – interjero idėjų galima „prisigaudyti“ internete ir visas jas realizuoti užsisakius nestandartinių durų gamybą. Besirenkantys klasikinį interjerą, dairosi  natūralaus medžio masyvo, laminuotų ar faneruotų durų. Tačiau klasikos tikrai nereikėtų lyginti su nuobodumu ar perdėtu paprastumu. Siūloma plati spalvų bei ornamentų gausa, kurią priderinus prie kitų interjero detalių, galima sukurti efektingą visumą.

Kokią funkciją vidaus durys turėtų atlikti?

Vidinėms durims tenka šiek tiek mažiau „atsakomybės“ nei lauko, tačiau nereiškia, jog pastarosios reikalingos vien dėl grožio. Pagalvokite, ar jos turėtų izoliuoti nuo triukšmo, sklindančių kvapų, ar svarbiausia – išskirtinai estetinė funkcija?

Kokią sumą planuojate skirti šiam pirkiniui?

pagal kainą gali būti suskirstytos į tris kategorijas: pigios (laminuotos durys), vidutinės klasės (faneruotos), brangios (medžio masyvo durys). Net jei turite pakankamai pinigų, gerai pagalvokite, ką pirksite: tarp pigiausių laminuotų durų, priklausomai nuo jų užpildo, galima rasti patvarių variantų, tuo tarpu medinės, nepaisant ilgaamžiškumo, dėl drėgmės bei kitų nepalankių aplinkos veiksnių, gali deformuotis bei pradėti nesandariai užsidaryti. Taip pat pagalvokite, ar duris naudosite iki tol, kol pastarosios visiškai susidėvės, ar planuojate jas keisti anksčiau – tokiu atveju taip pat neverta permokėti.

Kokie galimi rizikos faktoriai vidinių durų atžvilgiu jūsų namuose?

Tai – drėgmė, didelis skaičius asmenų, varstančių duris, išdykėliai vaikai bei naminiai gyvūnai (dalis jų tik ir dega nekantrumu pasigaląsti nagus į medieną). Įvertina, kas gali potencialiai įtakoti jūsų durų tarnavimo kokybę ir, atsižvelgdami į tai, rinkitės patvariausią variantą.

Jei aiškiai žinosite, gausų durų asortimentą vertinsite kaip galimybę išpildyti savo poreikius, o ne galvos skausmą besiblaškant paieškos metu.

Varstomos ar stumdomos durys – kurias rinktis?

stumdomos durysButo įrengimas reikalauja ypatingo mūsų dėmesio. Praktika rodo, kad vis dažniau atsisakoma šabloninių sprendimų ir ieškoma kažko naujo ir modernaus. Šiandien vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų yra spintos ir stumdomos durys. Nors tradicinės varstomos spintos vis dar sulaukia dėmesio, ekspertai teigia, kad stumdomos konstrukcijos užtikrina ne tik pageidaujamą estetiką, bet ir padeda išspręsti aktualias erdvės planavimo problemas. Tiesa, vertindami stumdomų konstrukcijų privalumus, negalime paneigti ir jų trūkumų.

Kodėl stumdomos durys? Privalumai ir trūkumai

Paprastai stumdomos durys siejamos su moderniu interjeru, tačiau vis dažniau minėtosios konstrukcijos savo vietą atranda ir klasikiniame interjere. Šią tendenciją lemia itin platus stumdomų durų pasirinkimas. Siekdami patenkinti išrankiausių pirkėjų poreikius, baldininkai siūlo įvairaus dizaino, skirtingų spalvų ir raštų stumdomas duris, kurios derės prie pasirinkto interjero vizijos.

Stumdomų durų populiarumą lėmė jų praktiškumas – tokios durys pritaikomos tiek didesnėms, tiek mažoms erdvėms, jos neapkrauna namų ir nesukelia papildomų problemų. Be to, patikimos technologijos neleidžia braižyti grindų ir apsaugo nuo pirštų prisivėrimo, todėl minėtosios konstrukcijos puikiai tiks ir vaikų kambariui. Jei pageidaujate, galite rinktis stumdomas duris su spyna. Dar vienas privalumas – stumdomos durys gali būti pritaikytos patalpoms su nelygiomis lubomis, todėl pasirinkę šias konstrukcijas išvengsite papildomų rūpesčių.

