Kokį verslą daryti mažame mieste?

imones steigimasMažame mieste imones steigimas visada kiek kitoks, nei dideliame. Įsivaizduokime, norite jį įsteigti, tiktai negalite kol kas tiksliai pasakyti, kaip tai padaryti. Ką gi, vienas mažo miestelio verslininkas Jonas pataria, į ką reikia atsižvelgti, kai norima imones, kurios steigimas vyksta iš tiesų ne dideliame mieste.

Naujos nišos

Visų pirma, jeigu tikrai domina imones steigimas mažame mieste, žinokite, kad galite griebti tokius dalykus, kurių dar nėra. Net ir idėją sugalvoti dažniausiai nėra taip sunku. Tiesiog pagalvokite apie tai, dėl kokių dalykų žmonės dažniausiai važiuoja į kitus miestus, ir kažką gauna, perka ten? Galbūt tokios imones jūsų mažame mieste steigimas visai nebūtų nuostolingas? Verslas mažuose miestuose yra sėkmingas tuo, kad jis paprastai neturi konkurencijos. O jeigu ir atsiranda konkurentų, tuomet jau prasideda lenktynės, tačiau jos vis tiek ne tokios, kaip lenktyniaujant didmiestyje. Taigi imones steigimas gali jums padovanoti nuostabiausius turtus, jeigu tik gerai apie viską pagalvokite.

Kai galvosite, kokios imones steigimas yra labai reikalingas, prisiminkite ir tai, kad bus geriau, jeigu ten dirbs žmonių. Naujų darbo vietų sukūrimas miestelyje yra labai reikalingas dalykas. Žinoma, žmonės galbūt čia net galės uždirbti mažiau nei dideliame mieste, tačiau ne tai svarbiausia – jūs juk žinote, kad imones steigimas internetu nėra vykdomas tam, kad išnaudoti žmones. Tačiau kai kurie dalykai tikrai bus pigiau – pigiau žmonės dirbs, pigiau kainuos patalpų nuoma, galėsite be vargo įsisteigti pačioje populiariausioje ir tiesiog centrinėje miesto vietoje.

Jauku, bet modernu

Žinote, tarkime imones steigimas Latvijoje jau yra kažkuo modernesnis už kaimo knaipės pastatymą miesto viduryje. Tiesa tokia, jog, jeigu tikrai norite pakankamos paklausos, jeigu norite, kad jūsų verslas būtų žinomas ir vertinamas, jūs turite stengtis, kad tas įmonės steigimas Lietuvoje būtų kažkuo modernus, ir kartu jaukus. Įneškite miesteliui kažkokio užsienietiško modernumo, o kartu ir savito jaukumo. Geriausia turbūt bus jeigu imones steigimas elektroniniu budu bus ne amerikietiškas, britiškas, o atpūs kažkokių malonių skandinaviškų vėjų.

Kartu jis turi būti ir maloniai jaukus. Tai vis dėlto nėra imones steigimas Danijoje, todėl tas modernumas gali ir šiek tiek atbaidyti – žinote, kaip žmones kartais atbaido naujovės, ne tik vilioja. Ką čia galėtumėte padaryti? Galėtumėte tiesiog sugalvoti mažų jaukių smulkmenų, kurios tikrai suviliotų, priviliotų ir maloniai nudžiugintų žmones. Tarkime – rytais duokite nemokamą rytinę kavą. O gal skelbkite kas dešimtą pirkėją apdovanotą maža smulkmena.

Imones steigimas Vokietijoje, tiek Lietuvoje reikalauja labai malonaus personalo. Tegul pas jus atsiranda labai mandagūs ir draugiški darbuotojai – mieli kaip katinukai. Pagal tai juos ir atrinkite, tada pas jus visada žmonės ateis ir išeis su šypsena.

