Bijote dantų plombavimo? Tuomet rūpinkitės jų priežiūra

dantų plombavimasKai kalbame apie sveiką ir gražią šypseną, tokiu atveju belieka tik pridurti, jog yra labai daug maisto produktų bei įpročių, kurie gali būti skirstomi į sveikos šypsenos draugus bei priešus. Ko gero, daugeliui yra žinoma, jog saldumynai, karšto bei šalto maisto valgymas vienu metu, gazuoti gėrimai tikrai yra sveikos ir gražios šypsenos priešai. O kokius maisto produktus bei įpročius galėtume pavadinti sveikos šypsenos draugais? Apie tai ir  kalbėsime šį kartą.

Cukraus neturintys produktai

Norite sveikų, baltų bei karieso nepažeistų dantų? Tokiu atveju teks kuo daugiau vartoti cukraus neturinčių produktų. Vis dėlto, būtina išlikti budriems: reikia pabrėžti, kad sąvoka cukraus neturintys produktai yra ne tik tiek, kurių negalima priskirti saldumynų kategorijai, bet ir tie, kuriuose slypi ši medžiaga, tik ne visada tai galima pastebėti iš pirmo karto. Saldinti pieno gaminiai,  nemaža dalis vaisių, įvairių rūšių dribsniai ir  javainiai – tai taip pat yra tie produktai, kuriuose yra nemažai cukraus.

Skalaukite burną po kiekvieno valgio

Galbūt ne visada yra galimybė išsivalyti dantis po kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo, tačiau proga išsiskalauti burną dažniausiai yra. Tai ir darykite, kadangi burnos skalavimas po kiekvieno valgio yra dar vienas sveikos ir gražios šypsenos draugas. Jei neturite kokybiško dantų skalavimo skysčio, šiam reikalui puikiai bei efektyviai tiks vanduo.

Kaip matyti, jau sužinojome, kas yra sveikos šypsenos draugai. Norite sveikų, gražių bei baltų dantų? Tokiu atveju tikrai teks draugauti su šiame tekste išvardintais įpročiais bei maisto produktais. Na, o, ką daryti tuo atveju, jei draugystė nesitęsia ilgai? Tuomet belieka tik nenustebti, jei dantų būklė pablogės. Tačiau net ir tuo atveju yra puiki išeitis. Tai – dantų plombavimas.  Dantų plombavimas yra šiuolaikiškas bei greitas procesas, kurio metu ne tik išspręsite tam tikras problemas, bet ir galėsite džiaugtis akivaizdžiais pokyčiais. Kitais žodžiais tariant, jei nedraugausite su šiais maisto produktais bei įpročiais, tokiu atveju dantų plombavimas taps tuo įpročiu, su kuriuo susidraugauti tikrai teks.

 

Kaip išsirinkti dantų pastą?

dantų valymąNorint tinkamai prižiūrėti dantis, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į reguliarų dantų valymą, bet ir pasirenkamas higienos priemones. Šiandien ne tik vaistinėje, bet ir paprastose parduotuvėse gausus pasirinkimas pačių įvairiausių burnos higienos priemonių. Populiariausia ir dažniausiai perkama priemonė – dantų pasta. Tačiau didžiulėje įvairovėje ir plačiame pasirinkime sunku išsirinkti tinkamą ir gerą dantų pastą.

Odontologai įspėja, jog jokiu būdu nevalia pastos rinktis atsainiai ir imti bet kokią arba tą, kuriai šiandien taikoma akcija. Mat nuo pastos priklauso, kaip valant veikiami Jūsų dantys ir kokį poveikį turės dantų valymas. Todėl prieš renkantis pastą, pravartu žinoti, kad visų skirtingų tipų pastos turi skirtingą veikiamąjį poveikį. Populiariausios pagrindines kelias funkcijas atliekamos pastos.

