Pamąstymai tobulos grindų dangos beieškant

grindų dangosKiekviena detalė prisideda prie interjero visumos. Vieni daiktai yra funkcionalūs, kiti gražūs, o grindų dangos derina abi šias ypatybes. Jeigu dabar kaip tik mąstote, kokias grindis rinktis, galite minutę paskaityti lengvus pamąstymus – jie leis atsikvėpti nuo techninių terminų ir parametrų temos.

Kas apskritai yra grindys? Tai pagrindas po kojomis. Jos leidžia namuose vaikščioti švariai, išlaikyti būste daugiau šilumos, skleidžia jaukumą. Grindų rūšių būna įvairių, dažnai renkamasi pagal patalpą, t. y. skirtinguose kambariuose – skirtingus poreikius atitinkantis pagrindas. Ne paslaptis, kad parketlentės, plytelės ir kiti variantai yra skonio reikalas. Todėl pirmasis pamąstymas (klausimas) – grindų dizainą rinktis tokį, kuris atrodo gražus patiems, ar pasikliauti kaimyno nuomone?

Kas patinka kaimynui, nebūtinai turi patikti jums. Lygiai taip pat ir grindų dangos pasirinkimas dizaino požiūriu – subjektyvus reikalas. Galbūt jums patinka „Porsche“, bet savo draugui, besirenkančiam ekonomišką automobilį, nesiūlysite galingos kupė. Tokios tiesiog galioja ir grindų pasaulyje. Labiausiai akcentuotina, jog patys būsto šeimininkai turėtų nuspręsti, koks grindų dizainas vertas dėmesio. Na, o techninės ypatybės – tema, kurią reikėtų rutulioti su profesionalais, darysiančiais remontą.

Toliau tęsiant kalbą verta paminėti, jog grindų dangos savo išvaizda nemažai skiriasi. Mieliausią variantą atras kiekvienas. Jeigu pageidaujate šviesaus pagrindo, užsukę į parduotuvę galėsite rinktis bent iš kelių atspalvių bei raštų. Tas pats teigtina ir apie tamsesnes dangas. Žinoma, būna ir spalvingų dangų, kurios žavi ekspresija. Kiekvienas statantis ar remontuojantis būstą nusprendžia, ar nori subtilesnių, ar išraiškingesnių grindų. Aišku, tai priklauso ir nuo grindų rūšies. Vienokios yra medienos apdirbimo galimybės, kitokios plytelių, dar kitokiomis ypatybėmis pasižymi kiliminės dangos.

Gerai, dizainas – asmeninis pasirinkimas. O kaipgi dėl to, koks grindų dangos tipas labiausiai tiktų? Jei mąstote klausti kieno nors patarimo, geriausia būtų kreiptis į žmones, kurie šioje srityje puikiai susigaudo. Taip gausite geresnių patarimų nei tik iš nuogirdų.

Renkantis iš skirtingų variantų galima užsinorėti ko nors netradicinio. Taip imama ir nusprendžiama virtuvėje patiesti kilimą. Tokius praktinius dalykus reikia gerai apsvarstyti. Kodėl? Nes tam tikras dangos tipas, kad ir labai viliojantis, nebūtinai yra universalus. Dėmesys kreiptinas į naudojimosi patogumą. Juk tikrai nėra jokio komforto nuo kilimo valyti kiaušinio trynį ar karštą šokoladą. Todėl virtuvėje dažniausiai pasitaikančios grindų dangos yra plytelės. O štai kilimas puikiai tiks svetainėje. Joje taip pat yra rizika ką nors išpilti, bet visgi mažesnė. O jei taip ir nutiktų, yra specialių valymo priemonių.

Mąstymą, apimantį grindų dangas, palengvina tai, kad dizaino pavyzdžių ir informacijos apie vienokio ar kitokio dangos tipo privalumus pateikiama tiesiog internete. Čia galima ir įkvėpimo pasisemti, nes nuotraukose pavaizduoti įvairiausi šedevrai. Belieka tik išsirinkti, kokios grindys būtų tobuliausios…

Mažas vonios kambarys – sprendimai, padėsiantys vizualiai praplėsti erdvę

vonios įrangaNepaisant greitėjančio gyvenimo tempo, nemažą dalį savo laiko praleidžiame vonios kambaryje, tad natūralu, jog ši vieta tampa išskirtinai asmenine erdve, kurią norisi įrengti kuo jaukiau. Daugelis, planuodamas vonios kambario interjerą, susiduria su pagrindiniu klausimu – kaip mažame vonios kambaryje sutalpinti visą vonios įrangą ir tuo pačiu sukurti malonią atmosferą? Yra keletas taisyklių, kurios padės surasti atsakymą.

Nesvarbu, kokia vonios įranga yra kambaryje – tinkamai viską išdėsčius, galima pasiekti maksimalių rezultatų. Horizontalios linijos ir raštai ant įrenginių padės vizualiai praplėsti kambario plotį, tuo tarpu išsirinkę vertikalias linijas, voniai suteiksite papildomo aukščio. Svarbu atkreipti dėmesį, jog vertikalios juostos būtų kuo storesnės.

Kampinės dušo kabinos dažnai rekomenduojamos mažose vonios patalpose, tačiau turint vonią, vizualiai kambarį taip pat galima padidinti – tereikia įprastas dušo užuolaidas pakeisti skaidraus stiklo sienele.

