Elektros energijos tiekimas įmonėms – pigus ir patogus?

elektros energijos tiekimasKiekvienai įmonei aktualu, kokios yra elektros tiekimo sąlygos, kokios kainos ir galimybės. Elektros energijos tiekimas – nepaprastai dinamiškos rinkos dalis. O ar tiesa, kad paslauga gali būti patogi ir netgi patraukliai įkainota? Sunku pasakyti, ar patraukliai įkainota, ar ne. Tačiau pakanka užmesti akį į keletą planų ir tampa visiškai aišku, jog priimtina kaina yra tikėtinas variantas.

Tiesiog privalu paminėti lankstumą. Jei elektrą tiekiančių įmonių pažiūros būtų sustabarėjusios, jei įmonės nesileistų į jokias kalbas ir teigtų, kad visiems galiojantis vienas pasiūlymas yra idealus… Na, tai būtų keista.

Geriausias variantas

Ar žinote, koks variantas yra geriausias? Užsukate į elektros tiekėjo portalą internete, randate skaičiuoklę ir suvedate tam tikrus skaičius. Pagal tai sistema parenka tinkamiausią planą. Nei laiko daug užtrunka, nei sudėtinga, nei kažin kokių ypatingų veiksmų reikia.

Tendencijos tokios ir yra. Siekiama, kad sistemos būtų ir paprastos, ir patogios, ir kartu informatyvios. Tokiu būdu patys paslaugos teikėjai susikuria palankesnę darbo aplinką, taip ir vartotojams žymiai komfortiškiau, nereikia eikvoti brangaus laiko ir vis galvoti, kaip, kas ir kur.

Dalykai, apie kuriuos užsiminėme, reiškia, jog vien patrauklios kainos nepakanka. Elektros energijos tiekimas ir kaina yra vienos stovyklos nariai. Tai aišku ir neverta neigti. Bet pasiūlymo puikumą lemia ir kitos dalys. Pavyzdžiui, jei klientas praleistų porą valandų bandydamas įsigilinti, kaip sumokėti už elektrą, tai net ir patys mažiausi tarifai neįkvėptų.

„Išgalvojau lietų…“

„Hiperbolės“ dainoje skamba žodžiai „išgalvojau lietų“. Tiek elektros, tiek kitų paslaugų kainos irgi sugalvotos. Tačiau jas nustatyti nėra lengva. Minėtoje dainoje žodžiai teka tarsi upelis, o kainų matematika – lyg kopimas į kalną. Elementariausių matematinių formulių nepakanka. Be to, elektros tiekimo variacijų nemažai, vadinasi, padirbėta ir pasistengta pateikti geriausius variantus. Tokius, kurie tenkintų klientų poreikius.

Ir pigu, ir gerai

Bet žinote, kas svarbu? Pasirodo, jog elektros tiekimas įmonėms gali būti ir patraukliai įkainotas, ir patogus. Šitaip galime teigti atsižvelgę į įvairius dalykus, kuriuos aktualizuoja elektros tiekėjai. Ir pigu, ir gerai – tai nėra utopinė mintis. Tai tikrų tikriausia… tikrovė.

Kad ir kokiai įmonei atstovaujate, kad ir kokios elektros sąnaudos susidaro per mėnesį, visais atvejais pavyksta surasti tinkamą elektros planą.

 

 

 

Galimybė rinktis elektros energijos tiekėjus

elektros energijaElektros energijos sektoriuje per pastaruosius kelerius metus įvyko nemažai pokyčių. Vienas  iš jų – kad fiziniai asmenys nuo 2013 metų sausio 1 dienos gali pasirinkti, ar elektros energija jiems bus tiekiama nepriklausomo el. energijos tiekėjo, ar įprasta tvarka kaip ir anksčiau. Žinoma, galima likti ir prie ankstesniojo tiekėjo, tačiau visa tai nėra privaloma.

