Ar veterinarijos klinika gali išspręsti kačių ašarojimo problemas?

veterinarijos klinikaDauguma kačių ligų yra tiesiogiai susijusios su akimis. Jei augintinio akys yra paraudusios, ašaroja ar pūliuoja, nieko nelaukite ir kreipkitės pagalbos – veterinarijos klinika atliks visus būtinus tyrimus, diagnozuos ligą ir pasiūlys efektyviausias gydymo priemones.

Natūralus ašarojimas

Kačių akys ašaroja dėl įvairiausių priežasčių, pvz., akių kampučiuose gali susikaupti ašarų po miego ir tai yra visiškai normalus reiškinys. Be to, negalima pamiršti, kad ašarojimo problemos yra tiesiogiai susijusios su katės veisle, pvz., jei auginate persų katę, privalote skirti daugiau laiko akių valymui (naudokite tik specialistų rekomenduojamas priemones). Tiesa, veterinarijos klinika itin dažnai susiduria su padidėjusiu sfinksų ir Sibiro kačių ašarojimu, kadangi minėtųjų veislių kačių akių vokai vystosi, sudarydami palankią terpę lėtinio konjunktyvito atsiradimui (ašarojimas yra pirmasis konjunktyvito simptomas).

Fiziniai pažeidimai

Kačių akys gali ašaroti ir dėl fizinių pažeidimų, t. y. akys sužeidžiamos dėl neatsargaus elgesio ar konfliktų su kitomis katėmis. Deja, net ir menkas sužeidimas gali tapti rimtos ligos priežastimi, todėl atidžiai stebėkite augintinio būseną. Jei katė nenustoja trinti akies letena, pradeda vengti šviesos, o iš akies ima tekėti išskyros, nieko nelaukite ir ieškokite veterinaro.

Alergija

Akys gali ašaroti dėl alergijos, kurią sukelia įvairiausi alergenai, pvz., žiedadulkės, dulkės, mūsų gaminamas maistas ar naudojamos cheminės priemonės. Jei katė kenčia dėl alergijos, jos akys ne tik ašaroja, bet ir parausta (gali ir patinti), be to, augintinis ima čiaudėti. Jei sugebate savarankiškai nustatyti alergijos priežastį ir ją pašalinti – puiku, tačiau jei alerginiai simptomai nesiliauja, jums bus reikalinga specialisto konsultacija – profesionali veterinarijos klinika atliks būtinus tyrimus alergenams nustatyti, sudarys augintinio gydymo planą ir rekomenduos profilaktinės priežiūros priemones.

Infekcijos

Kačių akys gali ašaroti dėl bakterijų ar viruso sukeltos infekcijos, lemiančios akies uždegimą. Šiuo atveju dažniausiai daroma klaida – augintinio gydymas nuo konjunktyvito, nepagalvojant, kad akių ašarojimas tėra šalutinis ligos požymis, t. y. gydyti reikia ne tik akių uždegimą, bet ir pačią infekciją. Jei jūsų katei iš nosies bėga išskyros, gyvūnas kosėja, čiaudi ir turi temperatūros, greičiausiai jūsų augintinį kankina kvėpavimo takų infekcija. Neatidėliokite šios problemos ir kreipkitės pas specialistą, kadangi negydoma liga gali tapti augintinio apakimo arba mirties priežastimi.

Akių valymas

Jei katės akys ašaroja dėl genetinių priežasčių arba veikiamos nesudėtingos ligos, skirkite laiko augintinio akių valymui. Suteptas vietas valykite vandeniu. Specialiu audiniu braukite nuo vidinio link išorinio akies kampo, nenaudokite tos pačios medžiagos abiems akims.

Profilaktinė gyvūnų apžiūra, kurią atlieka kiekviena veterinarijos klinika – būtina

veterinarijos klinikaAuginantieji naminius gyvūnėlius turėtų žinoti vieną tiesą – kad ir kaip jie mylėtų savo augintinius, vien šeimininkų dėmesio ir globos gyvūnams neužtenka. Net ir tokiu atveju, kai gyvūnas atrodo sveikas ir žvalus, profilaktinis vizitas į veterinarijos kliniką yra būtinas, bent kartą per pusmetį ar metus. Veterinarijos klinika Vilniuje tam ir egzistuoja, kad būtų galima pasikonsultuoti, pasitarti – juk ir žmonės pas gydytojus eina ne tik tuomet, kai užklumpa sunkios ligos. Veterinarai gali užkirsti kelią prasidedančioms ligoms, kurios vėliau gyvūnų šeimininkams gali kainuoti daug nervų, laiko ir pinigų, tad vizitai pas veterinarus nėra sugalvoti šiaip sau.

