Kaip turėti gražias linijas?

riebalų deginimo diržasDaugelis moterų yra nepatenkintos savo kūnu, o ypač pilvo sritimi. Tai probleminė vieta, kurią itin sunku ištobulinti, kadangi šioje srityje svarbus ne tik sportas, bet ir tinkama bei subalansuota mityba, tačiau atrasti valios sveikai maitintis yra labai sunku. Bet užsispyrimas ir tikslo sekimas gali  privesti prie palankių rezultatų. Juk nei vienai iš mūsų nepatinka klubus spaudžiantys džinsai, iškritęs pilvukas, kurį reikia slėpti po laisvesniais drabužiais. Problemos slėpimas nepadės jaustis geriau ar sveikiau. Padėsime jums lengviau susigrąžinti taliją bei numesti svorį, vos keliais patarimais.

Jei turite pilvą, kuris primena gelbėjimosi ratą, tuomet reikės susitvarkyti mitybą bei pradėti sportuoti, kadangi tokį pilvuką numesti yra lengviausia, gali padėti ir riebalų deginimo diržas. Su tokia problema susiduria žmonės, kurie dirba sėdimą darbą, mažai juda, todėl ir grįžę namo nieko nenori tik sėdėti arba gulėti. Žinoma, prie šio tingėjimo kartu atsiranda ir besaikis valgymas. Todėl tokios mažos klaidos, kaip mažas judėjimas, nuolatinis valgymas, saldumynų vartojimas skatina riebalų kaupimąsi ant pilvo, kojų. Kaip susigrąžinti taliją? Tai paprasčiausiai atsisakykite nesveiko, nenaudingo organizmui maisto. Jis ne tik yra nenaudingas, bet ir nuodingas. Visuomet prieš valgydami pagalvoti, kokių maistingų medžiagų yra maiste, juk jūs nesate šiukšlių dėžė į kurią reikia mesti viską, kas yra nereikalinga. Todėl rūpinkitės savimi, savo sveikata. Nevalgykite riebalų, cukraus, atsisakykite alkoholio. Taip pat kviečių, patiekalų iš miltų. Kartu su mitybos derinimu sportuokite arba užsiimkite aktyvia veikla. Eikite pasivaikščioti, lankykite sporto klubą, bėgiokite. Jeigu neturi tam laiko, puikus variantas bus riebalų deginimo diržas, kuris padės ne tik deginti riebalus, bet ir mažinti taliją.

Nepamirškite ir gero miego, kuris svarbus norint paspartinti medžiagų apykaitą. O prieš miegą, jokiu būdų nevalgykite 2-3 valandas, o ypač angliavandenių. Juk jūsų organizmas turi ilsėti ir deginti kalorijas. O negauti energijos, kuri neišnaudota virsta riebalais. Taip pat, nepasikliaukite sakymais, kad negalima valgyti po 18 valandos, na nebent ruošiatės eiti miegoti 20 valandą. Tačiau, jei vėliau, tai dar galite mėgauti maistu, kuris turėtų būti sudarytas iš baltymų.

Taigi, jeigu norite atsikratyti pilvuko, rūpinkitės savo mityba, užsirašykite į sporto klubą ir į jį eikite, jei neturite laiko riebalų deginimo diržas bus kaip tik. Su juo kartu galite eiti ir į sporto salę ar tiesiog pasivaikščioti. Stebėkite savo pokyčius ir nuolat fotografuokite, pamatysite, kaip pasikeitė kūnas ir tapsite savo pačios motyvacija.

 

 

Odos dariniai: kurie pavojingi, o kurie – ne

apgamaiReto žmogaus odos paviršius yra tobulas. Pas kiekvieną iš mūsų galima atrasti tam tikrų odos darinių, nesvarbu, ar tai – apgamas, pigmentinė dėmė, strazdanos ar spuogeliai. Kiekvieno žmogaus oda yra unikali, o jos būklė priklauso nuo daugybės veiksnių – genetikos, mitybos, net gi psichologinės savijautos. Kai kurie odos dariniai yra gerybiniai, kurie jokiame žmogaus gyvenimo tarpsnyje neturi galimybės tapti piktybiniais,o kiti – atvirkščiai – iš gerybinių gali lengvai tapti vėžiniais odos dariniais.

