Kai youtube ir facebook’as nedraugauja

Facebook’e prasidėjo gan erzinantys dalykai, visokios permainos ir t.t. Na išties ne manes jie nenustebino, nes stovėti vietoj feisbukas nepasiruošęs ir tai buvo aišku nuo pat pradžių. Paskutiniu metu dažną kamuojantis klausimas, kodėl dalinantis video iš youtubės vietoj normalaus video rodymo, gauname:

[more…]

Taip, atsirado šokių tokių permainų, kurios dėl to kaltos. Suprantu, jūsų pyktį, bet viskas mūsų patogumui. Jau senokai po video grotuvu youtube.com yra gerai matomas mygtukas “share”:

facebook doesn't shows thumbnails from youtube

Taigi, spaudžiame jį ir gauname:

kaip dalinis youtube video feisbuke

Štai šią nuorodą kopijuojame ant savo facebook.com sienos ir turime normalų vaizdą, kurį matys ir Jūsų anketos draugai. Pripažinkite, jog daug maloniau matyti normaliai rodomą video, nei žaisti žaidimą “spėk kuo pasidalinau” 🙂

Gero dalinimosi, klausymo, žiūrėjimo:)

Facebook pakeitė vartotojų el.pašto adresus

facebook_el.pastas

Šį pirmadienį facebook.com pakeitė vartotojų el.pašto adresus, motyvuodami tuo,  jog taip siekia sukurti daugiau privatumo vartotojams. Vietoj to, jog matytume savo nurodytus el.paštus dabar matome el.paštus su galūne @facebook.com

Manoma, kad facebook taip siekia išpopuliarinti savo el.pašto tarnybą, nes dauguma tikrai nepasikeis el.pašto į buvusį.  Beje fb tai padarė neperspėdamas vartotojų.

[more…]

Jei jums nepatinka šie atnaujinimai ir norite pasikeisti facebook anketoje rodomą el.pašto adresą į savo senąjį:

  • Eikite į savo Timeline ir spauskite ‘Apie/About’ . Ssavo profilyje susiraskite ‘Contact Info’ .
  • Spauskite ‘Edit’ , atsidarys langas, kuriame galėsite redaguoti savo kontaktinę informaciją.
  • Viršujė matysite du savo el.pašto adresus ( jei turite daugiau – matysite daugiaul ).Vienas jų yra senasis, o kitas naujas, sukurtas feisbuko. Paspauskite ant ratuko šalia savo senojo el.pašto adreso ir pasirinkite  ‘Shown on Timeline’.
  • Paspauskite ratuką prie facebook el.pašto ir pasirinkite ‘Hidden from Timeline’.
  • Spauskite “Save”

 

Kaip jums tokie facebook atnaujinimai? 🙂

Kam naudingas facebook?

Facebook visiems iki skausmo pažįstamas ir ištyrinėtas. Jame daug draugų, tikrų ir nei karto nematytų, daug grupių, daug nuotraukų, dalis iš jų fake :)), dar daugiau like’ų ir komentarų. Tačiau į feisbuka gi nevien mes, paprasti mirtingieji pakabinę akis žiūrim, žiūri ir įmonės ir šiaip pradedantys verslautojai..Taigi, paanalizuokim, kas su tuo feisbuku gerai ir kas nelabai..

kam naudingas facebook

[more…]

 

 Kam naudingas feisbukas?

Man, nes galiu bendrauti su draugais, kurių nemačiau daug metų, tau, dėl tos pačios priežasties..Na dar ieškantiems kažko įdomaus. Aš nekalbu apie grupes: “Privalai tai pamatyti/Mergina susigadino gyvenimą” ir t.t. , kalbu apie fan klubus, bendruomenes ir t.t., kuriose gali pasireikšti ir būti matomas bei įvertintas. Apskritai nori būt įvertintas, afišuokis soc. tinkluose. Greita, paprasta, patogu. Naudos iš feisbuko daug, net labai daug, tik ne visi iš jo sugeba pasiimt tą naudą :))

Feisbukas nėra verslo įrankis

Prisijungiu feisbuke ir ką ten matau? Reklamas, sieną priterliotą visokių margumynų…Į soc. tinklą ateini bendrauti, bet ne ieškoti reklamos, kurios ir taip visur pilna, ar kažko pirkti tuo labiau.. Taigi, feisbukas nenaudingas komercijai, nes jame žmonės ne pirkti kažką susirinkę..Žinot posakį “Laikas -pinigai” ? Jis galioja ir čia, norint parduoti feisbuke sugaišite daug laiko, patikėkit, bandžiau, tikrai daug..Ir tiesą sakant pardaviau ne feisbuko dėka :)). “Bet mano draugelis pardavė va ten treningus ir uždirbo, o rytoj kroksus parduos ir dar daugiau uždirbs..ir tikrai per feisbuką čia viską nupirko”.. Na taip, nesakau, kad nenupirks ar neparduosit.. Parduosit, tik reiks laiko :).

