Kai mama negali padėti, padeda M.A.M.A

manekenėVilniaus apygardos teismas yra nustatęs, kad „Harmonijos pasaulio“ darbuotojai 2001-2005 metais į prostituciją įtraukė apie 20 merginų (dalis jų buvo nepilnametės). Turtingiems vyrams lietuvaitės seksualinių paslaugų vykdavo teikti į Jungtinius Arabų Emyratus (JAE), Didžiąją Britaniją, Prancūziją, Monaką, Seišelių salas.

2012 gruodžio 27 d. Delfi.lt straipsnis Arabų šeichams merginas parūpinusi modelių namų vadovė siunčiama į pataisos namus

Tai ištrauka iš straipsnio su beveik laiminga pabaiga, kai Lietuvos modelių skriaudikai buvo nuteisti, priteista žala, konfiskuotas turtas. Deja, tai labai retas atvejis grožio paslaugų rinkoje, nes didžioji dauguma lietuvaičių manekenių skundų dėl nepakenčiamų darbo sąlygų, sutarčių nesilaikymo, išnaudojimo, seksualinės prievartos ir net prekybos žmonėmis pasiekia tik mamos ir artimiausių draugių ausis. Deja, mama niekuo negali joms padėti, ir modeliais svajojusios tapti merginos lieka sudėtingose gyvenimo kryžkelėse. Kartais išsirenkamas labai miglotas kelias ir viskas baigiasi fizinėmis ir dvasinėmis ligomis, ar nes savižudybėmis. Skamba dramatiškai? Taip ir yra.

Modelio darbas yra labai sunkus. Pabandykite prastovėti prieš veidrodį visą dieną keitaliodami veido išraiškas, suvaidindami nepasiekiamą, išsigandusią, nustebusią, piktą, atsipalaidavusią, šaltą, ilgesingą… Patyrę aktoriai gali patvirtinti, kad suvaidinti emocijas viena po kitos yra be galo sunku. Jie to mokosi visą gyvenimą, o jaunos merginos, pastatytos prieš fotografo objektyvą tai turi daryti jau būdamos 18-kos… Kas apgins šių merginų teises? Kas jas apsaugos? Mamos to padaryti dažnai negali.

asociacija M.A.M.APrieš keletą metų (2010) modelių vadybininkas ir skautas iš Rumunijos Gal Golan įkūrė asociaciją M.A.M.A ( Managers And Models Association). Tais pačiais metais prie asociacijos prisijungė keletas tarptautinių modelių agentūrų ir taip per trejus metus asociacija smarkiai išsiplėtė. Jos tikslas – vienyti tik sąžiningai dirbančias modelių agentūras, kurios RŪPINASI savo modeliais, kovoja už jų teises, konsultuoja, padeda spręsti iškilusias problemas darbo santykiuose su užsakovais. Priklausymas šiai asociacijai modelių agentūroms duoda ne tik žinomumą, bet ir suvienija bendram tikslui – padėti merginoms pasiekti kuo geresnių rezultatų karjeroje, užimti aukštesnes pozicijas pasauliniame modelių reitinge (Edita Vilkevičiūtė pasaulyje yra 21 vietoje).

Lietuvoje M.A.M.A asociacijos narės yra 9 geriausios modelių agentūros. Nors jos tarpusavyje ir konkuruoja gana aršiai, tačiau tai nesutrukdo joms dalyvauti asociacijos veikloje, dirbti dėl bendro tikslo – modeliai turi būti apsaugoti nuo seksualinio išnaudojimo, prekybos žmonėmis, darbo sutarčių nesilaikymo ir paprasčiausių patyčių bei intrigų, į kurias dažnai įsivelia modelių agentūros ir įvairių mados renginių organizatoriai.

Patarimas: merginos, norinčios būti profesionaliais modeliais, turėtų labiau atkreipti dėmesį į agentūras, su kuriomis jos pradeda dirbti. Nežinomos, nedidelės, niekur negirdėtos modelių agentūros gali atsainiai žiūrėti į pradedančiojo modelio karjerą ir darbe kylančias problemas, todėl geriausiai rinktis M.A.M.A asociacijos nares tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Asociacijos narės, stodamos į šią organizaciją, įsipareigoja ginti savo modelius visais įmanomais teisiniais būdais ir užtikrinti geras darbo sąlygas.