Bene daugiausiai klausimų kelia stumdomų durų kaina. Nors minėtosios konstrukcijos gali pasigirti įvairiais privalumais, deja, jų kaina nėra maža. Be to, labai svarbu rinktis patikimo gamintojo duris – priešingu atveju rizikuojate įsigyti prastas konstrukcijas, kurios kels daug sunkumų, pvz., durys sunkiai atsidarys arba užsidarys nesandariai.

Kodėl varstomos durys? Privalumai ir trūkumai

Svarbiausias varstomų durų privalumas – jų kaina. Tokios durys paprastai yra pats pigiausiais ir greičiausiai pagaminamas sprendimas. Tiesa, dėl to nereikėtų galvoti, kad varstomų durų dizaino galimybės yra ribotos – baldininkai gali pasiūlyti moderniausių sprendimų, kurie gyvenamajai erdvei akimirksniu suteiks daugiau žavesio ir išskirtinumo. Varstomos durys gali būti pritaikytos įvairaus dydžio spintoms, todėl tai itin populiarus sprendimas būstui su aukštomis lubomis.

Didžiausias šių konstrukcijų trūkumas – neefektyvus erdvės planavimas. Tokių durų atidarymui reikia daug vietos, o tai yra nepraktiška. Spintos su varstomomis durimis kelia pavojų prisiverti pirštus. Tai itin aktualu tuo atveju, jei namuose yra mažų vaikų. Be to, mažieji gali nesunkiai išlaužti duris, jei atidarys jas plačiu kampu. Negalima pamiršti ir stiliaus problemų – varstomos durys yra vientisos, todėl joms nepritaikysite stilizuotų intarpų.

 

Medinių kambario durų priežiūra

vidaus durysDurys yra viena iš brangiausių interjero detalių, kuri garantuoja ne tik grožį, tačiau ir funkcionalumą bei, svarbiausia, saugumą. Tiesa, kiekvienas, kuriam teko individualiai pirkti duris žino, kad pastarosios yra labai brangios. Kartais gali net pasirodyti keista – kodėl? Tačiau nėra namų be durų, tad kad ir kiek jos kainuotų tenka negailint investuoti.

Vidaus durys, nepaisant to, kad egzistuoja labai platus pasirinkimas, dažniausiai pasirenkamos medinės, kadangi jos ir estetiškiausias, ir funkcionaliausias variantas. Tiesa, medinės durys reikalauja ypatingos priežiūros, kaip ir bet koks kitas medinis baldas ar daiktas. Aišku, jomis nuolatos rūpinantis jokių problemų nekils, tačiau reikia nepamiršti to daryti, nes daugelis nustemba sužinoję, kad duris reikia valyti…

 • Medinės vidaus durys paprastai turėtų būti valomos su vos sudrėkintu skudurėliu. Galite net nenaudoti jokių chemikalų, kadangi vandens sočiai užteks visoms dulkėms pašalinti.
 • Kiek didesnes sankaupas galima pašalinti su plovikliu, kartais net ir tirpalu, kuris susideda iš vandens bei muilo.
 • Jei norite nuo medinių durų pašalinti pirštų antspaudu – valykite su skysčiu, kuris skirtas mediniams baldams.
 • Egzistuoja nemažai medžio funkcijas pagyvinančių priemonių, kurios paviršių padengia specialia plėvele, taigi dulkės vėliau kur kas rečiau kaupsis. Taip ilgiau pavyks išlaikyti švarias duris ne tik nuo dulkių, tačiau taip pat ir pirštų antspaudų.
 • Mediniams paviršiams jokiu būdų nenaudokite valymo priemonių, kuriose yra acetono ar benzino. Jis gali sugadinti paviršių nepataisomai.
 • Nenaudokite mašinų stiklų grandituvų siekdami pašalinti kokius nors nešvarumus nuo durų arba stiklo paviršiaus. Taip pat gresia labai didelis sugadinimo procentas.
 • Stiklams valyti pasirinkite specialias stiklų valymo priemones. Žinoma, taip pat galima naudoti vandens ir muilo tirpalą, tačiau paprastai su juo valant lieka ruožai…

Vidaus durys reikalauja priežiūros. Tvarkydamiesi namus profilaktiškai jas nuvalykite ir džiaukitės spindinčių stiklų durimis, kurių estetinė išvaizda pakerės kiekvieną. Daugiau patarimų rasite kambariodurys.lt puslapyje.

