Papildai sportui: amino rūgščių svarba

papildaiKiekvienas sportuojantis profesionalas ar mėgėjas žino, kad geriausi rezultatai pasiekiami laikantis griežto grafiko ir padedant organizmui įveikti kliūtis. Daugeliui sportininkų tam reikalingi papildai sportui. Šiandien papildų gausa tokia didžiulė, kad pradedantiems sportininkams net sunku išsirinkti, ką reikėtų ir būtų naudinga vartoti norint pasiekti geresnių rezultatų.

Todėl geriausiai pasikonsultuoti su profesionaliu treneriu, kuris paaiškins, kokių maisto medžiagų reikia Jūsų organizmui siekiant skirtingų tikslų arba kreiptis į maisto papildų eskpertus – PerfectBody. Dažniausiai sportininkams praverčia produktai, sudėtyje apjungę BCAA amino rūgštis. Tai šakotosios amino rūgščių grupės medžiagos, kurios naudingos ne tik pradėjus sportuoti, bet ir treniruojantis profesionaliai bei intensyviai. BCAA sudėtyje yra leucinas, valinas ir izoleucinas. Šios amino rūgštys papilduose suderintos taip, kad maisto papildai sportui su tokiu deriniu turėti nemažai teigiamų savybių.

Augina raumenis. Dažniausiai sportininkai maisto papildus su amino rūgštimis labiausiai vertina todėl, kad tai puikus raumenų augimo skatintojas. Reguliariai geriant tokio tipo papildus galima pagreitinti raumenų augimą.

Išryškina raumenis. Kuris sportuojantis sporto klubo narys nenori matyti treniruočių rezultatų? Tokio tipo maisto papildai kaip tik padeda rezultatus pamatyti greičiau. Amino rūgštimis praturtinti maisto papildai išryškina raumenis ir suteikia jiems daugiau apimties.

Padeda atsipalaiduoti. Maisto papildai atlieka ir dar vieną svarbią funkciją – padeda organizmui atsipalaiduoti po fizinio krūvio. Tad papildai sportui su šakotųjų grandžių kompleksais – puikus pasirinkimas. Jie padeda organizmui atsigauti po treniruotės, leidžia jam atsipalaiduoti ir pailsėti. Po intensyvaus sporto nesijausite nuvargę, persitempę ar išsekę, galėsite ramiai pailsėti.

 

Reikia žinoti, jog norint pajusti maisto papildų rezultatus, reikia tinkamai juos naudoti. Nepakanka vien norint didesnių raumenų prigerti maisto papildų su amino rūgštimis ir laukti, kol raumenys išpamps. Labai svarbu laikytis tinkamo sporto ir mitybos rėžimo. Be to, pagal tai, kokių rezultatų siekiate ir kaip intensyviai treniruojatės, reikėtų pasirinkti ir maisto papildus. Papildai sportui su BCAA amino rūgštimis gali būti pačių įvairiausių rūšių. Pagal savo kriterijus ir poreikius išsirinkite Jums labiausiai tinkantį variantą. Kaip tai padaryti? Geriausia apsilankyti patikimoje interneto parduotuvėje ir apžvelgus siūlomą asortimentą pasikonsultuoti su parduotuvėje online budinčiu konsultantu. Jis padės išsirinkti, patars ir atsakys į visus kamuojančius klausimus.

 

Maisto papildai sportui gali padidinti treniruočių teikiamą naudą

maisto papildai sportuiTikriausiai neatsiras nei vieno, prieštaraujančio, jog sportas atneša neabejotiną naudą žmogaus fizinei ir psichologinei savijautai bei formuoja dailias kūno linijas (kitas klausimas, ar su minėtu teiginiu sutinkame tik teoriškai, ar ir patys akytviai užsiimame fizine veikla). Tuo tarpu maisto papildai sportui visuomenėje vertinami kur kas prieštaringiau. Nemenka dalis asmenų įsivaizduoja, jog šios rūšies papildus vartoja tik “raumenų kalnai”, ištisas 24 valandas praleidžiantys sporto salėje. Iš tiesų  yra gerokai kitaip! Profesionalūs sportininkai neabejotinai žino, kuo naudingi maisto papildai sportui ir juos, atsižvelgdami į specialistų rekomendacijas, vartoja. Šia tema plačiau pasidomėti reikėtų mėgėjams, pradedantiems reguliarias treniruotes ar bent planuojantiems ateityje tuo užsiimti.

Praktikuoti tam tikrą sportinę veiklą žmonės pradeda vedini konkrečių tikslų. Didžioji dalis moterų svajoja apie dailią, lieknesnę figūrą, tuo tarpu vyrai pirmenybę teikia ištreniruotam, raumeningam kūnui ( ir tik menka dalis sportuoja sveikatos labui). Maisto papildai sportui yra klasifikuojami remiantis panašia logika:

  • Energijai

Šių maisto papildų sudėtyje esantys komponentai organizmui suteikia energijos ir ištvermingumo, reikalingų norint produktyviai praleisti treniruotę bei po jos išlikti “padorios” formos – ne paslaptis, nors iš principo sportas turi suteikti žvalumo bei darbingumo, tačiau po jo neretam norisi “kryžiumi” gulti tiesiai į lovą. Aišku, reikia atkreipti dėmesį ir į individualų fizinį pasirengimą. Jei jūs neseniai sportuojate ar esate fiziškai silpnesnis, maisto papildai sportui nepadarys stebuklo ir jūsų ištvermė iš karto neišaugs kelis kartus.

Šie papildai, kurių sudėtyje yra daugiausia baltymų ir angliavandenių, yra skirti kūno masei didinti bei raumenims formuoti. Tiesa, nepamirškite, jog be to dar reikia ir sportuoti!

  • Jėgai

Jėga bei ištvermė formuojasi po truputį pereinant prie didesnio krūvio, tačiau specializuoti papildai šį procesą paspartina.

  • Svorio kontrolei

Šios grupės maisto papildai skirti raumenų deginimo, maisto medžiagų apytakos skatinimui, dėl ko greičiau krenta nereikalingi kilogramai.

  • Po treniruočių

Maisto papildai, vartojami po treniruočių, yra skirti padėti organizmui atgauti prarastas jėgas bei atsistatyti pavargusiems raumenims.