Parduodami butai Vilniuje

butaiViena didžiausių kainų, kurias reikia sumokėti norintiems gyventi Lietuvos sostinėje – tai įsigyti butą. Ne paslaptis, kad Vilniuje parduodami butai, nesvarbu jie naujos ar senos statybos, dažnai yra gerokai brangesni nei bet kuriame kitame Lietuvos mieste. Pirkėjai ieško geresnio ir pigesnio varianto, pardavėjai bando dar labiau užkelti kainas, kad geriau pasipelnytų iš įvykusio sėkmingo sandorio. Ne visi butai kainuoja vienodai ir ką daryti, kai nesupranti, nuo ko priklauso parduodamo buto kaina?

Rajonas

Pagrindinis rodiklis, rodantis buto kainą Vilniuje – rajonas, kuriame butas yra. Jei Senamiesty ar Centre parduodami butai ypač brangūs, tai štai stoties rajone kainos gerokai mažesnės. Viskas priklauso nuo rajono specifikos, jam užklijuotos etiketės, nusistovėjusių gandų ir mitų apie tą gyvenamąjį rajoną. Štai pvz., Pilaitės rajone, pasak gyventojų, gyventi yra ramu ir gera. Tai tarsi atskiras miestelis su savo bendruomene, miškeliais ir ežerais. Žinoma, butų kainos čia tikrai ne mažos. Fabijoniškių mikrorajone taip pat itin pigaus buto galite nesurasti, tačiau mainais į didesnę kainą, gaunate puikų susisiekimą, modernios statybos namus, dažnai autonominį šildymą. O štai ieškodami pigiausių buto skelbimų, ko gero, atrasite tuos butus, kurie parduodami Žemųjų Panerių, Naujosios Vilnios, Naujininkų mikrorajonuose.

Metai

Kartais kainą reguliuoja ir tai, kokio naujumo yra butas. Jei parduodami butai ką tik pastatytame name, ko gero, ir kaina bus šiek tek didesnė nei tų butų, kurie parduodami jau senos statybos namuose. Žinoma, ir vienas ir kitas variantas turi gerąsias ir blogąsias puses. Kaip pvz., naujas butas gal ir brangesnis, tačiau Jūs esate pirmas jo gyventojas ir galite susikurti kokį tik geidžiate būstą, tuo tarpu nusipirkę butą, kuriame kažkas jau gyveno, gausite kažkieno kito padarytą remontą pagal to žmogaus mėgiamą stilių. O kurie butai, naujieji ar senesni, yra patvaresni ir ilgiau laikys, pasakyti gana sunku.

Prieš perkant butą, geriausia apgalvoti tikslią pinigų sumą, kurią galite skirti šiam pirkiniui ir tada ieškoti sau tinkamo pasiūlymo. Patariama atkreipti dėmesį ne tik į mikrorajoną, kuriame butas yra ar namo naujumą, tačiau ir į kitus svarbius dalykus. Peržiūrėkite buto išplanavimą, kvadratūrą, patikrinkite susisiekimą, kokio tipo šildymas ir kitus svarbius dalykus, su kuriais turėsite susidurti kasdien gyvendami šiame bute. Tai  geriausias būdas išsirinkti sau tinkamiausią variantą.

Butų renovacija kilstelės būsto kainas

renovuojamas būstasMetai prasidėjo naujos valdžios ryžtingais ir ne visai darbais. Po truputį ima ryškėti naujosios valdžios užmojai NT srityje. Pagrindiniai kertiniai akmenys yra butų renovacija ir NT mokesčiai. Su NT mokesčiais kol kas daugiau diskusijų, nei realių darbų, nes vis nerandama optimalių variantų tiek nekilnojamojo turto savininkams, tiek valstybei. Tuo tarpu renovacija atrodo visai realus projektas. Nutirps sniegas ir prasidės…

Pasak „Verslo žinių“ straipsnio, šiais metais Vilniuje butų kainos gali kilti net iki 5%. Kodėl NET? Todėl, kad dar pernai metais NT prognozės nebuvo tokios optimistinės. Nestabili ekonominė padėtis, nedidelis įperkamumo koeficientas, sudėtinga situacija paskolų rinkoje, per metus bankrutavę 2 bankai. Visa tai atsiliepė NT rinkos augimui. Kai kurių ekspertų minimas 4,7% butų kainų augimas sostinėje yra visiškai realus šiais metais dėl kelių priežasčių.

