Internetinių svetainių kūrimas: pagrindiniai etapai

Internetinių svetainiu kurimas susideda iš kelių etapų. Pirmasis jų – tai informacijos surinkimas. Specialistai visada stengiasi išsiaiškinti kliento poreikius, ir tik tada galima pereiti prie kito žingsnio – darbų planavimo.  Šiame etape sudaromas darbų atlikimo planas, nustatoma, kiek laiko gali trukti internetinės svetainės kūrimas, įvertinama, kokia gali būti sukurtos svetainės kaina. Planavimo etape numatoma, kokia bus svetainės struktūra, ir  pasirengiama būsimiems darbams.

Kitas žingsnis – tai internetinės svetainės dizaino kūrimas. Šis etapas yra vienas svarbiausių, nes dizainas reprezentuos jūsų teikiamas paslaugas ar siūlomas prekes. Svarbu yra logotipas, fonas, teksto šriftas, spalvos  bei kiti elementai.  Šiame etape elementų kūrimas derinamas su klientu, ir tuomet, kada išsiaiškinami lūkesčiai, galima toliau tęsti darbus.

Po to, kai yra numatoma, koks bus internetinės svetainės dizainas, galima imtis programavimo darbų. Šis žingsnis yra ypatingai svarbus, nes nuo jo priklausys puslapio funkcionavimas. Pabaigus šiuos darbus, galima imtis informacijos įvedimo ir turinio publikavimo (svetainės tekstai gali būti įvedami ir vėliau, kada bus paruošti tekstai, atitinkantys kalbos kultūros ir gramatikos reikalavimus). Visi šie žingsniai yra labai svarbūs, nes iš jų susideda visų internetinių svetainiu kurimas.

Kiekvieno kliento poreikiai yra skirtingi, todėl  visada svarbu pagalvoti, kokie yra jūsų lūkesčiai. Svetainiu kurimas visada priklauso nuo kliento poreikių, tad labai svarbu išsiaiškinti, kokie jie. Turėtumėte apsvarstyti, kaip turėtų atrodyti internetinės  svetainės dizainas bei kaip turėtų būti išdėstyti internetinio puslapio  elementai. Internetinės svetainės valdymas – taip pat labai svarbus, taigi, man visada svarbu žinoti, ar klientas yra pažengęs interneto vartotojas, ar tik pradedantis, – nuo to gali priklausyti ir internetinės svetainės valdymo sudėtingumas. Visada yra paprasčiau įvertinti klientų lūkesčius, kada yra nurodomi tam tikrų internetinių svetainių pavyzdžiai. Peržiūrėkite įvairias internetines svetaines, ir galbūt jums kils idėjų, kokia turėtų būti jūsų internetinė svetainė.

Specialistai visada siekia geriausio rezultato, todėl galite būti tikri, kad atliktu darbu jums neteks nusivilti.  Internetinė svetainė bus būtent tokia, kokios ir tikėtis, nes didelis dėmesys skiriamas klientų poreikių analizei kiekviename internetinės svetainės kūrimo etape.  Galite būti tikri, kad kokybe neteks nusivilti: patirtis kuriant internetines svetaines specialistams leidžia geriau suprasti klientų poreikius ir siekti maksimaliai gero rezultato.

Svetainiu kurimas – tai svarbi investicija pradedant bet kokį verslą. Šiandien vis daugiau žmonių reikalingos informacijos ieško internete, todėl svarbu, kad informacija apie jūsų  įmonės veiklą būtų prieinama interneto vartotojams. Visai nesvarbu, ar tik pradėsite verslą, ar jau kurį laiką jį vystote, bet kuriuo atveju internetinė svetainė jums bus reikalinga. Jums paprasčiausiai reikia kreiptis į specialistus, kurie siūlo internetinių svetainių kūrimą, ir labai greitai galėsite džiaugtis profesionaliai sukurta internetine svetaine.

Interneto puslapių kūrimas ir priežiūra

interneto puslapių kūrimasInterneto puslapius kurti dabar gali kiekvienas. Taip, kiekvienas studentas, kuriam nesvetimos technologijos ir domėjimasis, kaip pigiau ir greičiau susikurti savo vietą internete. Bet ar kiekvienas sugeba tą sukurtą puslapį paversti interneto rinkodaros įrankiu ir jį nuolatos prižiūrėti?

Pats interneto puslapių kūrimas yra tik pirmas žingsnis interneto rinkodaros srityje. Toliau prasideda kur kas daugiau laiko reikalaujantys procesai. Vienas jų yra puslapio priežiūra. Kas gi tai? Ką ten prižiūrėti?

Interneto puslapių priežiūra yra:

  • Nuolatinis informacijos atnaujinimas interneto svetainėje. Prižiūrėtojai stebi, ar nereikia ko pakeisti, ar nebėra pasenusios informacijos, ar viskas, kas buvo planuota, sudėta į puslapį.
  • Informacijos formatavimas. Tik tinkamai suformatuotas tekstas yra priimtinas skaitytojui, kuris yra kartu ir potencialus klientas. Jei teksto bus daug ir jis nebus formatuotas, tai gali turėti net ir atstūmimo poveikį.
  • Daugialypės informacijos pateikimas. Tai teksto iliustravimas specialiomis iliustracijomis (jos neturi būti vogtos!), grafikais, reklaminėmis antraštėmis, vaizdo klipais ir kitomis interaktyvios informacijos formomis (prezentacijos, virtualūs turai, socialinių tinklų pasisakymų įskiepiai ir t.t.)
  • Stebėjimas, ar puslapis atsiverčia sparčiai, ar jame nėra kodo klaidų. Tai susiję ne tik su SEO, bet ir su patogumu lankytojui.
  • Nuolatinis tam tikrų įskiepių ir funkcijų atnaujinimas. Kas kuris laikas visi pašaliniai įskiepiai (pavyzdžiui, pasidalinimo socialiniuose tinkluose mygtukai, Facebook puslapio laukas ir t.t.) keičia savo kodą. Jo laiku neatnaujinus, puslapis gali būti deformuotas, tapti lengva auka įsilaužėliams.
  • Saugumo priemonės. Prižiūrėtojas imasi elementarių ir sustiprintų saugumo priemonių, kad į puslapį nebūtų laužiamasi, bandoma įterpti kenkėjiškų programų.
  • Svetainės talpinimo priežiūra – stebimas hostingo darbas ir poreikiai. Tai ypač aktualu, kai svetainės lankytojų srautai šokinėja dramatiškai.
  • Konsultacijos ir darbuotojų, kas dieną dirbančių su puslapio informacija apmokymas, kasdieninis kylančių problemų sprendimas.

Kaip matote, interneto puslapio priežiūra – labai atsakingas ir reikalingas darbas, kurį gali dirbti ne kiekvienas mėgėjas puslapių kūrėjas. Tai verslo, vertinančio ilgalaikį bendradarbiavimą ir besilaikančio duotų įsipareigojimų, paslauga. Joks studentas to nepadarys geriau, nei profesionalai. Aišku, tie profesionalai, kurie sukūrė puslapį, prižiūrės jį geriausiai.

Interneto puslapių kūrimas – pirmas žingsnis, priežiūra – antras, o kas tada trečias? Apie tai – kitame straipsnyje.