Savaiminė reklama

Imones steigimas UK sostinėje ypatingas tuo, kad reikia itin didelių reklamos kiekių, kol galų gale žmonės sužino apie naująjį verslą. O kaipgi Lietuvoje? Čia taip pat prireikia daug dėmesio. Tačiau maži miestai turi savą reklamos ekosistemą. Imones steigimas kaina yra įdomus tuo, kad galite neskirti per daug pinigų reklamai. Šios išlaidos įsiskaičiuoja į tai, kad gyvenate mažame mieste. Viskas sklinda iš lūpų į lūpas, ir žmonės akimirksniu sužino apie naujų parduotuvių, įstaigų atsidarymą. Kaip ir sužino, jog netrukus čia kažkas naujo atsitiks. Mažos vietos tuo ir žavios, jog visi labai laukia pokyčių.

MB steigimas: pats ar pas profesionalus?

MB steigimasMažoji bendrija gyvuoja jau pusę metų (nuo 2012 spalio). Per tą laiką įsteigta keli tūkstančiai įmonių, tačiau MB steigimas reikiamo pagreičio dar nėra įgavęs. Priežasčių tam yra kelios. Viena iš jų – informacijos stoka. Kita, teisingos informacijos trūkumas, privedantis prie tam tikrų mitų ir stereotipų kūrimo ir platinimo.

Girdėjau, Mažosios bendrijos buhalterinės apskaitos procedūros neaiškios ir patys VMI nežino, kaip ir ką daryti. Gal neapsimoka dar jos steigti…

Panašūs prietarai „žudo“ šią naują verslo formą, nors turėtų būti atvirkščiai. MB buvo sukurta po ilgų metų derinimo ir svarstymo. Įstatymo projektai buvo derinami nuo 2010 metų, tad vargu, ar per trejus metus nebuvo ruošiamasi buhalterinės apskaitos tvarkai paaiškinti VMI. Jei kuris naujai priimtas konsultantas ir nesuteikė reikiamos informacijos, tai nereiškia, kad VMI nežino, kaip teisingai tvarkyti Mažosios bendrijos buhalteriją. Tiesiog absurdiškas stereotipas ir tiek. Lietuvis – nelabai patiklus žmogus, dėl to viena abejonė gali sužlugdyti visą svajonę pradėti ir vystyti savo verslą. Bet šį kartą mes ne apie tai.

MB steigimas gali pasirodyti sudėtingas dėl tam tikrų dokumentų pildymo ir nežinomybės. Dėl to reiktų iš karto kelti klausimą – ar pats steigsiu Mažąją bendriją, ar patikėsiu šį darbą profesionalams?

Jeigu steigsiu pats, kokius dokumentus turėsiu surinkti? Kiek laiko sugaišiu juos rinkdamas? Kiek pinigų sumokėsiu už dokumentų priėmimą ir tvarkymą? Kiek streso patirsiu?..

Atsakykite sau į šiuos klausimus? Jei laiko turite daug, labai norite daug sužinoti apie pačią įmonės steigimo procedūrą, nes tai planuojate nuolatos daryti ateityje, esate pasiruošę be vaistų ir alkoholio susitvarkyti su stresu, kurį patirsite rinkdami reikalingus dokumentus ir laukdami notaro, tada būtinai steikite MB patys. Tai bus labai naudinga patirtis, be to galėsite pasigirti visiems kolegoms, kaip tai buvo sunku, bet jūs su tuo iššūkiu susitvarkėte per mėnesį. Nesvarbu, kad tokiomis kalbomis atkalbėsite dar tris žmones nuo idėjos susikurti savo verslą…

Jei laiko vis dėlto neturite, nenorite gilintis į procedūras ir popierizmus, taip pat nenorite patirti jokio streso, tada belieka profesionalų pagalba. Profesionalūs buhalteriai įmones steigia kiekvieną dieną. Jie yra pasirūpinę patalpomis, tad registracijos adresas suteikiamas iš karto, nebent norite įmonę registruoti savo nuosavame bute arba name. Viskas atliekama elektroniniu būdu su el. parašu, tad pas notarą lankytis nereikia. Be to yra galimybė MB įsteigti NEMOKAMAI. Taip, teisingai, už tai nemokėsite nė cento, net jei ir viską už jus padarys profesionalūs steigėjai ir teisininkai.