Skaidrus stiklas – tik vienas iš pasirinkimų, norintiems didesnio erdvės pojūčio. Šviesių spalvų vonios įranga taip pat padės sukurti norimą atmosferą. Per daug baltos spalvos gali atrodyti šaltai, tad norint to išvengti, rekomenduojama rinktis tam tikrus tamsesnius akcentus, kurie pagyvins bendrą kambario interjerą, tačiau leis išlaikyti erdvės pojūtį.

Kuo daugiau natūralios šviesos bus vonios kambaryje, tuo erdvesnis jis atrodys. Neturintiems lango, reikėtų rinktis kiek įmanoma natūralesnę šviesą skleidžiančius šviestuvus ir papildomai apšviesti kambaryje esančius veidrodžius – nors jie ir taip praplečia erdvę, krentantys šešėliai sukuria papildomo jaukumo.

Veidrodžiai gali būti montuojami ant vonios spintelių – tokiu būdu pavyks ne tik vizualiai praplėsti erdvę, bet ir į spintelės vidų sudėti įvairius buityje naudojamus daiktus. Makiažo reikmenys, dantų šepetėliai ir visos kitos kasdien naudojamos prekės sukuria netvarkos ir chaoso įspūdį, tad geriausia jiems surasti nuošalesnę, mažiau pastebimą vietą.

Spintelės gali būti panaudojamos ne tik veidrodžiams, bet ir vonios praustuvams laikyti – šis praktiškas sprendimas suteiks galimybę vienoje vietoje laikyti viską, ko gali prireikti atliekant vonios procedūras ir nesirūpinti, kaip viską sutalpinti nedideliame vonios kambaryje. Kai tik yra galimybė, vonios įranga turėtų būti kabinama – nuo grindų pakelti įrenginiai taip pat vizualiai padidina erdvę.

Paskutinis, tačiau ne mažiau veiksmingas patarimas – skirti dėmesio mažoms detalėms. Net ir vienas, tačiau prabangus, o dar geriau – įdomus ar netradicinis pirkinys atkreips dėmesį į save taip, jog visiškai nebegalvosite apie kambario dydį. Žiūrint iš praktiškos pusės, erdvės tokiu būdu nesutaupysite, tačiau galėsite suteikti jai išskirtinumo.

Tuomet, kai visi pagrindiniai vonios kambario interjero planavimo aspektai aiškūs, belieka pasirūpinti, jog vonios įranga būtų kokybiška ir ilgaamžė – tinkamai išnaudoję mažą kambario erdvę, savo priimtais sprendimais galėsite džiaugtis ne vienerius metus.

Židinių apdaila natūraliu akmeniu

židinių apdailaNėra jaukesnės idėjos į namus, kaip tik natūrali ugnis. Geriausias pasirinkimas – židinys namuose. Daugeliui židinio idėja labai patinka, ypač kai interjero konsultacijai pas baldų gamintojus atvyksta naujakuriai. Retas kuris nenori gyventi jaukiuose namuose, kur vakare galima mėgautis šiluma prie malonų triukšmą skleidžiančio židinio. Lietuvoje židinių pasirinkimo įvairovė jau stebina daugelį klientų, o dar ir židinių apdaila padeda sukurti jaukų ir Jūsų namams labiausiai tinkantį interjerą.

Natūralus gamtos grožis

Lietuvoje, kalbant apie židinius ir jų apdailą, vis labiau populiarėja natūralios medžiagos, pavyzdžiui, apdaila akmeniu. Vienas populiariausių pasirinkimų – marmuras. Tai išskirtinės išvaizdos akmuo, suteikiantis namams šviesos, prabangos ir solidumo. Dažniausiai marmuras naudojamas kaip medžiaga, leidžianti pabrėžti židinio ilgaamžiškumą, masiškumą ir unikalumą. Geriausia marmuro savybė – universalumas. Jį galima naudoti tiek lauko, tiek vidaus statybos darbams ir beveik visose apdailos vietose. Jis lengvai prisitaiko prie temperatūrų kaitos, drėgmės, kitų aplinkos veiksnių.

Svarbiausia, kad iš marmuro gaminama židinių apdaila ilgus metus nekeičia savo išvaizdos, tad visuomet džiugina akį. Jei prie židinio nusprendėte derinti marmuro apdailą, pravartu pagalvoti ir apie kitas namų interjero detales. Geriausia, jei detalės derinamos tarpusavyje. Kitaip sakant, jei židinio apdailoje vyraus marmuras, rinkitės ir daugiau šio akmens namuose. Tai gali būti baro viršus, stalviršiai namuose, nedidelės dekoracijos ant spintų, sekcijų ar stalelių. Skirtingose vietose panaudotos marmuro detalės sukurs dar jaukesnį įspūdį namuose.

Senovės techniką prisiminus

Rengiant šiuolaikinius židinius, vis dar populiari židinių apdaila granito akmeniu. Tai iš kvarcitų išgaunamas akmuo, plačiai visame pasaulyje taikytas įvairiuose darbuose daugelį metų. Lietuviškuose namuose granitas atranda savo paskirtį, nes yra labai įvairiapusiškas. Jo plati spalvų ir raštų gama leidžia pritaikyti jį įvairiose namų erdvėse. Todėl granito pasirinkimas židinio apdailai suteiks namams ne tik šiek tiek senovės dvelksmo, bet ir leis daugiau improvizacijų interjere. Prie šio akmens apdailos puikiai dera skirtingos medžiagos ir stiliai. Todėl dažniausiai granito apdailos elementus renkasi žmonės, ieškantys naujovių. Norintys išbandyti naujus derinius ir netikėtus interjero sprendimus savo namuose.