Paskatinkite vaiką mokytis programuoti

raspberry pi kompiuteriaiŠiais laikais gyvenimas be technikos yra kur kas sudėtingesnis. Tie, kurie nesinaudoja kompiuteriais paprasčiausiai nežino, kiek laiko jie sugaišta veltui atlikdami tam tikrus darbus. Kur kas paprasčiau ir patogiau išmokti naudotis įranga ir vėliau džiaugtis jos nauda. Galbūt todėl programavimas tapo tarsi kvėpavimu, kuris gali užtikrinti, kad žmogui bus nesunku susirasti gerai apmokamą darbą ir uždirbti padorią algą. Raspberry pi kompiuteriai šiuo metu yra labai patraukli mokomoji priemonė, kuri leidžia perprasti pirmuosius programavimo žingsnius.

Vertinimas ir nuvertinimas

Visi anksčiau buvome vaikai ir puikiai žinome, kad kai mums per prievartą yra sakoma daryti tam tikrus darbus, atrodo, iškyla tarsi atvirkštinis rezultatas ir mes paprasčiausiai nebenorime to daryti. Labai panašiai yra ir su mokymusi programuoti. Daugelis vaikučių patys gal net ir susimąstytų apie tai, tačiau kai tėveliai pradeda per prievartą kišti programavimo darbus – daugelis abejingai žiūri ir nenori tuo užsiimti. Geriausia yra darbus paversti pramoga, kuri paskatina įvertinti ir džiaugtis galimybėmis.

Puikiausias būdas sužavėti vaiką programavimu – raspberry pi kompiuteriai. Tai yra pats geriausias ir paprasčiausias būdas parodyti, kad programavimas gali būti tikras malonumas.

Rapsberry pi kompiuteris gali būti puiki dovana įteikiama pačių gražiausių metų švenčių metu. Tokiu atveju vaikas bus kur kas labiau sudomintas ir tokiu atveju jis kur kas labiau norės naudotis kompiuteriu, mokytis, kaip reikia atlikti vienus arba kitus darbus.

Pamokos ir internetiniai vaizdeliai

Raspberry pi kompiuteriai yra nepelno siekiančios organizacijos kompanija, kurios tikslas yra paskatinti neturtingų šeimų vaikus mokytis programuoti ir kur kas geriau susipažinti su elektronika. Visgi, nebūtina keliauti į specialius seminarus arba lankytis specialias pamokas, kurių metu aiškinama, kaip reikia naudotis šiais mini kompiuteriais.

Pirmiausia reikia įvertinti tai, kad yra išleista labai daug knygų, kur galima atrasti detalią informaciją ir paprasčiau suvokti, kokiu principu viskas veikia. Dar vienas didelis pliusas yra patys įvairiausi vaizdeliai, kurie taip pat pateikiami internete ir kurie taip pat labai naudingi norint perprasti sistemą. Galima atrasti ir labai daug įvairiausių forumų, kuriuose diskutuoja asmenys, kurie turi šiuos mini kompiuterius. Didelis pliusas yra tai, kad egzistuoja ir lietuviški forumai, kur patirtimi dalinasi tautiečiai. Tokiu atveju galima susitikti, aptarti naujoves ir pabandyti kartu išrasti kažką geresnio ir naudingesnio.

Mokymasis kaip žaidimas

Raspberry pi geriausiai vaikų priimamas ir labiausiai naudojamas yra tuomet, kai mokslas yra pateikiamas kaip žaidimas. Ir taip yra tikrai ne tik su šiais kompiuteriais. Paprasčiausiai vaikai žaisdami išmoksta labai daug naujų dalykų, tad ir šis kompiuteris gali būti puiki priemonė.

Nupirkite vaikui ne tik patį kompiuterį, tačiau ir įvairiausius priedus, kurie įrangai suteikia kur kas daugiau funkcionalumo, kadangi tuomet su ja galima atlikti kur kas daugiau pačių įvairiausių darbų. Svarbiausia, kad šiuo metu tiek įrangos, tiek priedų kainos yra gana nedidelė, tad kiekvienas asmuo pagal savo poreikius savo vaikui gali nupirkti tokį komplektą, kuris jam yra priimtinas. Būtinai pasitarkite su specialistais, kadangi nusimanant šioje sferoje dažnai sunku pačiam nuspręsti, koks kompiuteris yra reikalingas ir koks leistų išmokti naujos  bei naudingos informacijos.

