Odos dariniai: kurie pavojingi, o kurie – ne

apgamaiReto žmogaus odos paviršius yra tobulas. Pas kiekvieną iš mūsų galima atrasti tam tikrų odos darinių, nesvarbu, ar tai – apgamas, pigmentinė dėmė, strazdanos ar spuogeliai. Kiekvieno žmogaus oda yra unikali, o jos būklė priklauso nuo daugybės veiksnių – genetikos, mitybos, net gi psichologinės savijautos. Kai kurie odos dariniai yra gerybiniai, kurie jokiame žmogaus gyvenimo tarpsnyje neturi galimybės tapti piktybiniais,o kiti – atvirkščiai – iš gerybinių gali lengvai tapti vėžiniais odos dariniais.

Gerybiniai odos dariniai

Tai strazdanos, įvairios pigmentinės dėmės (dažniausai įgimtos), spuogai, kai kurios papilomos. Nors pigmentinės dėmės ir strazdanos – tai melanocitų veiklos padarinys, beveik niekada ši odos būklė nesukelia odos vėžio. Tiesa, nuo saulės aktyvumo ir kontakto su žmogaus oda, šie paveldimi odos dariniai gali išryškėti, tačiau daugiau negu estetinio nepasitenkinimo jie nesukelia ir netampa pavojingais sveikatai. Štai kita situacija – papilomos. Šie odos dariniai – tai papilomos viruso rezultatas. Papilomos virusas nėra kažkokia reta ir egzotinė liga. Visiems žinomos karpos atsiranda būtent dėl papilomos. Karpos gali atsirasti ant pėdų, rankų, net lytinių organų. Nors papilomos nėra piktybiniai odos dariniai, ištirta, kad ant lytinių organų atsiradusios papilomos gali prisidėti prie gimdos kaklelio vėžio.

Piktybiniai odos dariniai

Daugumai šiandien jau yra žinoma apgamų savybė keistis ir pereiti į piktybinę formą. Tad apgamai – tai bene pavojingiausi odos dariniai, labai paprastai galintys tapti grėsme sveikatai. Jau minėti melanocitai yra linkę susikaupti į koncentruotus darinius, kuriais ir vadiname apgamus. Nepiktybiniai apgamai – tai plokšti, simetriški, vienodos spalvos pigmentiniai dariniai. O jeigu pastebima, kad seniai turimas apgamas pradėjo keisti formą, tekstūrą, pigmentacijos intensyvumą ar dydį – tai ženklas, kad jis tampa piktybiniu ir gali sukelti melanomą. Melanoma – agresyviausia odos vėžio forma, todėl apgamų savininkai kiekvienais metais turėtų apsilankyti pas dermatologą apžiūrai.

Laiku pastebėti apgamų pokyčiai – tai geriausias būdas išvengti odos vėžio. Nuolatos stebėkite savo kūną ir ant jo esančius odos darinius, o pastebėję jų pokyčius, kreipkitės į savo dermatologą.

 

Atgalinių nuorodų plėtimas

seoKaip žinia, SEO susideda iš dviejų pagrindinių sričių: vidinio bei išorinio optimizavimo paieškos sistemoms. Svetainė turi būti techniškai tvarkinga ir pasižymėti kokybišku turiniu, tačiau neabejotinai reikšminga ir tai, jog kažkas svetainę pamatytų, teigiamai įvertintų ir taptų klientu. To ir siekiama užsisakant SEO paslaugas. Kaip SEO specialistai (vieni tokių yra www.seoaudit.lt) skleidžia informaciją apie konkrečias svetaines? Vykdydami išorinį SEO – rūpindamiesi atgalinių nuorodų į tam tikrą svetainę sklaida.

Atgalinės nuorodos itin reikšmingos siekiant pagrindinio SEO tikslo – kuo aukštesnio reitingo paieškos sistemose. Kuo daugiau kokybiškų nuorodų, nukreiptų į konkrečią svetainę, tuo aukštesnėje paieškos sistemų pozicijoje pastaroji atsiduria.

Egzistuoja keletas skirtingų strategijų, kuriomis remiantis galima plėsti atgalines nuorodas. Visų pirma, nuorodos gali būti talpinamos kitose svetainėse. Svarbu, jog tų svetainių tematika būtų artima. Rekomenduotina, jog svetainė būtų žinoma, kokybiška ir turėtų kuo aukštesnį reitingą paieškos sistemose. Kokiu būdu nuoroda gali atsidurti kitoje svetainėje? Yra keletas variantų: užmezgami partnerystės ryšiai su tos pačios rinkos dalyviais ir tarpusavyje keičiamasi nuorodomis arba naudojamasi nuorodų pardavimo paslauga, kai už sutartą sumą nuoroda kuriam laikui patalpinama pasirinktoje svetainėje.

Nuorodos, raktinių žodžių pavidalu, gali būti pateikiamos ir tekstuose, publikuojamuose kitose svetainėse (geriausia, kažkuo susijusiose).  Taip pat informacija apie svetainę skleidžiama tinklaraščiuose, forumuose, kuriuose lankosi asmenys, besidomintys užsakovo veiklos sritimi. Tiek straipsniai, tiek komentarai turėtų būti įdomūs, jog patrauktų skaitytoją ir ragintų atsidaryti pateiktas nuorodas.

Minėta, jog atgalinių nuorodos lemia svetainės vietą paieškų sistemose. Reikia pažymėti, jog reikšminga ne tiek nuorodų kiekis, tačiau jų kokybė. Kaip reaguotumėte, jei svetainėje apie satanizmą išvystumėte nuorodą į vestuvių suknelių salono tinklapį? Arba nuorodą į knygyno svetainę, patalpintą puslapyje, su daugybe gramatinių klaidų? Tas pats pasakytina ir apie tekstus, kurių pagalba platinama nuoroda: reikia kokybiško, įdomaus turinio, o ne tokio, kuriame pilna raktinių žodžių, tačiau nėra prasmės.

Taigi, atgalinių nuorodų plėtimas – nemažai darbo ir laiko reikalaujanti SEO proceso dalis, tačiau jos indėlis siekiant tikslo itin reikšmingas.