Gerklės skausmas – rimtų ligų palydovas?

vaistais nuo gerklės skausmo Tantum VerdeAtėjus rudeniui peršalimo ligos puola tiek jaunus, tiek vyresnius. Nuo jų niekas nėra apsaugotas, tad net ir gyvenant labai sveikai negalite būti tikri, kad gerklės skausmas netaps Jūsų kasdieniniu palydovu, kuris gali būti numalšinamas tik naudojantis vaistais. Juolab, jeigu gerklės skausmas nebus gydomas – tokiu atveju jis gali būti kitų labai rimtų ligų priežastis. Užsiimkite prevencija ir būkite sveikas, o vis tik iškyla problemos – jas išspręskite su vaistais nuo gerklės skausmo Tantum Verde.

Daugelis žmonių yra linkę patys sau nusistatyti diagnozę ir nuspręsti, kokios ligos kankina. Išties, tai labai blogas žingsnis, kadangi dažnai gerklės skausmas neįvertinamas tokiu mastu, koks yra. Paprasčiausiai galvojama, kad tai tik paprasčiausia smulkmena, kurią būtų galima gana greitai ir paprastai išspręsti. Visgi, problema yra kiek giliau, kadangi dažnai gerklės skausmas yra kur kas rimtesnių ligų pirmasis žingsnis ir jeigu Jums būtų pavykę jį įveikti – tokiu atveju šiuo metu nereikėtų kankintis su gripu ir skaityti šį tekstą. Gerklės skaudamas daugeliui atrodo paprasčiausia smulkmena, kurios gydymas nėra sudėtingas. Rezultatas, deja, dažniausiai priešingas, tad skirkite ligai kur kas daugiau dėmesio.

Tinkamai negydomas gerklės skausmas gali prišaukti kur kas rimtesnes ligas. Pateikiame kelis patarimus, kurie Jums gali padėti greičiau susitvarkyti su labai nemaloniu gerklės uždegimu ir užkirst kelią rimtesnėms ligoms.

  • Pasistenkite vartoti kuo daugiau vaisių ir daržovių, kuriose yra vitamino C. Tokiu atveju garantuosite sau, kad Jūsų imuninė sistema bus gera.
  • Taip pat rekomenduojame gerti kuo daugiau skysčių. Jeigu norite gerai jaustis, tokiu atveju svarbu, kad Jūsų gerklės gleivinė būtų visą laiką sudrėkinta. Vien todėl ypač giriamas Tantum vertde purškalas, kadangi jis drėkina Jūsų gerklės ertmę.
  • Reikia nepamiršti, kad problemos labai kyla todėl, kad atšąla Jūsų kūno galūnės. Taigi, svarbu, kad peršalimo metu visą laiką dėvėtumėte labai šiltas kojines. Taip pat nepamirškite aprišti ir kaklo kokiu nors šaliku, kuris jus gali apsaugoti nuo atvėsimo.
  • Reikia valgyti kuo daugiau svogūnų ir česnakų, kurie prisideda prie imuninės sistemos stiprėjimo. Puikiai tinka ne tik tuomet, kai sergate, tačiau ir profilaktiškai.

 

Jei gerklės skausmas neduoda ramybės

inhaliatoriaiKai ima skaudėti gerklę, svarbu tinkamu laiku nustatyta diagnozė, padedanti atskleisti, ar tai tik eilinis peršalimas, ar rimta kvėpavimo takų liga. Ligą nustačius laiku, lengvesnis būna ir jos gydymas. Gerklų paviršių yra išraizgiusios nedidelės nervų galūnės, todėl peršalus ar pasigavus bet kokį uždegimą, juntame aštrų skausmą, perštėjimą, juntamas nemalonus sausumo pojūtis visoje gerklėje. Gydant kvėpavimo takų, gerklės ligas ir skausmą, labai efektyvus gerklės skalavimas, pastilių čiulpimas, vaistažolių arbatos, specialūs prietaisai inhaliatoriai ir pakankamas skysčių vartojimas, poilsis. Aptarsime dvi dažniausiai pasitaikančias kvėpavimo takų ligas.

