Viskas ką reikia žinoti apie refinansavimą

refinansavimasRefinansavimas yra skolos perdavimas kitai bendrovei. Tačiau ne viskas taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šio proceso metu peržiūrimos kredito suteikimo sąlygos, pervertinamos asmens galimybės skolintis ir atliekama dar dešimtys kitų veiksmų. Kita vertus paskolos refinansavimas gali padėti gauti kreditą geresnėmis sąlygomis.

Palūkanų norma

Ekonomika vis sukasi keturių etapų ciklu. Vartojimo periodu paimta paskola su rekordiškai žemomis palūkanomis yra puikus sprendimas. Tuo tarpu, krizei išaušus ir palūkanoms pasiekus aukštumas paimta, kad ir mažesnė, paskola gali tapti kirviu po kaklu. Tokiais atvejais nukritus palūkanoms ir gerėjant skolinimosi sąlygoms palankus paskolu refinansavimas bankuose gali tapti praktišku sprendimu.

Paskolos suma

Dažniausiai paskolos refinansavimas siūlomas mažesnių sumų skoloms perkelti į kitą kompaniją. Tai iki 10 tūkst. Eur. Net ir bankai neskuba pasirašyti perkreditavimo sutarties jeigu skolos suma viršija didesnę nei jau minėtą dešimties tūkst. Eur ribą. Tai maksimali suma, kuri suteikiama asmenims, kurie gali pasigirti nepriekaištinga asmens kredito istorija ir pastoviomis pajamomis. Tuo tarpu refinansavimas be uzstato dažniausiai siūlomas prastesnėmis sąlygomis. Kredito refinansavimas be turto ikeitimo turi nebūtinai būti mažesnės sumos, bet beveik visada bus su didesnėmis palūkanomis nei įprastai.

Greitųjų kreditų bėdos

Vis dėlto, bankai labai skeptiškai žvelgia į tokį dalyką kaip kreditų refinansavimas. Tarkim, paskolos refinansavimas swedbank, paskolos refinansavimas seb ar refinansavimas nordea yra galimas ir labai populiarus. Šių bankų paskolu refinansavimas atsiliepimai yra tik teigiami. Tačiau greitųjų kreditų kategorija įeina į rizikos zoną. Todėl čia į pagalbą ateina privačios kredito bendrovės, tokios kaip manokreditas.lt.

Verslas verslui

Verslui kartais atsiranda būtinybė refinansuoti obligacijas. Taip pat paskolu refinansavimas kaune ir kitur yra naudingas jeigu siekiama sujungti dvi ar daugiau paskolų į vieną. Perkreditavimas verslui naudingas ir tuo atveju, jeigu siekiama padidinti kredito sumą.

Būtina paminėti ir tai, kad refinansavimas galimas tik atsižvelgiant į pirmosios paskolos sutarties sąlygas. Juk sutartis nutraukiama anksčiau išmokėjimo. Dažniausiai tai kainuoja papildomai. Todėl reikia neskubėti ir gerai paskaičiuoti kaip ir kiek refinansavimas padės sutaupyti.

Paskolos dirbantiems užsienyje išduodamos, jeigu nėra išsiregistravimo iš LR

paskolos dirbantiems užsienyjeTeko patirti nesėkmę emigravus? Nežinote kaip grįžti į Lietuvą? Šiuo atveju, paskolos dirbantiems užsienyje dabar išduodamos tik esant tam tikroms aplinkybėms. Tai reiškia, kad jeigu bandysite skolintis pinigų iš Lietuvoje veikiančių kredito įstaigų, tai tikėtina, kad jos atsisakys jums išduoti kreditą. Paprasčiausiai, dabar kredito bendrovėse galioja gana griežta tvarka, o ji numato, kad asmenys, kurie negyvena Lietuvoje, paskolų gauti negali. Dėl šios priežasties jums reikėtų paieškoti kitų skolintojų, ypač tų, kurie yra registruoti toje šalyje, kurioje dabar gyvenate. Paskolos dirbantiems užsienyje dažniausiai siūlomos tik išimtiniais atvejais, todėl kiekvienam skolintis ketinančiam emigrantui reikėtų tais atvejais pasidomėti plačiau.