Apžiūrų metu stebima, kaip jaučiasi gyvūnas, ar nėra kokių nors patologinių pakitimų ir panašiai. Veterinarijos gydytojai stengiasi užbėgti ligai už akių ir kuo įmanoma greičiau identifikuoti įvairius susirgimus. Iš pažiūros naminiai gyvūnai atrodo sveiki, tačiau dažnai skubantys šeimininkai nesugeba įžvelgti pakitusio gyvūno elgesio ir ligas pastebi tada, kai augintinis guli leisgyvis ir į nieką nebereaguoja. Labai svarbūs ir skiepai, kurie, pavyzdžiui, turi būti skiriami tam tikro amžiaus mažiems kačiukams arba šuniukams. Skiepai pirmaisiais gyvūno gyvenimo metais yra labai svarbūs, nes jie sustiprina organizmą, imunitetą, leidžia efektyviai apsisaugoti nuo įvairių ligų sukėlėjų ir panašiai. Veterinarijos klinika mielai apžiūri ką tik įsigytus gyvūnėlius ir paskiria individualius gydymo planus arba programas.

Be vizitų į veterinarijos klinika, naminiams gyvūnėliams svarbi ir tinkama priežiūra – kokybiškas, subalansuotas, tinkamai patrinktas pašaras, speciali kailiuko priežiūra, naudojant tik tam tinkamas priemones ir kita. Ypač atidiems reikia būti, kai gyvūnas susižeidžia: neretai nutinka taip, kad patyrę traumas gyvūnai laiku nesureagavus susižaloja dar stipriau, taigi šiuo atveju vienintelė išeitis – kuo anksčiau aplankyta veterinarijos klinika. Veterinarai traumuotam gyvūnui paskiria terapijos ir gydymo programas, kurios padeda greičiau pasveikti ir sutvirtėti.

Taigi jei auginame gyvūną, esame atsakingi už jo sveikatą ir gyvybę, nes gležnas augintinis savimi nepasirūpins – rūpintis jo sveikata ir gerove įsipareigojome dar tada, kai svarstėme, koks padarėlis tinkamiausias tapti nauju šeimos nariu ir kuris labiausiai praskaidrins niūrią kasdienybę.

Kaip veterinarijos klinika padeda gyvūnams?

Nuomonė, kad tik šeimininkas turi rūpintis savo augintinio gerove yra nepagrįsta. Net ir tuomet, kai viskas klostosi puikiai, nederėtų pasikliauti vien savo jėgomis. Veterinarijos klinika yra tam, kad bet kokios rūšies gyvūnui suteiktų reikiamą pagalbą, o jo savininkui – aktualią informaciją. Juk kas geriau gali išmanyti gyvūno priežiūra nei šios srities specialistai?

Visų pirma, kiekvienas augintinis reikalauja periodinės veterinaro apžiūros, kurios metu stebima gyvūno sveikata. Taip stengiamasi užkirsti kelią nenumatytiems sveikatos sutrikimams, kurie gali būti ūmios ligos priežastis. Veterinarai klinikoje diagnozuoja įvairias ligas, jas įvertina bei paskiria atitinkamą gydymą, padedantį pasirūpinti tinkama gyvūno priežiūra. Tai vienas svarbiausių žingsnių, lemiančių sveiką ir kokybišką augintinio gyvenimą. Žinoma, nederėtų pamiršti ir skiepų, kurie padeda stiprinti organizmą bei suteikia atsparumo įvairiems ligų sukėlėjams.

veterinarijos klinika

Sveikatos sutrikimų visuomet galima išvengti, jei tam bus taikomos tinkamos priemonės. Šiuo atveju tai yra kokybiškas mitybos planas bei priežiūra. Kai gyvūnas sveikai maitinasi ir yra tinkamai prižiūrimas, sunku būtų rasti priežastį, dėl kurios jis galėtų susirgti. Gaila, tačiau šioje srityje ne kiekvienas šeimininkas iškovotų aukso medalį, kadangi daugelis naminių gyvūnų skiriasi savo mityba bei poreikiais. Dėl šios priežasties darosi vis sunkiau rasti geriausią sprendimą, užtikrinantį gyvūnui tinkamą gyvenimo kokybę. Kad ir kokia situacija būtų niūri, veterinarijos klinika ir šioje srityje gali mums padėti. Tai vieta, kurioje galima paklausti patarimo ar konsultuotis pačiais įvairiausiais klausimais.