Po dokumentų užpildymo internetu, kuris trunka apie valandą (jei el. parašas „nestreikuoja“) reikia palaukti pora dienų ir viskas – galite tęsti įmonės tvarkymo darbus, nes jau turite ir antspaudą ir išrašą iš Registrų Centro sistemos, kad įsteigėte įmonę. Belieka atsidaryti atsiskaitomąją sąskaitą (MB steigimui nereikia turėti įstatinio kapitalo, tad kaupiamosios banko sąskaitos, kurioje būtų 10000 litų nereikia). Ir viskas – Jūs jau turite veikiančią Mažąją bendriją. Samdykite save vadovu, nustatykite algą, sudarykite panaudos sutartis, pagal kurias nuomojate iš savęs darbo priemones (kol kas dar jų neturite įsigijęs) ir pirmyn į verslo pasaulį.

Darbą, kurį darote vieną kartą gyvenime geriau palikite profesionalams, kurie tai daro kelis kartus per dieną. Tai galioja santechnikams, elektrikams, mechanikams, kirpėjams, tad kodėl neturėtų galioti ir įmonių steigėjams?..

10 priežasčių kodėl įmonėms verta rašyti blogą

blogas

 

 

1. SEO – reguliariai rašydami apie savo produktą/paslaugą su laiku Jūs turėsite didelę straipsnių biblioteką, kurioje bus daug raktažodžių, o pastarieji atves į Jūsų blogą lankytojus iš paieškų sistemų, ieškančių ko nors apie tai ką siūlote Jūs.

[more…]

2. Rašydami blogą, Jūs būsite priversti domėtis naujovėmis, taip neatsiliksite nuo rinkos pokyčių ir galėsite klientams duoti tai ko jiems reikia.  Įdėję keletą straipsnių DIY ( Do It Yourself ) tema sudominsite tikrai nevieną lankytoją. Na pvz. jei esate elektrikas parašykite straipsnį ‘Žingsnis po žingsnio kaip įsirengti rozetę”. Nauda ir Jums ir besidomintiems.’

3.  Blogo erdvė palanki diskusijoms.  Blogas turi tokia gerą savybę – galimybę diskutuoti, todėl klientas po Jūsų straipsniu gali pateikti klausimą, kažką pasiūlyti ar pasiginčyti. Taip Jūs leidžiate klientams būti arčiau Jūsų produkto.

4.  Blogas Jūsų produktą/paslaugą ir įmonės vardą padaro patrauklesniu dėl paprastų priežasčių. Dalyvaudami diskusijose po straipsniais Jūsų bloge, skaitydami straipsnius parašytus paprastu stilium, be aukštų materijų ir agresyvios reklamos, lankytojai jausis dalimi Jūsų produkto/paslaugos. Blogo dėka būsite arčiau žmonių.

5. Jūsų rašomas blogas gali išpopuliarėti internete kaip vienas geriausių savo srities blogų. Tai atvers vartus nemokamai reklamai, apie jus rašys ir kalbės kiti blogeriai. Žodžiu, neliksite nepastebėti.

6. Bloge galėsite pabrėžti savo produkto/paslaugos privalumus be didelės reklamos, kurios ir taip daug. ( SEO straipsnis parašytas nuoširdžiai, paprastai bus priimtinesnis lankytojams ir daug efektyvesnis, nei reklama kokiam tinklapy internete ).

7.  Turėsite vietą skelbti naujienoms, kurias perskaitys didesnis žmonių ratas.

8.  Būsite žingsniu toliau nei Jūsų konkurentai. Lietuvoj dar tik populiarėja įmonių blogai, tad galbūt būsite pirmieji savo srity, o jei ne, tai galbūt sukursite geresnį blogą už konkurentus.

9.  Blogo rašymas pakeis Jūsų, kaip įmonės mąstymą. Jūs patys sau stengsitės atsakyt į klausimus apie savo produktą ir su laiku išmoksite žiūrėti į save iš kliento pusės. Taip geriau suprasite ko klientui reikia.

10. Tai įdomu. ir skatina kūrybingumą. Rašydami Jūs pastebėsite, kad kiekvieną naują straipsnį galite parašyti vis įdomesnį. Tai naudinga ne tik blogo rašyme, bet ir kasdieniam bendravime su klientais, verslo pasiūlymu ruošime ir t.t. Išnaudokit visas savo galimybes.