Baldai mažuose kambariuose: 5 patarimai

miegamojo baldaiMažos erdvės visada sukelia nemažai galvos skausmo tiek šeimininkams, tiek projektuotojams. Kaip tikslingai ir efektyviai išnaudoti keletą centimetrų laisvos vietos? Kaip išspręsti tam tikrus iššūkius? Vienas iš variantų yra tiesiog nusipirkti tokius baldus, kurie tilptų. O kas, jei neišeina? Ypač daug problemų miegamuosiuose kambariuose, kur įsigyjamos šeimyninės lovos „pavagia“ keletą ar keliolika centimetrų vietos iš spintų ir komodų.

Patarimo kreipėmės į Baldai4U ekspertus ir štai ką jie mums patarė:

  1. Miegamajame planuokite savo lovą atsižvelgdami į vietos trūkumą. Stenkitės įsigyti aukštą lovą su talpia patalynės dėže, į kurią galėsite sudėti ir daugiau daiktų. Taip susitaupys vietos kituose kambariuose arba į patalynės dėžę bus galima sudėti žieminius rūbus vasarai, avalynę ir kitus daiktus.
  2. Išnaudokite erdvę virš galvos. Kaip tai padaryti? Jei lovą perkate iš baldų parduotuvės, pabandykite ant jos atsisėsti ir ištieskite nugarą. Tada metru išmatuokite atstumą nuo grindų iki jūsų galvos. Pridėkite dar 10 centimetrų. Tai jūsų lovos erdvė. Aukščiau esanti erdvė gali būti skirta papildomiems baldams – įvairioms spintelėms ir lentynoms. Aišku, jei nuo vieno krašto yra tarpas iki sienos, dar reiktų ten pasimatuoti ir atsistojus. Perkant aukštą lovą stovinčio žmogaus ūgis gali būti mažesnis, nei atsisėdusio ant lovos.
  3. miegamasisStumdomos durys miegamajame. Suprantame, kad miegamasis turi turėti puikią garso izoliaciją, tačiau kartais tai nėra labai aktualu. Jei durys turėtų vertis į vidų, rekomenduojame pagalvoti apie stumdomų durų variantą – taip sutaupysite bent 90 cm. plotą už durų, kurį galima panaudoti komodai ar spintai.
  4. Pagal užsakymą gaminti baldai. Užsakomi baldai turi vieną didelį pranašumą prieš gatavus – juos galima pagaminti milimetrų tikslumu. Jei jums reikia spintelės 24,5 cm gylio, tokią meistrai ir pagamins, todėl galite drąsiai planuoti šalia esančius baldus. Visada miegamajame atsiminkite, kad lovos išmatavimai skiriasi nuo čiužinio. Jei miegate ant 160×200 cm čiužinio, reiškia lova gali būti 180 cm ar net daugiau, priklausomai nuo to, kokios konstrukcijos rėmas.
  5. Išnaudokite lubas. Skamba keistai, bet šiuolaikiniai baldininkai randa būdų, kaip išnaudoti lubas, ypač, jei jos nėra pakabinamos, o betoninės. Ten galima įgręžti stiprias laikmenas ir pakabinti net hamaką, kuriame laisvai telpa ir du žmonės. Dviračių kabinti palubėje miegamajame nerekomenduojame, tačiau kai kuriuos daiktus tikrai galima patupdyti neišnaudojamoje erdvėje bent laikinai.

Tikrai puikūs patarimai, ar ne tiesa? Baldai4U specialistai visada pasiruošę padėti…

 

Miegamasis – kambarys, kuriame praleidžiame daugiausiai laiko.

Ar Jūsu lova girgžda? Ar ryte atsikeliate pavargę ir neišsimiegoję? Ar jums skauda šonus ir miegate labai neramiai?..Ne, nebijokit, nesiūlysiu įsigyt kokio tai paslaptingo čiužinuko išsprendžiančio visas bėdas :))))) .Kaip jau tikriausiai supratote iš pavadinimo, šiandien kalbėsime apie tą visų mėgstama, nesuklysiu sakydamas jaukiausią namų kertelę pavadinimu miegamasis ( sako ten stebuklai vyksta ), tiksliau apie svarbiausią jo akcentą- lovą.

[more…]

Kodėl būtent lova?

Na atsakymas tiesą sakant gan paprastas, kadangi vidutiniškai 8 valandas per parą, 56 valandas per savaitę, 240 valandų per mėnesį, beveik 3 000 valandų per metus mes praleidžiame būtent LOVOJE!!! ( Oi kokie mes tinginiai, pusę gyvenimo pramiegam.Ojojoj!! ).  Šiandien visai netikėtai internetinėje erdvėje aptikau(įsivaizduojat, kartais ten aptinku dar kažką šaunaus.. )  gan įdomių miegamojo lovų interpretacijų, tad nusprendžiau pasidalinti ir su jumis.Jei ir Jums,  pabodo žiūrėti į paprastass medines lovas arba “įmantrius” lenkiškus gaminius miegamiesiems, tad čia keletas idėjų, kurios turėtų suteikti jums įkvėpimo.  Žinoma tai skirta tikrai ne kiekvienam,  vieniems tai patiks, kiti pamatę pagalvos: kas tai per nesamonė ir kam tai reikalinga? Na aš manau, kad tai tikrai nėra nesamonė, o savotiška meno forma, juk ne kiekvienas sugalvotų miegamojo ovą paversti paukščio lizdu, mezginiu ar kažkuo panašaus:)

P.S. Vaikystėj labai norėjau lovos – mašinos, tokios kaip per filmus rodo, žinot gi tikrai… :)))))

       Šiaip ar taip vertėtų nepamiršti ir tokių faktų kaip visuomenės tobulėjimas ir norėjimas kurti meną visur ir iš visko neišimtis ir miegamasis. Įdomią lovą galite susiprojektuoti patys, galite kreiptis į dizainerį, o galite bandyti ieškoti iš jau esančių sukurtų. Tačiau rinkdamiesi lovą nepamirškite, kad visgi svarbiausia yra ne lovos išvaizda, o patogumas ir praktiškumas, tad patariu pasirinkti tokį variantą, kuris puikiai atrodys jūsų kambaryje ir bus tiek pat praktiškas kiek ir gražus.Skanaus ir saldaus miego:)

Pasidalinkite savo mintimis, ką manote apie tokias lovas? Ar norėtumėte?

Pateikiame šiek tiek pavyzdžių, gal būt kažką pritaikysite ir savo namuose.  Nuotraukų galeriją rasite čia.