Kylantys atlyginimai tam tikruose sektoriuose gali lemti didesnį susidomėjimą būsto paskolomis.

Verslo aplinkos pagyvėjimas taip pat turi įtakos naujų būstų pirkimui, nes gerėjant verslo aplinkai ir stabilizuojantis verslininkų pajamoms tapo paprasčiau valdyti rizikas ir išduoti paskolas, taip pat padaugėjo ir asmenų, parduodančių savo verslus. Viena iš investavimo krypčių yra nekilnojamas turtas, nes vertybiniai popieriai yra kol kas per daug rizikinga investicijų sritis.

Tokių investicijų neatgraso NT mokesčiai, kurie artimiausioje ateityje gali tapti viena iš svarbesnių valstybės pajamų šaltinių.

Naujai statomo būsto Vilniuje yra labai nedaug. Šiuo metu statomi vos keli daugiabučiai miegamuosiuose rajonuose. Tuo tarpu būsto renovacija turėtų smarkiai pagyvinti visą Lietuvos rinka. Renovuojami daugiabučiai sulauks ne tik pagražintų fasadų, bet ir realiai sumažėjusių šildymo kainų. Šiais metais žiema užsitęsė, todėl šildymo sezono skolas vilniečiai mokės dar ilgai. Renovuoti butai bus šiltesni ir efektyvesni, todėl, atlikus tinkamą remontą, jų kaina gali viršyti ir naujos statybos butų kainas. Tokia tendencija akivaizdi tik didmiesčiuose, tačiau provincijoje tokio augimo gali ir nebūti. Ten NT kainos šokinėja visai pagal kitą „dūdelę“.

Prie visų renovacijos reikalų ir suklestėsiančių statybos bendrovių ir statybinių medžiagų tiekėjų, reiktų paminėti ir pasikeitusį žmonių sąmoningumo lygį. Po sunkmečio ir NT kainų burbulo vilniečiai tapo kur kas protingesni ir atsargesni. Jie dabar nebepuola aklai pirkti būsto – domisi rajono perspektyvomis, domisi realiomis rinkos kainomis. Rinkos kainos nebėra jokia paslaptis. Dabar galima įvertinti bet kurį Vilniaus butą internetu ir nemokamai per UntU.lt sistemą. Su rajono perspektyvomis yra sudėtingiau, nes Perkūnkiemio gyventojai yra gana grėsmingas pavyzdys (Perkūnkiemio kvartalo komunikacijos pripažintos nelegaliomis ir turėtų būti išardytos paliekant apie 10 000 gyventojų be elektros, vandens, nuotėkų ir šildymo, tačiau gyventojai tam priešinasi, o miesto valdžia sunkiai gali jiems padėti). Dėl to į naujus gyvenamųjų namų kvartalus žiūrima su šiokia tokia baime, tuo tarpu renovuotas senos statybos būstas yra gana patrauklus variantas. Didžioji dalis Fabijoniškių ir Pašilaičių mikrorajonų daugiabučių yra pastatyti vos prieš 25-30 metų, todėl jų kokybė dar nėra labai bloga, lyginant su kai kuriais naujos statybos daugiabučiais.

Bet kuriuo atveju butų kainos Vilniuje kils, o NT sektorius vėl atsigaus per 2013 metus.