Pirkite iš lietuviškų prekybos vietų. Tokiu atveju pavyks atrasti naudingos informacijos ir tuo pačiu nepatikusią prekę grąžinti bei atgauti visus išleistus pinigus.

Kompiuterių remontas – puiki pagalba sugedus Jūsų kompiuteriui

kompiuterių remontasTechnikos gedimas – vienas dažniausiai pasitaikančių gedimų visose srityse. Šiais laikais, kai technologijos lipa pačios sau ant kulnų, jose netrūksta broko, įvairių gedimų, kurie gali būti pašalinti tik šios srities specialistų. Kompiuteriu remontas puiki paslauga, kuri Jums padės išspręsti visas iškilusias bėdas. Visoje Lietuvoje yra labai daug kompiuterių taisyklų. Visos iš jų išsiskiria įvairiais remonto metodais – viena taisykla siūlo konkurencingą kainą, tačiau laukti kol Jūsų kompiuteris bus pataisytas – tektų ilgai. Kitos kompiuterių taisymo įmonės siūlo greitą paslaugą, tačiau kaina gali būti akis badanti. Prieš renkantis tokią paslaugą, vertėtų gerai pagalvoti ko Jums reikia – staigios specialistų pagalbos, tačiau už tai mokėti nemažą pinigų sumą, ar jau geriau šiek tiek palaukti, tačiau ekonomiškai susitvarkyti savo sugedusį kompiuterį? Tai labai sunkus klausimas kiekvienam žmogui susidūrusiam su šia problema, kadangi labai sunku apsispręsti kuris variantas yra naudingesnis.

Kompiuterių remontas labai patogi paslauga, kuri yra siūloma kone visuose Lietuvos miestuose. Kompiuterių remontas Vilniuje pasižymi tuom, kad tai yra didžiausias Lietuvos miestas, savaime aišku tai sukuria didžiausią paklausą ir pasiūlą visose srityse, be išimties ir kompiuterių remonte. Sostinėje gali rasti visko – nuo pačio pigiausio meistro, pas kurį teks palūkėti mažiausiai savaitę, iki tokio meistro, kuris iš Jūsų paprašys kelis kartus daugiau, tačiau Jūsų kompiuterį sutaisys per kelias valandas, ar vieną darbo dieną. Panašią pasiūlą gali sukurti ir kompiuterių remontas Kaune, kadangi tai antras pagal dydį Lietuvos miestas, kur tikrai galite rasti pačių įvairiausių taisyklų pasiūlymų, tačiau, kaip jau minėjau, visada reikia mokėti atsakingai išsirinkti.

Vertėtų paminėti ir mažesnius Lietuvos miestus – kompiuterių remontas Šiauliuose, ar kompiuterių remontas Klaipėdoje pasižymi mažesne pasiūla, tačiau kai pasiūla mažesnė, lengviau išsirinkti, nes nėra tokios didelės pasirinkimo laisvės, todėl šiuo atveju, galbūt galėtumėme suteikti minimalų pranašumą mažesniems miestams. Kompiuterių remontas Marijampolėje taip pat pasižymi mažesne pasiūla nei ji yra didesniuose Lietuvos miestuose, tokiuose kaip Lietuvos sostinė Vilnius, ar laikinoji sostinė – Kaunas. Tačiau norint surasti tinkamą meistrą, tai galima padaryti labai nesunkiai, tačiau reikia gerai pasidomėti, pasiklausti atsiliepimų. Kuo mažesnė pasiūla tuo lengviau turėtų būti atrasti žmogų, kuris galėtų duoti patarimų šiuo klausimu, galėtų pasidalinti savo patirtimi, jei jam kada teko taisyti savo kompiuterį vienoje ar kitoje kompiuterių taisykloje.

