Elektros energijos tiekimas įmonėms – pigus ir patogus?

elektros energijos tiekimasKiekvienai įmonei aktualu, kokios yra elektros tiekimo sąlygos, kokios kainos ir galimybės. Elektros energijos tiekimas – nepaprastai dinamiškos rinkos dalis. O ar tiesa, kad paslauga gali būti patogi ir netgi patraukliai įkainota? Sunku pasakyti, ar patraukliai įkainota, ar ne. Tačiau pakanka užmesti akį į keletą planų ir tampa visiškai aišku, jog priimtina kaina yra tikėtinas variantas.

Tiesiog privalu paminėti lankstumą. Jei elektrą tiekiančių įmonių pažiūros būtų sustabarėjusios, jei įmonės nesileistų į jokias kalbas ir teigtų, kad visiems galiojantis vienas pasiūlymas yra idealus… Na, tai būtų keista.

Geriausias variantas

Ar žinote, koks variantas yra geriausias? Užsukate į elektros tiekėjo portalą internete, randate skaičiuoklę ir suvedate tam tikrus skaičius. Pagal tai sistema parenka tinkamiausią planą. Nei laiko daug užtrunka, nei sudėtinga, nei kažin kokių ypatingų veiksmų reikia.

Tendencijos tokios ir yra. Siekiama, kad sistemos būtų ir paprastos, ir patogios, ir kartu informatyvios. Tokiu būdu patys paslaugos teikėjai susikuria palankesnę darbo aplinką, taip ir vartotojams žymiai komfortiškiau, nereikia eikvoti brangaus laiko ir vis galvoti, kaip, kas ir kur.

Dalykai, apie kuriuos užsiminėme, reiškia, jog vien patrauklios kainos nepakanka. Elektros energijos tiekimas ir kaina yra vienos stovyklos nariai. Tai aišku ir neverta neigti. Bet pasiūlymo puikumą lemia ir kitos dalys. Pavyzdžiui, jei klientas praleistų porą valandų bandydamas įsigilinti, kaip sumokėti už elektrą, tai net ir patys mažiausi tarifai neįkvėptų.

„Išgalvojau lietų…“

„Hiperbolės“ dainoje skamba žodžiai „išgalvojau lietų“. Tiek elektros, tiek kitų paslaugų kainos irgi sugalvotos. Tačiau jas nustatyti nėra lengva. Minėtoje dainoje žodžiai teka tarsi upelis, o kainų matematika – lyg kopimas į kalną. Elementariausių matematinių formulių nepakanka. Be to, elektros tiekimo variacijų nemažai, vadinasi, padirbėta ir pasistengta pateikti geriausius variantus. Tokius, kurie tenkintų klientų poreikius.

Ir pigu, ir gerai

Bet žinote, kas svarbu? Pasirodo, jog elektros tiekimas įmonėms gali būti ir patraukliai įkainotas, ir patogus. Šitaip galime teigti atsižvelgę į įvairius dalykus, kuriuos aktualizuoja elektros tiekėjai. Ir pigu, ir gerai – tai nėra utopinė mintis. Tai tikrų tikriausia… tikrovė.

Kad ir kokiai įmonei atstovaujate, kad ir kokios elektros sąnaudos susidaro per mėnesį, visais atvejais pavyksta surasti tinkamą elektros planą.

 

 

 

Galimybė rinktis elektros energijos tiekėjus

elektros energijaElektros energijos sektoriuje per pastaruosius kelerius metus įvyko nemažai pokyčių. Vienas  iš jų – kad fiziniai asmenys nuo 2013 metų sausio 1 dienos gali pasirinkti, ar elektros energija jiems bus tiekiama nepriklausomo el. energijos tiekėjo, ar įprasta tvarka kaip ir anksčiau. Žinoma, galima likti ir prie ankstesniojo tiekėjo, tačiau visa tai nėra privaloma.

Nuo minėtosios datos šiek tiek pakito ir Elektros energijos įstatymas, kurio 43 straipsnyje nurodoma, kad iki tol el. energiją tiekęs visuomeninis tiekėjas ir toliau, tik pagal naujai pasirašytą sutartį privalo tiekti elektros energiją tiems vartotojams, kurie nesudarė sutarčių su privačiais el. energijos tiekėjais. Nepakito ir visuotinio tiekėjo taikomi įkainiai, jiems nepritaikytas ir papildomas 25 procentus siekiantis koeficientas.

Kokiu būdu galima pakeisti savo elektros energijos tiekėją?

Elektros energijos tiekėjas keičiamas taip pat paprastai kaip ir, pavyzdžiui, mobiliojo ryšio paslaugas teikianti bendrovė. Pats procesas trunka vos kelias minutes, vėliau tereikia pasirašyti sutartį. Tiesa, dar prieš sudarant sutartį, pagal kurią bus tiekiama elektros energija, reikėtų išsirinkti produktą – dominantį planą. Jis turėtų atitikti asmeninius poreikius – tai identifikuoti padės aprašymas ir specialios nurodytos gairės. Įmonė – nepriklausoma elektros energijos tiekėja, tik gavusi paraiškos formą, parengs labiausiai konkretaus fizinio asmens poreikius patenkinantį energijos tiekimo pasiūlymą.

Kitas žingsnis – energijos pirkimo-pardavimo sutarties patvirtinimas. Taip pat reikės sutarties su įmone LESTO, kuri paprastai pateikia paslaugos persiuntimo sutartį. Asmuo, pasirinkęs nepriklausomą el. energijos tiekėją, tampa laisvosios elektros energijos rinkos dalyviu. Elektros energijos tiekimas iš esmės nepakis, tiesiog vartotojas vietoj vienos sutarties, sudarytos tik su LESTO, turės dvi sutartis, o vietoje vienos sąskaitos – dvi. Iškilus techninėms problemoms, už jų likvidavimą, už paslaugų kokybę atsakinga ir toliau bus įmonė AB LESTO.

Šiandien viena iš populiariausių įmonių, kurios pagrindinė paslauga – tiekiama elektros energija, yra įmonė „UAB ELEKTRUM LIETUVA“. Ji atitinka visus standartus, tai ir sparčiai tobulėjanti savo srityje, siekianti vartotojus priartinti prie konkurencingesnio elektros energijos vartojimo įmonė. Didžiausias šios įmonės privalumas – kad viskas daroma vartojo patogumui ir gerovei, atsižvelgiant į jo norus, galimybes, poreikius.