Kelionė į Izraelį ne tik tikintiems

Kelionė į IzraelįIzraelis – viena paslaptingiausių ir labiausiai pasaulyje lankomų šalių. Čia keliauja tikintys ir piligrimai iš atokiausių pasaulio kampelių, norėdami savo akimis išvysti šventąsias vietas ir bent šiek tiek prisiliesti prie vilties, kurią Izraelis simbolizuoja. Tai šventa vieta ne tik krikščioniams, bet ir musulmonams bei žydams, todėl nieko nuostabaus, kad dalis žmonių, kurie planuoja savo atostogas užsienyje, galvoja, kad Izraelis nėra ta vieta, kurioje būtų laukiami ir silpniau tikintys ar netikintys nusidėjėliai, norintys tiesiog smagiai paleisti laiką. Netiesa!

Kelionė į Izraelį puiki alternatyva poilsiui Egipte ar lietuvių pamėgtoje Turkijoje. Visų pirma, Izraelis saugi šalis, nepaisant konfliktų su kaimynine Palestina ir kitų politinių nesutarimų. Čia gausu policijos ir kareivių, kurie rūpinasi turistų saugumu, todėl nerimauti dėl teroristinių išpuolių nereiktų. Be to, tai amžinos vasaros sostinė, net ir žiemą čia oro temperatūra nenukrenta žemiau +24 laipsnių šilumos, o Raudonosios jūros vandens šiluma galima mėgautis ištisus metus. Izraelio paplūdimiai vieni geriausių ir švariausių pasaulyje, čia sudarytos visos sąlygos tingiai leisti laiką saulės atokaitoje su kokteilio taure. Taip taip, daug kas galvoja, kad Izraelyje alkoholis ir pramogos yra netoleruojamos, tačiau tai tik seniai įsišaknijęs mitas. Alkoholis Izraelyje nėra draudžiamas, žinoma, yra vietų, kur jo vartoti negalima, todėl būtina paisyti šalies įstatymų ir šimtamečių tradicijų.

O kaip su pramogomis? Jų tikrai yra bet kokių pomėgių keliautojams. Tel Avinas garsėja savo naktiniu gyvenimu, prestižiniais klubais bei aukščiausios klasės restoranas, vandens pramogų mėgėjai gali drąsiai keliauti į bene garsiausią ir žinomiausią Izraelio kurortą – Eilatą. Čia įsikūręs garsusis delfinų rifas, kuriame galima ne tiks stebėti protinguosius jūros žinduolius, bet ir karti su jais paplaukioti,  povandeninė observatorija, iš kurios atsiveria kvapą gniaužantis povandeninio pasaulio grožis.  Tad veiklos čia tikrai nestinga.

Kelionė į Izraelį tikrai nudžiugins ir uolų tikintįjį, ir keliautoją, kuris tiesiog ieško pramogų ar ramaus poilsio. Beje, svečiuojantis Izraelyje reiktų nepraleisti progos aplankyti garsiausias vietas – Jeruzalę, Nazaretą, kojas pamirkyti Raudonojoje jūroje, pasimėgauti tradicine košerinio maisto virtuve.

Turistai graibsto naujas egzotines keliones į Mianmarą

mianmarTuristams, mėgstantiems naujausias egzotines keliones, šiandien agentūros siūlo dar nedaugelio išbandytą kelionių tikslą – Mianmarą. Tai dar šviežias turizmo taškas, keliautojus traukiantis savo egzotika ir mistika. Tai vieta tarp paslaptingų Indijos ir Kinijos kultūrų, įsiterpusi šalia pačio Atlanto ir tyvuliuojančio Indijos vandenyno. Kaip ir dažnai Azijos kraštų šalys, taip ir Mianmaras savo kerinčia gamta ir giliomis tradicijomis pavergia keliautojus ir masina juos nuolat grįžti, pripildęs turistų širdis nepaaiškinama niekur kitur nerandama euforija.

Jangonas

Pagrindinis turistų traukos centras Mianmore – Jangono miestas. Tai didžiausias šalies miestas, pasižymintis svaiginančiais architektūros pastatais. Čia vienoje vietoje galima rasti ir nebaigtų statyti britų laikų pastatų, ir auksaspalvių šventyklų su didingais stulpais, ir įvairiaspalvių gyvenamųjų namų kompleksais. Itin judrus ir patrauklus miestas turistus dažniausiai nustebina gongo skambesiu. Tai vietinis simbolis, reiškiantis, jog kažkas šventyklai paaukojo auką.

mianmarSusirengę į egzotines keliones turistai šiame mieste nepraleidžia progos apsilankyti Bogyoko turguje, kur vietiniai atskleidžia tikrąsias tradicijas. Čia galima įsigyti pačių įvairiausių vietinių rankų darbo suvenyrų ir gaminių.

Kitas reikšmingas ir, ko gero, daugiausiai turistų pritraukiantis centras – budistų šventykla Shwegadon. Tai įspūdinga 100 metrų aukščio šventykla, padengta 11 tonų aukso ir inkrustuota 4 350 brangakmenių. Saulėlydžio metu saulės spinduliams glostant šventyklos sienas, galima pamatyti kerintį švytėjimą ir spalvų žaismą.

Baganas

Dar vienas itin mėgstamas ir savo istorija stebinantis Mianmaro miestas – Baganas. Tai vieta, kurios niekas nepraleidžia egzotines keliones besirenkantys turistai, norintys prisigerti kuo daugiau lankytino krašto istorijos. Tai vienos prie kitos prilipusių šventyklų vieta. Aplankyti jas visas būtina, nes tai skirtingas istorijas menančios sakralinės vietos. Populiariausias keliavimo būdas specialiai turistams – arklio tempiamas vežimas.

Netoli šio miesto yra įsikūręs Mjinkaba kaimelis, kuriame saugomos senosios iš medžio gaminamo mianmariečių lako tradicijos. Legenda teigia, jog ši medžiaga buvo išrasta Tailande ir dabar šiame kaimelyje tęsiama jo gamybos tradicija.

Atvykus į Bagano miestą privalu apsilankyti Popa kalne. Tai pusantro tūkstančio kilometrų virš jūros lygio iškilęs užgesęs ugnikalnis, visų žinomas kaip “Dvasių namai”. Ant šio kalno viršūnės galima išvysti pačių įvairiausių stilių šventyklas, vienuolynus ir žinoma mėgautis natūralios įspūdingos gamtos vaizdais. Viso to kaina – 777 laiptelių kelionės išbandymas.