Antsvoris – ne tik moterų problema

kilo kokteilisPaskaitinėjus įvairiausius naujienų portalus, susidaro įspūdis, kad tik dailiosios lyties atstovės turi problemų su keliais nereikalingais kilogramais, kad tik moterys laikosi dietų ir rytais bijo lipti ant svarstyklių. Gerbiamieji, vyrai taip pat žmonės, gal mes garsiai nekalbame apie savo figūros trūkumus, gal kartais pajuokaujame, kad vyras be pilvo, kaip butas be balkono, tačiau daugelis mūsų, žiūrėdami futbolo varžybas, Christiano Ronaldo nužvelgiame su pavydu.

Esu 41 m. vyras, dviejų vaikų tėtis ir aš storas. Apkūnus buvau ne visada, tačiau sėdimas darbas, skanūs žmonos patiekalai ir tinginystė, kurią dažnai pateisindavau laiko neturėjimu ar nuovargiu, pridėjo ne kelis, o keliasdešimt papildomų kilogramų. Tad princas ant balto žirgo, kurį pamilo mano žmona Rasa, egzistuoja tik nuotraukose. Visgi, didžiausia bėda slypi ne išorės pokyčiuose, o kur kas giliau: aktyviau pasidarbavus, širdelė pradeda „groti dangiškuosius maršus“, užšuoliuoti į penktą aukštą be atokvėpio pertraukėlės yra išties sudėtinga misija, po kurios temsta akyse, o ką jau kalbėti apie padidėjusią riziką susirgti cukriniu diabetu… Štai prie ko kartais gali privesti geras gyvenimas.

Žmona prieš pora savaičių nupirko maisto pakaitalą – kilo kokteilį, kuris turėjo padėti man sureguliuoti savo meilę maistui. Iš pradžių žiūrėjau skeptiškai, kadangi netikiu jokiomis veiksmingomis kapsulėmis, kurios krauna turtus į farmacininkų kišenes, ar dietomis, kurias išgalvojo ne aišku kas ir kokiu moksliniu pagrindu. Visgi, mano nuostabai tas „kokteiliukas“ išties turi realios naudos, bet apie tai šiek tiek vėliau.

Kilo kokteilis – tai maisto pakaitalas, kuris pakeičia vieną arba du dienos valgius, pavyzdžiui vakarienę arba pusryčius ir vakarienę, tačiau jo sudėtyje yra visi žmogaus organizmui reikalingi vitaminai ir mineralinės medžiagos, kurios neleidžia jaustis silpnam, pavargusiam ar mieguistam. Tad organizmas nejaučia diskomforto. Žinoma, yra ir savi niuansai: nesvarbu, koks geras ir kokybiškas produktas būtų, bet jei priešpiečiams, pietums ar pavakariams kirsi spurgas, mėsainius ir cepelinus, vargu ar gali tikėtis įspūdingų rezultatų. Taigi, be asmeninių pastangų nebus ir norimo rezultato.

Man motyvacijos netrūksta, ypač kai turiu tokią palaikymo komandą, todėl iš savo mitybos išbraukęs visus beverčius produktus ir ryte bei vakare vartodamas kilo kokteilį jaučiuosi išties geriau. Svarstyklės rodo keliais kilogramais mažiau, turiu daugiau energijos, esu žvalesnis. Žinoma, viskas dar priešakyje, laukia sunkus darbas atsikratyti tingaus gyvenimo pasekmių, tačiau manau, kad nutukimas nėra nepagydoma liga, su juo galima kovoti ir sėkmingai įveikti.

Vaclovas, 41 m. Joniškis

Naujovė Lietuvoje – maisto pakaitalas padės nesijausti alkaniems

maisto pakaitalasDietos rūpi daugybei žmonių. O jų yra pačių įvairiausių, tačiau visas jas vienija vienas bendras bruožas – dietos reikia laikytis. Tai reiškia, reikalingas tam tikras rėžimas ir susilaikymas. Taip susiduriame su psichologinėmis problemomis, kurios neleidžia 5 dienas valgyti vien tik grikių ar vien tik pomidorų… Kaip galima padėti žmonėms, kurių valia nėra tokia stipri?

Viena iš pagrindinių problemų metant svorį – kalorijų trūkumas. Kitaip tariant – badavimas. Amžinai badauti neįmanoma, tad pasibaigus dietai žmogus vėl prisišveičia tiek, kiek jam norisi, ir viskas perniek. Šioje situacijoje yra rimta pagalba – maisto pakaitalas S-FOOD.

Maisto pakaitalas yra tam tikras produktas, kuris yra vartojamas ne kartu su maistu, kaip papildas, bet VIETOJ maisto. Pusryčiams valgote sumuštinius su dešra ir lydytų sūriu? Geriau per minutę paruoškite kokteilį ir jį išgerkite. Sutaupysite ir laiko, ir gausite visą reikalingą kalorijų dozę.

Maisto pakaitalas turi visas organizmui reikalingas medžiagas, todėl organizmas nėra alinamas. Tai reiškia, kad badauti nereikia – jūs gaunate tiek kalorijų, kiek reikia. Moterims paprastai reikia 1500 kilokalorijų per dieną, o vyrams – 2000 kilokalorijų. Daugiau reikia tik dirbantiems fizinius darbus ir sportuojantiems. Vartodami maisto pakaitalą, gaunate visą dienos kalorijų normą.

Tikriausiai tai neskanu ir be jokio skonio? Tikrai klystate. Įprastos vieno produkto dietos veikia tokiu principu – kai trečią dieną pamatote, kad valgyti vėl tas pats ir be jokių prieskonių, tiesiog nesinori valgyti iš viso. Maisto papildas yra miltelių pavidalo ir vartojamas kaip kokteilis. Jis yra kelių skonių, todėl monotonijos niekas nejaučia. Pusryčiams – šokoladinis kokteilis, pietums – vanilinis, pavakariams braškinis…

Svarbiausias maisto pakaitalo bruožas – suvartojus porciją nesijaučia alkis. Tai labai svarbu, nes tokiu būdu lengviau ištverti tą laiko atkarpą iki kito kokteilio. Tada nereikia nei šokolado, nei papildomo užkandžio.

Kas sunkiausia vartojant maisto pakaitalus? Daugelis žmonių, vartojančių maisto pakaitalus pripažįsta, kad sunkiausia yra atsisakyti rytinės kavos su cukrumi. Kavos atsisakyti nebūtina, o štai cukrus turėtų būti visiškai išbrauktas iš raciono. Kaip ir gaivieji gėrimai, saldumynai. Tai nesuderinama su jokia dieta. Visas kalorijas, kurių reikia dienai, gaunate vartodami maisto papildą, tad kiekvienas papildomas užkandis organizmą apkrauna nereikalingomis medžiagomis. Cukraus perteklius gali turėti neigiamų pasekmių, tad vartojant maisto pakaitalus tai viena iš sudėtingiausių problemų.