Parduoti vis gi įmanoma

Mes esame išradingi ir visada be pirminės paskirties, kokiam nors daiktui ar objektui randam ir antrinę. Užsieny labai populiarūs visokie “spintos išpardavimai” (ne,  ne spintas parduoda, o tai kas jose užsilikę.:).) ir t.t. Nežinau ar tai vyksta ir Lietuvoje, tikiu ir tikiuos, kad vyksta. Prie ko čia tie išpardavimai? O gi jie populiarūs ir kiek altruistiški, nes daiktą, kurį taip ar taip išmestum, tu parduoti tam, kam jis tikrai naudingas. Tad toks dalykas feisbuke įmanomas ir netgi prigytų. 🙂 Moterys visada mėgsta visokias smulkmenas ir t.t… :)) Tai ne komercija, o tiesiog prasivalymas. Ir spintos, ir šiaip, pamatysit kaip palengvės:)

Nedarykite to facebook’e!!!

Mane dažnai erzina kai kurie žmogystų, esančių facebook.com drauguose veiksmai, todėl tiesiog drąsiai spaudžiau unsubscribe, ne todėl, kad man ne lygis su kažkuo bendraut ar esu koks nors arogantiškas mulkis, tiesiog į facebook’ą einu bendrauti, pasidalinti mintimis, įdomybėmis, na retkarčiais kokią nuotrauką peržvelgti ar kitų naujienas paskaityti, o visa kita manęs nedomina. Tačiau visi mes profiliuose turim draugų žaidžiančių visokius žaidimukus ir reketuojančių, kad jiems siūstume dovanėles ar kokį ratą, mat jis ten konstruoja automobilį žaidime ir jam kaip tik to rato stebuklingo trūksta. Taigi gerbkime vieni kitus.

facebook.com

[more…]

1.  Netikrų dovanų siuntinėjimai. 

Nesiųskit draugams visokių ten netikrų dovanėlių žaidimams. Na tie, kurie nežaidžia jų mane supras. Jos ne tik, kad erzina gavėjus, bet ir jus jų akyse sumenkina. Juk rimti žmonės nesiuntinėja nerimtų dalyku ar ne? Be to tokios dovanėlės bevertės, o žaidimai – laiko švaistymas. Nusiųsdami tokią staigmenėlę, Jūs, leidžiate žmogui rinktis: A) Ignoruoti jus. B) Atsakyti į Jūsų dovanėle ir toliau kentėti nuo jų antplūdžio. Tai tikrai nėra malonu.

2. Nuolatinis tauškimas apie savo gyvūną

 Retesnis atvejis, bet tokių žmonių tikrai būna. Besaikis foto/video su Jūsų gyvūnu dalinimasis kitus gali pradėti erzinti. Puiku, kad mylite augintinį, tačiau viskam yra ribos.  Socialiniam tinkle atsispindi visas asmens gyvenimas, taigi nepasirodykite n0-lifer’iu, juk gyvenate ne tik su savo nauju šuniuku ar žiurkėnu.

3. Taginimas

Labai labai patogi ši galimybė, tačiau neapgalvotas jos naudojimas gali sukelti diskomfortą kitiems. Pvz: Bereikšmis paveikslėlis, kuriame sugebėjote sužymėti visus savo draugus nebūtinai turi patikti visiems ir nebūtinai visi nori, kad ant jų sienos atsirastų tokie dalykėliai. Taip pat netaginkite žmonių nuotraukose, kuriose jie atrodo kvailai. Žmonės pradės jūsų vengti ir laikyti kiek nedraugišku ar kvailu asmeniu. Prieš tagindami gerai pagalvokite.

4.Asmeninės problemos

Nepaneigsit, yra žmonių tipai, kurie dėmesį mėgsta gauti tik pabrėždami, kokie jie nuskriausti. Neverkšlenkite dėl kiekvieno smulkaus įbrėžimo, susitrenkimo ar šiaip galvos skausmo. Visi turi savų problemų, tad kodėl Jūs norite juos apkrauti savosiomis? Nesąžininga. Draugai nenorės bendrauti su jumis, jei nuolat skųsitės, kad jums įgėlė kokia nors bitė, būnant mieste permirkote ar buvo nuobodi pamoka/paskaita.  Taip pat prie to pačio priskirčiau nelaimingas meiles ir paguodos ieškojimą viešoj erdvėj. Guoskitės draugui ar draugei, jie tam ir skirti.

