Antikvariniai baldai – nuo mažo stalelio iki viso darbo kambario komplekto

Kai kurie žmonės gana skeptiškai žvelgia į naudotus baldus, nes, jų nuomone, naudoti baldai yra jau atgyvenę ir netinka šiuolaikiniams interjerams. Tačiau naudotus baldus atrestauravus, daugelis jų įgauna didelę vertę, o jų spinduliuojama prabanga žavi. Antikvariniai baldai yra unikalūs, išskirtiniai bei laiko patikrinti. Įėjus į patalpą, apstatytą antikvariniais baldais, regis nė pats nejusdamas pasitempi. Tai yra elegancijos be prabangos oazė. Šie baldai išsiskiria tuo, kad visi pagaminti iš natūralaus ir tvirto medžio (ąžuolas, riešutmedis, raudonmedis), puošti unikaliais raižiniais bei dekoro detalėmis, būdingomis tam tikriems meno stiliams.

darbo kambario baldai

,,Karališkuose liūto balduose“ gausu įvairių stilių naudotų antikvarinių baldų bei interjero detalių pagal užsakymus iš Vakarų Europos (Vokietijos, Šveicarijos, Austrijos, Belgijos, Liuksemburgo…).

Čia siūlomi antikvariniai darbo kambario komplektai bei atskiri darbo kambario baldai.

Prabanga bei galia dvelkiantys darbo kambariai – daugelio svajonė. Į darbo kambario komplektą įeina knygų spintos, rašomieji stalai, krėslai bei kėdės. Atskirai parduodami darbo kambario baldai (foteliai, krėslai, stalai, spintos ir kt.), priklausantys skirtingiems stiliams bei išsiskiriantys dizainu ir elegancija, leidžia patiems susikurti antikvarinių baldų kombinaciją ir mėgautis prabanga.

,,Karališkuose liūto balduose“ itin didelis įvairių stalų bei stalelių pasirinkimas. Stalai išsiskiria savo formomis (galimi apvalūs, keturkampiai, daugiakampio formos), taip pat unikaliu dizainu (ant liūto ar vanago kojų, puošti antimis, išpuošti įvairiais raižiniais, kurių dauguma yra su gamtos bei gyvūnų motyvais). Staliukų pasirinkimas pagal dydį taip pat labai platus: nuo mažiausių kavos stalelių, iki didelių valgomojo stalų. Kai kurie stalai komplektuojami su kėdėmis ar prabangiais krėslais.

Didelis pasirinkimas rašomųjų stalų, spinduliuojančių prabangą ir eleganciją, išsiskiriančių raižiniais bei dizaino detalėmis. Ypatingai išsiskiria viena detale – liūto kojomis. Toks rašomasis stalas yra svarbus darbo erdvės akcentas.

Senovinės, prabanga dvelkiančios komodos kuria eleganciją. Antikvarinė medžio masyvo komoda -įspūdingas interjero akcentas, kuriam išskirtinumo suteikia raižiniai.

Antikvarinės medžio masyvo knygų spintos spinduliuoja galia, išskirtinumu ir prabanga. Puikiai tiks tiek darbo kambariui, tiek svetainei ar valgomajam.

Krėslai – elegantiška namų ar darbo erdvės interjero detalė. ,,Karališki liūto baldai“ siūlo įvairių dydžių, formų, puoštus išskirtinėmis detalėmis (liūto, vanago kojos, suktos kolonos…) krėslus. Krėslai yra aptraukti natūralia oda arba prabangiu gobelenu.

Svetainė – taip pat labai svarbi erdvė namuose, kurioje dažniausiai priimami svečiai, todėl svetainės dizainui turi taip pat būti skiriamas didelis dėmesys. ,,Karališki liūto baldai“ savo asortimente turi daug itin prabangių svetainės kambario baldų, atspindinčių įvairius laikmečius (barokas, rokoko, ampyras). Asortimentą sudaro sofkutės, komodos, staleliai, kėdės, knygų spintos, krėslai. Originalūs bei išskirtiniai minkšti svetainės kambario baldai (sofkutės, foteliukai), puošti įmantriais raižiniais bei puošybos detalėmis (antys, liūto kojos…) ir prabangiais gobelenais. Įvairios medžio masyvo svetainės kambario vitrinos (stiklinės ir be stiklo, sendinto medžio, riešutmedžio, puoštos raižiniais). Išskirtinis akcentas – liūto kojytės.

Taip pat siūlomas platus antikvarinių valgomojo kambario baldų (vitrinos, komodos, spintos, kėdės, komplektai…), dvelkiančių prabanga bei išskirtiniu stiliaus pojūčiu, pasirinkimas.

Kaip išsirinkti antikvarinius baldus?

