Kas yra interjero dizainas ir iš kokių detalių susideda interjero dizainas?

interjero dizainasDaugelis žodynų apibūdina interjero dizainą kaip tam tikra dizaino sritį, kuri yra susijusi su viskuo kas yra aplinkui, t.y. su erdve supančia kažkokia tai patalpą. Šios srities specialistai stengiasi išsaugoti žmogaus asmeninę erdvę, paversti ją erdvesne, leidžiančia žmogui kvepuoti bei pailsėti nuo įtampos, streso patiriamo darbe nuo nuolatinio judėjimo, siekio pasivyti ar pralenkti gyvenimo ritmą. Tačiau interjero dizainas nėra tik paprasta erdvė, jis susideda iš daugelio detalių, tokių kaip:

  • Patalpų zonavimas; Šiame etape specialistas erdvę paskirsto zonas.
  • Baldų išdėstymas; Šiuo atvėju dizaineris suprojektuoja, kur ir kokie baldai turės stovėti. Beje, šis etapas yra labai svarbus, kadangi neretai visą vaizdą ir sudaro tai, kaip išdėstyti baldai, kokie parinkti ir t.t.
  • Elektros bei apšvietimo planavimas; Neretai žmonės net nesusimąsto apie šį dalyką. Juk daugeliui atrodo, kad tokie dalykai net neturi reikšmės, tačiau apšvietimas lemia labai daug ką. Juk dažniausiai siekiama , kad kambarys būtų kuo erdvesnis ir kuo šviesesnis. Todėl tai tikrai labai svarbi interjero dizaino detalė.
  • Grindų, lubų bei santechnikos išdėstymo planavimas;
  • Spalvų, apdailos medžiagų parinkimas; Šie dalykai labai svarbūs, kadangi spalvų paletė nulemia, kokios spalvos bus kambarys, taip pat tai padeda renkantis baldus bei siekiant juos suderinti. Taip pat spalva padeda nusakyti, kokio tipo bus kambarys, t.y. ar tai bus atvira, plati erdvė ar tai siauria, uždara erdvė. Beveik visi žmonės visuomet siekia, kad jų būstas bus erdvus, o spalvų paletė ir padeda tai padaryti.

Šios detalės ir interjero dizainas yra neatsiejama, kadangi jos yra pagrindinės, kurios atskleidžia, su kuo turi susidurti kiekvienas interjero dizainieris, siekdamas suprojektuoti kliento būstą bei įgyvendinti jo poreikius. Kadangi neretai interjero dizainas tampa vis aktualesne tema visuomenėje, tuomet pasidaro aišku, kad net ir tie, kurie nesinaudoja specialistų pagalbą, stengiąsi patys atkreipti į tai dėmėsį bei suderinti spalvų paletė bei baldus, jų interjerą. Žmonės siekia tai padaryti, todėl kad susikurtų savo asmeninę erdvę, kuri yra tarsi išsigelbėjimas, prieglobstis.

Granulinės krosnelės – garantuota šiluma namuose

granulines krosneles dianaDar ne visi lietuviai yra susipažinę, kas yra granulinės krosnelės. Daugelis vis dar pasitiki tik malkomis kūrenamomis krosnimis ir mažesnėmis krosnelėmis, tačiau viskas labai greitai kinta ir tobulėja, tad jeigu norite, kad ir Jūsų namuose tvyrotų maloni šiluma ir jaukumas, pasidomėkite apie granulines krosneles.

Apskritai granulinės krosnelės pasižymi kaip labai paprastas, taupus ir itin efektyvus namų šildymo metodas. Jų visų bendras bruožas – aukštas naudingumo koeficientas. Taip yra dėl to, kad jose yra įdiegta moderni kompiuterinė valdymo sistema, leidžianti suprogramuoti visos savaitės ar net mėnesio degimo laikus bei temperatūras. O jų degimo laikas gali siekti net 24 valandas. Dar vienas svarbus niuansas šiuolaikiniam žmogui yra tas, kad dabar granulinės krosnelės yra valdomos ir mobiliųjų aplikacijų pagalba. Tai galite padaryti net tik nuotoliniu pulteliu. Pažangios technologijos labai sparčiai žengia į mūsų kasdieninį gyvenimą, tad nepabijokite koja kojon žvengti kartu ir senąsias malkines krosneles keiskite moderniomis granulinėmis krosnelėmis.

