5 dalykai, kurių nežinojote apie žemės ūkio technikos padangas

padangos žemės ūkio technikaiJei nesate ūkininkas ir nesate susidūręs su traktoriais, šie faktai atrodys kaip iš kitos planetos. Padangos žemės ūkio technikai gana ryškiai skiriasi nuo įprastų automobilinių padangų (dauguma), todėl nusiteikite sužinoti šį tą naujo.

Įstrižinės padangos

Traktorių padangos turi skirtingos formos protektorius. Populiariausios yra įstrižinės padangos su didžiuliais protektoriais, nes šie turi traktoriui naudingą savybę – puikų sukibimą su paviršiumi. Kokybiškos guminės padangos su dideliais protektoriais nė kiek nebijo važinėjimosi asfaltuotais keliais, todėl yra vertinamos didžiųjų traktorių gamintojų.

Traktoriaus padangos išrastos 1931 metais

Traktorius buvo sukonstruotas gana seniai. Pirmieji aparatai pasirodė dar 19 amžiaus pabaigoje, tačiau išpopuliarėjo tik 1907 metais automobilių „tėvo“ Henrio Fordo dėka. Iki 1930-jų traktoriai buvo su geležiniais ratais. Problema dėl sukibimo su paviršiumi buvo išspręsta analogišku metodu – įstrižiniais protektoriais, tik šie buvo metaliniai. Toks ratas svėrė labai daug, todėl degalų sąnaudos buvo milžiniškos. JAV, Floridoje apelsinų giraites puoselėjantys fermeriai greitai suprato, kad geležiniais ratais naikinamos apelsinmedžių šaknys ir pradėjo domėtis galimybėmis ant metalinių ratų uždėti gumines padangas. 1931 metais B. F. Goodrich Co. Kompanija, tuo metu buvo viena žinomiausių padangų gamintojų, pasiūlė sprendimą – ant metalinio rato uždėti specialų gumos rėmą, panašų į padangą. Taip buvo išspręstos dar dvi labai opios problemos – traktoriai geležiniais ratais gadino kelius ir kėlė labai daug dulkių, kurios itin nepatiko netoli laukų gyvenantiems žmonėms ir patiems traktorininkams. 1933 metais keletas padangų gamintojų pasiūlė specialias padangas, kurios būtų montuojamos ne ant geležinio rato, o ant specialaus ratlankio, kaip automobiliuose. Jau 1940 metais net 95 proc. visų Amerikos traktorių turėjo gumines, ant ratlankio montuojamas pripučiamas padangas.

Padangų komplektas – iki 12 padangų

Automobiliams egzistuoti paprasčiau, nei traktoriams. Čia padangų komplektas yra 4 padangos. O kaip su žemės ūkio technika? Viskas prasidėjo 1960-siais metais, kai buvo pradėti montuoti dyzeliniai varikliai varantys visus 4 ratus. Tada prasidėjo lenktynės dėl arklio galių. Kai kuriems traktoriams ir kitoms žemės ūkio mašinoms 4 ratų nepakako. Buvo pradėti montuoti dvigubi ratai. Tokiu būdu traktorius galėjo apsimauti 8 padangas iš karto. Maža to, 20 amžiuje pasirodė traktoriai-galiūnai su keturgubais galiniais ratais. Toks traktorius turi jau 3 ratų eiles po 2 ratus. Iš viso tokiems traktoriams reikia 12 padangų. Aišku, tokios technikos galia – milžiniška, o padangos – ypatingos.

Didžiausia traktoriaus padanga iš Michelin

MICHELIN AxioBib IF900/65R46 yra didžiausia pasaulyje padanga, skirta žemės ūkio technikai. Jos plotis – 900 milimetrų. Pastatyta ant žemės padanga yra aukštesnė už bet kurį žmogų – jos aukštis 2 metrai ir 32 centimetrai. Tokia padanga yra skirta traktoriams, kurių galia – didesnė nei 350 AG. Viena padanga gali atlaikyti 10 600 kg apkrovą. Klausimas tik ar yra tokių traktorių, kuriems ši padanga tinkama? Vienas iš didelių žemės ūkio mašinų gamintojų Krone jau naudoja tokias padangas savo milžiniškiems traktoriams.

