Nepelnytai pamiršti lubrikantai

sekso prekesKalbant apie sekso prekes daugiausia dėmesio sulaukia prezervatyvai, vibratoriai, seksualūs apatiniai, tačiau lubrikantai paminimi lyg tarp kitko. Tačiau reikia žinoti, jog drėgmė yra esminis malonaus sekso elementas, tad daugeliui porų be lubrikantų išsiversti nepavyks. Tad trumpai aptarsime tai ką turėtumėte žinoti apie lubrikantus.

Svarbiausia, žinoti kam bus naudojamas lubrikantas ir kokio jums reikia. Nes lubrikantai yra gaminamii iš skirtingų medžiagų, o taip pat yra tam tikri niuansai kada kurį geriau naudoti. Todėl pateikiame pagrindinius lubrikantų tipus:

Vandeniniai lubrikantai

Lubrikantas vandens pagrindu yra dažniausiai naudojamas, daugiausia pardavinėjamas ir dažnai vadinamas universaliausiu. Tokius lubrikantus galima naudoti įvairaus sekso metu, netgi oralinio, nes yra kiek “paskaninti”, idealus variantas naudojant su prezervatyvais. Visgi, tai netinkamas lubrikantas naudoti duše ar vonioje (ar apskritai jokiuose vandens telkiniuose), nes itin lengvai nusiplauna. Taip pat pastebėta, jog greitai susigeria į odą, tad ilgai trunkančio veiksmo metu gali prireikti patepti papildomai.

Silikoniniai lubrikantai

Alergiškiems žmonėms siūlomas bekvapis ir hipoalerginis silikoninis lubrikantas. Nors jis brangesnis, tačiau jo užtenka daug mažesnio kiekio, retai reikalingas papildomas tepimas, todėl galima sakyti tai ekonomiškesnis variantas. Tačiau silikonas gadina sekso prekes, pavyzdžiui, vibratorių paviršių, taip pat nėra tinkami naudoti su prezervatyvais bei nerekomenduojamas oraliniui.

Aliejiniai lubrikantai

Į šį lubrikantų tipą reiktų žiūrėti kaip į masažo aliejų, kadangi jis tinka tik išoriniam naudojimui (masažui) bei vyro masturbacijai. Aliejiniai lubrikantai maloniai kvepia, drėkina ir minkština odą, tad labiau primena kosmetikos priemonę. Aliejinio pagrindo priemonės nėra saugios naudoti su prezervatyvais ar kitais latekso gaminiais.

Lubrikantai didinantys arba mažinantys jautrumą

Priklausomai nuo poreikio, lubrikantai gali padidinti arba sumažinti jautrumą, taip pagreitinant ar atitolinant ejakuliaciją. Mažinantys jautrumą labiau skirti vyrams, tepami ant varpos, palaukiama kol susigers į odą ir tęsiama. Tuo tarpu didinantys jautrumą arba dirginantys pasižymi kaip kraujagysles plečiantys, tad į pateptą vietą pritvinksta daugiau kraujo ir taip padidėja jautrumas.

Kokį lubrikantą pasirinkti priklauso nuo poros poreikių ir pomėgių. Svarbiausia atkreipti dėmesį ar lubrikantas tinkamas naudoti su prezervatyvais ar sekso žaisliukais jei tokius naudosite.

Norint išvengti nejaukių akimirkų, prezervatyvus verčiau pirkti internete

happy-fucking-birthdayPripažinkime, kad apsilankymas prekybos centre yra daugelio žmonių kasdienis ritualas. Aišku, kai kurie renkasi ir apsipirkimą kartą per savaitę ar dvi, tačiau retai kada pavyksta visą tą laiką ištempti neįkėlus kojos į parduotuvę. Juk daugelis maisto produktų, pavyzdžiui, duonos, pieno gaminiai, mėsa, turi labai ribotą galiojimo laiką. Kai kurie iš mūsų tiesiog nė dienos negalime ištverti be vizito į prekybos centrą: čia užbėgame nusipirkti tai ledų, tai mineralinio vandens, tai cigarečių, tai dar kažko.

Kartais prireikia ir tokių diskretiškų pirkinių kaip, pavyzdžiui, prezervatyvai. Pastaruosius nejauku pirkti ir pirmąjį, ir tūkstantis pirmąjį kartą. Taigi pirkėjai pastarųjų beveik niekada neperka vienų – „prigriebia“ ar šokoladuką, ar batoną, ar alaus skardinę, kad būtų ne taip nejauku. Taip pat prezervatyvų pirkėjai neretai ieško eilės, kur tuo metu nėra pirkėjų ar jų yra kur kas mažiau. Atrodo, visai normalus pirkinys, tačiau gėdos jausmo pirkdami prezervatyvus negali atsikratyti daugelis…

O jei dar reikalingi ir lubrikantai, kuriais prekiaujama prekybos centruose, norisi pastaruosius griebti ir bėgti net nesusimokėjus, kad tik pirkdami nesutiktume pažįstamų. O jei pardavėja pasitaiko konservatyvesnė ar mergina ar vaikinas, perkantys prezervatyvus – jaunesnio amžiaus, galima sulaukti ir įtarių ar net smerkiančių žvilgsnių. Būtent todėl per pastaruosius kelerius metus buvo įkurtos specialios interneto parduotuvės, kurių asortimente pagrindinės prekės yra prezervatyvai, lubrikantai ir kitos įprastos aktyvų lytinį gyvenimą gyvenantiems asmenims prekės.