5. Nešvari siena

Užeini į profilį pažiūrėti kaip laikos koks nors senas draugas su kuriuo nesimatei nuo tada, kai kartu ropodavot po smėlio dėžės platybes, o ten vietoj to, kad rastum tvarkingai kokių nors nuotraukų, na keletą video iš youtube, įrašų, matai jog tavo draugas perėjo į kitą lygi farmville, castleville jį užpuolė koks nors baisus teletabis, o Texas Hold’m poleryje laimėjo 236,00 $. Džiugu, kad draugui taip sekasi žaidimai, tačiau neradęs ko ieškojei išeini iš paskyros ir palaikai draugą minimum nesubrendusiu, žaidimų auka ar no-lifer’iu. Sakysit, mano siena, ką noriu t darau? Taip, jūs teisūs,  tik Jūsų reikalas kaip norite, kad apie jus galvotų. Tačiau juk SOCIALINIS ir reiškią bendravimą, o kas norės bendraut su žmogum, kuriam terūpi žaidimai ir pasipuikuoti pasiekimas juose, kurie vėl gi yra virtualūs ir  iš šalies tikrai neatrodo solidžiai. Jei žaidžiate, neskelbkite visko ant sienos 🙂

6. Kas turi daugiausiai draugų facebook’e?

 Va šitas dalykas gan juokingas. Žmogus turintis facebook’e sakykim 500 – 1000 žmonių turėtų būti žinomas, norintis tokiu tapti arba tiesiog tas, kuriam trūksta dėmesio. Turint tiek draugų, kurie turbūt net nėra pažįstami, turėtų būti gan sunku susigaudyti kas kur kaip ir kada, o kur dar gimtadieniai visokie, kiekvieną pasveikint ir pan. Taigi, jei neesate įžymus, neturite ką parodyti, nesiųskite kvietimų draugauti bet kam. Galbūt dabar tai ir atrodo šaunu, tačiau vėliau norėsis ištrinti anketą, patikėkit. O kita to neigiama pusė, jog dauguma pagalvos, kad realiai jūs labai nuskriausta asmenybė ir jums trūksta dėmesio, todėl tas stebuklingas draugų ir nepažįstamų skaičius Jūsų anketoj kompensuoja realybę.

7. Bendradarbiai ir Jūsų vadovai

Na sakykim, išdirbote įmonėje kelias savaites ir facebook išsiuntėt pakvietimus iš pažiūros maloniai Ritai, viršininkei Birutei ir dar kelioms, su kuriomis maloniai rūkot per pietų pertrauką ir šnekučiuojatės. Po kurio laiko galbūt jums tas darbas ir kolektyvas net nepatiks, tačiau juk išėję iš jo kaip maži vaikai nemėtysit visų iš draugų. Kita galimybė, jog Jūsų nuotraukos, įrašai bus suprasti ne taip ir virs pašaipomis, apkalbomis darbe.

8.  Kam skirta profilio siena?

 Joje dalinamės informacija, kurią norime parodyti kitiems, taip pat, deja, pasidaliname ir visokiais juokeliais, neaiškiais paveikslėliai, reklama ( tik skirkime reklamą ir rekomendacijas.)  Asmeninis profilis skirtas asmeniniams įrašams, jame nereiktų kažko reklamuoti, dalintis šimtą kartų visiems matytais vaizdais, video, juokais, nes tai tikrai užknisa. Pagalvokit ar jums patiktų kasdien matyt daugybę tokių šiukšlių? Nepaverskite savo sienos savartynu.

9. “KOKIA GRAZI DIENA DAVAI VAROM I LAUKĄ.”

NERAŠYKITE VIEN DIDŽIOSIOMIS RAIDĖMIS IR JEI RAŠOT LIETUVIŠKAI, TAI IR RAŠYKIT LIETUVIŠKAI. TAIP PAT DĖKITE SKYRYBOS ŽENKLUS.

 

Užsidirbkite su facebook

Nepatikėsit.:) Visiems žinomas facebook.com turi app’sa cloudcrowd, kuris moka pinigėlius už atliekamas užduotis:) O jos įvairios, nuo kategorijos parinkimo iki vertimo ir t.t. Neuždirbsite milijonų, bet mokantiems anglų kalbą pasižaist visai smagu. Dar vienas pliusas tas, kad uždirbtus centus perveda jau kitą darbo dieną. Reikia turėti paypal saskaitą, mokėti anglų kalbą, nes jei privelsite nesamonių, greitai užbanins ir negalėsite dirbti ir žinoma kantrybės:) Nuorodėlė i app cloudcrowd

Kantrybės 🙂