Paskolos dirbantiems užsienyje neišduodamos, nes kreditoriai bijo prarasti savo pinigus.

Logiška, kad užsienyje gyvenantiems, bet Lietuvoje norintiems pasiskolinti asmenims nepatinka, jog kreditoriai jiems neskolina pinigų. Tačiau verta pažymėti, kad tokioje situacijoje jūs ir patys elgtumėtės analogiškai, jeigu patys turėtumėte skolinti pinigus kitiems užsienyje gyvenantiems asmenims. Tokiu būdu kredito įstaigos stengiasi išvengti apgavysčių ar slapstymosi nuo įsipareigojimų vykdymo. Aiškiau kalbant, kreditoriams bus sunkiau išieškoti skolas iš tokių asmenų, kurie negauna pajamų Lietuvoje.

Norint skolas išieškoti užsienyje, galite tekti kaip reikiant pavargti, ypač jeigu kalba eina ne apie Europos Sąjungai priklausančias valstybes. Jeigu norite gauti kreditą internetu iš Lietuvoje registruotų vartojimo kredito teikėjų, tai tuomet ir patys turite būti registruoti mūsų šalyje.

Paskolos dirbantiems užsienyje išduodamos tik tuomet, jeigu asmuo neišsiregistruoja iš Lietuvos.

Didžiausia klaida būtų laikomas išsiregistravimas iš nuolatinės gyvenamosios vietos Lietuvoje, jeigu į užsienį važiuojama dirbti tik retkarčiais. Dažniausiai išsiregistruoja tik tie, kurie nenori mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokų. Turite žinoti, kad jeigu vykstate į užsienį dirbti legaliai, tačiau būsite registruoti Lietuvoje, tai tokiu atvejus PSD mokėti jūs neprivalėsite, nes jį jau būsite sumokėję kuomet bus atskaitomi mokesčiai nuo atlyginimo. Matote, jūs užsienyje mokėtumėte mokesčius, įskaitant ir sveikatos draudimą. Tiesa, tai liečia Europos Sąjungos ribose dirbančius asmenis. Tad, jeigu norite gauti kreditą Lietuvoje, tai tuomet nebūtina registruotis lauk iš Lietuvos teritorijos.

Greitas kreditas: iš ko, kada, kiek ir kam?

greitas kreditasKą daryti, jei reikia pinigų? Ką daryti, jei jų reikia skubiai? Yra viena priemonė, apie kurią sklando daugybė kalbų. Tai greitas kreditas. Kalbos ne visada geros. Ir nesunku suprasti, kodėl – ne visos įmonės dirba vartotojo naudai ir ne visi vartotojai įvertina savo galimybes.

Iš ko skolinamasi?

Jei prireikus pinigų einama į nežinia kokį rūsį, kur sudaroma neaiški sutartis su įtartinu tipu, toks sprendimas atrodo ne tik abejotinas, bet ir tiesiog kvailas. Prieš imant greitą kreditą svarbu išsiaiškinti, kas suteikia pinigus. Informacijos dažnai ieškoma internete, tad iš pažiūros nesunku atsijoti, kas yra kas.

Apsilankote kurioje nors iš paieškoje rastų interneto svetainių, o ten parašyta: „Tejkeme kreditus gerom saligom.“ Ką darote? A) Tai nuostabu, reikia kuo greičiau registruotis! B) Gal ir visai nieko. C) Nesąmonė, reikia ieškoti kitur. Be abejonės, pasirinksite variantą c. Nes rizikuoti savo pinigais ir gerove tikrai nenorite. Tuo labiau esant ne pačiai geriausiai finansinei situacijai.

Taigi, jau išsiaiškinome, kad labai (labai x 100) svarbu, iš ko greitas kreditas imamas. Nes sudarant sutartį su abejotinais asmenimis situacija ne pagerinama, o kaip tik praveriamos durys finansinio kracho link.