  • Antibakterinės. Šio tipo pastos dažniausiai naudojamos po ligų, infekcijų arba esant sudirgimui. Tai gali būti įvairūs susirgimai, kurie dažniausiai ir yra bakteriniai. Tuomet naudinga pakeisti ne tik dantų šepetėlį, bet ir naudoti antibakterines dantų pastas, kurios padės burnos ertmei atsistatyti. Ne retai antibakterines dantų pastas odontologai rekomenduoja ir po dantų gydymo ar profesionalios burnos higienos, kai kurį laiką dantenos ir dantys yra jautresni.
  • Jautrumą mažinančios. Kasdien naudojamos pastos, kurios mažina dantų jautrumą gali būti puikus būdas įveikti nemalonius pojūčius valgant ar sportuojant. Kai kuriais gyvenimo etapais, tokiais kaip nėštumas, liga, maitinimas krūtimi, dantys ir dantenos gali būti itin jautrūs. Tokiu atveju geriau naudoti neagresyvias, jautrumą mažinančias pastas.
  • Balinančios. Nemažai žmonių nėra patenkinti savo dantų baltumu. Todėl jie ryžtasi išbandyti įvairaus balinimo metodus. Vienas iš jų – balinamoji dantų pasta. Jei jau nusprendėte rinktis balinamąją pastą, geriau apie tai pasikonsultuoti su odontologu. Mat jos taip pat yra skirtingos ir gali duoti įvairių rezultatų. Reikia nepamiršti, jog negalima pernelyg ilgai naudoti balinamosios pastos, mat ši gali sujautrinti dantis bei dantenas. Dažniausiai balinamosios pastos yra gana agresyvios, todėl jas patariama naudoti tik tuomet, kai dantų būklė ir sveikata yra tikrai gera.
  • Vaikiškos. Iš tiesų įvairūs dantų pastų tipai yra pritaikyti skirtingiems žmonėms. Todėl labai svarbu žinoti, kad namuose ne visi namiškiai būtinai gali naudoti tokią pačią pastą. Tai ypač liečia vaikus. Vaikų dantukai yra jautresni ir lengviau pažeidžiami, todėl jiems privalu pirkti atskirą vaikišką pastą. Jos sudėtyje nėra agresyviai veikiančių medžiagų, vaikiškos dantų pastos yra švelnios ir malonaus skonio. O tai labai svarbu mažiesiems, kurie dar tik pradeda mokytis valyti dantis ir įprasti prie kasdienės dantų priežiūros.

 

Dantų implantai – šiuolaikinis dantų atkūrimo būdas

dantų implantaiDantų implantai – tai dantų šaknų pakaitalai, kai vietoje prarasto danties šaknies chirurginiu būdu įsukamas titaninis varžtelis. Kitaip sakant, implantai naudojami atkurti dantims, nes, suaugę su kaulu, implantai sudaro tvirtą atramą, prie kurios galima tvirtinti naujus dantis.

Dantų implantus XX a. šeštajame dešimtmetyje išrado švedų mokslininkas Per-Ingvar Branemark. Jis nustatė, kad titanas, įsodintas į natūralų kaulą, gali puikiai tarnauti pagrindu dirbtiniams dantims, nes šis metalas pasižymi tinkamomis savybėmis, o žmogaus organizmas palankiai jį priima. Pirmasis pasaulyje pacientas su dantų implantais buvo švedas Gosta Larsson. Naujieji dantys jam tarnavo daugiau nei 40 metų, iki pat jo mirties.

Šiuo metų pacientams yra siūloma apie 300 įvairių dantų implantų. Jie skiriasi savo savybėmis: kokybe, patikimumu, ilgaamžiškumu, skirtingu gydymo laiku, taip pat implantavimo metodais. Vienas iš pagrindinių veiksnių, renkantis implantus, turėtų būti gamintojo teikiamos garantijos. Garantijos laikas gali būti 10 ir daugiau metų. Pirmaujantys dantų implantų gamintojai savo gaminiams suteikia viso gyvenimo garantiją. Nešiojantiems dantų implantus būtina jais tinkamai rūpintis: valyti šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlius, vengti kieto maisto. Ir, žinoma, reguliariai lankytis pas dantų gydytoją.