Sudėjus visus pliusus, reikėtų paminėti ir neigiamą kompiuterių remonto pusę – aklai pasitikėdamas kompiuterių remonto įmonėmis, gali prarasti savo kompiuterį, ar duomenis, kurie yra Jūsų kompiuteryje. Turbūt teko girdėti žiniasklaidoje, kad tokie atvejai – dažnai pasitaikantys. Kompiuterių remontas Panevėžyje tuo pasižymi. Mano paskutinis girdėtas pasakojimas apie remonte pavogtą kompiuterį buvo būtent šiame mieste. Tačiau negalima išskirti vieno miesto, o duodant savo kompiuterį į kitų žmonių rankas, visada būkite budrūs, nesvarbu kokiame mieste tai darytumėte.

 

Apple Mac: kokiais atvejais verta jį rinktis?

apple macKalbant apie  naujausius  prietaisus, neretai yra pateikiama ypač daug informacijos, tačiau tuo pat metu dėmesį verta atkreipti ir į tai, jog pastarųjų pasirinkimas – įspūdingas. Būtent  tai, kad ir kaip keistai beskambėtų, neretai apsunkina pasirinkimą. Tačiau yra sprendimas, kuris gelbsti tokiais atvejais – tereikia žinoti, kokiais verta įsigyti vieną ar kitą matmenį. Ne išimtis yra ir Apple Mac (platesnė informacija). Būtent šį kartą ir pasidomėsime, kokiais atvejais šis įrenginys tampa geriausiu pasirinkimu.

Darbo pobūdis – daug  rinkti daug teksto

Yra darbų (tekstų kūrimas, rinkimas, vertimas ir pan.), kurie reikalauja vieno dalyko – turite surinkti daug teksto ir tai tenka daryti kiekvieną dieną.  Tokiu atveju kompiuteris tampa vienu pagrindinių darbo įrankių, tad labai svarbu pastarąjį pasirinkti tinkamai. Būtent tuomet idealiai tinka Apple Mac. Kodėl šis pasirinkimas vienas geriausių? Atsakymas labai paprastas – kuriant šį prietaisą, kiekvienas klaviatūros mygtukas projektuotas iš naujo – įgyvendinant dar modernesnius bei įžvalgesnius sprendimus. Būtent todėl Apple Mac klaviatūra yra dar tikslesnė, mygtukai – dar  labiau kompaktiški, tad  teksto rinkimas ja – ne tik malonesnis, bet ir pareikalausiantis mažiau laiko nei įprastai.

Dirbate  ar laisvalaikį leidžiate skirtingose vietose

Apple Mac – prietaisas, idealiai tinkantis tiek darbui, tiek pramogoms. Tačiau labai dažnai yra sakoma, kad ir vienas, ir kitas užsiėmimas tampa kur kas produktyvesniu tuomet, kai yra keičiama aplinka. Nepraleiskite progos pasinaudoti šia idėja ir jūs: jei vieną dieną dirbote kambaryje, jaukiai įsitaisę ant sofos, šiandien  šią aplinką išmainykite į terasą kurioje galėtumėte mėgautis grynu oru; jei filmą žiūrėjote lovoje, tai knygos skaitymui pasirinkite poilsio kampelį sode. Šiuos ketinimus įgyvendinti  padės ir Apple Mac. Gaminys sveria mažiau nei 1  kilogramą, tad jį lengvai  bei greitai pernešite iš vienos vietos į kitą.

Norite kokybiško ir tikroviško vaizdo

Jei kompiuterį dažniausia  naudojate tik teksto rinkimo darbams, tokiu atveju vaizdo kokybė nevadina svarbiausio vaidmens, tačiau tuo atveju, jei jūsų darbas yra susijęs su nuotraukų apdorojimu, logotipų sprendimu ar tiesiog daug laiko praleidžiate žiūrėdami filmus ar žaisdami žaidimus, tokiu atveju vaizdo kokybė įgyja kitą prasmę. Ją tikrai garantuos Apple Mac, kadangi įrenginys turi ištisinio stiklo Retina ekraną, kuris garantuoja ypač raiškų bei tikrovišką vaizdą. Per jūs akis nepraslys net menkiausia detalė.