Valdomas slėgis

Tai ne pačių padangų savybė, o traktoriaus specifikacija, tačiau tai itin reikalinga technologija. Padangos žemės ūkio technikai yra gaminamos atsižvelgiant į tai, kad modernūs traktoriai sumažins slėgį padangose ardami lauką, o grįždami ant asfaltuoto kelio jas vėl pripildys oro. Visa tai daroma net neišlipant iš traktoriaus kabinos, o tuo labiau net neišsitraukiant jokios pompos ar oro kompresoriaus. Tai daroma mygtuko paspaudimu. Padangos kas dieną gali būti nuleidžiamos ir pripučiamos po keletą kartų. Labai retas kuris automobilis turi tokią funkciją, tuo tarpu žemės ūkio technikos pasaulyje tai gana įprasta praktika.

Padangos žemės ūkio technikai – labai įdomi sritis, apie kurią daugelis nežino nieko. Tikėsimės, kad šias straipsni bent šiek tiek praplėtė kiekvieno vairuotojo suvokimą apie technikos galimybes ir tokį elementarų dalyką, kaip padangos.

Padangos – svarbi mašinos dalis

padangosPadangos – svarbi mašinos dalis. Kiekvieną pavasarį ir rudenį kiekvienas vairuotojas keičia savo padangas. Vasaros sezono metu vairuotojai važinėja su vasarinėmis padangomis, žiemos sezono metu – su žieminėmis. Taip pat vienas iš pasirinkimų yra universalios padangos, tačiau tai nėra itin saugus variantas, todėl visi padangų specialistai pataria rinktis sezonines padangas. Finansiniu atžvilgiu, universalios padangos padeda sutaupyti pinigų, tačiau tai labai priklauso nuo Jūsų važiavimo. Taip pat tai priklauso nuo nuvažiuojamų atstumų, kadangi tos pačios padangos ir vasarą, ir žiemą, sudyla kur kas greičiau, nei keičiant padangas kiekvienam metų laikui. Kalbant apie sandėliavimą, kyla dar vienas klausimas – kur padėti laikinai nereikalingas padangas? Jeigu padangos ,,sudilo‘‘, taip, Jūs jas galite tiesiog išmesti, palikti padangų keitimo vietoje, ar atiduoti tiems, kuriems jos yra reikalingos, tačiau pavažinėjus su padangomis vienu sezono metu, jos turi sulaukti, kol praeis kitas. Dauguma žmonių gyvena namuose, kurie turi garažus, sandėliavimo patalpas, tačiau yra ir tokių, kurie gyvena tokioje vietoje, kurioje sandėliuoti padangų galimybės neturi. Padangos pigiau – galimybė įsigyti padangas pigiau, nei kitose pirkimo vietose. Padangos Vilniuje, padangos Alytuje – šiuose miestuose galite rasti labai daug įvairių padangų parduotuvių.

Kiekvienas vyras mano, kad žino viską apie tai, kas yra padangos, galvoja, kad yra šios srities specialistas. Deja, taip tikrai nėra, todėl prieš perkant padangas reikėtų pasitarti su šios srities specialistais, kurie Jums padės išsirinkti tinkamiausią variantą – pagal Jūsų važiavimo stilių, poreikius. Kadangi tai yra ilgalaikė investicija, nes su sezoninėmis padangomis galima nuvažiuoti 3-4 sezonus, todėl vertėtų neskubant, tinkamai išsirinkti padangas. Žinoma, tie 3-4 sezonai yra labai abstraktu, kadangi, kaip jau minėjau, viskas priklauso nuo Jūsų važiavimo stiliaus, atstumų kuriuos nuvažiuosite. Padangos atsiliepimai – tai Jums gali padėti susidaryti nuomonę apie vienas ar kitas padangas. Padangos Klaipėda, padangos Kaunas – šiuose miestuose galite rasti labai daug padangų parduotuvių. Padangos visureigiams – jų yra visur. A klasės padangos – ar tai geras pasirinkimas?