Šiuolaikinėje medicinoje naudojama keletas dantų implantavimo metodų. Momentinis implantavimas – toks, kai implantas įsodinamas į ką tik pašalinto danties vietą. Ši procedūra paprastai trunka 10–15 minučių. Na, o vėliau ant šio implanto gydymo proceso metu yra tvirtinamas dantis.

Kitas metodas – belopis implantavimas. Jis skirtas tiems, kas dantį prarado prieš kažkiek laiko. Implantuojant šiuo būdu, paciento dantenose pirmiausia pagal implanto diametrą padaroma nedidelė skylutė, tada dedamas implantas, tai užtrunka apie 10–15 minučių. Ant tokio implanto tvirtinamas dantis. Iš karto po šios procedūros galima valgyti, gerti ir šypsotis.

Dar vienas dantų implantų dėjimo būdas – All-on-4. Jis taikomas tuo atveju, kai pacientas būna praradęs daug arba net visus dantis. Naudojant šį būdą, žandikaulyje vietoje kiekvieno danties implanto įstatomi tik keturi, ir jų visiškai pakanka atkurti visiems žandikaulio dantims.

Medicinoje yra daug būdų dantims atkurti, tačiau tik dantų implantai leidžia atkurti visą dantį – tiek šaknį, tiek vainiką. Žmonės, turintys dantų implantus, jaučiasi kaip su tikrais dantimis. Kokybiški dantų implantai paprastai tarnauja visą gyvenimą. Pacientų džiaugsmui dantų implantai – pažangus, ilgalaikis ir estetiškas prarastų dantų atkūrimo būdas.

Odontologijos klinika geriau už bet kokią polikliniką

odontologijos klinikaDaugelis žmonių, ypač tie, kurie su dantų problemomis susiduria retai, pasitenkina odontologijos paslaugomis, kurias teikia valstybinės poliklinikos, nes už jas nereikia mokėti, tačiau kiekvienas turėtų pagalvoti, ar taip daryti yra tikrai naudinga. Nors paslaugos ir nemokamos, tačiau beveik visos poliklinikos naudojasi pasenusia odontologijos technika, o daugelio ten dirbančių odontologų žinios taip pat yra pasenusios, todėl jei pajutote dantų skausmą, negalvokite, kad jį numalšins paprasčiausi vaistai nuo skausmo, bet tokiu atveju jums yra reikalinga odontologijos klinika.

Šiais laikais steigiasi vis daugiau odontologijos klinikų, kuriose dirbantys dantų gydytojai teikia daugybę odontologijos paslaugų ir sugeba sutvarkyti beveik bet kokią dantų problemą. Jei pastebėjote dantyje skyle, jei jūsų dantys pasidarė jautrūs, jei jau seniai negalite normaliai šypsotis dėl kreivų dantų ar jūsų atžaloms pradėjo kristi pieniniai dantys, jums reikalingos odontologijos paslaugos. Taip pat tokias paslaugas kaip dantų balinimas, dantų kanalų valymas, nuolatinių ir protinių dantų traukimas bei breketų, plokštelių ar lankelių darymas ir pritaikymas jūsų žandikauliui galite rasti tokioje vietoje kaip odontologijos centras. Nesistenkite sutaupyti pinigų ir eiti į valstybinę polikliniką, kai odontologijos paslaugos yra teikiamos daugybėje aukšto lygio odontologijos klinikų, juk dantys jums turi tarnauti visą gyvenimą, o jei kuris nors iškrenta ar yra išmušamas, jo pakaitalas, arba dirbtinis dantis, taip pat turi būti kuo kokybiškesnis.