Kada skolinamasi?

Šioje paantraštėje žodis „kada“ labiausiai susijęs su konkrečios situacijos vyksmu. Nemažą vaidmenį atlieka emocijos. Sakykim, automobilis Vardeniui Pavardeniui yra būtinas, bet ima ir sugenda. O meistras pasako, kad laukia sudėtingas remontas. Net neapsimoka taisyti. Turbūt žinote, kad situacija, jos suvokimas turi keletą etapų (neviltis, susitaikymas ir kt.). Finansinio nestabilumo link žengiama tada, kai paskolą nusprendžiama imti netinkamu situacijos vyksmo etapu.

Kai kalbama apie tobulėjimą, akcentuojama mažų žingsnelių reikšmė. Juk viską aprėpti vienu metu būna sudėtinga. Taip pat ir greitas kreditas neturėtų būti imamas, kai galvoje chaosas. Verčiau surikiuoti mintis ir tiesiog žinoti, kad esant reikalui yra galimybė pasiskolinti. Kreditą galima gauti labai greitai. Tad nėra reikalo pasirašyti sutarties, kol dar neaiškus tolimesnis planas ir kai verda daugybė emocijų.

Dar reikia akcentuoti, kad skolintis neblaiviam ar su kuo nors susipykus taip pat yra neprotinga. Nes išsiblaivius ar atlyžus priimtas sprendimas pasirodo kaip kvailystė. O įsipareigojimus vykdyti tenka.

Kiek ir kam skolinamasi

Greitą kreditą gauti nėra sunku. O 2000, 3000 ir kitos sumos – viliojantys skaičiai. Bet jei reikia 150 eurų, koks tikslas skolintis 3000? Psichologiniu požiūriu atrodo, kad imama valdyti didesnius pinigus. Tačiau juos vėliau reikės grąžinti. Ir tas žodis „vėliau“ kartais sumaišo kortas taip, kad imama „žaisti“ neatsakingai.

Dar vienas rimtas klausimas – kam skolinamasi. „Ne lygis“ naudotis aptrintu išmaniuoju telefonu, kai aplinkui visi tik atsinaujina, įsigyja vis įmantresnius? Kaimynas nusipirko naujesnį automobilį, tad nuo jo atsilikti negalima ir reikia įsigyti naujesnę nei kaimyno mašiną? Draugas segi laikrodį su „Armani“ logotipu? Tad dabar tokį ar net brangesnį aksesuarą tiesiog būtina nusipirkti? Šios situacijos – tai pavyzdžiai, kada reikalingas ne greitas kreditas, o kitoks mąstymas.

Kad greitas kreditas netaptų grobuonimi, reikia paverti galimybes, įvertinti situaciją. Dėmesys sutelkiamas į keletą dalykų. Tarp pagrindinių klausimų atsiduria „iš ko?“, „kada?“, „kiek?“ ir „kam?“ Kai į juos atsakoma sąžiningai, priimamas tvirtesnis finansinis sprendimas.

Turite automobilį? Turite ir pinigų!

Paskola už automobilįAutomobilis gerokai palengvina kasdienines keliones į darbą, suteikia judėjimo laisvę ir patogumą, tačiau reikia pripažinti, kad transporto priemonė nėra pati protingiausia investicija – ji genda, reikalauja daug priežiūros ir papildomų investicijų, kurios dažnam vairuotojui kelia tikrą galvos skausmą. Kita vertus, retas kuris susimąsto, kad, ištikus finansinei krize, būtent automobilis gali padėti iš jos išsikapstyti. Paskola už automobilį, jį įkeičiant, šiandien, palyginus su greitųjų kreditų bendrovių teikiamomis paslaugomis, gana naujas, tačiau greitai populiarėjantis skolinimosi būdas. Taigi, jei apie jį girdite pirmą kartą, gali kilti išties nemažai klausimų, į kuriuos šiandien ir pabandysime rasti atsakymą.