Stilingas dizainas

Daugeliu atvejų gaminio išvaizda taip pat yra labai svarbi. Norite stilingo prietaiso, puikiai  atrodysiančio  tiek klasikinio stiliaus namuose, tiek modernaus stiliaus biure? Ir vienu, ir kitu atveju Apple Mac tiks: preciziškai ištobulintų linijų gaminys papuoš ir namus, ir darbo kabinetą. Maža to, galite rinktis vieną iš trijų spalvų: auksinę, sidabrinę ar pilką, visos jos – kuria prabangos įspūdį.

Belieka tik apibendrinti visą informaciją ir daryti išvadą, jog Apple Mac yra puikus  pasirinkimas tuomet, kai: jūsų darbo pobūdis susijęs su teksto rinkimu, nuotraukų apdorojimu, daug laiko praleidžiate žiūrėdami filmus ar  žaisdami žaidimus, dirbti bei laisvalaikį leisti norite skirtingose vietose, ieškote stilingo kompiuterio, kuris tiktų tiek klasikinio stiliaus namuose, tiek modernaus stiliaus biure.

Nešiojami kompiuteriai naujiems mokslo metams

nešiojami kompiuteriaiNauji mokslo metai jau ne už kalnų, tad jiems artėjant svarbu pasirūpinti visa reikiama amunicija. Be pieštukų, tušinukų ir sąsiuvinių išsiversti būtų sunku, tačiau dabar kur kas aktualesnis tampa ir naujos technikos pasirinkimas. Nešiojami kompiuteriai yra būtent ta prekė, be kurios sunku būtų pradėti naujus mokslo metus, tad tai neabejotinai tampa svarbiu ir labai aktualiu pasirinkimu kiekvienam moksleiviui ir studentui.

Šiandien įvairiose mokslo įstaigose darbas su kompiuteriu palengvina bei paspartina visą mokymosi procesą. Tai tampa neatsiejama kiekvieno moksleivio ir studento mokymosi dalimi. Be kompiuterio sunku būtų atlikti net ir menkiausius darbus. Spartus nešiojamas kompiuteris su bevieliu internetu bet kam gali atverti plačias galimybes, tad nenuostabu, kad dirbant su senu aparatu dažniausiai jaučiamas diskomfortas. Technikos progresas vis labiau šuoliuoja į priekį, tad atsinaujinti rekomenduojama kiekvienam.

Kaip ir bet kokia kita nauja technikos įranga, taip ir nauji nešiojami kompiuteriai vartotojui suteikia daug geresnes naudojimosi sąlygas. Nauja technika būna daug geresnė ir pažangesnė už senąją, tad įsigyti naujausią ir pažangiausią įrangą mokslui, darbui ar laisvalaikiui gali būti nepaprastai naudinga. Toks pranašumas padės greičiau atlikti pavestus darbus, tad patogu bus ne tik dirbti, bet ir pramogauti.

Įsigyti naują nešiojamą kompiuterį visai paprasta. Tam nereikia nei daug pinigų, nei žinių. Dažniausiai kompiuterio specifikacijose nurodyti skaičiai kalba patys už save, tačiau net ir nežinant, kokio kompiuterio siekiama įsigyti, visuomet galima to paklausti prekybos centruose dirbančių konsultantų. Kai klausimai spaudžia krūtinę, o abejonės temdo protą, tinkamą nešiojamą kompiuterį išsirinkti padės kvalifikuoti prekybos centro specialistai. Svarbiausia nepirkti aklai, nes ne kiekvienas brangus ar iš akies įsigytas pirkinys pasitarnaus geriausiai.

Mokslo metus reikia pradėti tinkamai, o tai užtikrinti be abejonės padeda nauji nešiojami kompiuteriai. Su nauju ir daug galingesniu kompiuteriu bus maloniau mokytis ir dirbti, tad tai tampa puikia ir net būtina investicija į savo mokymosi ateitį. Neverta gaišti laiko su sena aparatine įranga, kadangi dabar greitesnį, galingesnį ir spartesnį kompiuterį galima įsigyti daug pigiau ir paprasčiau.

Kaip įsigyti gerą kompiuterį pigiau?