Namai be baldų sunkiai įsivaizduojami. Net Japonijos kultūroje, kurioje dominuoja visiškas minimalizmo interjeras, baldai užima svarbu vaidmenį, kuriant jaukius namus. Šiandien baldų pasiūla milžiniška, viskas priklauso nuo individo skonio ir finansinių galimybių. Tiesa, antikvariniai baldai šioje rinkoje tarsi atskira planeta, jų negausite įprastoje baldų parduotuvėje.

Sakoma, skoniai nedraugauja, kas vienam gražu, kitam gali būti nepriimtina, bet tai jūsų namai ir tik jūs galite apsispręsti kampe statysite dryžuota skandinaviško stiliaus sofą ir Liudviko XVI indaują. Todėl šiandien aptarkime, ką reikia žinoti prieš įsigyjant antikvarinius baldus.

antikvariniai baldai

Kur gyvena senoviniai baldai?

Norėdami įsigyti antikvarinius baldus, pirmiausia turite žinoti, kur jų ieškoti.  Paprastai tokiais baldais prekiaujama antikvariatuose ir sendaikčių turgeliuose. Tiesa, paprastai pasirinkimas jose nėra gausus ir išrankiausi klientai greičiausiai išeis nusivylę. Kita išeitis – specializuotos antikvarinių baldų parduotuvės, kurios siūlo itin platų senove dvelkiančių baldų pasirinkimą.

Beje, paskutiniu metus vis populiaresnės tampa ir internetinės parduotuvės. Aišku, prieš perkant jose turėtumėte pasidomėti jos reputacija, klientų atsiliepimais, juk nesinorėtų apžiūrint, jau į namus atvežtą baldą, rasti užrašo „Pagaminta Kinijoje“. Kita vertus, tai ypač patogu, nes pristatomas baldų kolekcijas galite apžiūrėti neiškėlę kojos iš namų.

Op op… kainos kyla

Taip, antikvariniai baldai nėra pigūs. Paprastai jie kelis, o kartais net keliolika kartų brangesni, prašmatnus krėslas gali gerokai palengvinti piniginę nei naujutėlis svetainės baldų komplektas. Kodėl taip yra? Visų pirma, senoviniai baldai yra vienetiniai, jie buvo gaminami ne konvejeriu, o rankomis, todėl net ir tos pačios keturios kėdės iš valgomojo komplekto turi savitų, originalių bruožų. Paprasčiau tariant, kiekvienas senovinis baldas – tai atskiras individas su savo istorija, praeitimi ir gyvenimu.

Antra aukštų kainų priežastis – natūralios žaliavos, iš kurių baldai pagaminti. Tai laikais nebuvo taip vadinamos faneros, visi baldai pagaminti iš natūralaus medžio ir aukščiausios klasės medžiagų. Kadangi prašmatnūs baldai buvo skirti tuometinei „aukštuomenės grietinėlei“  tai ir jų kokybė turėjo būti aukščiausios prabos.

Dar vienas svarbus faktorius, lemiantis antikvarinio baldo kainą – gamintojas. Žymaus gamintojo sukurtas baldas yra gerokai brangesnis už kitus to laikmečio baldus. Ir galiausiai, kuo baldai senesni, tuo ir kaina didesnė. Todėl drąsiai galima teigti, kad antikvariniai baldai yra pateisinama investicija, nes su kiekvienais jo nugyventais metais ir jo kaina gerokai šokteli.

Į ką atkreipti dėmesį prieš perkant senovinį baldą?

Atskirti originalius antikvarinius baldus nuo kopijų sugeba tik patyrusi akis, restauratoriai ir istorikai. Tačiau  ir jūs prieš perkant tikrą senovinį baldą turėtumėte žinoti, kad kuo senesnis, antikvarinis baldas, tuo labiau jis susidėvėjęs. Kadangi per daugelį metų  jame pėdsakus paliko ne tik aplinka, besikeičiantis klimatas, bet ir žmonės, kurie šiuo baldu naudojosi. Todėl kuo baldas prasčiau atrodo, tuo jis vertingesnis.

Reikėtų atkreipti dėmesį ir į vidinę baldo pusę, kadangi anksčiau būdavo poliruojamas tik baldo fasadas, o vidinė pusė neapdirbama. Tikri senoviniai baldai sujungti kregždės formos sujungimais arba medinėmis vinimis ir varžtais.

Kirvarpų išgraužtas skilutes, šiandien galima padaryti ir gamykliniu būdu, todėl profesionalai rekomenduoja paprastą ir patikimą būdą patikrinti baldo autentiškumą: į skilutę įsmeikite vinutę, jei ji lengvai lenda, prieš jus baldo kopija, nes kirminai doroja medieną spiralės, o ne tiesės trajektorija.

Antikvariniai baldai ne tik puošmena, bet ir investicija, todėl prieš pirkdami įsitikinkite ar perkate ne kopiją ir jei vis dar manote, kad galite apsirikti, optimaliausias sprendimas būtų kreiptis į specialistus, kurie visada pagelbės ir pakonsultuos.