Nuo minėtosios datos šiek tiek pakito ir Elektros energijos įstatymas, kurio 43 straipsnyje nurodoma, kad iki tol el. energiją tiekęs visuomeninis tiekėjas ir toliau, tik pagal naujai pasirašytą sutartį privalo tiekti elektros energiją tiems vartotojams, kurie nesudarė sutarčių su privačiais el. energijos tiekėjais. Nepakito ir visuotinio tiekėjo taikomi įkainiai, jiems nepritaikytas ir papildomas 25 procentus siekiantis koeficientas.

Kokiu būdu galima pakeisti savo elektros energijos tiekėją?

Elektros energijos tiekėjas keičiamas taip pat paprastai kaip ir, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio paslaugas teikianti bendrovė. Pats procesas trunka vos kelias minutes, vėliau tereikia pasirašyti sutartį. Tiesa, dar prieš sudarant sutartį, pagal kurią bus tiekiama elektros energija, reikėtų išsirinkti produktą – dominantį planą. Jis turėtų atitikti asmeninius poreikius – tai identifikuoti padės aprašymas ir specialios nurodytos gairės. Įmonė – nepriklausoma elektros energijos tiekėja, tik gavusi paraiškos formą, parengs labiausiai konkretaus fizinio asmens poreikius patenkinantį energijos tiekimo pasiūlymą.

Kitas žingsnis – energijos pirkimo-pardavimo sutarties patvirtinimas. Taip pat reikės sutarties su įmone LESTO, kuri paprastai pateikia paslaugos persiuntimo sutartį. Asmuo, pasirinkęs nepriklausomą el. energijos tiekėją, tampa laisvosios elektros energijos rinkos dalyviu. Elektros energijos tiekimas iš esmės nepakis, tiesiog vartotojas vietoj vienos sutarties, sudarytos tik su LESTO, turės dvi sutartis, o vietoje vienos sąskaitos – dvi. Iškilus techninėms problemoms, už jų likvidavimą, už paslaugų kokybę atsakinga ir toliau bus įmonė AB LESTO.

Šiandien viena iš populiariausių įmonių, kurios pagrindinė paslauga – tiekiama elektros energija, yra įmonė „UAB ELEKTRUM LIETUVA“. Ji atitinka visus standartus, tai ir sparčiai tobulėjanti savo srityje, siekianti vartotojus priartinti prie konkurencingesnio elektros energijos vartojimo įmonė. Didžiausias šios įmonės privalumas – kad viskas daroma vartojo patogumui ir gerovei, atsižvelgiant į jo norus, galimybes, poreikius.

Nematomas daiktas, be kurio neišgyventume

elektraJos nematome, jos negirdime, ji gali nužudyti, bet be jos civilizacija sugrįžtų į akmens amžių. Kas? Elektra. Išties – juk elektra mus lydi kiekviename žingsnyje – be jos neveiktų šaldytuvas, plaukų džiovintuvas, kompiuteris, internetas, liftas, bankomatas, automatiškai atsidarančios duris, kasos aparatas ir visa kita, kas turi laidukų kurių vienas galas jungiasi į rozetę. Kitaip – gyvenimas sustotų. Keista, bet išties šis nematomas ir negirdimas fizinis reiškinys turi mums didelę įtaką, ypač turint omenyje, jog elektros projektai Lietuvoje gyvuoja vos kiek daugiau nei 100 metų.

1892 metais balandžio 17-ąją pirmoji elektros lemputė buvo įžiebta Rietavo bažnyčioje. Simboliška tai, kad lemputė įžiebta šventų Velykų rytą. Lietuviai gal greitai perėmė sukurtą technologiją – vos 10 metų atsiliko nuo kaimynų Prancūzijoje, Anglijoje ar JAV. Kaip tuomet elektra ir elektros lemputė atrodė paprastiems žmonėms? Kaip didžiausi burtai, stebuklas, galbūt net velnio pramanas. Visi stebėjosi, kaip ugnis laidais gali patekti į lemputę. Kai kurie bandė lemputę užpūsti, kiti ja prisidegti cigarus, o treti iš tolimiausių kampelių vyko į bažnyčią pažiūrėti stebuklo.

