Ką rinktis – medinius ar plastikinius langus?

plastikiniai langai vilniujeEkologijos ir natūralumo banga visai susuko galvas. Dar prieš pusmetį pakeisti plastikiniai langai vilniuje prašosi atkeičiami į natūralesnius, medinius. Tačiau specialistai skatina neskubėti ir prisiminti dar ne taip seniai medinių langų keliamus nepatogumus. Juolab, jau seniai paneigtas mitas, kad mediniai langai yra draugiškesni aplinkai.

Kalcis ir cinkas

Būtina paminėti, kad plastikiniai langai vilniuje ir kitur jau daugiau nei penkmetį gaminami be tokių kenksmingų medžiagų kaip švinas. Vietoj jo naudojamas kalcis ir cinkas. Būtent tai daro įtaką ilgiau išliekančiam jų baltumui, blizgumui.

Kaip sako specialistai šiuolaikiški langai plastikiniai neturi jokios įtakos žmogaus sveikatai. Tuo tarpu medis dažniausiai lakuojamas arba dengiamas nenatūraliais dažais, medinius langus reikia dažnai restauruoti. Kitu atveju jie išsivaikšto, nuo drėgmės keičiasi.

Medienos rūšis

Jeigu pirkėjas vis dėlto nusprendė rinktis medinius langus, jam reikia pasirikti tinkamą medieną: spygliuočių arba lapuočių. Spygliuočių medienos langai turi tam tikrą sakingumą. Tai vienas iš didžiausių minusų. Tuo tarpu plastikiniai langai vilniuje yra ne tik pigesni, tačiau ir sterilesni, šiuo klausimu.

Aliuminis

Langai yra svarbus kiekvieno namo elementas. Aliuminis šiuo metu itin išpopuliarėjo dėl savo naudojimo patrauklumo. Ši sistema yra ilgaamžė, patvari, ilgai nepraranda savo savybių. Tokie plastikiniai langai pigiau. Taip pat tokie plastikiniai langai naudoti gali būti permontuojami, o jų pagalba galima įgyvendinti įspūdingus projektus.

Skirtingi pasirinkimai namui ir daugiabučiui

Specialistai atvirauja, kad turėtų būti pasirenkami plastikiniai langai vilniuje pagal gyvenamą vietą. Su vienomis izoliacinėmis ir šilumos pralaidumo savybėmis individualiame name, kiti – daugiabutyje. Taip pat vieni plastikiniai langai kaune, judraus miesto centre arba šalia judriausių miesto arterijų, o kiti ramiam užmiesčiui prie pušyno.

Vis dėlto, plastikiniai langai vilnius akcija yra funkcionalūs ir pigesni už medinius. Tokie plastikiniai langai ispardavimas skelbiami dažnai. Papildomas kriterijus, kurio nedera praleisti pro akis, ar parduotuvėje plastikiniai langai panevezyje pardavinėjami kartu su montavimo paslaugomis. Jeigu taip, tai patikimo prekeivio ženklas, kuris įrodo Jūsų pasirinkimo tinkamumą.

 

Mediniai langai nedideliuose namuose

mediniai langaiLangų gamybos įmonių Lietuvoje yra ne viena ir ne dešimt, tačiau akivaizdu, kad plastikinius langus žmonės renkasi kur kas dažniau, nei medinius. Viena iš priežasčių yra gamybos kaina. Mediniai langai yra brangesni, todėl kartais jų nesirenkama tik dėl to.

Kita priežastis yra užsakymo sudėtingumas. Plastikinį profilį pagaminti yra kur kas paprasčiau, nei medinį, nors medžio kokybė ir geresnė.

Maži namai dažniausiai renkasi plastikinius langus, nes juose beveik visi langai yra gana nestandartinio dydžio. Dėl šios priežasties mediniai langai taip pat brangsta, nes kiekvieną langą reikia pagaminti rankomis. Mediniai langai visada apsimoka didesniuose pastatuose – daugiabučiuose, kotedžuose ar komercinėse patalpose, kadangi galima juos gaminti konvejeriniu būdu. Tai ženkliai sumažina kainą ir jie tampa priimtinesni.

Medinių langų specifika yra kiek kitokia, nei plastikinių. Dažnai medinis korpusas yra kaustomas aliuminiu, kad langas geriau atlaikytų išorines sąlygas. Dvigubas ar trigubas stiklo paketas – standartinis gaminys ir kainos atžvilgiu tai nėra lemiamas veiksnys.

Ką reiktų turėti omenyje dedant medinius langus į nedidelius namus?

Pirmiausia reiktų labai atidžiai įvertinti langų dydžius. Ar iš tikrųjų šiaurinėje pusėje reikia mažų langų? Mediniai langai pasižymi puikia izoliacija, todėl energijos nuostoliai nebus dideli. Kitas momentas – ar pietinėje pusėje reikia tokių didelių langų?