Tonzilitas (angina)

Gerklės skausmu skundžiamės tada, kai peršąlame arba kai organizmą ima atakuoti pavojingos infekcijos. Dažniausiai jos plinta per orą, lašeliniu būdu. Pavyzdžiui, tokia liga yra tonzilitas (angina), kuria susergama po apsilankymo viešosiose įstaigose, po kelionės viešuoju transportu ir taip toliau. Šią ligą sukelia streptokoko bakterija, paveikianti tonziles: vos prasidėjus ligai jos patinsta, padidėja, nors žmogus dar net nepajunta, kad yra užsikrėtęs. Kai liga jau progresioja, staigiai šokteli temperatūra, ji tampa ypač aukšta (tai vienas pagrindinių anginos simptomų), ryjant maistą pajuntamas aštrus, veriantis skausmas, ant tonzilių ima matytis pūliniai, taip pat padidėja limfmazgiai.

Negydomas tonzilitas komplikuojasi ir gali sukelti reumatą, širdies ligas, o ypač pažeidžiami širdies vožtuvai, todėl pajutus anginos požymius reikėtų kreiptis į gydytoją, užuot ligą bandant išgydyti patiems. Tonzilitą galima gydyti įvairiai. Jei jis bakterinės kilmės, padeda antibiotikai, o jei sukeltas virusų, antibiotikai efektyvūs nebus, todėl pirmiausia gydytojas turi ištirti ligos atsiradimo priežastis. Kitais atvejais ligą galima gydyti inhaliacijomis, kai naudojami specialūs inhaliatoriai, skalaujant gerklę įvairias tirpalais, populiariausi jų – iš jūros druskos ir sodos. Taip pat efektyvu gerti daug skysčių, valgyti minkštą, ne per karštą ir ne per šaltą maistą, kad būtų kuo mažiau dirginama gerklės gleivinė.

Laringitas

Laringitas – tai liga, plačiau žinoma kaip balso stygų uždegimas. Dažniausiai šią ligą lydi ypač stiprus užkimimas, kai vos įmanoma kalbėti arba kai iš viso tampa neįmanoma kažką garsiai pasakyti. Dažniausiai šia liga susergama tuomet, kai peršąla balso stygos: taip dažnai nutinka kvėpuojant per burną, įkvepiant daug šalto oro, kai ore gausu dulkių arba cigarečių dūmų. Pagrindiniai laringito požymiai yra šie: gerklės sausumas, skausmas bei perštėjimas, kosulys (tik susirgus sausas, vėliau pereinantis į drėgną, su gleivėmis).

Laringitą gydyti efektyvu atliekant inhaliacijas. Jas atlikti reikėtų kelis kartus per dieną, kvėpuojant vandens garais, kuriuose prieš tai ištirpinama druskos ar sodos, kur plikomos vaistažolės ir vėliau lieka jų nuoviras. Dar karštą ir garuojantį nuovirą arba tirpalą reikėtų supilti į didelį dubenį ir, užsidengus galvą audeklu ar dideliu rankšluosčiu, kvėpuoti garais ne trumpiau nei 5-10 min. Procedūra dar efektyvesnė tampa tada, kai naudojami specialūs inhaliatoriai – prietaisai, skirti efektyviai ir greitai inhaliacijai ne tik namuose, bet kur kitur, pavyzdžiui, darbe arba kelionėje.

Laringitą efektyviai gydo ir skalavimai su šilta ramunėlių žiedų arbata, galima gerti arbatos, pagamintos iš šermukšnių uogų, aviečių lapelių ar šakelių bei liepžiedžių. 2 valgomuosius šaukštus mišinio užpylus stikline ką tik užvirusio vandens, arbatai reikėtų leisti pastovėti 45 min. Po trečdalį stiklinės arbatos reikėtų išgerti rytą, dieną ir vakarop. Reikėtų neapkrauti balso stygų – stengtis kaip galima mažiau kalbėti, dainuoti, reikėtų vengti rūkymo. Bakteriniam laringitui gydyti skiriami antibiotikai, kitais atvejais pakanka vaistų, kurie palengvina atsikosėjimą ir mažina gerklės skausmą.