Jei vis dar svarstote ir lyginate, kuri krosnelė geresnė – granulinės ar paprastos, kūrenamos mediena, yra geresnės, tai pateiksime keletą palyginimų. Visų pirma granulinės krosnelės buvo sukurtos naudojantis pačiomis naujausiomis technologijomis kaip ekologiškai švarus ir energiją taupantis šildymo įrenginys. Tad jos vienareikšmiškai yra pigesnis šildymo būdas už medienos deginimą. Granulinės krosnelės yra kūrenamos medžio granulėmis, kurios yra viena pigiausių kuro rūšių Lietuvoje. Į 6 mm skersmens ir 5-20 mm ilgio cilindro formos granules supresuotos pjuvenos, degdamos išskiria daug šilumos. Granulės palyginus su mediena išsiskiria mažu drėgniu (iki 12%) ir dideliu tankiu. Šių granulių gamybos procese naudojama gryna mediena. Čia negali būti aptinkama jokių lako, klijų ir kitų priemaišų. Tad galite būti tikri, kad granulės yra ekologiškai švarus produktas. Jos būna supakuotos į nedidelius patogius maišus po 15 kg ar 25 kg. Kadangi jų kaloringumas yra didesnis nei malkų, sandėliuoti reikia dukart mažiau vietos nei malkoms. Patogu ir praktiška.

Tad ilgai nesvarstę rinkitės modernų, taupų ir efektyvų namų šildymo metodą, kuris jus džiugins maksimaliais rezultatais, t.y. malonia šiluma namuose. Tokioms krosnelėms net nereikia katilinės patalpos. Jos gali būti statomos kambaryje, vietoje židinio.

Židiniai vs židinių kapsulės

Daugeliui iš mūsų židiniai reiškia namų jaukumą, modernumą, komfortą. Su pavydu tenka nulydėti žurnalų puslapius, kuriuose šeima jaukiai sėdi ant kilimo prie plevenančios židinio ugnies. Židinys, taip pat yra viena iš pirmųjų minčių, ateinančių  į galvą naujakuriams kai perkamas didelis privatus namas. Juk būtent jame yra visos galimybės įsirengti didelį ir jaukų židinį. Tiesa, ne kiekvienas turi tam galimybę, o ir židinys, kaip namų interjero dalis, yra reikalingas ne visiems. Tie, kurie nenori atiduoti didelės savo namų erdvės židiniui, dažniau renkasi židinių kapsules, kurios puikiai atlieka labai panašias funkcijas. Ieškote būdų, kaip sukurti jaukesnius namus? Dvejojate tarp galimybės įkurti didžiulį židinį ar modernią židinio kapsulę savo namuose? Privalumų ir minusų turi abu šie pasirinkimai.

židiniai          židiniai

Židinys – svajoniu pirkinys

Daugeliui žmonių didelis židinys yra tarsi svajonė. Kaip jauku namuose turėti liepsnojančią ugnį, kuri suteikia ne tik šilumos, bet ir jaukumo namams. Dideli mūriniai židiniai dažniausiai montuojami didžiules erdves turinčiuose namuose. Jie yra ne tik butaforinis namų papuošimas, jie turi ir savo funkciją – suteikia namams šilumą. Būtent tai labai dažnai pamiršta židinius įsirengiantys žmonės.  Šiandieninėje židinių gamyboje šiluma perduodama dvejais būdais: tiesiogiai nuo židinio (kai apšildomos tik aplink esančios patalpos) ir šilumą perduodant nuo šilumos kaupiklių. Tačiau būtent grožis vis dar yra pagrindinis didžiulių židinių privalumas. Jie, kaip niekas kitas papuošia namus ir, galima sakyti, net pakeičia jų interjerą. Tačiau gyvos šilumos įspūdį sukuria tik  uždari ar atviri ugnies židiniai. Neapsigaukite, nors dujinių ir elektrinių židinių montavimas gali pasirodyti paprastesnis, jie išskiria tik šilumą, tačiau ne ugnį.

Židinių kapsulės – modernus žingsnis

Kaip židinio alternatyvą gamintojai šiandien pirkėjams siūlo atkreipti dėmesį ir į židinių kapsules. Tai židinių ugniakurai, kurie dažniausiai yra kiek mažesni ir modernesni nei tradiciniai židiniai. Dažniausiai jie montuojami iš itin tvirto plieno, kuris gali nepakisti net ir prie itin aukštos temperatūros, tačiau visą šilumą išlaiko kapsulės viduje. Šis mini židinio variantas dažnai pasirenkamas ne tik privačių namų, bet ir butų gyventojų. Dėl nedidelės ugniakuro užimamos erdvės ir patogaus montavimo, daugiabučių gyventojai mielai renkasi tokią židinio alternatyvą. Tačiau labai svarbu apgalvoti, kad židinio kapsulė, turi būti įrengiama atsižvelgiant į visus saugumo reikalavimus. Labai svarbu, kad būtų išlaikytas tinkamas atstumas nuo sienos ir kitų baldų. Renkantis naujoviškas modernias židinių kapsules, sukuriamas jaukumo ir šilumos įspūdis namuose, prilygstantis namų interjerui su židiniu.