Antras svarbus momentas mažuose namuose yra palėpių ir stogo išnaudojimas. Ten statomi įvairūs trikampiai langai, taip pat ir gana brangūs stoglangiai. Ar tikrai tai geriausia išeitis? Gal yra kitų alternatyvų apšviesti natūraliai antrąjį aukštą ir palėpėje esančias patalpas. Be to reiktų pasidomėti medinių langų standartiniais dydžiais, kad langas tilptų ir siauresnėse erdvėse.

Trečias momentas – langų naudojimo ypatumai. Ne paslaptis, kad kokybiška furnitūra sudaro visą trečdalį medinio lango kainos. Tai yra varstymo mechanizmai, rankenos, pritraukimo mechanizmai. Kartais probleminėse vietose geriau turėti nesivarstančius langus iš viso. Taip galima sutaupyti ne tik energijos, bet ir pinigų ir susidėti tikrai kokybiškus ir patikimus langus visam gyvenimui.

Medinių langų meistrai jums atskleis ir daugiau paslapčių – reikia tik jų tinkamai paklausti. Aišku, jų argumentai bus šiek tiek angažuoti, bet nuspręsti, ką jums rinktis – tikrai galėsite.

Mediniai langai: su kokiais privalumais ir trūkumais teks susidurti?

mediniai langaiVis daugiau žmonių pasirenka medinius langus, kurie asocijuojasi su natūralumu, ekologija ir protėvių tradicijomis. Todėl šiandien labiau įsigilinsime į medinių langų privalumus bei trūkumus ir pabandysime objektyviai apžvelgti kuo mediniai yra pranašesni.

Mediena – viena labiausiai paplitusių statybinių medžiagų jau daugybę metų ar net amžių. Medis nuo senų laikų yra puiki statybinė medžiaga randanti savo paskirtį įvairiose situacijose – tiek statybinėms konstrukcijoms, perdangoms, vidaus ir išorės apdailai. Medienos populiarumą lėmė savybės, tokios kaip patvarumas, galimybė lengvai apdoroti, įvairių medžių savybės leidžia parinkti geriausią kombinaciją, o raštų įvairovė suteikia plačias galimybes apdailos darbams. Tačiau kalbant apie langus, svarbiausia medienos savybė –  medžio sugebėjimas puikiai išlaikyti šilumą. Tad mediniai langai pasižymi puikiomis šilumos izoliacinėmis savybėmis. Anot specialistų, mediniuose languose nesusidaro šalčio tiltai, natūrali medžiaga „kvėpuoja“, tad kambariuose palaikomas natūralus ir stabilus drėgmės balansas, o tai leidžia  išvengti nemalonaus efekto, kuris itin kankina plastikinių langų savininkus  – rasojantys langai. Taigi nereikia baimintis, jog pakeitus senus langus į naujus medinius,  dėl padidėjusios drėgmės namuose ant sienų atsiras pelėsis, o kambariuose pradės stigti oro. Visgi nereiktų klaidingai suprasti, kad įsidėjus medinius langus namuose nebėra reikalinga vėdinimo sistema. Ji, arba reguliarus kambarių vėdinimas, žinoma, reikalingas ir net privalomas, jei norime gyventi sveikai.

Kitas itin svarbus medinių langų privalumas – medis yra natūraliai šilta medžiaga. Ji tiek vizualiai suteikia namams jaukumo, tiek iš tiesų yra jaukesnė, malonesnė paliesti. Atrodo, jog tai tiesiog minkšta, paslanki medžiaga, kuri nėra patvari, tačiau vizualus „minkštumas“ yra apgaulingas. Mediniai langai yra gaminami iš trisluoksnės klijuotos medienos, tad jie yra išties tvirti ir ilgaamžiai.

Gaminant langus neužtenka nuspręsti, jog šie bus mediniai, esama daugiau sprendimų, kurie leidžia sukurti norimą langų vaizdą ir stilių. Pirmiausia, galima pasirinkti medienos rūšį. Dažniausiai langams naudojama tokia mediena kaip ąžuolas, pušis, raudonmedis arba maumedis. Kiekviena medienos rūšis turi jai būdingą raštą, tekstūrą, o natūralų grožį pabrėžia skaidrus ar spalvotas lakas. Pageidaujant medinius langus galima ir dažyti norima spalva, pasirinkus iš plačios spalvų paletės, tad nesvarbu, kokios spalvos vyrautų namuose, mediniai langai gali tapti labai puikiu ir prisiderinančiu prie visumos interjero elementu.

Lyginant su dirbtinėmis medžiagomis, tokiomis kaip labiausiai paplitusi medžiaga plastikas (PVC), mediniai langai yra švaresni – jie nekaupia elektrostatinių krūvių, todėl netraukia papildomo purvo ir dulkių. Dėl to valymas yra labai paprastas. Taip pat ir pati medžiaga yra švari, natūrali ir nekenksminga.