Gerybiniai odos dariniai

Tai strazdanos, įvairios pigmentinės dėmės (dažniausai įgimtos), spuogai, kai kurios papilomos. Nors pigmentinės dėmės ir strazdanos – tai melanocitų veiklos padarinys, beveik niekada ši odos būklė nesukelia odos vėžio. Tiesa, nuo saulės aktyvumo ir kontakto su žmogaus oda, šie paveldimi odos dariniai gali išryškėti, tačiau daugiau negu estetinio nepasitenkinimo jie nesukelia ir netampa pavojingais sveikatai. Štai kita situacija – papilomos. Šie odos dariniai – tai papilomos viruso rezultatas. Papilomos virusas nėra kažkokia reta ir egzotinė liga. Visiems žinomos karpos atsiranda būtent dėl papilomos. Karpos gali atsirasti ant pėdų, rankų, net lytinių organų. Nors papilomos nėra piktybiniai odos dariniai, ištirta, kad ant lytinių organų atsiradusios papilomos gali prisidėti prie gimdos kaklelio vėžio.

Piktybiniai odos dariniai

Daugumai šiandien jau yra žinoma apgamų savybė keistis ir pereiti į piktybinę formą. Tad apgamai – tai bene pavojingiausi odos dariniai, labai paprastai galintys tapti grėsme sveikatai. Jau minėti melanocitai yra linkę susikaupti į koncentruotus darinius, kuriais ir vadiname apgamus. Nepiktybiniai apgamai – tai plokšti, simetriški, vienodos spalvos pigmentiniai dariniai. O jeigu pastebima, kad seniai turimas apgamas pradėjo keisti formą, tekstūrą, pigmentacijos intensyvumą ar dydį – tai ženklas, kad jis tampa piktybiniu ir gali sukelti melanomą. Melanoma – agresyviausia odos vėžio forma, todėl apgamų savininkai kiekvienais metais turėtų apsilankyti pas dermatologą apžiūrai.

Laiku pastebėti apgamų pokyčiai – tai geriausias būdas išvengti odos vėžio. Nuolatos stebėkite savo kūną ir ant jo esančius odos darinius, o pastebėję jų pokyčius, kreipkitės į savo dermatologą.

 

Nosies pertvaros operacija – nesudėtingas varginančios problemos sprendimo būdas

Nosies pertvaros operacijos naudaVien tik išgirdus žodžius “plastikos chirurgija”, neretam mintyse iškyla asmens, nuolat ieškančio savo išvaizdoje minusų, paveikslas. Tačiau plastikos chirurgų darbas nukreiptas ne vien į atvaizdo veidrodyje tobulinimą. Nosies pertvaros operacijos nauda  orientuota į gyvenimo kokybės tobulinimą: juk nuolat varvanti nosis ar iš jos plūstantis kraujas vieną kartą pripildo net ir paties kantriausiojo žmogaus “taurę”. Negana to, kaip ir kiekvieno sveikatos sutrikimo atveju, kuo ilgiau delsiama, tuo rimtesnių pasekmių galima sulaukti.

Nosies pertvara – tai iš kremzlinio audinio sudaryta sienelė, dalinanti nosį į dvi dalis. Pertvaros iškrypimas gali būti dviejų rūšių, savo pavidalu primenančiu raides: C formos su nuokrypiu į kairę/dešinę arba S formos su horizontaliu/vertikaliu nuokrypiu. Kokie požymiai išduoda, jog pacientui gali būti aktuali nosies pertvaros operacija?

 • nuolatinis nosies užgulimas;
 • nuolatinis nosies varvėjimas;
 • dažnai besikartojantis sinusitas;
 • varginantis galvos skausmas;
 • besikartojantis nepūlingas vidinės ausies uždegimas;
 • dažnai pasikartojantis kraujavimas iš nosies;
 • akivaizdžiai matomas nosies pertvaros nuokrypis.

Šį estetinį bei funkcinį sutrikimą gali sąlygoti patirtos traumos arba augimo metu atsirandanti kremzlių deformacija.