Kaip viskas veikia?

Paskola už automobilį gali būti suteikta asmeniui, kuris savo vardu turi registruotą transporto priemonę. Taigi, jei nusprendėte gauti paskolą už savo automobilį, pirmiausia reikia rasti bendrovę, kuri teikia šią paslaugą ir jai pateikti parašką. Bendrovės specialistai greitai įvertina jūsų prašymą ir praneša apie galutinį sprendimą. Jei paskola už automobilį jums suteikta, turėsite nuvykti į VĮ „Regitra“ ir savo automobilį perrašyti bendrovės vardu. Tai padarius, pinigai bus nedelsiant pervesti į jūsų sąskaitą. Tiesa, nereiktų baimintis, kad automobiliu nebegalėsite naudotis. Galėsite, tiesiog kiekvieną mėnesį, nebent jūsų sutartyje nurodyta kitaip, turėsite mokėti įmokas ir sutarčiai pasibaigus automobilis vėl bus jūsų.

Žinoma, gyvenime nutinka visko ir finansinė situacija gali pasikeisti, atsirasti neplanuotų išlaidų. Taip įvykus, nereiktų panikuoti, nes paskolas teikiančioms bendrovėms naudingiau gauti periodines įmokas, o ne konfiskuoti automobilį. Tokiu atveju visada galima prasitęsti sutarties terminą ir sumažinti periodines įmokas.

Kokios pinigų sumos galiu tikėtis?

Viskas priklauso nuo jūsų automobilio ir paskolas teikiančios bendrovės nuostatų, pavyzdžiui, mogo.lt savo klientams gali pasiūlyti paskolą, siekiančią 90 proc. automobilio vertės. Žinoma, norint gauti šią paskolą, turite atminti dvi paprastas taisykles:

 1. Automobilis turi būti techniškai tvarkingas. Tai reiškia, kad automobilis privalo turėti galiojančią techninės apžiūros rezultatų ataskaitą, kuri galiotų ne trumpiau nei 1 mėnuo, skaičiuojant nuo paskolos išdavimo dienos;
 2. Automobilis turi turėti vairuotojų civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą. KASKO draudimas nėra būtinas, nebent jūsų kreditorius, kuriam įkeičiate automobilį, reikalauja kitaip.

Taigi, jei jūsų transporto priemonė atitinka šiuos reikalavimus ir specialistai ją įvertino 4 tūkst. eurų, galite tikėtis gauti 3.6 tūkst. eurų siekiančią paskolą. Žinoma, nesate įpareigotas imti visos paskolos sumos, kiek norite pasiskolinti – jūsų asmeninis apsisprendimas.

Tie nelemti auto įvykiai

Net ir pačiam geriausiam vairuotojui kelyje gali atsitikti nelaimė. Jei patekote į auto įvykį, o jūsų automobilis yra įkeistas, turite žinoti kelis dalykus. Visų pirma, į draudimo kompaniją turėsite kreiptis patys ir apie nelaimę kelyje pranešti savo paskolos bendrovei. Visų antra, jūsų kreditorius per penkias darbo dienas nuo draudimo išmokos į jūsų banko sąskaitą perves draudimo išmokos pinigus, jei esate parašęs prašymą panaudoti draudimo išmoką. Žinoma, po auto įvykio automobilį privalėsite parodyti ir paskolos bendrovės specialistams.

Paskola už automobilį – paprastas būdas gauti pakankamai didelę pinigų sumą, tačiau turėtumėte atminti, kad tai yra finansinis įsipareigojimas, todėl vertėtų gerai įvertinti savo finansinę padėtį ir galimybes paskolą gražinti laiku. Jei kyla abejonių ir nesate tikras ar tikrai pajėgsite vykdyti savo įsipareigojimus, geriau šiek tiek „susiveržti diržus“, pagalvoti, kur galite sutaupyti, ir skolinimosi planus atidėti ateičiai.