HP firmaKompiuterių pasirinkimas dabar tikrai didelis. Vienintelė problema – ne visada pavyksta rasti norimą įrenginį už priimtiną kainą. Peržvelgus prekybos centrų pasiūlymus, galite rasti pačių įvairiausių kompiuterių, kurie kainuoja nuo dviejų kelių šimtų iki trijų tūkstančių eurų ir daugiau. Jeigu įskaičiuosime ir planšetes, tuomet galima būtų rasti ir 50 eurų kainuojantį kompiuterį, tačiau kažin ar verslui ir biuro dokumentų tvarkymui tokio varianto užteks. Taigi, kaip pasielgti gudriai ir įsigyti gerą, visus jūsų norus ir poreikius atitinkantį kompiuterį pigiau? Pateiksime keletą protingų sprendimų.

  1. Kompiuteriai pigiau parduodami internetu. Peržvelgus internetinių parduotuvių asortimentą, galima greitai pastebėti, kad kainos svyruoja į kliento pusę. Statistiškai, elektroninės parduotuvės siūlo apie 10 – 20 procentų pigesnes kainas be akcijos. O išpardavimai internete vyksta kur kas dažniau. Taigi, norėdami nusipirkti nešiojamą arba planšetinį kompiuterį, prieš lėkdami į didelį prekybos centrą geriau pirma atverkite interneto naršyklę ir peržiūrėkite elektroninių parduotuvių pasiūlymus – galite likti maloniai nustebinti.
  1. Susirinkite nešiojamą kompiuterį patys iš užsakytų detalių. Įrenginys kainuos pigiau surinkus jį iš detalių. Tačiau, ne tik norintys sutaupyti asmenys renkasi tokį būdą –žaidimų entuziastai, preciziškų parametrų norintys žmonės taip pat mieliau renkasi surinktą kompiuterį, nei jau iš anksto paruoštą modelį. Tokiu atveju, jums nereikės mokėti už gamintojo vardą, o kompiuterį galėsite „susikonstruoti“ iš jums labiausiai reikalingų parametrų. Pavyzdžiui, galbūt jums visai nereikia vieno terabaito kietojo disko, tačiau ne pro šalį būtų optinis Blu-Ray įrenginys ir šeši gigabaitai operatyviosios atminties.
  1. Pirkite jau naudotą kompiuterį. Perkant ne naują, o jau savininką turėjusį įrenginį, „atkris“ nuo 50 iki 90 procentų jo kainos, tad gausite neblogą nešiojamą kompiuterį su gerais techniniais parametrais už labai mažą kainą. Vienintelis minusas tas, kad garantija jau greičiausiai bus pasibaigusi, todėl rizikuojate išleisti papildomai remontui, jei kažkas suges.
  1. Pirkite mažiau žinomų arba sunkiai besiverčiančių kompanijų produktus. Ne visi vartotojai suvokia, kad neretai sumoka pusę arba net dar daugiau kainos vien tik už kompanijos vardą. Taigi, jeigu jums nereikia Apple arba Samsung gaminio, galite drąsiai pasidairyti panašių parametrų stacionaraus ar nešiojamo įrenginio, kurį pagamino jums ne taip gerai žinoma firma. Tai visiškai nereiškia, kad išsirinktas kompiuteris bus blogesnis, kadangi garantija galioja visiems. Šiuo atveju, didelio dėmesio galėtų sulaukti HP kompanija – neseniai ši kompanija pasidalijo į dvi skirtingas įmones, todėl savo senesnę produkciją dabar išparduoda geromis kainomis, o naujausi HP modeliai gerokai pigesni už kitų žinomų vardų produkciją, kadangi HP firma siekia sugrįžti į rinką ir reabilituotis už visus praėjusius metus, kai įmonės viduje vyko derybos ir kompanija negalėjo tiek daug laiko skirti naujos produkcijos gamybai.

Taigi, kaip matote, yra keletas puikių variantų, kaip kompiuterį galima įsigyti gerokai pigiau. Svarbiausia – įvertinkite, ko labiausiai reikia – nuspręskite, kokie parametrai jums būtų svarbiausi, ar kompanijos vardas jums turi daug reikšmės, ar nebūtumėte nieko prieš naudotis jau ne pirmus metus naudotu įrenginiu.