Nuolat besikartojantys požymiai (ar dalis) jų gali rimtai pakenkti gyvenimo kokybei – kam kentėti? Nosies pertvaros operacija  – viena dažniausių intervencijų nosies srityje, lyginant su kitomis operacijomis, ilgam neapribojanti darbingumo ar kitaip nepakeičianti įtempto gyvenimo ritmo. Aišku, nereikia tikėtis, jog, vos pakilus nuo operacinio stalo, bus galima kibti į įprastus darbus. Vidutinė nedarbingumo trukmė šio negalavimo atveju – maždaug dvi savaitės. Bene sunkiausia, ką reikia iškentėti – tai porai dienų užtamponuojama nosis. Tamponus išėmus, pacientą kurį laiką vargina iš nosies bėgantis skystis, sumaišytas su pridžiūvusio kraujo liekanomis bei apsunkintas kvėpavimas. Visgi nereikia daug laiko pajusti, jog atlikta operacija atneša teigiamus pokyčius – būklė, lyginant su priešoperacine, pastebimai gerėja.

Užmeskime akį į operacinę: kas vyksta šios procedūros metu? Atskyrus kaulinius ir kremzlinius audinius, pradedamas pertvaros formavimas. Tai daroma dalį pertvaros visiškai išėmus arba šią ištiesinus ir įdėjus atgal. Skamba ne itin patraukliai, tačiau pacientas operacijos metu yra užmigdomas, tad nieko nejaučia. Vėliau, norint išvengti intervencijos sukelto skausmo, vartojami atitinkami medikamentai.

Bijantieji chirurgų prisilietimo ne tik kenkia savo dabartiniam gyvenimui (minėti požymiai, laikui bėgant, pastebimai ryškėja), bet ir padidina rimtesnių pasekmių, pavyzdžiui lėtinių kvėpavimo organų ligų, tikimybę. Tiesa, tam tikrais atvejais nosies pertvaros operacija nėra rekomenduojama arba apskritai nedaroma:

 • sergant ūminėmis infekcinėmis ligomis;
 • lėtinių ligų paūmėjimo atveju;
 • kraujo krešėjimą mažinančių preparatų vartojimo atveju;
 • esant priežastims, operacijos metu tukdančioms atlikti vietinę naujautrą.
 • iki galo nesusiformavus nosies pertvarai ir skeleto kaulams (vaikystės ir paauglystės periodu).

Sveiki produktai – tik specalizuotose parduotuvėse!

sveiki produktai Ekologiškumas, nežvelgiant į tai, apie kurią konkrečią sritį šiandienos turinyje norėtume šnekėti, kaip veiksnys yra nepaprastai dažnai prioritetizuojamas, sureikšminamas bei iškeliamas. Taip nutiko vien tik dėl tų priežasčių, kad laikui bėgant asmenys pastebėjo, kad jeigu ne jie patys, tai niekas kitas nepasirūpins tiek individualia sveikata, tiek bendrąja aplinka – realiai žiūrint, su šiomis mintimis pasiginčyti tikrai, kad nebūtų galima, mat tai esą niekas kitas, kaip tik tiesa. Kad ir kaip ten bebūtų, norėtume išreikšti asmeninę poziciją ir prisidėti prie tų minčių, kad visiškai palaikome tokios koncepcijos aukštinimą ir mielai prisidėtume prie teigiamųjų rezultatų atsiradimo.

Būtent šiandieną turinį norėtume pakreipti ta linkme, kad labiausiai iškelsime sąvoką sveiki produktai. Turime omenyje ne tai, kad lituanistine prasme kalbėsime apie žodžių darinį, tačiau kur kas giliau žvelgsime į koncepcijos esmę ir pabandysime pasiaiškinti, kas gi slypi už pastarųjų žodžių. Esame linkę manyti, kad daugelis asmenų norėtų ir kur kas sveikiau maitintis, ir kur kas labiau prisižiūrėti asmeninę sveikatą, tad esame linkę manyti, kaip kad ir buvome pateikę anksčiau, jog niekas kitas, kaip tik patys asmenys realiai gali nuspręsti, ką gi reikėtų daryti, kad teigiami rezultatai įsivyrautų, jog būtų pasiekta individuali nauda žmogui.