Kitas svarbus klausimas, kaip jau minėjau – sandėliavimas. Kur padėti padangas, kol naudojate kitam metų laikui pritaikytas padangas. Vieni tam turi vietos, kiti vis suka galvą – kur jas laikyti? Vienas iš siūlomų būdų – palikti padangas ten, kur jas keičiate. Savaime aišku, kad ši paslauga kainuoja, tačiau kaina yra proto ribose, todėl ši paslauga iš tiesų patogi. Nenorint savo padangų patikėti saugoti tiems, kurie Jums keičia padangas, Jums teks ieškoti vietos, kur galėtumėte sandėliuoti padangas. Padangos autogidas, padangos autoplius – vietose, kuriose galite rasti padangų. Padangos akcija – Jums gali pasiūlyti labai patrauklių pasiūlymų. Padangos žieminės – jas geriausiai pirkti iš karto po žiemos sezono.

Kokią išvadą galime daryti apie padangas ir jų sandėliavimą? Mano manymu, padangos turėtų būti tinkamos Jūsų važiavimo stiliui, kilometrų kiekiui. O tai padaryti gali tik tos srities specialistas. Kalbant apie sandėliavimą – puikus būdas padangas palikti padangų keitimo vietoje, atėjus kitam sezonui – vėl jas pakeisti.

 

 

 

Kaip tinkamai prižiūrėti auto padangas?

padangos internetuRetas šiuolaikinis žmogus neturi auto transporto priemonės. Ji ne tik padeda pasiekti reikiamą tašką, tačiau tai daro komfortabiliai. Įvertinę, kiek daug auto priemonė mums padeda gyvenime reikia jai atsidėkoti ir taip pat pastarąja pasirūpinti. Žinoma, priežiūra yra neatsiejama nuo ilgesnio tarnavimo, o juk būtent to mums ir reikia. Vienas iš esminių aspektų, kuris padeda mašinai tinkamai funkcionuoti yra padangos. Tinkamai jas prižiūrint galite kur kas prailginti gyvenimo laikotarpį. Padangos internetu tai daug pigesnis pasirinkimas, nei jas perkant įprastose vietose, tad jei ieškote patogaus varianto – būtent internetiniu pasinaudoti ir siūlome. Kita vertus, kaip jau minėjome, jei tinkamai jas prižiūrėsite, pavyks sutaupyti nemažą pinigų sumą, kurią galėsite išleisti kitiems veiksniams, kurie susiję su jūsų keliavimo priemonės gyvybingumu.

  • Padangos internetu jums kur kas ilgiau tarnaus jei kiekvieną mėnesį patikrinsite jų slėgį. Tai padeda užtikrinti, kad nevažinėsite su per stipriai pripūstomis ar neužtektinai deguonies turinčiomis padangomis. Tai padaryti galite daugelyje degalinių visiškai nemokamai.
  • Reguliariai apžiūrėkite ar padangos nėra pažeistos. Tai padės užtikrinti, kad mažas įbrėžimas ar koks nors panašus defektas nepradėtų didėti ir nepadarytų papildomų problemų, kurios gali paskatinti visiškai pakeisti turimas padangas.
  • Reguliarus padangų keitimas garantuos, kad neatsitiks kokia nors nelaimė neplanuotu metu. Važinėdami su senomis ar prastos kokybės padangomis jūs rizikuojate, jog kada nors galite ant prasto kelio (lyjant, esant plikšalai) pakliūti į avariją. Viena iš priežasčių bus padangos, kurios gali nesustabdyti auto priemonės stabdymo metu. Padangos internetu siūlo platų ir ne tokį jau brangų pasirinkimą. Įvertinkite tai.
  • Svarbu pasirūpinti, kad ratai būtų gerai subalansuoti. Tai padės užtikrinti, kad padangos nesvyruos į šonus ir nesukels jums grėsmės. Tiesa ir ta, kad tinkamai nesubalansuoti ratai kur kas labiau patrumpina jūsų padangų funkcionavimo laiko tarpą. Nepaisant to, kad padangos internetu ne tokios ir brangios – šios investicijos jūs galite išvengti.
  • Nepamirškite, jog Lietuvoje padangas reikia keisti ir atsižvelgiant į klimato sąlygas. Aišku, egzistuoja universalus variantas, tačiau jis tokiu būdu nebus geresnis už atskirus komponentus. Padangos internetu siūlo labai plačią pasiūlą: nuo universalių iki specializuotų.