 

 

Finansinės pagalbos ieškokite ne pas draugus, o internete

kreditas internetuApie įvairaus dydžio kreditus visuomenėje kalbama jau gana seniai, juos spėjo išmėginti daugybė gyventojų tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Šiuo metu kreditas internetu suteikiamas ypač lengvai, nereikalaujant didelio kiekio duomenų, finansinių problemų pagrindimo ir panašių dalykų. Už savo materialinės gerovės kūrimą lieka atsakingas tik pats žmogus, turintis savarankiškai nuspręsti, ar jam reikalinga paskola, kokio dydžio ji turėtų būti ar ar bus įmanoma sutartu laiku grąžinti sutartą sumą. Todėl visada verta pagalvoti ar skolintis iš draugų, ar vis dėlto rinktis artimoje aplinkoje neįpareigojančią paskolą.

Sena tiesa: pinigai griauna draugystę

Iki šiol daugelis žmonių, žinodami, kad kreditas internetu ilgalaikis įsipareigojimas, mieliau renkasi belstis į draugų ir giminaičių duris su prašymu paskolinti pinigų. Vieniems pasiseka ir jie gali išsigelbėti iš nepatogios situacijos, tvirtai pasiryžę laikui grąžinti skolą ir tik atsistoję ant kojų, tuojau pat tai padaro. Kitiems einasi ne taip lengvai: artimieji nenori skolinti pinigų, jaudinasi, kad negalės laiku jų atgauti, todėl kyla kivirčai, atsiranda nepasitikėjimas, viena ar kita pusė neretai lieka įskaudinta. Be to, ir pasiskolinus reikiamą sumą dažnai paaiškėja, kad vis dėlto ji – per didelė našta, su kuria nebus lengva susitvarkyti. Tokiu atveju nors ir nebuvo kreditas internetu pigiausias variantas, tačiau žmogus mielai norėtų atsukti laiką atgal ir rinktis bendradarbiavimą su juridiniu asmeniu: juk geriau išsaugoti puikius tarpusavio santykius su giminėmis, draugais, negu kęsti gėdą dėl laiku negrąžinamos skolos. Tad visada atsiminkite, kad pasukimas lengviausiu keliu ne visada atneša norimų rezultatų.

Kreipkitės į finansų srities profesionalūs

Jeigu vis dėlto nuspręsite neiti pas artimuosius, bet kreiptis pagalbos į finansų srities profesionalus, drąsiai laikykitės šios pozicijos. Nors Jūsų pasirinktas kreditas internetu ilgalaikis, svarbus ir ne visada lengvas įsipareigojimas, tačiau priimti teisingiausius sprendimus Jums visada padės nešališki ir profesionalūs kredito bendrovių darbuotojai. Jie susiduria su gausybe panašių ir išskirtinių, individualių atvejų, todėl dažniausiai žino geriausius sprendimus net ir kebliausiose situacijose, kurios Jums atrodytų beviltiškos, nebeišsprendžiamos. Su jų pagalba kreditas internetu tampa prieinamas ir neapsunkinantis gyvenimo.

Finansų patarėjai visada padės objektyviai įvertinti savo poreikius ir finansines galimybes, numatyti galimas ateities perspektyvas ir tinkamai susidėlioti kredito grąžinimo planą, kuris eiliniam žmogui būna ir ne vsai suprantamas. Pasikonsultavus su profesionalu kreditas internetu pigiausias bus tuo atžvilgiu, kad leis Jums sutaupyti daug laiko, gerokai sumažins nerimą, stresą ir smarkiai pagerins gyvenimo kokybę kredito grąžinimo laikotarpiu.

