Neturi darbo patirties ir nežinai kaip sudaryti patrauklų CV?

Individuali karjeros konsultacijaDažnam jaunuoliui, vos pabaigusiam universitetą, kyla klausimas: nuo ko pradėti savo karjerą? Būdų, kaip įsidarbinti – greičiausiai ne vienas, tačiau patį efektingiausią ir visada suveikiantį rasti ne taip jau ir paprasta. Visgi tam tikras metodas beveik visais kartais suveikia – tai įdomus gyvenimo aprašymas, CV, pateiktas kaip nors įdomiai, išskirtinai. Vizualinė CV pusė ir apipavidalinimas– viena, tačiau, koks turėtų būti jo turinys? O svarbiausia, ką daryti, jeigu įsidarbinti norite pirmą kartą ir patirties laukelyje neturite ką įrašyti? Individuali karjeros konsultacija gali išties padėti.

 Catch the eye, arba patrauklus CV dizainas

Taip jau nutiko, jog paskutiniu metu spartus gyvenimo ritmas kiekvienam iš mūsų palieka vis mažiau laiko skaityti ar rimčiau įsigilinti į turimus dalykus. Tai stipriai palietė ir darbdavius, kurie šiandien tiesiog nebeturi laiko nuodugniai peržvelgti jiems atsiųstų gyvenimo aprašymų, motyvacinių laiškų, ar paprastų užklausimų dėl galimai laisvų darbo pozicijų. Vadinasi, atkreipti jų dėmesį reikia visai kitais būdais, vienas tokių metodų – išvaizdus, netikėtas, spalvingas, arba priešingai, subtiliai vienspalvis gyvenimo aprašymas. Dabartinė visuomenė yra matančioji. Dabar žmonės atsimena tai, ką pamato, o ne ką išgirsta ar kas jiems yra sakoma. Dėl to akį patraukiantis CV apipavidalinimas yra labai svarbus elementas tiems, kas nori greičiau sulaukti kokios nors darbdavių reakcijos. Individuali karjeros konsultacija taip pat gali padėti apspręsti, kokias spalvas, motyvus, dizainą, išdėstymą pasirinkti, kad kandidatas būtų lengviau pastebėtas, o informacijos apie jį neužgožtų pašaliniai grafiniai elementai.

Gyvenimo aprašymo turinys

Jeigu CV dizainas yra kūrybos ir kantrybės reikalas, sukuriamas atsisėdus prie kompiuterio bei mokant dirbti elementariausiomis maketavimo programomis, tai gyvenimo aprašymo turinys yra kur kas atsakingesnis faktorius, lemiantis, ar jūs būsite pastebėtas, ar ne. Individuali karjeros konsultacija skirta visiems tiems, kurie net neįsivaizduoja, ką rašyti į tokį dokumentą kaip CV. Ypatingai tie, kurie prieš tai niekur nedirbo, turi sugalvoti kažką, kas išskirtų juos iš minios pretendentų. Viena iš siūlomų išeičių yra praktika. Tai, kur jūs prieš tai savanoriškai praktikavotės, sėmėtės žinių, formuoja įspūdį, jog esate veiklus, nebijantis darbo, jums netrūksta iniciatyvos, o svarbiausia – darbas jums pirmiausia yra patirtis ir žinios, o tik po to pinigai. Kiekviena individuali karjeros konsultacija padės sudaryti nuoseklų praktikos sąrašą ir patars, kaip tai pateikti savo CV.

 

 

Kas yra geras CV pavyzdys?

CV pavyzdysGyvenimo aprašymas – pirmasis darbas, kurį reikia atlikti, prieš pasineriant į darbo paieškas. Vyrauja nuomonė, kad gerai suregztas gyvenimo aprašymas yra sėkmingo darbo pokalbio garantas, nulemiantis tolimesnę darbinę veiklą.

Taigi, jei gyvenimo aprašymą rašote pirmą kartą, vargu ar tai padarysite be „pagalbos iš šalies“, o tiksliau tariant, be CV pavyzdžių, kurių virtualioje erdvėje tiesiog knibžda. Tiesa, pirmu pasitaikiusiu gyvenimo aprašymu aklai vadovautis nereikėtų, yra keli pagrindiniai reikalavimai, keliami išties geriems gyvenimo aprašymams, kuriais paprastai reikia vadovautis, norint būti pakviestu į darbo pokalbį.

Pradėkime nuo to, kad išties kokybiškas CV pavyzdys – tai dokumentas, kuris neužima daugiau nei du standartinius A4 formato lapus. Perkrauti gyvenimo aprašymo tikrai nereikėtų, nes tokių ilgų CV tiesiog niekas neskaito. Taigi, pagrindinė informacija apie jus, apie jūsų išsilavinimą bei darbo patirtį, turi būti sutalpinta pirmojo lapo pirmoje pusėje. Tai reiškia, kad informaciją turite pateikti labai aiškiai, glaustai ir struktūrizuotai, kad skantantysis, paėmęs jūsų gyvenimo aprašymą, greitai pamatytų svarbiausius faktus apie jus.

Kitas svarbus dalykas – gramatika ir skyryba. Niekada neskubėkite rašyti savo CV ir jo išsiųsti potencialiam darbdaviui, jei gerai neperskaitėte visko, ką parašėte. Geras CV pavyzdys – taisyklingas. Klaidos tiesiog „bado“ akis ir griauna jūsų įvaizdį, todėl jų būtina vengti.

Panaši situacija ir su nuotraukomis. Praktiškai kiekvienas gero CV pavyzdys pirmajame lape turi nuotrauką. Visgi, fotografija iš jūsų telefono ar socialinio tinklo paskyros netinka. Nuotrauka turi būti neutrali, oficiali, nešokiruojanti ir neiššaukianti. Žinoma, pasinė nuotrauka taip pat nėra pats geriausias pasirinkimas, nes visi puikiai žinome, kad šiose nuotraukose atsikleidžia viskas, kas blogiausia. Jei turite galimybę, pasidarykite asmeninę profilio fotosesiją pas profesionalius fotografus arba tiesiog atsistokite prie neutralios spalvos sienos ir paprašykite, kad jus nufotografuotų draugas.

Galiausiai reikia atminti, kad jūsų potencialus darbdavys per dieną perskaito ne vieną ir ne du gyvenimo aprašymus bei motyvacinius laiškus, todėl nebijokite šiek tiek originalumo, kuris padės išsiskirti iš pilkos masės. Tiesa, originalų rašymo stilių galite naudoti ne pirmojoje gyvenimo aprašymo dalyje, o ten, kur pristatote savo asmenines savybes bei pomėgius.