 

Padangos sunkvežimiams: kaip išsirinkti

padangos sunkvežimiuiTinkamų ir kokybiškų padangų pasirinkimas yra be abejonės sudėtingas ir atsakingas procesas. Rinkoje galima įžvelgti gausų įvairių padangų asortimentą. Visos jos skiriasi savo dydžiu, matmenimis, kaina, kokybe, savybėmis ir sudėtimi. Padangos sunkvezimiams turi būti idealiai pritaikytos, juk šis pasirinkimas tiesiogiai įtakoja vairavimo malonumą, komforto jausmą kelyje, kuro sąnaudas ir, žinoma, jūsų ir keleivių saugumą kelionės metu.

Ne retai dažnas vairuotojas atsiduria aklavietėje, nes tinkamas padangas išsirinkti yra tikrai sunku, o suklysti nesinori. Žemiau pateiksime kelis pagrindinius principus, kurie turėtų palengvinti jūsų pasirinkimo procesą. Tikime, jog šie bruožai labiausiai įtakoja tinkamą sunkvežimio padangų sprendimą.

Padangų būklė ir kaina

Bet kokios prekės pasirinkimas labiausiai priklauso nuo jos kainos ir kokybės santykio. Kaina bene labiausiai lemia šį pasirinkimą, todėl pirmiausia turėtumėte nuspręsti, kokių padangų jums reikia: naujų ar naudotų? Galime rasti daug esminių skirtumų ir panašumų tarp šių padangų, tačiau galime teigti, jog tiek vienas, tiek kitas pasirinkimas yra dažnas ir kokybiškas. Ne visada padangų kaina yra tiesiogiai proporcingą jų efektyvumui, todėl svarbiausia dėmesį atkreipti į gamintoją ir esamą padangų būklę.

Matmenys ir protektoriaus gylis

Padangos sunkvežimiams turi specialius matmenis, kurie nustatomi automobilių gamintojų. Jeigu nežinote, kuris dydis jūsų sunkvežimiui yra geriausias, visada galite pasikonsultuoti apie tai auto servisuose. Čia jums rekomenduos geriausią sprendimą ir padės atsakyti į kitus aktualius klausimus. Protektoriaus gylis tuo tarpu reikalauja kitokio dėmesio. Jis turi būti tinkamo dydžio visus metus, o įvairiu sezono metu atitikti tam tikrus reikalavimus.

Greičio indeksas

Labai svarbus padangų pasirinkimo kriterijus – greičio indeksas. Šis rodiklis nurodo, kokiu maksimaliu greičiu galima eksploatuoti padangas ir nusako, iš kokio mišinio jos susideda. Kuo didesnis yra greičio indeksas, tuo geresnis yra sunkvežimio padangų sukibimas su kelio danga.  Tuo tarpu minkštesnio mišinio padangos sunkvežimiams pasižymi universalumu, tačiau greičiau susidėvi sausame kelio ruože.

Tikime, jog šie bruožai padės atlikti tinkamą padangų pasirinkimą. Tačiau nesvarbu, kuo vadovausitės rinkdamiesi padangas, svarbiausia tai, jog atliksite tinkamą sprendimą, kuris užtikrins malonius, aukšto komforto pojūčius visoje kelionėje.