Vidaus durys ir jų rūšys

vidaus durysJau seniai praėjo tie laikai, kai žmonės imdavo pirmą pasitaikiusį daiktą ir džiaugdavosi apskritai radę kažką reikalingo. Šiandien prekė, nors ir atliekanti tą pačią funkciją, yra kelių rūšių. Užsukus į statybinių medžiagų bei interjero parduotuves (taip pat ir internetines), supranti: užtruks, kol išsirinksiu. Jei jūs kaip tik ieškote naujų vidaus durų, šis straipsnis turėtų būti naudingas: nereikės “karpyti” ausimis, kai komsultantas vartos sąvokas “medienos masyvo”, “faneruotos” ir panašiai.

Vidaus durys pagal medžiagos sudėtį bei gamybos techniką yra skirstomos į keletą rūšių. Pastarosios skiriasi tam tikromis savybėmis. Pažiūrėkime, ką mums siūlo durų gamintojai bei pardavėjai.

 • Medienos masyvo. Ąžuolas, uosis, alksnis – vien medžių pavadinimai kalba apie kainą bei kokybę. Įsigyti šios rūšies duris gali toli gražu ne kiekvienas. Durys dažniausiai yra gaminamos pagal individualius užsakymus, o ne dulksta sandėliuose laukdamos šeiminkų kai kitos masinės gamybos prekės. Nors medienos masyvo vidaus durys – ilgaamžės, tačiau yra jautrios drėgmei.
 • Spygliuočių medienos masyvo. Eglė, pušis – “kuklesnė” mediena, dėl to ir durų kainos gerokai mažesnės. Pastarosios nusidėvi kur kas greičiau, drėgmės perteklius trukdo tinkamai funkcionuoti, laikui bėgant kinta ir  išvaizda (keičiasi spalva).
 • Faneruotos durys. Pagaminamos eglę ar pušį padengiant tvirtesnės medienos lukštu bei pastarąjį sutvirtinant lako sluoksniu. Šio tipo durys, dėl kainos bei kokybės santykio, šiandien yra gana populiarios. Pasižymi lengvumu, spalvų bei modelių įvairove, atsparumu drėgmei bei kitiems išorės veiksniams. Patrauklumą lemia ir natūrali pastarųjų išvaizda: reikėtų itin įgudusios akies, jog būtų galima konstatuoti, kad tai ne prabangiausios ažuolinės durys, tačiau kur kas pigesnis pakaitalas.
 • Laminuotos durys. Vertinamos dėl kainos bei plataus modelių pasirinkimo. Kokybė – kitas klausimas. Nors ir yra atsparios drėgmei, tačiau iškyla smūgių bei įrėžimų pavojus. Aišku, ir šioje prekių grupėje yra skirtingų kainų gaminių – už didesnę kainą galima tikėtis ir geresnės kokybės.
 • Plastikinės durys. Kas pasakė, jog vidaus durys būtinai turi būti medinės ar imituoti medį? Sparčiai populiarėja plastikinės durys – ypač komercinėse patalpose ar bandant sukurti šiuolaikišką, originalų interjerą. Durys tvirtos, ilgaamžės, lengvai valomos, pasižyminčios gera garso izoliacija.

Aišku, kiekvienas iš mūsų norėtume įsigyti geriausią prekę, tačiau susiduriame su kainos klausimu – kokybiškos ir ilgaamžės durys reikalauja nemenkų finansinių investicijų. Plati šios dienos pasiūla leis kiekvienam išsirinkti kažką prieinamo “kišenei”. Verta pastudijuoti pateiktas vidaus durų rūšių charakteristikas: galbūt nuspręsite taupyti brangesnei prekei, o gal jus pilnai tenkins ir pigesnių durų savybės.