Kaip įsirengti mažą erdvę

maža kvadratūra

 

Dažnai atsitinka taip, kad neturim iš ko rinktis ir tenka gyventi mažesnėse erdvėse, nei esame įpratę. Reiktų į tai žvelgti kiek optimistiškiau. Mažos erdvės turi daug privalumų:

[more…]

  • Jos visada šiltesnės
  • Mažiau tvarkymosi
  • Mažiau išlaidų remontui
  • Maža erdvė yra jaukesnė
  • Mažesni komunaliniai mokesčiai

Tad išmokę visa tai išnaudoti galime įsirengti tikrai jaukų kambarį/butą ar patalpą kitokioms reikmėms. Suprantama, kai susiruošite kraustytis į mažesnę erdvę, pradžioje tai labai erzins, atrodys, kad niekas netelpa, trūksta vietos, gal kai kam ir klaustrofobija prasidės. Priprasite. Išmokę gyventi minimaliau, pajusite kiek galite sutaupyti.

  Spalvos

Žinau, iškart visi galvojate apie šviesias spalvas, nes kitaip bus tamsu, nejauku ir patalpa optiškai sumažės. Klystate!!! Šviesios spalvos (salotinė, balta, gelsva, dramblio kaulo) ne tik, kad nedidina optiškai, bet ir sukuria nejaukumo aurą arba kiek primena sovietinį braižą, kada kitų spalvų tiesiog nebuvo. Erdvę mažina daugybė baldų, o skoningai, su saiku apstatyti namai visada atrodys gražiai ir nesvarbu sienos tamsios ar šviesios. Rinkitės ryškias, kiek kontrastingas spalvas.

Nepabijokite vienos sienos nudažyti tamsesne spalva, taip sukursite gilumo pojūtį patalpoje. Taip pat nudažę pasirinktą kampą, sienos dalį puikiai išskaidysite mažą erdvę į kelias: darbo, poilsio ir pan zonas. Virtuvėj puikiai tiks aštrios, ryškios, gyvybingos spalvos.Taip pat patartina nepamiršti panaudoti juodos spalvos, kuri ne tik suteiks malonios elegancijos jausmo, bet ir paryškins kitas spalvas, erdvę pavers jaukesne.Nepabijokite eksperimentuoti ir atsikratykite, mūsuose taip būdingo, konservatyvumo. Juk namai – ne sanatorija, juose gyventi reikia taip, kaip patinka jums.

Baldai

Kai kalbam apie baldus, visada žmonės galvoja apie lovą, stalą, spintą – tradicinis lietuviškas komplektas. Mažoj erdvėj teks paieškoti originalesnių, universalesnių baldų. Ne, nesakau, kad reiks išmesti lovą ir miegoti ant pripučiamų kiniškų čiužinių, tiesiog pasvarstykite ar iš tiesų jums reiks dvigulės lovos? O galbūt užtektų sofos – lovos? Ji praktiška ir gan patogi. Mažose erdvėse, ypač kai turi daug daiktų, labai sunku juos visur sutalpinti. Tiek darbe, tiek namuose, supratau, kad labai gerai, kai komoda ar kitas baldas yra su kojelėmis, tokiu atveju nenaudojamus ar rečiau naudojamus daiktus galima gražiai supakuoti į dėžutes ir pakišti po baldu. Taip pat jums puikiai pasitarnaus kelios dailios sieninės lentynėlės, kuriose tilps knygos ir kitos malonios smulkmenos, tačiau nepersistenkite ir neapkabinėkite jomis visų sienų.

Baldus taip pat pasistenkite rinktis mažesnius. Jums tikrai nereiks spintos per visą sieną,  nereiks stalo, užimančio ketvirtadalį kambario, nereiks ir daugybės kėdžių, nes mažose patalpose daug žmonių negyvena. Stalą ir kėdes puikiai atstoja kilimėlis ir nedidelis staliukas, taip netgi žaismingiau, o kitiems baldams taip pat galima rasti alternatyvų. Sakot, netilps visi daiktai? Išmokit gyventi be jų arba tinkamai išnaudokit spintos/komodos tūrį. Nustebtumėte, kiek vietos galima sutaupyti tvarkingai sudėjus daiktus, sulanksčius rūbus ir kiekvienam daiktui atradus tinkamą vietą.