Tačiau elektra ir žinios apie ją nėra tik paskutinio šimtmečio pasiekimas. Žaibas padovanojęs žmonėms ugnį (anot pasakų ir legendų), iš tiesų yra ne kas kita, o elektros iškrova, kurios galia skaičiuojama tūkstančiai voltų. Mokslininkai tvirtina, jog žaibas yra keturis kartus karštesnis už saulę, o visoje Žemės atmosferoje sužaibuojama 1000 kartų per sekundę. Įspūdinga? Taip ir tai skatina pasidomėti žaibosauga – nenorėtumėte, jog vienas iš tų 1000 žaibų „palepintų“ namus karščio voniomis.

Kalbant apie kitas įdomybes susijusias su elektra, vertėtų paminėti ir rekordininkę – ilgiausiai šviečiančią lemputę. Elektros lemputė “Texas” yra 40 vatų galingumo ir dega jau daugiau nei 100 metų. Pagrindine ilgaamžiškumo priežastimi laikomas faktas, jog lemputė nėra išjungiama, nuolat degdama ji mažiau dėvisi nei kaskart įjungiant ir išjungiant.

Elektros generatoriai poilsiui, namams, darbui

vejo jegainesŠiandien sunku būtų įsivaizduoti gyvenimą be elektros. Ji teikia pranašumą kiekviename žingsnyje – buityje, socialiniame gyvenime bei darbo aplinkoje. Net ir menkiausias atitrūkimas nuo elektros energijos apriboja galimybes, todėl elektros generatoriai padeda išvengti šių nemalonumų bei palengvina įvairias tiek su asmeniniais poreikiais, tiek su visuomeniniais interesais susijusias situacijas.

Nuo elektros teikiamos naudos sunku atsiriboti net ir poilsio metu. Kartais net ir paprasčiausia išvyka į gamtą neapsiriboja vien turimais ištekliais. Elektra teikia naudą net ir esant toli nuo namų. Būtent todėl tiek benzininiai, tiek dyzeliniai generatoriai tampa pasirinkimu, be kurio išvykimas į gamtą ilgesniam laikotarpiui taptų neįmanomu. Išvykti į gamtą su nameliu ant ratų yra malonu – šiltas vanduo, karštas maistas bei elektros energija namelyje padeda atsipalaiduoti bei pabėgti nuo įtempto miesto gyvenimo ritmo. Tai puiki išeitis tiek paprastiems gyventojams, tiek patyrusiems keliautojams.

Elektros nereikia niekur toli ieškoti, kadangi šiandien gyvename moderniame pasaulyje. Kiekvienas gyventojas savo namuose gali mėgautis neribotais jos privalumais, tačiau net ir tai neapsaugo nuo gamtos išdaigų. Elektra gali netikėtai dingti, tačiau elektros generatoriai gali užtikrinti, kad net ir tuomet kasdieninė buitis bei technikos įranga nenukentės ir išliks efektyvi. Dyzeliniai arba benzininiai generatoriai atkuria prarastą elektros srovę bei palaiko ją iki tol, kol sugrįžta įprastoji.

Bene plačiausiai generatorių privalumai yra pritaikomi pramonėje, kur elektros energija yra būtina ir nepamainoma sąlyga darbo procesui. Statybininkai, inžinieriai bei kiti specialistai negali dirbti aplinkoje, kuri nėra pritaikyta jų galimybėms. Tokioje aplinkoje įprastai naudojama moderni įranga, be kurios rezultatas negali būti pasiekiamas. Taigi, elektra šioje situacijoje tampa itin svarbi. Tai viena svarbiausių sąlygų, įtakojančių greitą, kokybišką bei tinkamą specialistų darbą.

Taigi, elektros generatoriai suteikia neįkainojamos naudos tiek poilsio, tiek namų, tiek darbo aplinkoje. Tai nepamainoma pagalba bei moderni įranga, kurią turėti yra naudinga, o kartais net ir būtina. Kai elektros energija įprastomis sąlygomis pasinaudoti nepavyksta, generatoriai elektromagnetine indukcija mechaninę energiją paverčia elektros srove. Tai išeitis, kuri plačiai pritaikoma tiek pramonėje, tiek asmeniniame gyvenime.