Taigi, jei jus pradėjo kankinti dantų ar žandikaulio problemos, odontologijos klinika Vilniuje yra būtent tai, ko jums reikia. Išvenkite laukimo ilgose eilėse ir naudojimosi abejotinos kokybės paslaugomis valstybinėse poliklinikose ir užsukite į odontologijos kliniką, kurioje jums bus suteiktos pačios kokybiškiausios odontologijos paslaugos, o odontologijos klinikos personalas pasirūpins, kad procedūrų metu jūs jaustumėte kuo mažiau diskomforto. Tai ypač svarbu, jei odontologijos paslaugos reikalingos jūsų vaikams, nes juos yra itin sunku prikalbinti eiti pas dantistą, tuo labiau jei jiems skauda dantis ar juos reikia traukti. Taigi, nedvejokite ir užsiregistruokite pirmajam vizitui į odontologijos kliniką vos tik pajutę dantų skausmą, nes kuo ilgiau lauksite, tuo bus blogiau.

 

Kodėl odontologijos klinika turi būti lankoma kasmet

odontologijos klinikaNors pas gydytoją odontologą lankytis patartina bent jau kartą per metus, vis dėlto daugelis žmonių vis dar nesilaiko šių rekomendacijų ir odontologijos klinika aplankoma tik turint rimtesnių bėdų.

Daugelis žmonių teigia, jog jiems trūksta laiko, pinigų ar, paprasčiausiai visiškai nesureikšmina kasmetinio vizito pas gydytoją odontologą ir laiko jį nereikalingu. Tačiau toks požiūris yra visiškai neteisingas. Kreipimasis į gydytoją odontologą tik tada, kai prireikia, atima dar daugiau laiko ir pinigų, nes liga jau būna pažengusi, todėl jos gydymas tampa ilgesnis ir, savaime suprantama, brangesnis. Netaupant kasmetiniam apsilankymui, saugoma ir sveikata, ir pinigai, nes liga laiku pastebima ir gydoma.

Nepaisant šių įtikinėjimų, dauguma žmonių vis tiek pasilieka prie nusistovėjusios nuomonės, jog kreipsis tik tada, kai skaudės, nulūš ar skųsis dar kokiu negalavimu. O ypač gydytojų odontologų nemėgsta vaikai. Nežinia, ar prisiklausę suaugusiųjų, tačiau dažnai jie turi išankstinį priešišką nusistatymą ir odontologijos klinika jiems tampa tikru siaubu. Tam, kad išvengti vaiko traumavimo ir nemalonių atsiminimų apie apsilankymą odontologo kabinete, jį reikėtų pratinti nuo mažens. Tuomet lankymasis odontologijos klinikoje taps įprastu, kasmetiniu reiškiniu, kuris nekels jokių sąsajų su skausmu. Be to, dažnai odontologijos klinika būna pasiruošusi darbui su vaikais: paaiškina jiems apie procedūrą, be to, duoda dovanų. Paprastai taip vaikai paperkami ir kitą kartą drąsiai lankosi odontologijos klinikoje. Be to, labai svarbu, kad vaikas nuo mažens žinotų, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis kasdien: kiek laiko juos valyti, kokią dantų pastą ir šepetėlį rinktis. Gražūs, spalvingi dantų šepetėliai vaikams patinka ir jie noriai valosi dantis kasdien, taip užkertant kelią nepageidaujamų ligų atsiradimui.

Žinoma, net ir tvarkingai prižiūrint dantis, ne visada galima išvengti ligų ar nelaimingų atsitikimų. Džiugu, kad naujausios technologijos pažengusios į priekį ir daugelis procedūrų neskausmingos, greitai atliekamos, be to, labai kokybiškos.

Jei odontologijos klinika lankoma kasmet, dantys kasdien prižiūrimi, tai tikrai didelė tikimybė, jog jie bus sveiki, o visi nežymūs negalavimai – greitai pastebėti ir išgydomi. Ypač tai svarbu vaikams. Jei nuo mažų dienų jie lankysis pas odontologą ir kasdien prižiūrės dantis, odontologijos klinika nekels jokios baimės.