Visgi, pasitaiko ir nelaimingų atsitikimų, kurie gyvūnams įtakoja vienokios ar kitokios rūšies traumas. Tokiu atveju nepadės jokie skiepai, šioje situacijoje gali padėti tik veterinarai. Ne paslaptis, jog gyvūnai patyrę traumą gali tik dar labiau save susižaloti, todėl veterinarijos klinikose jiems suteikiama ypatinga pagalba. Tai specialios terapijos bei gydymo programos, leidžiančios gyvūnams greičiau atgauti jėgas bei sustiprėti.

Taigi, nors šeimininkas ir privalo rūpintis savo gyvūnu, ne viskas yra jo galioje. Veterinarijos klinikos tam ir yra reikalingos – kad suteiktų pagalba, kai jos iš tikrųjų reikia. Pasirūpinkite savo gyvūnu tinkamai ir neleiskite savo įsitikinimais jam pakenkti. Geriau pasikonsultuokite su specialistais ir taip raskite visapusiškai naudingą sprendimą.

Keisčiausi 10 faktų apie gyvūnus

Na, ir nuostabūs, tie mūsų gyvūnai! Jie savyje slepia tokių paslapčių, apie kurias nieko nesame girdėję. Štai keletas jų.

auksinė žuvelė

1. Auksinės žuvelės praranda savo spalvą, jei negauna pakankamai šviesos. Pasirodo, jų odoje yra specialus pigmentas, kuris keičiasi priklausomai nuo gaunamos saulės šviesos. Kuo daugiau saulės ir ultravioletinių spindulių, tuo auksinė žuvelė ryškesnė. Įdomu tik tai, kad visiškai išblukti ji negali, nes pigmentų gauna su maistu.

žiurkių dantys
2. Žiurkių priekiniai dantys per metus užauga nuo 11 iki 14 centimetrų. Niekas nematė žiurkės su sprindžio ilgio priekiniais dantimis, nes jos pastoviai viską graužia, taip nuzulindamos ir dantis.

dramblys
3. Visi žinduoliai gali pašokti. Išskyrus vieną. Tai dramblys. Dramblys šokinėti negali, nors puikiai moka plaukti, nardyti.

vištos
4. Kiek laiko gali skristi višta mosuodama savo sparnais? Pasaulio rekordas yra 13 sekundžių.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=__mfcWzWXcg’]

5. Keisčiausias seksas pasaulyje yra tarp vabalų maldininkų. Patinas, kuris yra mažesnis, nei patelė, susiranda sau partnerę ir ją suvilioja. Sueities metu patelė nugraužia patinui galvą, nors šio „vyriška pareiga“ dar neatlikta. Patinas galutinai miršta tik po keleto valandų atidavęs savo genus giminės pratęsimui. Šiurpoka, tiesa? Beje, tarakonas be galvos dar gali išgyventi ne kelias valandas, o 9 dienas.

antys
6. Anties kvaksėjimui nėra aido net tuščioje patalpoje. Mokslas kol kas negali paaiškinti šio reiškinio.

ožkos akys
7. Yra kelios gyvūnų rūšys, kurių akies lęšiukas yra ne apvalus, o pailgas. Tai avys, ožkos, aštuonkojai ir varlės. Kodėl? Visos šios rūšys yra žemesnėje maitinimosi grandinėje, kitaip sakant – aukos, todėl jų regėjimo kampas yra labai platus, kad galėtų pamatyti netoliese esantį pavojų.

dramblys
8. Dramblys yra vienas iš 3 žinduolių, kuris patiria menopauzę. Kas gi kiti du? Pirmiausia, tai moteris. Trečias žinduolis yra… kuprotojo banginio patelė.

kiaulės
9. Kiaulės turi savo kalbą. Mokslininkai ištyrė, kad jos turi daugiau kaip 20 įvairių garsų, kurie perduoda tam tikras komandas kitoms kiaulėms.

kengūrinė žiurkė
10. Kas ilgiausiai išbūna be vandens? Kupranugariai be vandens dykumoje gali išgyventi daugiau nei 3 mėnesius, tačiau šiose lenktynėse juos pralenkia kengūrinis šoklys (dar vadinamas kengūrine žiurke), kuriam iš viso vandens nereikia, nes viską paima iš maisto. Šis gyvūnėlis gyvena sausringiausiose dykumose.

Apie gyvūnus galima pasakoti ir pasakoti, nes jie slepia tokius dalykus, apie kuriuos sužinome iš naujo, net po šimtų metų jų tyrinėjimų.