Žinoma, be privalumų, reikia paminėti ir medinių langų trūkumus. Medis – natūrali medžiaga, kuri tiek natūraliai gamtoje, tiek apdirbta mediena nėra visiškai atspari klimato pokyčiams. Nuo saulės blunka langų spalva, nusilupa, nubyra dažai ir lakas, o besikeičiantys metų laikai ir temperatūrų pokyčiai verčia medieną plėstis ir trauktis. Taip pat jie yra labiau pažeidžiami, yra jautresni mechaniniams pažeidimams. Norint, kad mediniai langai nuolat atrodytų kaip nauji, juos reikia kas porą metų perdažyti ar nulakuoti.

Dar vienas trūkumas – mediniai langai kol kas yra brangesni nei plastikiniai langai. Tačiau už natūralias medžiagas, natūralius ir sveikus pasirinkimus tenka brangiau mokėti ko gero visose gyvenimo srityse, tad tai neturėtų stebinti. Medinius langus renkasi tie, kuriems kaina nėra prioritetas.

Plastikiniai langai: šiuolaikiško būsto požymis

plastikiniai langaiRenovuojant arba statant naują būstą, būtinas namo akcentas yra langai. Į juos nereikia žiūrėti ne vien tik kaip į priemonę suteikiančią namams šviesos, turinčius garso izoliaciją nuo triukšmingos ir judrios miesto gatvės, šilumą namuose išlaikančius, bet ir kaip į būsto išskirtinumą pabrėžiančią, interjero pagyvinimo detalę. Plastikinių langų gamybos pradžioje, gamintojai siūlydavo įprastos baltos spalvos plastikinius langus. Klientų poreikiams ir jų fantazijai didėjant, gamintojai buvo priversti tobulinti ne tik langų gamybos technologiją, bet ir spalvų įvairovę.

Plastikiniai langai patrauklūs keliais požymiais:

  1. Jų kaina yra prieinama kiekvienam.

Nuo pigiausių iki brangiausių, tačiau nesusigundykite pardavėju, siūlančiu pačias mažiausias kainas. Neretai tokios įmonės yra vadinamos „feniksais“: jos susikuria pavasarį ir iki žiemos sezono prekiauja neaiškios kokybės langais. Nenusisukite nuo įmonių, kurių prekiaujamų plastikinių langų kainos jums atrodo aukštesnės nei anksčiau matytų. Dažniausiai kainos didesnės toje įmonėje, kurioje nuolat investuojama į langų gamybos proceso modernizavimą, naudojamos kokybiškos bei standartus atitinkančios žaliavos, tokia įmonė turi net didesnę patirtį šioje rinkoje ir pilnai prisiimanti atsakomybę už gaminių kokybę bei techninį aptarnavimą.

  1. Ilgalaikė investicija.

Plastikiniai langai laikomi kaip nekilnojamojo turto dalis, todėl nors ir iš patikimų pardavėjų įsigyti pigesni prastų savybių langai gali neišpildyti jūsų lūkesčių. Langų gamyboje naudojama PVC (sintetinė termoplastinė medžiaga) suteiks plastikiniams langams tvirtumo ir geometrinės formos išlaikymo ilgus metus. Geri plastikiniai langai nesensta, atlaiko temperatūros svyravimus ir yra atsparūs drėgmei.

  1. Prisitaikantys prie įvairaus skonio interjero.

Įmonės siūlo įvairių formų ir spalvų plastikinius langus, pagaminamus per trumpą laiką. Spalvos gali būti vienpusės arba dvipusės.

  1. Lengva langų priežiūra.

Net ir iš pažiūros labai teplus šio tipo lango rėmas, jis yra lengvai nuvalomas. Tam nereikia specialių priemonių, užtenka įprastų valymo priemonių. Šio lango rėmo nereikia perdažinėti ir yra blizgus.

  1. Stiklo paketai.

Pirkdami plastikinius langus turėsite pasirinkti langų profilio dydį: 3, 5, 6 ar 8 oro kamerų. Kaip teigia langų pardavėjai, didėjant kamerų skaičiui vis dėlto lango šilumos varža kinta nedaug, nes, kaip bebūtų, didžiausią lango plotą sudaro stiklas, todėl jo varža yra svarbesnė. Specialistai jums patars kokius stiklo paketus jums rinktis, nuo to priklausys ar langas sulaikys šilumą. Atsižvelgiant kurioje namo pusėje yra langai, paklausykite patarimų dėl saulės kontrolės stiklų ir atkreipkite dėmesį į lango šviesos laidumo koeficientą,- taip galite susikurti net tik ekonomine prasme taupius, bet ir komfortiškus namus.

Taigi, plastikiniai langai populiarūs ne tik dėl savo patvarumo, pasižymėjimo gera išorės triukšmo izoliacija, bet ir dėl lengvos eksploatacijos bei ilgų tarnavimo metų.