Pasirinkite Jums priimtiną būdą

Nusprendę savo finansines problemas spręsti naudodamiesi greitųjų kreditų paslaugomis, galėsite pasirinkti ir Jums priimtiniausią skolinimosi būdą. Populiariausi iš jų:

 • Anketos užpildymas internete, užtrunkantis nuo kelių iki keliolikos minučių. Iškart po to gaunamas kredito bendrovės laiškas, kuriame nurodoma, kad bus pervedama suma arba pateikiamos priežastys, kodėl prašymas netenkinamas. Kaip teikiami kreditai internetu atsiliepimai elektroninėje erdvėje labai dažnai iliustruoja ir padeda suprasti procesą;
 • Skambutis arba sms žinutė, bet kuriuo paros metu išsiunčiama iš telefono su svarbiausiais duomenimis. Gavę pranešimą kredito bendrovės darbuotojai susisiekia su klientu arba išsiunčia automatinį pranešimą, kuris nurodo tolimesnius veiksmus;
 • Apsilankymas kredito davėjo biure, kuriuos turi tikrai ne visos įmonės, todėl ar galėsite pasirinkti šį būdą, priklauso nuo Jums paslaugą teikiančios įmonės.

Analizuokite savo situaciją, konsultuokitės su specialistais ir tegul kreditas internetu padeda greitai bei efektyviai išspręsti finansines problemas.

Kreditai: kada geriau neprasidėti su kredito bendrovėmis?

kreditaiKreditai suteikiami greitai, o lengvai gauti pinigai išleidžiami dar greičiau, todėl skolintis vertėtų neskubant ir apdairiai. Juk kreditas bus jūsų finansinė atsakomybė ir jūs privalėsite vykdyti visus įsipareigojimus, su kuriais sutikote, priešingu atveju gali grėti dideli nemalonumui. Tad visada geriau tvirtai žinoti, ar verta skolintis. O jei sunku apsispręsti, sąžiningai sau atsakykite į šiuos klausimus ir sužinosite ar kreditai jums yra išties optimaliausias pasirinkimas.

 • Ar turite nuolatines pajamas, kurios leis laiku gražinti kreditą ar mokėti kredito įmokas, neapsunkinant jūsų kasdienybės ir nesukeliant dar didesnių finansinių problemų?
 • Kokius tikslu skolinatės? Vedamas rimtų priežasčių ar tiesiog noro turėti naują daiktą, kurio jums galbūt net nereikia?
 • Ar skolinatės dėl pirkinio, kurio didžiąją dalį kainos turite susitaupęs?
 • Jei anksčiau taip pat turėjote finansinių įsipareigojimų, ar juos vykdėte atsakingai?
 • Ar jūsų kredito istorija neturi „juodų dėmių“?
 • Ar skolinatės vien tam, kad padengtumėte kitas skolas?
 • Ar skolinatės būtent tiek, kiek jums reikia? O gal suma per didelė?
 • Ar jūsų sprendimui, pasiskolinti iš kredito bendrovių, pritaria jūsų šeimos nariai?
 • Ar skolinatės tikrai savo asmeninėms reikmėms, o ne norėdami padengti kito žmogaus finansinius įsipareigojimus?
 • Ar skolinatės, todėl, kad norite įsigyti daiktą, kuriam šiuo metu yra taikoma akcija, ir baiminatės, kad vėliau, kai susitaupysite pakankamai pinigų, jis gali kainuoti brangiau?
 • Ar skolinatės, nes kreditas jums yra išties labai reikalingas?

Jei daugiausiai vyrauja neigiami atsakymai, turbūt patys labai šauniai suprantate, kad greitieji kreditai nėra geriausias pasirinkimas, kuris išspręstų jūsų finansines problemas. Priešingai, jas gali net ir padidinti, ypač tuo atveju, jei skolinatės, kad padengtumėte kitus savo finansinius įsipareigojimus.

Su finansiniais sunkumais vertėtų tvarkytis kitaip: detaliai išanalizuokite, kur išleidžiate pinigus, gal būtų galima kažko atsisakyti, kažkur sutaupyti ir nuoširdžiai atsakykite sau į klausimą, ką galite padaryti, kad viskas susitvarkytų, nes paimtas kreditas tik laikinai išspręs jūsų problemas. Atminkite, kad kreditai  – ne dovana. Kreditą teks grąžinti su išties nemenkomis palūkanomis.