Ugnius Kiguolis, M.A.M.A valdybos narys, Supermodels Model Management savininkas.  

Lietuva yra gražių moterų kraštas. Tuo didžiuojasi visa tauta, ypač dabar, kai beveik milijonas lietuvių gyvena užsienyje ir gali palyginti vietos žmones su tėvynainiais. Grožis yra labai svarbus verslas Lietuvos ekonomikai – tuo neabejoja verslininkai ir politikai. Populiarūs modeliai, pavyzdžiui Edita Vilkevičiūtė, Erika Labanauskaitė, Agnė Končiūtė ir dešimtys kitų merginų garsina Lietuvą užsienyje dalyvaudamos garsiausiuose pasaulio mados renginiuose ir pozuodamos populiariausiems moteriškiems ir vyriškiems leidiniams. Jos nusipelno ne tik pagalbos iš savo mamos, bet ir iš savo darbdavių, kuriuos tai ir įpareigoja M.A.M.A.

M.A.M.A kreipimasis į modelius (anglų k.):

Susiorganizuokime pasimatymą arba pasimatymas greituoju būdu

Greitukas.lt

 Kam tiktis, jei visus reikalus galima aptarti telefonu, kam kažkur kavinėj sėdėt, jei galima paplepėt per skype. Tokių ir panašių pasiteisinimų prisigalvojam daug. O iš tiesų kam? Juk galime baksnotis feisbuke, be to internetu parodyti jausmus lengviau, nes tai nereikalauja tiek pastangų. Oi kokie mes tinginiai pasidarėme.

[more…]

Pasimatymų kultūra

Iš romantiškų filmų įsisamoninome koks turi būti tikras pasimatymas. Puošnumas, daug romantikos, gėliu, būtinai koks nors restoranas ar kažkas tokio nekasdieniško. O suorganizuoti tokius dalykus tikrai reikia pastangų. Na ką gali pasiūlyt merginai, su kuria tinkiesi pirmą kartą? Pasisėdėjimą kavinėj šlamščiant picą ir daugiau valgant nei kalbant, kino teatrą, pasivaikščiojima parke? Come on! Galim ir geriau. Juk nebūtinai viskas turi suktis vien apie maistą ir tikrai nebūtinai kalbėt nesustojant ( Protingas žmogus žino kada patylėt) . Galima sugalvoti ką nors tikrai įdomaus .

Bet aš vienišas(-a) ir man sunkiai sekasi su pažintim…

O man sunkiai sekasi grot gitara ar pianinu ( tiesą sakant išvis nemoku ), sunkiai sekasi keltis rytais.  Va matot, nereikia graužtis ir galvot, kad kažkas su mumis negerai vien dėl to, kad kažko nemokam, tingim prisiverst išmokt ar negalim, aš tai niekad nesigraužiu, jog rytais neatsikeliu laiku air kur nors pavėluoju:)). Taigi kukliems ir šiaip ieškantiems kažko naujo atsirado nuostabi pramoga, kurią bent kartą tikrai verta išbandyti, žinoma jei neturit vaikino ar merginos, kad kam nors ragai neišaugtų  :))

Ką sugalvoti, kad pasimatymas nebūtų nuobodus..

Suksite galvą, jaudinsitės ir nervinsitės galvodami, jog Jūsų idėja gali nepatikti pasimatymo partneriui  (- ei ).. Ir kuo daugiau nervinsitės, tuo labiau bus nevykęs pasimatymas. Nusiraminkite, jau kuris laikas internete šmėžuoja įdomus projektas, jums tereikia tik pasiūlyti patikusiai merginai ar vaikinui susitikti ir sulaukus “TAIP!” išsirinkti ką veiksite per pasimatymą, o tada pirmyn!

  Koks tai projektas galų gale?Adresą, duok adresą nekalbėjęs,

mulki!!!

Tikiu, kad patampiau nervus :))) toji svetainė vadinasi Greitukas.lt . Kodėl greitukas turbūt aišku. Greičiau pasimatymo su nepažįstamu žmogum nesusiorganizuosi 🙂 Pavasaris už lango, belieka tik šiltesnių dienų sulaukt. Gražių jums pasimatymų ir  šiltų pavasarinių jausmų.