Nešiojami kompiuteriai naujiems mokslo metams

nešiojami kompiuteriaiNauji mokslo metai jau ne už kalnų, tad jiems artėjant svarbu pasirūpinti visa reikiama amunicija. Be pieštukų, tušinukų ir sąsiuvinių išsiversti būtų sunku, tačiau dabar kur kas aktualesnis tampa ir naujos technikos pasirinkimas. Nešiojami kompiuteriai yra būtent ta prekė, be kurios sunku būtų pradėti naujus mokslo metus, tad tai neabejotinai tampa svarbiu ir labai aktualiu pasirinkimu kiekvienam moksleiviui ir studentui.

Šiandien įvairiose mokslo įstaigose darbas su kompiuteriu palengvina bei paspartina visą mokymosi procesą. Tai tampa neatsiejama kiekvieno moksleivio ir studento mokymosi dalimi. Be kompiuterio sunku būtų atlikti net ir menkiausius darbus. Spartus nešiojamas kompiuteris su bevieliu internetu bet kam gali atverti plačias galimybes, tad nenuostabu, kad dirbant su senu aparatu dažniausiai jaučiamas diskomfortas. Technikos progresas vis labiau šuoliuoja į priekį, tad atsinaujinti rekomenduojama kiekvienam.

Kaip ir bet kokia kita nauja technikos įranga, taip ir nauji nešiojami kompiuteriai vartotojui suteikia daug geresnes naudojimosi sąlygas. Nauja technika būna daug geresnė ir pažangesnė už senąją, tad įsigyti naujausią ir pažangiausią įrangą mokslui, darbui ar laisvalaikiui gali būti nepaprastai naudinga. Toks pranašumas padės greičiau atlikti pavestus darbus, tad patogu bus ne tik dirbti, bet ir pramogauti.

Įsigyti naują nešiojamą kompiuterį visai paprasta. Tam nereikia nei daug pinigų, nei žinių. Dažniausiai kompiuterio specifikacijose nurodyti skaičiai kalba patys už save, tačiau net ir nežinant, kokio kompiuterio siekiama įsigyti, visuomet galima to paklausti prekybos centruose dirbančių konsultantų. Kai klausimai spaudžia krūtinę, o abejonės temdo protą, tinkamą nešiojamą kompiuterį išsirinkti padės kvalifikuoti prekybos centro specialistai. Svarbiausia nepirkti aklai, nes ne kiekvienas brangus ar iš akies įsigytas pirkinys pasitarnaus geriausiai.

Mokslo metus reikia pradėti tinkamai, o tai užtikrinti be abejonės padeda nauji nešiojami kompiuteriai. Su nauju ir daug galingesniu kompiuteriu bus maloniau mokytis ir dirbti, tad tai tampa puikia ir net būtina investicija į savo mokymosi ateitį. Neverta gaišti laiko su sena aparatine įranga, kadangi dabar greitesnį, galingesnį ir spartesnį kompiuterį galima įsigyti daug pigiau ir paprasčiau.

Kaip įsigyti gerą kompiuterį pigiau?

HP firmaKompiuterių pasirinkimas dabar tikrai didelis. Vienintelė problema – ne visada pavyksta rasti norimą įrenginį už priimtiną kainą. Peržvelgus prekybos centrų pasiūlymus, galite rasti pačių įvairiausių kompiuterių, kurie kainuoja nuo dviejų kelių šimtų iki trijų tūkstančių eurų ir daugiau. Jeigu įskaičiuosime ir planšetes, tuomet galima būtų rasti ir 50 eurų kainuojantį kompiuterį, tačiau kažin ar verslui ir biuro dokumentų tvarkymui tokio varianto užteks. Taigi, kaip pasielgti gudriai ir įsigyti gerą, visus jūsų norus ir poreikius atitinkantį kompiuterį pigiau? Pateiksime keletą protingų sprendimų.

  1. Kompiuteriai pigiau parduodami internetu. Peržvelgus internetinių parduotuvių asortimentą, galima greitai pastebėti, kad kainos svyruoja į kliento pusę. Statistiškai, elektroninės parduotuvės siūlo apie 10 – 20 procentų pigesnes kainas be akcijos. O išpardavimai internete vyksta kur kas dažniau. Taigi, norėdami nusipirkti nešiojamą arba planšetinį kompiuterį, prieš lėkdami į didelį prekybos centrą geriau pirma atverkite interneto naršyklę ir peržiūrėkite elektroninių parduotuvių pasiūlymus – galite likti maloniai nustebinti.
  1. Susirinkite nešiojamą kompiuterį patys iš užsakytų detalių. Įrenginys kainuos pigiau surinkus jį iš detalių. Tačiau, ne tik norintys sutaupyti asmenys renkasi tokį būdą –žaidimų entuziastai, preciziškų parametrų norintys žmonės taip pat mieliau renkasi surinktą kompiuterį, nei jau iš anksto paruoštą modelį. Tokiu atveju, jums nereikės mokėti už gamintojo vardą, o kompiuterį galėsite „susikonstruoti“ iš jums labiausiai reikalingų parametrų. Pavyzdžiui, galbūt jums visai nereikia vieno terabaito kietojo disko, tačiau ne pro šalį būtų optinis Blu-Ray įrenginys ir šeši gigabaitai operatyviosios atminties.
  1. Pirkite jau naudotą kompiuterį. Perkant ne naują, o jau savininką turėjusį įrenginį, „atkris“ nuo 50 iki 90 procentų jo kainos, tad gausite neblogą nešiojamą kompiuterį su gerais techniniais parametrais už labai mažą kainą. Vienintelis minusas tas, kad garantija jau greičiausiai bus pasibaigusi, todėl rizikuojate išleisti papildomai remontui, jei kažkas suges.
  1. Pirkite mažiau žinomų arba sunkiai besiverčiančių kompanijų produktus. Ne visi vartotojai suvokia, kad neretai sumoka pusę arba net dar daugiau kainos vien tik už kompanijos vardą. Taigi, jeigu jums nereikia Apple arba Samsung gaminio, galite drąsiai pasidairyti panašių parametrų stacionaraus ar nešiojamo įrenginio, kurį pagamino jums ne taip gerai žinoma firma. Tai visiškai nereiškia, kad išsirinktas kompiuteris bus blogesnis, kadangi garantija galioja visiems. Šiuo atveju, didelio dėmesio galėtų sulaukti HP kompanija – neseniai ši kompanija pasidalijo į dvi skirtingas įmones, todėl savo senesnę produkciją dabar išparduoda geromis kainomis, o naujausi HP modeliai gerokai pigesni už kitų žinomų vardų produkciją, kadangi HP firma siekia sugrįžti į rinką ir reabilituotis už visus praėjusius metus, kai įmonės viduje vyko derybos ir kompanija negalėjo tiek daug laiko skirti naujos produkcijos gamybai.

Taigi, kaip matote, yra keletas puikių variantų, kaip kompiuterį galima įsigyti gerokai pigiau. Svarbiausia – įvertinkite, ko labiausiai reikia – nuspręskite, kokie parametrai jums būtų svarbiausi, ar kompanijos vardas jums turi daug reikšmės, ar nebūtumėte nieko prieš naudotis jau ne pirmus metus naudotu įrenginiu.