Internetu prezervatyvus pirkti yra labai patogu, nes apmokėti galima banko pavedimu, vos per kelias akimirkas. Prekės pristatomos vos per 1-2 dienas konfidencialioje pakuotėje be jokių logotipų, todėl kas siuntiniuose supakuota, žino tik pats gavėjas ir siuntėjas. Perkant prekių už tam tikrą sumą, galima tikėtis ir nemokamo pristatymo. Internetu pirkti tiek prezervatyvai, tiek ir lubrikantai yra pigesni negu prekybos centruose. Prezervatyvus įprasta pirkti didesniais kiekiais, todėl tai ir labiau apsimoka – vienas prezervatyvas kainuoja vos nuo 50-80 ct, kai tuo tarpu parduotuvėje vienetas gali kainuoti ir 3 litus ar net brangiau.

Erotinės prekės, kurių istorijos nežinojote

„Wall street“ makleriai, „Apple“, „Microsoft“ gali eiti po velnių, seksas ir mirtis – geriausias ir pelningiausias verslas per visą žmonijos istoriją. „Play boy“ įkūrėjas Hugh Hefneris iš sekso rinkos susikrovė milijonus. Šiandien erotinės prekės tapo įprasta seksualinio gyvenimo dalimi, kas trečia moteris turi vibratorių arba dirbtinį falą, kurio pagalba savo seksualiniam gyvenimui suteikia papildomo malonumo. Tačiau kokia jų atsiradimo istorija, žino tikrai nedaugelis.

vibratoriusKas išrado dildo arba falo imitaciją, niekas iki šiol nežino, tačiau jo ištakos siekia dar senovės Graikijos laikus. Vietiniai prekybininkai jais „džiugino“ vietines vienišas moteris. Šiandien dildo yra populiarus porų sekso žaisliukas, tačiau tais laikais, jis buvo skirtas tik moterims. Pirmieji falai buvo gaminami iš medžio, retesniais atvejais ir odos, todėl moteris norėdama pajusti malonumą, turėdavo naudoti alyvuogių aliejų kaip lubrikantą arba išvalytas ir sudrėkintas naminių gyvulių žarnas. Na, žinote, tokie buvo pirmieji prezervatyvai. Viduramžiais dildo gamyba apskritai buvo nepriimtina, nes Dievas už tokius ištvirkimus bausdavo.

Modernūs, guminiai falai pasirodė tik XIX a. viduryje. Šios erotinės prekės turėto akivaizdžią seksualinę paskirtį, tačiau buvo sukurti ne žmogiškų malonumų patenkinimui, o kovai su liga, kuri tuo metu buvo vaizdžiai vadinama „moterų isterija“. Pagrindinis šios ligos simptomas buvo seksualinis susijaudinimas, nes tuo metu moterys nebuvo suvokiamos kaip asmenybės, kurios turi seksualinių poreikių bei pojūčių. Gydytojai „pacienčių“ klitorių masažuodavo tol, kol joms palengvėdavo. Paprasčiau tariant, kol jos patirdavo orgazmą.

1860 m. gydymo įstaigos dirbtiniam dildo pasiūlė alternatyvą – vandens purkštukus ir vibruojančius prietaisus, kurie ir tapo pirmaisiais vibratoriais. Tiesa, tuometiniai vibratoriai buvo prieinami tik gydytojams, nes jie vis dar buvo laikomi gydymo priemone, padedančia įveikti moterišką „psichozę“. Tačiau metams bėgant, šių prietaisų reklama greitai pasklido žurnaluose, todėl moterys ėmė savarankiškai gydytis namuose. 1918 m. žurnaluose pasirodė reklama, agituojanti vyrus savo žmonoms pirkti vibratorius, kurie neva padės joms išlikti gražioms, žvalioms ir jaunoms. Žinoma, dalis tiesos čia yra, juk orgazmas teigiamai veikia visą moters organizmą.

Nuo 1920 m. vibratoriai, dildo ar prezervatyvai nebebuvo tabu, o tais pačiais metais pasaulį išvydo ir pirmasis erotinis filmas, kuriame moteris save tenkina vibratoriaus pagalba. Vėliau tokie scenarijai tik populiarėjo, tačiau pasaulį sudrebinę karai moterų seksualinę revoliuciją prislopino. Ir tik po 1980 m. moterys ėmė atviriau vertinti ir demonstruoti savo seksualumą.

Šiandien erotinės prekės, skirtos patenkinti seksualinėms fantazijoms, tačiau pasitaiko tokių atvejų, kai šie žaisliukai būna vadinasi „masažuokliais“. Kita vertus, visuomenė tampa atviresnė ir masturbacija nebeatrodo, baisus „nukrypimas“ nuo normos.