Tuo tarpu sveiki produktai sąvoka, daugelio skaitytojų nuostabai, reiškia ne vien tik daržoves, ar vaisius, kaip didžioji dauguma yra linkę manyti. Teigiant kitais žodžiais, norėtume paviešinti tokio pobūdžio informaciją, kad sveiki produktai iš esmės gali būti ir vanduo, ir įvairiausi skanėstai, saldūmynai, taip pat grūdai ir kitos valgomos produkcijos. Apart to, ne vien tik su maistu sveiki produktai galėtų būti siejami, mat norėtume išskirti ypatingai įvairiausius muilus, kurie yra naudojami bendrajai higienai palaikyti, taip pat natūraliosios kosmetikos priemones ir panašias paslaugas. Kaip ir galite įsitikinti, šios sąvokos paaiškinimas iš tiesų yra neįtikėtinai platus ir gilintis įmanoma be proto, tad viliamės, kad šiandienos turinyje pateiktos žinios padėjo suprasti pagrindinius niuansus, o be viso to, mes taip pat prisidėjome, kad jūs būtumėte paskatinti produktų vartojimu.

Naujiena grožio industrijoje – permanentinis makiažas

permanentinis makiažasNiekam ne paslaptis, kad dailiosios lyties atstovės nori visada išlikti gražios ir elegantiškos. Tiesą sakant, tai tarsi užkoduota jų misija. Kartais vyrams net atrodo, kad moterys iš prigimties išmano visas makiažo ir madų tendencijas, tačiau tai toli gražu ne tiesa. Ne retai moterims prireikia nemažai laiko prie veidrodžio, norint pasidabinti tikrai išskirtiniu vakariniu makiažu, o ieškant įspūdingos suknelės, parduotuvėse galima praleisti kone visą dieną. Šiandien visur skubančioje ir aktyvioje visuomenėje vis labiau populiarėja modernus makiažo tipas, kuris vos pasirodęs Lietuvoje ėmė staigiai populiarėti. Tai permanentinis makiažas. Šis makiažas ypač vertinamas tų merginų ir moterų, kurios gyvena labai aktyvų gyvenimą, tačiau visada nori išlikti moteriškos ir palaikyti savo estetinę išvaizdą. Toks ilgalaikis makiažas nėra lengvas ir paprastas, dažniausiai jam reikalinga speciali permanentinio makiažo įranga, todėl geriausia dėl tokio makiažo kreiptis į patyrusius grožio salonus.

Kas tai per naujiena?

Permanentinis makiažas, kitaip dar vadinamoji mikro pigmentacija yra ilgalaikio makiažo būdas. Dažniausia jį renkasi moterys, siekiančios pabrėžti savo antakių ar lūpų kontūrus, optiškai padidinti akis. Šios procedūros metu naudojami permanentinio makiažo prietaisai ir jais pigmentas yra įvedamas į viršutinį odos sluoksnį.

Kokiam tai laikui?

Dažniausiai teisingai atlikta procedūra tarnauja gana ilgai. Ilgalaikis makiažas išlieka ryškus net iki 3, o kartais ir 4 metų. Visą šį laiką Jums nereikės galvoti apie tai, kad ryte nubudus būtinai reikia pasiryškinti lūpas, nes jos jau ir taip bus ryškios ir dailios.

Ar tai kenksminga?

Toms, kurios jaudinasi, jog permanentinis makiažas yra pavojinga procedūra, reikėtų nusiraminti. Iš tiesų procedūros metu pigmentas pasiekia tik viršutinį odos sluoksnį, o tai reiškia, kad neliečia ir nekliudo jokių kraujagyslių ar nervų. Tokiu būdų užtikrinamas procedūros saugumas ir efektyvumas, Jums nereikia jaudintis, jog dėl šios grožio procedūros turėsite neigiamų pasekmių.

Ar pavyktų ir namie?

Pigmentų injekcijos vis labiau populiarėja Lietuvos grožio industrijoje ir šiomis procedūromis domisi vis daugiau žmonių. Lietuvoje yra organizuojami permanentinio makiažo kursai, kurių metu galite ne tik išbandyti naujausias mikro pigmentacijos priemones, bet ir susipažinti su šios procedūros technikomis. Šie permanentinio makiažo mokymai yra puiki patirtis ne tik profesionalams, dirbantiems šioje srityje, bet ir savamokslėms merginoms, norinčioms išbandyti mikro pigmentacijos galimybes namuose.